Esileht Pereelu ja suhted Mediteerimine- kuidas alustata???

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: Mediteerimine- kuidas alustata???

Postitas:

Kuna olen viimasel ajal väga närviline ja kõik veab miskipärast viltu, siis otsustasin, et prooviks hakata tegelema mediteerimisega.Kas keegi tegeleb sellega?
Kuidas alustada-nõuandeid palun:)
Võibolla on mõni netilink vms anda?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algatuseks tuleb kõvasti kanepit tõmmata. Edasi läheb juba lihtsalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sellise koolkonna pooldaja, kes ei soovita passiivset meditatsiooni. Mõte selles, et lääne inimene niikuinii liigub väga vähe. Näiteks Osho aktiivne meditatsioon on üsna tõsine sport juba, nii füüsiliselt kui vaimselt raske. Osho ütleb ka, et mediteerida pole tegelikult võimalik,kuna see on inimesest sõltumatult tekkiv seisund, mitte mingi protsess või tegevus.Pealegi toimib asi paremini kui inimene ei oota tulemust.
Ise teen metsas metsajooksu ja ongi kogu mediteerimine, suvel käin õhtul hilja ujumas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan lugeda raamatut \”Meditatsioon algajatele\” http://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?26730

Aga ka eelmise kirjutaja jutt metsajooksust on väga õige. Ma ise sain depressioonist lahti tänu joogale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.budakoda.ee/uudised1/items/meditatsioonikursus-2012-jaanuar-veebruar.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Istu maha, pane silmad kinni ja hakka pihta 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

osta raamat v mine kursustele. Mul mees mediteerib, aga ta ei oska rohkem soovitada.
Tegemist on millelegi fokusseerimisega ja siis lülitub kõik muu välja. Olgu see mantra, su enda varvas v mis iganes. Aga raamatutest saab abi ka. Minu abikaasa mediteerib igal hommikul ja õhtul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaata neid. viimane on cd, aga paljudes raamatukogudes olemas.

http://www.apollo.ee/product.php/0992168
http://www.apollo.ee/product.php/0992168
http://www.apollo.ee/search.php?keyword=tervenemise+saare

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 22:49; 22.05 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina näiteks ei soovitaks joogaga tegeleda. Olenevalt jooga liigist, võib lõpetada ka hullaris.

Meditatsioon – mõttetühjus – on nagu omamoodi põgenemine reaalsusest. Miinusest nulli jõudmine on küll parem, kui miinuses olla, aga see pole lahendus.

Olen suhelnud erinevate inimestega, ah ka ühe joogaõpetajaga, kes kirjeldas seda (sisuliselt) nii:
ühel hetkel ma lihtsalt ei saanud ilma jooga ja mediteerimiseta enam elada – jäi valik – kas pidev mediteerimine või pidev depressioon. Igasugune töövõime ja võime midagi muud teha , kadus.

Me peaksime aga püüdlema mõttetäiuse poole, mitte mõttetühjuse poole. Inimese ratsionaalne mõtlemine, loogika – see pole antud selleks, et see \”välja lülitada\” ja iseenda ning maailma eest põgeneda. See on antud kasutamiseks.

Kõlbelised alused korda ja astu oma hirmudele vastu. Panen siia järgevasse kommentaari ühe loo. Loe seda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ME KÕIK OLEME JUMALA LAPSED

Sinu ümber võib olla väiklasi vaenlasi ja sind tagasihoidvaid takistusi, kuid kõik suur ja tõeline selles maailmas ja universumis on sinu poolel. Päike tõuseb igal hommikul sind tervitama nii nagu maailma kõige võimsamat ja jõukamat inimest. Vaata, sul on tugev keha ja vägevad musklid, sul on füüsiliselt rohkem eeldusi kui enamikul inimestel. Aga sellest pole peaaegu üldse kasu, kui sa istud ainult siin mäenõlval ja kurvastad nii oma tõeliste kui ka kujuteldavate õnnetuste pärast. Ometi võiksid sa oma kehaga suuri asju korda saata, kui kiirustaksid sinna, kus suured ettevõtmised tegemist ootavad. Sa püüad oma õnnetu mina eest põgeneda, kuid seda ei saa teha. Sa oled olemas koos kõigi oma elumuredega, sa ei saa kogu oma elu nende murede eest põgeneda. Kuid kuula veel. Sul on selge ja võimekas meel. Sinu tugevat keha suunab arukas meel. Pane oma mõistus tööle probleeme lahendama; õpeta oma mõistust enda heaks töötama; ära lase hirmul enam valitseda end nagu mõtlemisvõimeta looma. Su meel peaks olema sulle sinu eluprobleemide lahendamisel vapper liitlane, mitte aga masenduse ja lüüasaamiste armetu hirmuori ja -teener. Ent kõige väärtuslikum – sinu tõeliste saavutuste potentsiaal – on sinus elav vaim, mis stimuleerib ja innustab su meelt end ohjeldama ja keha tegutsema, kui sa vaid soovid ennast selle hirmu köidikutest vabastada ja lasta oma vaimsel olemusel alustada enda tegevusetuse pahedest päästmist elava usu võimsa kohalolekuga. Siis võidab see usk kohe sinu hirmu inimeste ees selle uue ja kõikeallutava armastusega kaasinimeste vastu, mis peale tungib ja täidab varsti kogu su hinge, sest sa oled oma südames saanud teadlikuks sellest, et oled Jumala poeg.
Sel päeval, mu poeg, on sulle määratud uuesti sündida, veenduda uskuva ja julge inimese ja Jumala heaks inimeste andunud teenimise väärtuses. Kui sa siis taas iseeneses eluga kohanenud oled, kohandud sa samamoodi uuesti ka universumiga. Sa oled uuesti sündinud – sündinud vaimust – ja nüüdsest on sinu elu täis võidukaid saavutusi. Mured annavad sulle jõudu, pettumused kannustavad sind tegudeks, raskused heidavad sulle väljakutse ja takistused innustavad sind tegutsema. Tõuse, noormees! Jäta hüvasti lömitavat hirmu ja argpükslikku põgenemist täis eluga. Kiirusta tagasi oma kohustuste juurde ja ela oma elu lihas Jumala pojana, surelikuna, kes on pühendunud maiste inimeste õilistavale teenimisele ja määratud suurepärasele ning igavesele Jumala teenimisele igavikus.\”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]BestDays kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mina näiteks ei soovitaks joogaga tegeleda. Olenevalt jooga liigist, võib lõpetada ka hullaris.

Meditatsioon – mõttetühjus – on nagu omamoodi põgenemine reaalsusest. Miinusest nulli jõudmine on küll parem, kui miinuses olla, aga see pole lahendus.

Olen suhelnud erinevate inimestega, ah ka ühe joogaõpetajaga, kes kirjeldas seda (sisuliselt) nii:
ühel hetkel ma lihtsalt ei saanud ilma jooga ja mediteerimiseta enam elada – jäi valik – kas pidev mediteerimine või pidev depressioon. Igasugune töövõime ja võime midagi muud teha , kadus.

Me peaksime aga püüdlema mõttetäiuse poole, mitte mõttetühjuse poole. Inimese ratsionaalne mõtlemine, loogika – see pole antud selleks, et see \”välja lülitada\” ja iseenda ning maailma eest põgeneda. See on antud kasutamiseks.

Kõlbelised alused korda ja astu oma hirmudele vastu. Panen siia järgevasse kommentaari ühe loo. Loe seda.[/tsitaat]

mina sinu asemel ei jagaks mingeid soovitusi, kui ei saaks asjadest päris täpselt aru, jooga ja mediteerimine nimelt pole üks ja seesama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jooga ja mediteerimine käivad käsikäes, pole mõtet demagoogitseda, viimane postitaja. Jooga on jah üldisem mõiste, aga sisaldab vältimatult ka meditatsiooni – vastolu kui selline puudub, kui neist rääkida kui terviklikust nähtusest.

Räägi parem asjast – sellest, mida sa siis ise teema kohta tead.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kuna olen viimasel ajal väga närviline ja kõik veab miskipärast viltu, siis otsustasin, et prooviks hakata tegelema mediteerimisega.Kas keegi tegeleb sellega?
Kuidas alustada-nõuandeid palun:)
Võibolla on mõni netilink vms anda?[/tsitaat]
Mediteerimine võib olla algajale tõesi mõneti keeruline ja vajab ehk oskaja juhendust.
Aga tasub alguseks proovida hingamistehnikaid. Need tõesti aitavad ja ei nõua erilisi oskusi. Peab ainult järjekindel olema. Samuti on head igasugused keha lõdvestusharjutused, nii et lagipeast kuni varba otsani järjest lõdvestad kõik lihased-liigesed ja aitab ka suurepäraselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mediteerimine on olemine vaikuses, oma sisemise hääle ehk Jumala kuulamine, seda võib tõesti teha ükskõik kus, peaasi et seal on vaikne (kui tegijamaks saad, võid harrastada ka keset NewYorki:). Mulle meeldib mediteerida aurusaunas ja mere ääres, lemmikkohad, seal kuidagi tekib tunne, et sõnadega ei taha. Mis seal siis ikka, istu näiteks maha, unusta ära et on olemas mediteerimisõpikud, hinga rahulikult, sule silmad ja suuna alguseks mõte kasvõi südamele, usu su südamele meeldib, et talle ometi kord tähelepanu pöörad, ta vastab soojenemisega. Ise hoian peopesi avatuna taeva poole, sest tekib tunne, et \”jagatakse\” 🙂

Kuigi peamiselt ma hoopis palvetan. Palve on rääkimine Jumalaga, mediteerimine on Jumala kuulamine. Vahel tekib peale palvetamist tunne, et tahaks olla vaikuses edasi, siis olengi olnud nii. Mediteerides olen saanud rahustavaid sõnumeid südamesse ja näinud ka minevikku, vahel päris valusalt, olen nutnud väga vabastavalt ja püüdnud sellesse hetke tagasi minna ning end mõttes kallistanud, rahustanud (minu enda leiutis:)Peale seda on need minevikuasjad ära kadunud ja ei tiku esile.

Eelkõneleja BestDays’ile tahaks öelda, ära iial võta inimeselt lootust, samuti ära külva hirmu ning ära blokeeri kellegi õppimisteed. Lihtsad universumi toimimise tõed.

Head mediteerimist

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Youtubes on küllaga mediteerivat muusikat, kus siis ka hääl juures, mis suunab sind. Algajale väga hea, sest seal teemad ka, et millega soovid tegeleda. Alguses ikka väga lõõgastav ja ka mõtlemist muutev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mediteerimisel proovi keskendada oma tähelepanu oma hingamisele. Ja muid mõtteid mitte mõtelda samal ajal. Võid lugeda numbreid – näiteks loed neljani ja hingad sellel ajal sisse, siis hoiad hinge kinni neljani lugemise ajal ja siis hingad välja sama pikalt lugedes neljani. Kui see muutub kergeks, siis loe viieni, kuueni, seitsmeni..
Niimoodi aeglustad oma hingamist ja ühtlasi lõõgastad keha ja närvisüsteemi, kõik rahuneb, sa ise rahuned. Taustal võid kuulata rahulikku meditatiivset muusikat või teha seda kuskil vee ääres, looduses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algatuseks tuleb kõvasti kanepit tõmmata. Edasi läheb juba lihtsalt.

Kuriteole üles kutsumine on veebipolitseiniku teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuriteole üles kutsumine on veebipolitseiniku teema.

Uruguay vist tegi esimesena kanepi müümise apteekides legaalseks. Holland on midagi sarnast juba aastaid teinud. Varsti ilmselt liiguvad kõik selles suunas.

Oma veebipolitseiniku võid sinnasamusesse pista.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 13:38; 04.05 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algatuseks tuleb kõvasti kanepit tõmmata. Edasi läheb juba lihtsalt.

Kuriteole üles kutsumine on veebipolitseiniku teema.

Kanepi tõmbamine ei ole kuritegu. Õpi seadusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mediteerimine on sisuliselt keskendumine oma mõtete vahelisele tühjusele ning üritamine seda tühjusepausi pidevalt pikendada, kuni tekib lõõgastustunne ning tunne, et oled ühenduses Suure Tühjusega. Meditsiinilises mõttes on see oma ajulainete viimine ärkveloleku beetatasandilt läbi alfatasandi (sügav lõõgastus) kuni teetatasandini. Paljud seostavad seda ka omamoodi eufooriatundega või rahutundega. Eufooriatunde saabudes saad ennast ja oma elu “programmeerida”. Idee poolest nagu palvetaminegi, ainult et natuke sihipärasemalt läbi viidud ja seega ausalt öeldes tulemuslikum.

Selleks ei pea istuma, olema silmad kinni või üldse mingeid trikke tegema. Sa võid mediteerida igal pool. Kui oled nipi kätte saanud, siis kiiresti kas või tööl, poesabas, autoroolis või kus iganes. Esialgu muidugi võib tõesti olla lihtsam diivanil pikali ja silmad kinni seda teha. Ja nagu eelnevad juba on seletanud, kasutada kas abivahendeid (kuulata juhendatud meditatsiooni), keskenduda hingamisele, või kas või mõttes 100-1 loendada, et mõtete virvarri taltsutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

autoroolis või kus iganes.

On näha jah. Tavaliselt nad “mediteerivad” seal ka telefon kõrva ääres. Gaasi ei vajuta, sõidureast vajutakse kuhugi mujale ja õnnelik nägu on peas, et polt või tibi helistas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.05 13:38; 04.05 14:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mediteerimine- kuidas alustata???

Alustataks ikka õigekirjast ja haridusest.
Siis saab juba edasi vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

alustuseks istu maha mugavalt (ära ole pikali, võid magama jääda) ja pane silmad kinni. rahusta meel — tunneta enda parema jala varbaid ja lõdvesta neid nii, et tunned, kuidas gravitatsioon neid sikutab, kuidas need nagu süldiks muutuvad. siis liigu üles poole — tee säär süldiks, siis reis. siis liigu teise jala varvaste juurede, siis sääre, reieni. siis võta parema käe sõrmed ette _- lõdvesta need ja las nad muutuvad sültjaks. liiku jällegi jupphaaval üles kuni kaelani. siis teine käsi. siis lõdvesta kõht, selg, kael, pea, lõug. selleks ajaks peaks olema möödunud umbes 10-15 minutit.

Kui tahad sügavamale minna (soovitan korraga 10-15 min), siis peale lõdvestust jälgi enda LOOMULIKU hingamist — pane suu kinni ja jälgi, millisest ninasõõrmest tliigub rohkem õhku läbi. katsu aru saada, kui palju umbes.

Veelgi sügavamale minemiseks (mida rohkem teed, seda kergemaks see läheb, kuid ära kiirusta asja tagant) ürita tunnetada oma nina — nina sõõrmeid, nina nahka jne.

Järgnevalt proovi tunnetada kogu oma nägu — kas tunned, kuidas õhk põrkab vastu nägu (toas, kus õhk eriti ei liigu, on see väga hea harjutus). Kui hakkad tunnetama, siis katsu tunnetada ka kõrvu, pealegekaela jne.

Veelgi edasi minnes ürita jälgida korraga kogu pead — kõrvu, silmalaugusid, huuli, nina jne.

Järgmisena ürita tunnetada tervet oma kätt, siis mõlemit kätt. siis ühte jalga tervenist, siis teist jalga. Ürita tunnetada mõlemat jalga koos. siis rindkere — alguses regiooniti, hiljem kogu keha.

Lõpuks tunneta kogu oma keha korraga — pealaest jalatallani.

Meditatsioon (KESKendumine) on tegelikult olemine praeguses hetkes. Minevik ja tulevik on meie mõtlemise vili, neid reaalselt ei eksi, füüsiliselt eksisteerib vaid praegune hetk. Meie meel saab töötada kahes nn olekus — mõtlemine ja tunnetamine, aga alti ühes olekus korraga. Seega keha jälgides on meel okupeeritud jälgimisega, siis mõtlemist ei toimu ja Sa oled medistatsiivses seisundis.

Me oleme harjunud mõtlema, seega alguses suudab meel olla mõtlemata vaid mõned seksundid ja siis ta hakkab jälle mõtlema. seega esimestel kordadel on loomulik, et mõte kerkib üles ja sa upud sinna sisse. Kui sa suudad 10 minuti jooksul ära tabada, et sa mõtled, on väga hea — jäta mõtlemine sinnapaika ja katsu tunnetada seda kehaosa, kuhu pooleli jäid. Hiljem, kui oled juba kogenud, on hea, kui suudad mõne minutiga mõtte sinnapaika jätta ja keskenduda taas jälgimisele. Kindlasti ära vihastu/muutu kurvaks, et sa ei suuda nn mediteerida pikalt nagu joogid — ka joogid alustasid mõne viivuga, see on täiesti loomulik, et mõte tuleb.

Kui iga päev mediteerida 10-15 minutit, muutub inimene rahulikumaks. Intensiivsemalt asjaga tegeledes (iga päev tunde), siis ei teki enam mõte nii kergelt, st meel rahuneb ja enda keha kuulamine/kuulmine muutub lihtsaks. Päevade kaupa mediteerides võib jõuda seisundisse, kus keha jälgides tunnetatakse energia võnkumist ehk keha kerget nn võbelemeist.

Soovin palju edu!

Olen ise 10 päeva hommikust õhtuni mediteerinud (anapana, vipassana).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 13:29; 23.05 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen aru saanud, et mediteerimine tähendab ikka maksimaalset hetkes kohalolekut ja keskendumist, mitte mõttetühjust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 22:49; 22.05 13:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind aitab ka trenn. Vahet pole sisuliselt, mis trenn. Minu eesmärk on see, et mingiks hetkeks aju välja lülitada tavalistest igapäevamuredest. Olen mõelnud, et peaks uurima, et mida lapsele pakkuda, et ta tegeleks just rohkem omaenda mõtetega…mitte siis väljalülitamisega (seda teeb tänane ekraanimaailm niigi laste eest).
Kusjuures igasugune trenn ei sobi. Seni kuni mõte töötab, seni pole kasu. Kui pulss piisavalt kiireks läheb, siis mõte enam muredega ei tegele. Mõnikord aitab ka füüsilise töö tegemine. Olen ka tabanud, et peamine on, et oleks mingi suund v eesmärk…muidu see kulgemine eesmärgitult – see teeb mind närviliseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui asjad viltu veavad, siis tegele parem millegi asjalikuga, mediteerimine on neile, kellel midagi tarka pole oma eluga peale hakata, igavusest võib tõepoolest igasuguse jamaga tegeleda…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina olen aru saanud, et mediteerimine tähendab ikka maksimaalset hetkes kohalolekut ja keskendumist, mitte mõttetühjust.

Mõttetühjus ongi hetkes viibimine — mõte tekib siis, kui meel kujutab asju ette. Kui meel jälgib midagi, mõttetegevust ei toimu. Ja keskenduda saab nii mõttele, kui mõttetühjusele.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.05 13:29; 23.05 10:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alusta hoopiski magneesiumist, uuri netist kuidas ja miks. Pead oma keha sellest seisundist välja viima, milles see hetkel on, psühholoogilised võtted muidu ei aita.
Ja siis harjuta iga päev tänulikkust. tänulik olemist kasvõi kõige pisemate asjade eest siin elus, mis SUl hästi on.
Miks? Sest närvilisuse juur on rahulolematus- rahulolematus on vahe sinu soovitud olukorra ja tegeliku elu vahel. Närvilisus ei lõpe enne, kui selle vahe kokku tõmbad. Ja seda saad teha kahel viisil. Kas väga palju pingutades parandada oma elu nii palju, et jõuad soovitud olukorrani (meeles pidades siis et sa oleks tänulik ja ei kergitaks pidevalt oma eesmärki).

Teine viis on soovitud tase alapoole tuua. Seda saab teha mõistuse ja südamega endale selgeks tehes, et sinu soovitud olukord on tore unistus aga sul ei ole hetkel realistik sinna jõuda. Otsustades, et oled hoopiski rahul selle olukorraga, milles sa hetkel oled.
TÕde on ilmselt kusagil vahepeal, ehk siis olukorra parandamine ja ootuste vähendamine üheaegselt.

Edu SUlle selles, mediteerimine ilma ootuste korrigeerimiseta on tore asi aga ilmselt ei paranda oluliselt su enesetunnet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle soovitas psühhiaatrist sõber meditatsiooni-äppi Headspace. Iga päev teed 10 min, äpp juhendab, kuidas. Kõigil pole aga ega huvi süveneda idamaade tarkustesse ja pole kindel, kas see on tarvilikki. Aga rahu pähe on vaja tänasel päeval kõigil.
Niisiis: http://www.headspace.com

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Pereelu ja suhted Mediteerimine- kuidas alustata???

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.