Esileht Pereelu ja suhted Naised on ekstravertsed ja mehed introvertsed

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Naised on ekstravertsed ja mehed introvertsed

Postitas:

Kõikide paaride juures, keda tean, on naised see ekstravertsem ja suhtlejam pool. Isegi naised, kes muus seltskonnas on häbelikud, hakkavad oma mehe juures kas midagi korraldama või on need, kes ütlevad, et tule siia, teeme nii, millele mõtled, kas tahad süüa jms. Ühesõnaga, suhete pool on rohkem naise teema ja tema peab meest emotsionaalselt teenindama või tähele panema. Isegi, kui on ekstravertne mees ja introvertne naine, siis mees võib vahel naist kuhugi kutsuda, aga see on tema iseloomuomadus ka teiste inimestega. Igapäevaasjades küsib, mõistatab ja paneb tähele naine palju rohkem, kes nagu teab suhtluse peensusi ja keerukust.

Minu jaoks on see ebameeldiv, sest olen mõistuse poolest veel eriti stereotüüpselt mehelik, kes ei pane inimsuhteid tähele ja on omas maailmas, pisut autistlik. Ma ei oska liigitustest ja näoilmetest midagi välja lugeda, kui need pole just koomiliselt liialdatud, ja ka suhtlusest saan aru nagu raamatust, otseses mõttes konkreetsete näidetega. Suhtefilmid ja -raamatud on minu jaoks ebaloogilised, kõik suhtedünaamika, kes kellele meeldib, draama, vihastumine jms jääb täiesti märkamatuks. Meeste puhul on selline käitumine andestatav, naiste puhul aga mõeldakse, et teda meelega ei huvita, ta ei tahagi märgata. Ka tavaline meestevaheline vestlus on minu jaoks liiga suhtepõhine ja ebaloogiline, et olen naine, hakatakse mulle suhetest rääkima, sest meestega ju ei saa ja mõeldakse, et annan nõu, kuigi ei jaga teemat üldse ja pean seda igavaks. Suhetes peab aga naine see kodukolde ja suhte hoidja olema, mis ma pole. Kas sellistel inimestel, nagu mina, on üldse võimalik suhtes olla, eriti naisena?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.03 06:02; 13.03 11:29; 13.03 20:29; 13.03 20:44; 13.03 21:08; 13.03 21:24; 13.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi, kui on ekstravertne mees ja introvertne naine, siis mees võib vahel naist kuhugi kutsuda, aga see on tema iseloomuomadus ka teiste inimestega.

Ka tavaline meestevaheline vestlus on minu jaoks liiga suhtepõhine ja ebaloogiline, et olen naine, hakatakse mulle suhetest rääkima, sest meestega ju ei saa ja mõeldakse, et annan nõu, kuigi ei jaga teemat üldse ja pean seda igavaks.

Sinu teemaalgatus on väga segane. Peaksid õppima ennast kõigepealt paremini väljendama.Tundub tõesti arusaamatu, kui sinu käest “nõu” küsitakse. Sa ei näe ilmselt asju seostes ja järjepidevuses, ei oska ära tunda head ja kurja, ei tunne head meelt rõõmu valmistamisest. Võimalik,et sa ei märka või ei tee vahet pahatahtlikkusest, silmakirjalikkusest, ükskõiksusest tingitud(põhjustatud) kurbuse ja paha meele tekkimisel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 10:22; 13.03 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen samuti veidi autistlike joontega introvert ning koos juba üle 20 aasta pigem ekstravertsusele kalduva mehega. Mingit keerulist suhtedünaamikat pole meil muidugi kunagi olnud, kõik on lihtne ja selge, ma tegelikult ei saa isegi aru, mida Sa selle suhte hoidmise all mõtled. Meestega on mul tegelikult alati mugavam suhelda olnud kui naistega, aga suhetest süvitsi pole minuga keegi üritanud rääkima hakata ega ka nõu küsima. Võibolla on asi ka selles, et töötan ülikoolis reaalalal ja siin ongi ehk naised ka pigem ebatüüpilised ja mehed juba sellega harjunud.
Keerulisem on lastega, mul on kaks teismelist tütart ja nendega suheldes tunnen end küll vahel nagu teiselt planeedilt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 10:51; 13.03 12:10; 13.03 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina töötan samuti ülikoolis reaalalal ning olen abielus mehega, kes iseenesest on ka introvertne, aga seda inimestevärki jagab hästi. No eks suhtes on ikka olnud ja on praegugi probleeme ka, aga ma ei tunne küll, et ma peaksin olema keegi, kes ma ei ole. Nende meestega, kes oleksid oodanud, et ma oleks mingi kodukolde hoidja, poleks ma ilmselt lihtsalt ühist keelt leidnudki.

Mul on ka aegade jooksul olnud lihtsam suhelda meestega, aga viimastel aastatel olen hakanud rohkem huvi tundma naiste vastu (kui nii võib öelda :D) Nimelt tekkis mul arusaamine, et ma olen ise kergelt šovinistliku mõtteviisiga, arvan, et naised on lollid ja igavad (mina loomulikult nende hulka ei kuulunud :D) ja seetõttu arvasin neist halvasti. No tegelikult on see kõik ju tõeline möga ja nüüd püüangi oma šovinistlikust tornikesest välja tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 11:25; 14.03 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi, kui on ekstravertne mees ja introvertne naine, siis mees võib vahel naist kuhugi kutsuda, aga see on tema iseloomuomadus ka teiste inimestega.

Ka tavaline meestevaheline vestlus on minu jaoks liiga suhtepõhine ja ebaloogiline, et olen naine, hakatakse mulle suhetest rääkima, sest meestega ju ei saa ja mõeldakse, et annan nõu, kuigi ei jaga teemat üldse ja pean seda igavaks.

Sinu teemaalgatus on väga segane. Peaksid õppima ennast kõigepealt paremini väljendama.Tundub tõesti arusaamatu, kui sinu käest “nõu” küsitakse. Sa ei näe ilmselt asju seostes ja järjepidevuses, ei oska ära tunda head ja kurja, ei tunne head meelt rõõmu valmistamisest. Võimalik,et sa ei märka või ei tee vahet pahatahtlikkusest, silmakirjalikkusest, ükskõiksusest tingitud(põhjustatud) kurbuse ja paha meele tekkimisel.

Ma ei saa aru, mis mõttes liiga segane. Esimese tsiteeritud lausega mõtlesin, et see mees kutsuks ka enda sõpru või juhututtavaid välja, sest on ekstravert. Ta käituks nii, suhtest olenemata. Kui on aga introvertse naisega suhtes, siis see naine hakkab ikkagi nö suhte eest hoolitsema, küsima, et kallis, kuidas läheb, organiseerima igapäevaelu, vestlust alustama, emotsionaalselt mehe eest hoolitsema. Isegi ekstravertse mehe ja introvertse naise puhul on eraelus (mitte avalikus kohas) naine see, kelle valdkond on suhted ja emotsionaalselt mehe eest hoolitsemine.

Teise all mõtlesin, et kuna olen naine, siis meessõbrad veavad jutu pea alati suhete ja inimeste peale, kuigi teiste meestega räägivad nad ideedest ja asjadest, mitte suhetest. Muidugi kuulan ja aitan, lihtsalt alati polegi neil mingit muret, aga räägitakse suhetest, sest see on nö naiste teema, millest meessõpradega rääkida ei saa. Et kes kellega läbi saab, milline on see või teine inimene, kellega seksiks, kes on ilus või kole jms. Nagu oleks jälle 13 ja kuulaks sõbrannade klatši. Meestega räägitakse tehnikast, jalgpallist, poliitikast, ideedest, plaanidest, unistustest, koolist, tööst jne. Mehed tegelikult tahavad ka klatšida, aga meestega sageli ei saa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.03 06:02; 13.03 11:29; 13.03 20:29; 13.03 20:44; 13.03 21:08; 13.03 21:24; 13.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed tegelikult tahavad ka klatšida, aga meestega sageli ei saa.

Kas sinu probleem on see, et mehed tahavad sinu juures klatsimas käia?
Või otsid ise sedatüüpi halavate meestega kontakti, kes nn “tehnikast” ei huvitu?
Mida oled teada saanud ja “õppinud”? Kurdavad oma koduhoidvate, suhetehoidjate ja “korraldavate” naiste üle?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 10:22; 13.03 11:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui on aga introvertse naisega suhtes, siis see naine hakkab ikkagi nö suhte eest hoolitsema, küsima, et kallis, kuidas läheb, organiseerima igapäevaelu, vestlust alustama, emotsionaalselt mehe eest hoolitsema. Isegi ekstravertse mehe ja introvertse naise puhul on eraelus (mitte avalikus kohas) naine see, kelle valdkond on suhted ja emotsionaalselt mehe eest hoolitsemine.

Mul on need autstlikud jooned vist nii tugevad, et ma ikka ei saa aru, misasi see emotsionaalselt mehe või suhte eest hoolitsemine on. Vestlusi alustab meil tihedamini mees, sest ta on ekstravertsem, aga vahet pole ju, kes alustab, peaasi, et vajalikud jutud räägitud saavad. Igapäevaelu organiseerime vastavalt vajadusele mõlemad – kuna lapsed on meil rohkem minu vastutusala, siis kui mul on nende käikudega seoses mingit abi vaja, siis küsin mehelt, kui mehel on mingit abi või nõu vaja, küsib tema. Külalisi kutsub ja küllaminemisi organiseerib peamiselt mees, aga näit. perereiside sihtkohad arutame ikka koos läbi ja suure osa eeltööst teen mina, kuna mul on rohkem viitsimist ja püsivust internetis kaevata.

Meestega räägitakse tehnikast, jalgpallist, poliitikast, ideedest, plaanidest, unistustest, koolist, tööst jne.

Mina räägin ka meestega just nendest asjadest, va. jalgpall, mis mind ei huvita. Ei tunne ka ühtki meest, kes pikalt klatshida viitsiks – no põgusalt ikka mainitakse ära, kui ühised tuttavad on lahku läinud vms., aga pikalt suhete teemal heietada ei ole küll ükski mu tuttav mees viitsinud.

Arvan, et Sa ei pea muretsema, küll leiad endale ka sobiva kaaslase, kellele ka Sina just sellisena sobid, nagu Sa oled.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 10:51; 13.03 12:10; 13.03 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka aegade jooksul olnud lihtsam suhelda meestega, aga viimastel aastatel olen hakanud rohkem huvi tundma naiste vastu (kui nii võib öelda :D) Nimelt tekkis mul arusaamine, et ma olen ise kergelt šovinistliku mõtteviisiga, arvan, et naised on lollid ja igavad (mina loomulikult nende hulka ei kuulunud :D) ja seetõttu arvasin neist halvasti. No tegelikult on see kõik ju tõeline möga ja nüüd püüangi oma šovinistlikust tornikesest välja tulla.

Minul oli terve põhikooli raske gruppi kuuluda, teismelisena põdesin seda ikka päris tugevalt ja arvasin, et olen ise imelik. Siis läksin gümnaasiumis reaalklassi ja korraga polnud enam mingit probleemi, paljud neist tüdrukutest olid minu sarnased ja mu enesekindlus tõusis märgatavalt. Ülikoolis ja edaspidises tööelus oli ka kõik ok, leppisingi sellega, et olen selline naine, kellel ei ole naistele tihti omaseid huvisid; tüüpilisi naiselikke naisi lollideks ja igavateks ma ei pidanud, aga nad olid lihtsalt teistsugused. Nüüdseks olen aru saanud, et tegelikult on mul mitmeid autistlikke jooni ja kirjanduse põhjal ongi minusuguste naiste aju mõnes mõttes rohkem mehe aju sarnane, seega jõudsin alguspunkti tagasi – ehk tegelikult olen ikka mina imelik, nüüd see mind aga enam ei häiri.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.03 10:51; 13.03 12:10; 13.03 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Introvertsus ja ekstravertsus ei määra, kui hästi inimene mõistab ja tajub sotsiaalse situatsiooni allteksti. Ka introvert võib olla tundlik inimene, kes tajub liigagi hästi teiste emotsioone ja see kõik väsitab teda niivõrd, et ei jaksa sotsiaalsetes situatsioonides kaua olla. Ning ekstravert võib olla teistest ülesõitev mühkam, kes ei saa aru, millal tema intensiivne suhtlusmaneer on teistele väsitav. Hämmastav, et niivõrd “loogilised” naised siin ei tunne lihtsaid mõisteid ja ei vaevu neid endale selgeks tegema, kuigi soov on suur nende koha pealt sõna võtta ja küündimatuid teooriaid aretada. Kui ma nüüd järele mõtlen, siis see on tõepoolest pigem “mehelik” omadus, mis käib kaasas meeste evolutsiooniliselt arenenud põhjendamatult kõrge enesehinnanguga. 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see ebameeldiv, sest olen mõistuse poolest veel eriti stereotüüpselt mehelik, kes ei pane inimsuhteid tähele ja on omas maailmas, pisut autistlik. Ma ei oska liigitustest ja näoilmetest midagi välja lugeda, kui need pole just koomiliselt liialdatud, ja ka suhtlusest saan aru nagu raamatust, otseses mõttes konkreetsete näidetega.

Ära üldista. Seda esiteks. Inimesed ei jagune ainult meesteks ja naisteks.
Ma saan aru, et elu on mugavam, kui sa lood endale üldistamiseks kaks suurt kasti – “naised on suhtekorraldajad” ja “mehed ei saa suhetega hakkama” aga lõppkokkuvõttes hakkab see näiline mugavus su enda elu segama ja muutub iseenda vastandiks. Individuaalsed erinevused kahe inimese vahel on suuremad kui statistilised erinevused mistahes inimgruppide vahel.

Kindlasti ei saa lahterdada naisi ekstravertideks ja mehi introvertideks, ma tean väga paljusid inimesi, kelle puhul on asjad täpselt vastupidi. Minu enda mees on palju ekstravertsem kui mina.

naised/…/on need, kes ütlevad, et tule siia, teeme nii, millele mõtled, kas tahad süüa jms.

Söögipakkumine on naiste pärusmaa traditsiooniliselt, see traditsioon on nii tugev, et selle eest ei põgene. See kasvatatakse tüdrukutele juba varakult sisse, aga loomusega pole sellel midagi pistmist.

Kui sa ilma üldistamiseta ei saa – autistlikel inimestel on tõesti kergem elada, kui elunähtused on kindlalt lahterdatavad – siis tee enda jaoks inimeste kohta neid lahtreid rohkem kui ainult kaks. Kui sinu jaoks on suurim probleem see, et sa ei leia sobivat lahtrit iseenda jaoks, siis tõesti “olen veidi autistlik” on täiesti toimiv lahter. Kahjuks on tõsi, et autistidel on suhte loomine ja hoidmine raskem ja selle jaoks on vaja väga erilist kaaslast. Uuri selle kohta lähemalt – netis on materjale küll.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ootagi mehelt mingit “tunnete” lugemst ega “arusaamist”. Ütlen lihtsalt mida tahan et ta teeks ja pole mngeid probleeme, kui vähegi võimalik siis teeb.
Paljud mehed on lihtsalt mugavad, no mda sa rabeled kui naine kõik ära teeb. Pole mingit seost intro/ekstroversusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tüüpilisi naiselikke naisi

Missugused on tüüpilised naiselikud naised? Need, kes räägivad ainult kosmeetikast ja aluspesuta ringi käimisest? Või ketravad laste pepupühkimisest?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Introvertsus ja ekstravertsus ei määra, kui hästi inimene mõistab ja tajub sotsiaalse situatsiooni allteksti. Ka introvert võib olla tundlik inimene, kes tajub liigagi hästi teiste emotsioone ja see kõik väsitab teda niivõrd, et ei jaksa sotsiaalsetes situatsioonides kaua olla. Ning ekstravert võib olla teistest ülesõitev mühkam, kes ei saa aru, millal tema intensiivne suhtlusmaneer on teistele väsitav. Hämmastav, et niivõrd “loogilised” naised siin ei tunne lihtsaid mõisteid ja ei vaevu neid endale selgeks tegema, kuigi soov on suur nende koha pealt sõna võtta ja küündimatuid teooriaid aretada. Kui ma nüüd järele mõtlen, siis see on tõepoolest pigem “mehelik” omadus, mis käib kaasas meeste evolutsiooniliselt arenenud põhjendamatult kõrge enesehinnanguga. ????

Ma ei olegi väitnud, et ekstraverdid on alati sotsiaalselt tundlikud, vaid vastupidi. Seepärast tõingi näite, et isegi, kui mees on ekstravert, on naine see sotsiaalselt tundlikum, avatum, kes tuleb mehe juurde, küsib tema päevast, saab sõnadeta aru, kuidas mees end tunneb. Kuigi naine räägib vähem ja on kinnisem, on emotsionaalne hoolitsemine ikka tema töö. Et on erinevad skaalad, esiteks introvert vs ekstravert ja teiseks, nn mühkam või reaktsioonitu, kes sotsiaalseid peensusi ei taju ning sotsiaalselt tundlikud indiviidid. Samuti on inimestel erinevad huvid, mõnele meeldivad romantilised filmid, teisele tehnoloogia jne. Kõik need tüübid võivad seguneda.

Mõte on selles, et meestele antakse palju rohkem andeks. Et kui oled mees, kes midagi ei ütle, siis kindlasti mõtled millelegi olulisele ja ega geeniused palju räägigi. Aga kui oled naine, kes midagi ei ütle, siis sul ei toimugi peas eriti midagi, seal puhub tuul.

Introvertsel ja mehe eest sotsiaalselt mittehoolitseval naisel on väga raske endale kedagi leida, sest keegi ei tunnegi huvi. Sellisel naisel, kes eriti teistega ei räägi ja kui, siis praktilistel või intellektuaalsetel teemadel ning ei loe näost välja kellegi tuju, teeb kogemata asju, mis teist häirivad. Naise puhul eeldatakse, et ta peab sotsiaalseid peensusi tajuma, siis ta teeb seda meelega ning ei tahagi aru saada. Häirib meelega, kuigi teab küll, et see ei meeldi või on lihtsalt egoistlik. Mehe puhul mõeldakse, et poisid jäävad poisteks ning ega see emotsionaalne pool meestel kõige tugevam pole, ta isegi ei märka seda, aga pole pahatahtlik. Naise puhul just mõeldakse, et on pahatahtlik, et teeb midagi meelega, et teist ärritada ja teab küll, et nii ei käituta. Kõik inimesed muidugi nii ei arva, aga et inimene puutub igapäevaselt kokku paljude inimestega, siis stereotüübid ikka hakkavad mõjutama küll.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.03 06:02; 13.03 11:29; 13.03 20:29; 13.03 20:44; 13.03 21:08; 13.03 21:24; 13.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isegi, kui on ekstravertne mees ja introvertne naine, siis mees võib vahel naist kuhugi kutsuda, aga see on tema iseloomuomadus ka teiste inimestega.

Ka tavaline meestevaheline vestlus on minu jaoks liiga suhtepõhine ja ebaloogiline, et olen naine, hakatakse mulle suhetest rääkima, sest meestega ju ei saa ja mõeldakse, et annan nõu, kuigi ei jaga teemat üldse ja pean seda igavaks.

Sinu teemaalgatus on väga segane. Peaksid õppima ennast kõigepealt paremini väljendama.Tundub tõesti arusaamatu, kui sinu käest “nõu” küsitakse. Sa ei näe ilmselt asju seostes ja järjepidevuses, ei oska ära tunda head ja kurja, ei tunne head meelt rõõmu valmistamisest. Võimalik,et sa ei märka või ei tee vahet pahatahtlikkusest, silmakirjalikkusest, ükskõiksusest tingitud(põhjustatud) kurbuse ja paha meele tekkimisel.

See arvamus, et ma ei oska tunda head meelt rõõmu valmistamisest, näitab ju ideaalselt, et suhtepeensusi mittemõistev naine on halb, aga mees on täiesti ok, sest mees ei peagi teiste tunnetest aru saama. See on täpselt selline juhtum, et kui ütlen, et ei märka sõnadeta kellegi tuju ja tundeid (v.a ekstreemseid), siis tähendab see, et ei tunne ära head ja kurja ning ei oska teistele rõõmu valmistamisest head meelt tunda ehk minu intellektuaalne puudujääk (võimetus näoilmeid lugeda, suhetes orienteeruda) muudetakse emotsionaalseks, et ei tahagi aru saada ega kedagi aidata.

Kas tõsiselt teeksite sama ka mehe puhul? Kui oleks selline robotlik neutraalse näoilmega mees, kes ei saa näiteks kontoriintriigidest aru ega tule kedagi lohutama, kui teine on õnnetu, kuid ei väljenda end selgesõnaliselt, siis ei tahagi ta kellelegi head meelt valmistada? Ilmselt mitte, siis mõeldakse, et no jah, ta on ju mees, ta ei peagi nendest suhteteemadest eriti teadma, see polegi tema tugevam külg. Või peetakse seda lihtsalt ta isikuomaduseks, et on sotsiaalselt reserveeritud ning ei näe vihjeid, peensusi jms. See aga ei tähenda, et selline mees või naine ei tuleks kedagi lohutama, kui näeks nutmas või inimene ütleks talle selge sõnaga, et on probleem. Kujutage ette nn mehe stereotüüpi, kes ei oska tundeid väljendada ega saa teiste omadest aru, kui talle seda otsesõnu ei väljendata. Sellise mehe puhul mõtlevad paljud, et tegelikult on ta sisimas tundlik, aga lihtsalt ei taju sotsiaalset tasandit või ei oska end väljendada, ehk tema “vigu” peetakse võimeteks, mitte aga tahteks või isegi iseloomuks, et ongi emotsionaalselt külm ja ei hooli teistest.

Üks asi, mida olen tähele pannud, on see, et naised on alati meeste vastu tunduvalt avatumad, sõbralikumad, meeldivamad. Naised on need, kes algatavad, just pisikeste asjade suhtes, et kallis, kas sa saaks siia tulla, teeme seda jms. Meeste jaoks on algatus justkui midagi erilist, mida nad teevad suhte algusfaasis ja mille eest nad medalit tahaks või vähemalt seksi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.03 06:02; 13.03 11:29; 13.03 20:29; 13.03 20:44; 13.03 21:08; 13.03 21:24; 13.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei ootagi mehelt mingit “tunnete” lugemst ega “arusaamist”. Ütlen lihtsalt mida tahan et ta teeks ja pole mngeid probleeme, kui vähegi võimalik siis teeb.
Paljud mehed on lihtsalt mugavad, no mda sa rabeled kui naine kõik ära teeb. Pole mingit seost intro/ekstroversusel.

Sinu öeldu on tegelikult väga hea näide, mida üritasin ise öelda, et meestelt ei oodatagi mingit tunnetelugemist ja arusaamist, küll aga naistelt. See tundub mulle väga ebaaus, sest kui naine ei ole võimeline tundeid lugema ega sõnatult aru saama, siis mehed ikkagi ootavad seda.

Mugavus – usun, et paljude jaoks on see tõesti põhjus, aga tunnete, näoilmete, tujude, grupisisese sotsiaalse dünaamika jms lugemine on eelkõige oskus, nagu lauluoskus või rütmitunnetus, mitte aga tahe. Autistlikud inimesed, kellele sotsiaalne tase täiesti märkamatuks jääb, on selle mõistatamisele ja struktureerimisele palju rohkem aega ja energiat kulutanud, kui need, kellel tuleb see loomulikult.

Samas ma ei mõista, miks peab mehega üldse koos olema, kui suhe midagi ei anna. Mina küll mehe eest midagi ära ei teeks, kui ta samaga ei vastaks. Sest suhe ei tohiks olla halvem, kui üksi olemine.

Intro- ja ekstravertsus on lihtsalt pealkiri, sinna ei mahu ju nii palju. Teine skaala on sotsiaalselt tundlik inimene, kes tajub väga hästi teiste tujusid vs täisautist, kes ei saa aru, kui tema peale vihastatakse. Mõtlesin sellele, et kui tean isegi introvertseid naisi ekstravertsete meestega, siis need naised on sotsiaalse tundlikkuse skaala sotsiaalses otsas, kui mehed on rohkem selle skaala keskel või isegi ekstravertsed autistid, mitte muidugi täiel määral, aga see eeltoodud mühkami näide. Et naine peab alati olema kas ekstravertne või sotsiaalselt tundlik introvert, aga mitte kunagi autistlik introvert, sest siis pole tal oskusi, et suhet koos hoida, sotsiaalselt ja emotsionaalselt hoolitseda ja “teenindada”. Ma ei tea ühtegi nn nohiku tüüpi introvertset autistlikku naist, kes tõesti tujusid ja sotsiaalset dünaamikat ei taju ning kellelt mees ei ootagi mingit sõnatut “arusaamist” ning taipab iseenesest naise tundeid, nagu naised teevad tavaliselt meestega. Selliseid introvertseid autistlikke mehi on aga palju, kellel on naine, kes hoolitseb emotsionaalselt ja sotsiaalselt nende eest ning ütleb kõik otsesõnu välja, et mees aru saaks ega eelda temalt sõnadeta mõistmist. Kusjuures, ei eeldata, et see mees on tundetu, vaid lihtsalt ei taipa. Naise puhul aga mõeldakse, et ta ei tahagi näha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.03 06:02; 13.03 11:29; 13.03 20:29; 13.03 20:44; 13.03 21:08; 13.03 21:24; 13.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mehed tegelikult tahavad ka klatšida, aga meestega sageli ei saa.

Kas sinu probleem on see, et mehed tahavad sinu juures klatsimas käia?
Või otsid ise sedatüüpi halavate meestega kontakti, kes nn “tehnikast” ei huvitu?
Mida oled teada saanud ja “õppinud”? Kurdavad oma koduhoidvate, suhetehoidjate ja “korraldavate” naiste üle?

Ei, tavalised töökaaslased, koolikaaslased jms. Lapsi enamikul pole, räägitakse eriti siis, kui suhet ka veel pole. Lihtsalt olen tähele pannud, et meestega nad suhetest ei räägi, ise on mulle ka maininud, et mehed räägivad omavahel konkreetsest teemast, näiteks tööst või tehnikast, hobide puhul ongi sõbrad, kellega räägitakse näiteks ainult jalgpallist või ainult suusatamisest. Mehed on öelnud, et neile meeldib rohkem meestega suhelda, aga paraku ei räägi mehed omavahel kunagi suhetest ega isiklikust elust, mistõttu saavad nad naistega selles mõttes paremini läbi (ja mõnikord seksivad nende naistega). Mind võetakse rohkem nagu pooleldi meest, kes oskab sotsiaalsed teemad ja naiste tunded meeste keelde panna, nagu tõlk kahe maailma vahel. Ise tunnen, et see on just vastupidi, ma ei jaga tunnetest, sotsiaalsetest vihjetest jms midagi, aga seetõttu peangi loogiliselt tuletama ja süsteeme looma ning meestele jääb mulje, et loodud süsteem on ju nii loogiline, nagu ma tõsiselt taipaks. Või, et loon selle süsteemi meestele “tõlkimise” pärast, mitte lihtsalt ise arusaamiseks.

Vahe klatši ja abivajamise vahel on tegelikult õhkõrn, sest enamasti ei tule keegi eesmärgipäraselt klatšima, vaid esialgu hakatakse rääkima näiteks oma eelmise nädala kohtingust rääkima, et mis seal juhtus, eeldatakse, et selgitan, siis liigub jutt selle peale, et ei saa üldse naistest aru (mina pole naine nende meelest), ebaloogilised olendid. Siis mina juba seostun nende jaoks sellise naisena, kellega saab neist teemadest rääkida ning hiljem hakatakse ka niisama mainima, et kes neile kontoris või koolis meeldib, kellega nad seksiks, räägivad, kellega seksisid jne. Ok, seksiteema on koolis tavalisem ja keegi neist pole suhtes/lastega, kui nad seda teevad. Seejärel läheb jutt üldse teistele inimestele, et see on selline ja see teistsugune, võetakse ükshaaval kõik läbi. Sellele meeldib see ja see seksis sellega. Üha vähem koolijuttu, üha enam nn klatši. Ma alguses ei osanud selle peale midagi ka öelda, lihtsalt kuulasin, sest kogu see suhtedünaamika on minu jaoks keeruline ja midagi hiljem meelde ei jää. Teen siis tarka nägu ja noogutan kaasa.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.03 06:02; 13.03 11:29; 13.03 20:29; 13.03 20:44; 13.03 21:08; 13.03 21:24; 13.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on see ebameeldiv, sest olen mõistuse poolest veel eriti stereotüüpselt mehelik, kes ei pane inimsuhteid tähele ja on omas maailmas, pisut autistlik. Ma ei oska liigitustest ja näoilmetest midagi välja lugeda, kui need pole just koomiliselt liialdatud, ja ka suhtlusest saan aru nagu raamatust, otseses mõttes konkreetsete näidetega.

Ära üldista. Seda esiteks. Inimesed ei jagune ainult meesteks ja naisteks.
Ma saan aru, et elu on mugavam, kui sa lood endale üldistamiseks kaks suurt kasti – “naised on suhtekorraldajad” ja “mehed ei saa suhetega hakkama” aga lõppkokkuvõttes hakkab see näiline mugavus su enda elu segama ja muutub iseenda vastandiks. Individuaalsed erinevused kahe inimese vahel on suuremad kui statistilised erinevused mistahes inimgruppide vahel.

Kindlasti ei saa lahterdada naisi ekstravertideks ja mehi introvertideks, ma tean väga paljusid inimesi, kelle puhul on asjad täpselt vastupidi. Minu enda mees on palju ekstravertsem kui mina.

Ma ei jagagi naisi ja mehi intro- ja ekstravertideks, kuigi pealkiri sai selline pandud, sest ei mõelnud enne lugu järgi. Teemas mainisin, et ka juhtudel, kus mehed on ekstraverdid, on naine nö emotsionaalselt hoolitsevam.

Üldistamine ongi seepärast, et räägin stereotüüpidest ja seega ka soorollidest ja ootustest. Näiteks, naistelt oodatakse ekstravertsust sagedamini, eriti just seltskondlikul tasemel, mitte professionaalselt, vaid vabal ajal sõprade ja mehega. Muidu ei mõtle absoluutselt, et need stereotüübid on 100% tõsi ja inimesi saab soo alusel lahterdada, võimalik, et see ei tule esialgses postituses välja. Räägin meestele ja naistele esitatud ootustest, mitte aga sellest, millised päris mehed ja naised on.

Küll aga ei ole ma tõesti märganud naisi, kes on suhtes endast sotsiaalselt andekama mehega, olgu ta siis ekstra- või introvert. Või keegi teab sellist paari, kus naine ei taju absoluutselt sotsiaalseid peensusi ega vihjeid ning ei saa arugi, kui keegi seltskonnas on omavahel tülis, aga tema mees hoolitseb ta eest sotsiaalselt? Just aidates tal taibata?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 13.03 06:02; 13.03 11:29; 13.03 20:29; 13.03 20:44; 13.03 21:08; 13.03 21:24; 13.03 21:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen elanud ligi 20 aastat koos äärmusliku introverdiga ja see on isegi minule kui keskmisele ekstraverdile olnud äärmiselt kurnav. Mees ei saa sõna otseses mõttes mitte ühegi asja, mis eeldab normaalset suhtlust, organiseerimisega hakkama. Nüüd tunnen, et hakkan vaikselt ära väsima ehk tulevik on suht tume. Vahel olen mõelnud, et suur hulk inimesi kasutab enda introvertseks pidamist lihtsalt kui mugavat vabandust, et ei peaks arvestama kaasinimeste tunnetega ja mehed on selles eriti osavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõikide paaride juures, keda tean, on naised see ekstravertsem ja suhtlejam pool. Isegi naised, kes muus seltskonnas on häbelikud, hakkavad oma mehe juures kas midagi korraldama või on need, kes ütlevad, et tule siia, teeme nii, millele mõtled, kas tahad süüa jms. Ühesõnaga, suhete pool on rohkem naise teema ja tema peab meest emotsionaalselt teenindama või tähele panema. Isegi, kui on ekstravertne mees ja introvertne naine, siis mees võib vahel naist kuhugi kutsuda, aga see on tema iseloomuomadus ka teiste inimestega. Igapäevaasjades küsib, mõistatab ja paneb tähele naine palju rohkem, kes nagu teab suhtluse peensusi ja keerukust.

Minu jaoks on see ebameeldiv, sest olen mõistuse poolest veel eriti stereotüüpselt mehelik, kes ei pane inimsuhteid tähele ja on omas maailmas, pisut autistlik. Ma ei oska liigitustest ja näoilmetest midagi välja lugeda, kui need pole just koomiliselt liialdatud, ja ka suhtlusest saan aru nagu raamatust, otseses mõttes konkreetsete näidetega. Suhtefilmid ja -raamatud on minu jaoks ebaloogilised, kõik suhtedünaamika, kes kellele meeldib, draama, vihastumine jms jääb täiesti märkamatuks. Meeste puhul on selline käitumine andestatav, naiste puhul aga mõeldakse, et teda meelega ei huvita, ta ei tahagi märgata. Ka tavaline meestevaheline vestlus on minu jaoks liiga suhtepõhine ja ebaloogiline, et olen naine, hakatakse mulle suhetest rääkima, sest meestega ju ei saa ja mõeldakse, et annan nõu, kuigi ei jaga teemat üldse ja pean seda igavaks. Suhetes peab aga naine see kodukolde ja suhte hoidja olema, mis ma pole. Kas sellistel inimestel, nagu mina, on üldse võimalik suhtes olla, eriti naisena?

Oh, pole sa nii eriline midagi. Vaata ometi avaramate silmadega ringi. Võin oma kogemusest öelda, et suur osa neid naisi, kellel on hobid, neid suhtelood lihtsalt ei huvita. Neid huvitab oma hobi ja kõik hobiga seonduv. Nii et kohe kindlasti pole kõik inimesed suhtele orienteeritud. Ja kas sa seda muideks oma kirjas näed, et sa räägid, et sind suhteprobleemid ei huvita, aga lõpetad oma kirjatüki küsimusega, et kas sul on suhtes olla võimalik. Nii et ehk on ikkagi aeg mõni raamat läbi ka lugeda. Kui sind suhe ei huvitaks, siis ei pööraks sa ju suhetele mingit tähelepanu, ometi igatsed suhet. Nii et pole sa üldse nii erinev neist, kellest arvad end erinevat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Introvertsus ja ekstravertsus ei määra, kui hästi inimene mõistab ja tajub sotsiaalse situatsiooni allteksti. Ka introvert võib olla tundlik inimene, kes tajub liigagi hästi teiste emotsioone ja see kõik väsitab teda niivõrd, et ei jaksa sotsiaalsetes situatsioonides kaua olla. Ning ekstravert võib olla teistest ülesõitev mühkam, kes ei saa aru, millal tema intensiivne suhtlusmaneer on teistele väsitav. Hämmastav, et niivõrd “loogilised” naised siin ei tunne lihtsaid mõisteid ja ei vaevu neid endale selgeks tegema, kuigi soov on suur nende koha pealt sõna võtta ja küündimatuid teooriaid aretada. Kui ma nüüd järele mõtlen, siis see on tõepoolest pigem “mehelik” omadus, mis käib kaasas meeste evolutsiooniliselt arenenud põhjendamatult kõrge enesehinnanguga. ????

Sellise ekstraverdi näide on Muumitrolli raamatus see suusasportlasest koduvana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellise ekstraverdi näide on Muumitrolli raamatus see suusasportlasest koduvana.

Koduvana ja ekstravert? Peale selle karvase siiberdaja ei olnud selles loos ju ühtegi ekstraverti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küll aga ei ole ma tõesti märganud naisi, kes on suhtes endast sotsiaalselt andekama mehega, olgu ta siis ekstra- või introvert. Või keegi teab sellist paari, kus naine ei taju absoluutselt sotsiaalseid peensusi ega vihjeid ning ei saa arugi, kui keegi seltskonnas on omavahel tülis, aga tema mees hoolitseb ta eest sotsiaalselt? Just aidates tal taibata?

Mina ja minu mees oleme selline paar. Mina olen väga konkreetne ja intellektuaalne inimene, võib öelda, et ma ei tunne oma tundeid ja seega ma siis loomulikult ei tunne ära ka teiste tundeid. Minu mees on aga tunnete alal proff. Aastate jooksul on hakanud nendest teemadest üldse midagi aimama, varem oli see tunnete teema minu jaoks nagu hiina keel – mingid sõnad, mis ei tähendanud mitte midagi.

Oma mehelt sain ma näiteks teada, et inimesed ei kuulagi ega räägigi teistele inimestele ainult sõnu, vaid üritavad nende sõnade abil mingit emotsiooni või tunnet edasi anda. Minu jaoks see oli täielik uudis, ma poleks elu seeski selle peale tulnud. Noh, nüüd ma tean, et see tõenäoliselt inimestel nii käib, aga ise ma seda kunsti ei valda. Mina kuulan ja räägin jätkuvalt ainult sõnu ja protsessin neid intellektuaalselt.

Mul on alati kerge hirm ja ärevus, et kuidas teised inimesed mind tajuvad. Elu on näidanud, et ma saadan täiesti tahtmatult välja mingeid signaale, millest mul endal pole aimugi ja mida teised inimesed siis tõlgendavad jumal teab kuidas. Mu mees siis vahel räägib mulle, kuidas tema meelest inimesed mind tajuvad – sageli tundub tema kirjeldus mulle täiesti võõras. Samas, kuna ma ise inimesi ei loe ega neist aru ei saa, siis ma ei ole võimeline ise ka aru saama, kuidas need teised inimesed mind võtavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 13.03 11:25; 14.03 14:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ja protsessin neid intellektuaalselt.

Töötlen.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Pereelu ja suhted Naised on ekstravertsed ja mehed introvertsed

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.