Esileht Imetamine Millal laps ise rinnast loobub? 1a 3k laps keeldub rinnast

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Millal laps ise rinnast loobub? 1a 3k laps keeldub rinnast

Postitas:

Mul on 1a 3k vanune laps ja alati olen olnud seda meelt, et laps loobub ise kui ta valmis on ning mina teda võõrutama ei hakka, ega ka vägisi enda pärast toppima kui ta ei taha. Kui ta sai 1aastaseks, siis lõpetas ta paari nädalase vahega ära mõlemad öised toidukorrad. Aja jooksul hakkas ka päeval aina vähem ise küsima. Praegult ma pakun talle rinda hommikul ärgates, enne lõunat, peale lõunat magama pannes, peale lõunaund, õhtupoolikul ja enne ööund. Kui ma nüüd mõtlen, siis viimastel nädalatel on ta enamikel kordadel keeldunud – raputab pead ja ütleb mkmm ning kisub pluusi alla või siis on mõni minut imenud nii, et isegi piim pole veel voolama hakanud ja juba jookseb edasi toimetama. Söömiseks saab veel vaevalt nimetada võib-olla kahte korda: hommikul ärgates ja peale lõuna und ärgates. Kas niimoodi näebki välja loomulik võõrdumine või võib asi milleski muus olla ja peaksin ikka veel pakkuma? Kodutoitu sööb hästi, aga piima ei talu (allergiat pole, aga põsed lähevad karedaks. Väikeses koguses maitsestamata jogurt on ok.) Lapsel on 3 põhitoidukorda ja 1-2 vahepala. Vesi on laual vabalt võetav ja on viimasel ajal küll palju jooma hakanud. Kas ta teeb seda suuremast vee vajadusest nüüd kus enam rinda nii palju ei saa või ei taha ta enam rinda sellepärast, et rohkem vett tarbib?

Et siis kas lasta asjadel jätkuda nii nagu on? Lõpetada pakkumine ja anda rinda vaid küsimise peale (ma usun, et siis üsna kiirest lõpeks ka imetamine ära)? Pakkuda vett vähem ja rinda rohkem? Võiks ju lasta asjadel minna, aga mulle tundub 1a 3k laps loomuliku võõrdumise jaoks ehk väike ja äkki asi on ikkagi muus?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 10:11; 29.04 11:01; 12.05 13:02; 18.05 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Su jutus on nii palju vasturääkivusi. Piima allergia väljendubki karedates põskedes. Sa väidad, et laps keeldub rinnast ja siis küsid, millal laps ise loobub rinnas. Lapse keeldumine rinnast ongi ju temapoolne loobumine….praegu sa pakud talle ju lausa 6 korda päevas rinda. Vett lapsele keelata küll ei saa, ning mõte, et vee asemel pakun rohkem rinda, ära seda tee. Kui janu on siis peab vett saama juua.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Allergiatestid on tehtud, seetõttu ütlen, et allergiat pole.

Iga rinnast keeldumine ei tähenda rinnast loobumist. Näiteks võib laps rinnast näiliselt keelduda kui ta saab liiga palju lisatoitu või tal on rinnastreik. Minu teada lapsed nii noorena nö loomulikult rinnast ei loobu, vaid see vanus tuleb 2+ või kolmeselt ning sellepärast otsin ka põhjust, mis nii väikesel rinnahuvi kadunud on.

Piima asja mainisin põhjusel, et see on märk, et lapse soolestik on veel ebaküps ja minu hinnangul oleks talle eriti rinnapiima veel vaja kui ta praktiliselt piimatooteid ei saa. Ma ei usu, et laps nö loomulikult võõrduks selles olukorras.

Ehk mõni imetamisnõustaja vms spetsialist oskab öelda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 10:11; 29.04 11:01; 12.05 13:02; 18.05 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 a 3 k vanune on ju enam-vähem kodutoidul juba, ilmselt on tema menüüs juba ka keefir, kodujuust, juust (või vähemalt võiks proovida neid anda), nii et ei ole ju midagi hullu, kui loobub.

Mul loobus esimene laps 11,5-kuuselt rinnast, aga põhjus oli siis ilmselt uus rasedus. Arst arvas, et rasedusega rinnapiima maitse muutus ja lapsele enam ei meeldinud. Samas oli laps siis juba kodutoidul, jõi ka keefiri, sõi kodujuustu, nii et ei hakanud ka enam rpa-d andma. Kui rinda pakkusin, siis korraks võttis suhu, aga ei tahtnud. Lehmapiima sel ajal lapsele veel ei andnud, aga hapendatud piimatooteid (maitsestamata jogurt, kodujuust, keefir) sõi ilusti (lehmapiima olin proovinud anda umbes aastaselt, aga see tekitas gaase).

Teise lapse imetamise lõpetasin, kui ta oli 1 a 1 k vana. Lõpetasin just seetõttu, et lapsel oli väga vähene huvi. Öised imetamiskorrad olid paar kuud enne seda ära jäänud (laps ise enam öösel ei tahtnud, ärkas küll üsna tihti, aga kui rinna suhu panin, siis tõukas välja ja uuesti uinus lihtsalt kaisus) ja kui päeva ajal rinda sai, siis vähehaaval imes muudkui vähem, kuni vaatasin, et mis ma enam pakun, kui ta nii moe pärast korraks rinna suhu võtab. Rinnapiima asemel hakkas jooma keefiri ja sõi ka veidi kodujuustu, lehmapiima ta ei saanud, kuna sellest läksid põsed karedaks, aga hapendatud piimatoodete söömine oli ok, sellest mingeid vaevusi ei tekkinud. Lehmapiima hakkasid mul lapsed jooma tegelikult alles umbes 2-3-aastaselt, siis ei tekitanud see enam mingeid probleeme, ei läinud nahk karedaks ega tekkinud gaasivalud.

Muidugi emade arusaamad imetamise kestusest on erinevad. Minu jaoks on aasta olnud just selline sobiv aeg, et selleks ajaks on muu toidulaud lapsel juba üsna mitmekesine. Ei pea hakkama ka rinnapiima asemel rpa-d andma, nii et mugav ja lihtne aeg, et imetamine lõpetada ja kui see veel niimoodi, ilma nutu ja võõrutamiseta juhtub, siis seda parem. Kui ideaalis tahaksid kauem imetada, siis jätka lihtsalt rinna pakkumist, võib-olla tuleb suurem huvi tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei näe üldse probleemi. Kui laps pole väga huvitatud, siis ju tekibki loomulik võõrutamine, mis sa selle pärast põed. Saad vähese vaevaga kenasti võõrutatud. Mina sinu asemel üldse nii palju ei pakuski. Annagi ainult need kaks korda pärast ärkamist. Kui ise küsima hakkab, võid ju anda, aga võidki ju üle minna kahele korrale ainult. Minu arust on ju 1a3k imetamine täiesti kabe tulemus, pole küll vaja põdeda, et liiga lühike aeg. Ja nii suur laps saab juba pmst kõike süüa, puudu tal küll millestki ei tohiks olla. Kui rõõsk piim teeb põsed karedaks, anna siis hapupiima või jogurtit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuule, sa räägid üle aastasest lapsest. Alla aastase puhul räägime olukorrast, et äkki on liiga palju lisatoitu. Üle aastasel on ikka rinnapiim lisatoiduks ja tavaline söök põhitoiduks.

See, et soovitatakse rinda anna kuni 2aastaseni, ei tähenda, et rind on põhitoiduks kuni 2aastaseni! vaid ikka lisaks, turvaliseks kohaks jne. Mina sinuasemel kui lasp nagunii väga enam ei taha, lõpetaks päeval pakkumise ja paku ainult nt hommikul ja õhtul. Kui ta muul ajal tuleb küsima, siis anna, aga kui ta ei küsi, siis ära ise ka sunni.

hetkel tundub,et sina oled see, kes pole valmis loobuma, laps on ammuilma loobunud. Aga üks hetk pead sa lapsest lahti laskma. Neid “lahti laskmisi” tuleb sul veel mitu korda teha – kui läheb lasteaeda, kui läheb kooli ja peab üksi hakkab kodus olema, kui läheb teise linna kooli, kui kolib täitsa ära, lõpuks abiellub ja saab ise lapsed jne… Õpi lapsest lahti laskma ja ära hoia teda oma põlleall 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 13:36; 16.05 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ma põen? Sest nagu ma kirjutasin, siis laps ei talu piima ja talub vaid väga väikeses koguses piimatooteid. Kui ta rinda ei saa, siis ta praktiliselt piimatooteid ei saagi. 1-2 lusikatäit maitsestamata jogurtit pole eriline piimatoodete söömine ja vähegi suurem kogus tekitab oksendamist ja kõhulahtisust, kõhuvalunuttu. Olen proovinud keefiri, kodujuustu, hapukoort jne jne kõiki tooteid nii lehmapiima kui ka kitsepiima omasid. Laps võib ju olla juba üle aasta, aga kuna ta soolestik on nii nõrk ja menüü talumatuste pärast ikkagi niivõrd piiratud, siis ma ei uskunud, et laps loobuks rinnast nö loomulikult, sest ma nägin, et ta pole selleks valmis (mitte emotsionaalselt, vaid füüsiliselt) ja mul oli õigus. Päev peale minu viimast postitust keeldus laps ka veest ja tavatoidust ning oli nõrk. Läksin arstile ja diagnoositi raske kahepoolne kõrvapõletik. Olime haiglas, anti antibiotsi ja selle tõttu on ta soolestik nüüd veel nõrgem. Kõht täiesti korrast ära, põsed karedad ma ei tea enam, mille pärast jne. Keeldus toidust ja veest, aga õnneks hakkas kohe peale ravi alustamist hoolega rinda võtma ja tänu sellele saime ka vedelikupuudusest jagu ja haiglast koju.

Ja kuigi ma olen täiesti nõus, et 1a rinnapiima anda on väga tubli saavutus, siis minu postituse mõte on praegu see, et ema alati usaldagu oma last ja sisetunnet, sest kõik lapsed ei ole ühtemoodi. Tõe huvides pean mainima, et mul on natuke enneaegne keisrilaps, saanud vastsündinuna antibiotsi ja ilmselt seetõttu see kõht tal nii nõrk ka on. Igaljuhul oleme nüüd pediaatri jälgimisel, kes rinnapiima andmist meie puhul väga toetab ja kes arvas, et siiski laps kasvab veel natuke ja siis saab ka normaalselt sööma hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 10:11; 29.04 11:01; 12.05 13:02; 18.05 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, sa paanitsed nüüd natuke üle. Neid haigestumisi, kui laps juua ei taha, võib veel tulla – mis sa siis annadki talle elu lõpuni rinda, kui see on ainus viis? Ka 5aastasted võivad olla niimoodi haiged, et muutuvad nõrgaks ja loiuks ja ei taha süüa-juua – haiged inimesed ongi sellised!

Üks hetk pead sa imetamise lõpetama, meeldib see või mitte. Ilmselgelt ei puutu su lapse vanus tegelikutl asjasse. ja siis sa pead ikka välja mõtlema, et mida ja kuidas su laps sööb, sh mida ja kuidas ta haigena sööb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.05 13:36; 16.05 14:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, sa paanitsed nüüd natuke üle. Neid haigestumisi, kui laps juua ei taha, võib veel tulla – mis sa siis annadki talle elu lõpuni rinda, kui see on ainus viis? Ka 5aastasted võivad olla niimoodi haiged, et muutuvad nõrgaks ja loiuks ja ei taha süüa-juua – haiged inimesed ongi sellised!

Üks hetk pead sa imetamise lõpetama, meeldib see või mitte. Ilmselgelt ei puutu su lapse vanus tegelikutl asjasse. ja siis sa pead ikka välja mõtlema, et mida ja kuidas su laps sööb, sh mida ja kuidas ta haigena sööb.

Kus ma paanitsenud olen? 1a 3k vanuse lapse puhul on ju küll väga asjakohane karta seda, et ta terve elu rinnale jääb, eksole. Mul pole probleemi lõpetamisega. Haiglast me saime siiski tänu rinnapiimale koju, sest tal oli suur vedelikupuudus ja istusime tilguti otsas muidu.

Ja minu poolt teema läbi. Võite oma hapusid viinamarju kuskil mujal närida.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 28.04 10:11; 29.04 11:01; 12.05 13:02; 18.05 12:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsel oli ka piimaallergia (lisaks veel muud allergiad). Rinnapiimast loobumise ja piima taluma hakkamise vahel oli ca pool aastat. Siis ta ei saanudki piimatooteid. Ta sai muud mitmekesist toitu. Kõik ok, vereproovid korras

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas allergia on ka kitsepiimale? me tegime seda jätkupiimasegu enda omale (ei talunud ka lehmapiima)
https://www.bambinchen.de/en/goatmilk-formular/
kui ta on seda nõus jooma (kitsepiima spetsiifiline maitse), on asi enam-vähem korras.

NB! Eestist ostes jube kallis! Me lollakad ostsime looduspoest 21 eurot purk, 12tk korraga saksamaalt tellides saab palju soodsamalt.

rinda pakuksin hommikul ärgates, enne lõunaund ja enne õhtuund edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oi kui palju tigedaid kommentaare…
Teemaalgataja, oled tubli, et märkasid oma lapses muutuseid ja reageerisid sellele asjakohaselt ning laps sai õigeaegselt abi. Ja kui tänu imetamisele on lapse tervis ja heaolu paremaks läinud, siis on asi seda väärt, olgu see laps 1,3 või 3 aastane. Miinustage palju tahate, aga mina olen lapsega haiglas olles taasalustanud 3-aastase lapse imetamist (kuigi mitmed kuud ennem olime lõpetanud). Oli õige otsus tollel hetkel, saime samuti tänu sellele kiiremini koju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Imetamine Millal laps ise rinnast loobub? 1a 3k laps keeldub rinnast

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.