Esileht Hobinurk New York lapsega. Ja või pigem ei?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: New York lapsega. Ja või pigem ei?

Postitas:

Andke hea nõu (eriti need kes käinud/näinud) Me soojamaareiside fännid ei ole, seega jäävad linnapuhkused. Veebruaris lähme Londonisse ja oleme käinud ka Lissabonis, Stockholmis, Helsinkis, Riias ja Münchenis.
USA-sse on siin heade hindadega lennupileteid kogu aeg, lausa patt oleks võimalust kasutamata jätta. Igaks juhuks tegin juba ESTA ka ära, et siis hea kohe pileteid osta. Aprillis tahaks minna. AGA kui loen vanu teemasid siis valdav osa kes seda linna külastavad rohkem täiskasvanud ja eriti ei viitsita lapsega minna 🙂 7 aastasega oleks minek, alustasime reisimist kui laps sai 5. Talle väga väga meeldib reisida, ma ei teaagi mis kahtlususs mind närima hakkas.
Palun head nõu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei ole vist päris õige inimene vastama, sest pole NY-s käinud, aga lapsega reisijana vastan ikkagi 🙂
Lapsega minnes on reisimisel lihtsalt mõned piirangud, millega peab arvestama (õhtuti hilja välja ei saa, muuseumide ja muude “igavate” kohtadega peab piiri pidama, raha kulub oluliselt rohkem). NY-i minnes tuleb arvestada ajavahega, st lapsele peab jätma päevakese väljapuhkamiseks.
Kui on mõistlik, arukas ja positiivse suhtumisega laps, siis muid piiranguid ma ei näe. 7-aastane on juba nii suur ka, et emotsioonid jäävad eluks ajaks meelde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen 7-aastate kaksikute NY-s kaks korda käinud ja soovitan. Tuleb valida juurde lasteprogramm, näiteks loodusloomuuseum, Central Park, hobustega sõit, vaateplatvormid jne. Tipptunnil õhtul viie ja seitsme vahel on raske lastega jalgsi liikuda, kuid muul ajal ei ole probleemi. Lapsed ei taha pikalt kõndida, kui on palju inimesi, aga metroo ja taksoga mingeid otsi teha, pole probleemi. Ei ole kallis ja Manhattan on täis mõnusaid kohvikuid, kus pause teha.
Minu lastele väga meeldis, eriti park ja muuseum, ja kuna meil sai ainult üks korrus käidud ja loomaaeda ei jõudnudki, siis lähme mõne vahemaandumise ajal tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi mine, eriti veel kui lapsele meeldib reisimine. Lend pole eriti pikk, nii et selle pärast ei pea muretsema. Ma ise olen küll ilma lasteta käinud aga kindlasti kavatseme kunagi ka lastega koos minna. Minu 7-aastane poiss avaldas soovi New Yorki minna peale Üksinda Kodus teise osa vaatamist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 19:51; 19.01 16:22; 20.01 19:08; 23.01 17:04; 24.01 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina läheksin kindlasti 7-aastasega. Olen NYCis käinud palju kordi, küll ilma lapseta, aga see on nii kihvt linn, seal on palju teha ja näha, see jätab lapsele kahtlemata laheda mälestuse. Mul on kolmeaastane laps ja plaanin temaga aprillis NYCi minna, me oleme samuti palju reisinud, suurlinnadest viimati Pariisis, Chicagos. Aprill on õige aeg minna, ilmad siis reeglina juba mõnusad kevadised ja kui aega üle jääb, tasub teha ka 1-2 päevane reis DC-sse ja kui veab, võite sinna sattuda kirsside õitsemise ajal. Mõnusat reisi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest NY laste linn ei ole. Hirmus tunglemine ja trügimine. Igas kohvikus järjekord, igas restoranis peab kohad ette tellima. Väga tore on muidugi Natural History Museum, aga kui keelt ei oska, ei tea, kas saab aru ja naudib ikka. Dinosaurusefännile kindlasti soovitatav. Kunstimuuseumid on väärtusi pungil täis, aga lapsi seal küll ei näinud. Peab arvestama ka, et suur osa kunsti on ilma klaasita ja lahtiselt, lastega peaks väga muretsema, kas nad midagi maha ei aja või näpuga katsuma ei lähe. New Yorgis pole enam mänguasjapoodigi, oli pankrotti läinud (väga palju lapsi selles linnas ei ela.)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 22:07; 19.01 21:56; 21.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest NY laste linn ei ole. Hirmus tunglemine ja trügimine. Igas kohvikus järjekord, igas restoranis peab kohad ette tellima. Väga tore on muidugi Natural History Museum, aga kui keelt ei oska, ei tea, kas saab aru ja naudib ikka. Dinosaurusefännile kindlasti soovitatav. Kunstimuuseumid on väärtusi pungil täis, aga lapsi seal küll ei näinud. Peab arvestama ka, et suur osa kunsti on ilma klaasita ja lahtiselt, lastega peaks väga muretsema, kas nad midagi maha ei aja või näpuga katsuma ei lähe. New Yorgis pole enam mänguasjapoodigi, oli pankrotti läinud (väga palju lapsi selles linnas ei ela.)

Kas sul Eestis on kunstimuuseumites kunst vaid klaasi taga? Või Eestis te ei käi muuseumites, ainult New Yorgis? Seitsmene on juba suur ja tark laps, kes teab väga hästi kuidas ennast muuseumis ülal pidada. Ja ma kujutan ette, et kui vanemad kodus last muuseumitesse ei vii, siis ei tee nad seda ka välisreisil.
Sellest on tõesti kahju, et Times square Toysrus uksed sulges, see oli megasuur ja vahva pood (ka täiskasvanutele). See, et NYs enam üldse mänguasjapoode pole, on aga ilmselge liialdus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 19:51; 19.01 16:22; 20.01 19:08; 23.01 17:04; 24.01 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, just tulime New Yorgist ja seal EI OLE enam mänguasjapoode. On jah üks väike Lego pood Rockefeller Plazal ja on mõnedes kaubamajades mänguasju, aga ei ole enam üldse suurt mänguasjakaubamaja. See, mis kaartidel veel alles on ja millel mitu poodi oli NY-s, läks pankrotti. Vähemalt kohalikud väitsid nii.
Aga Eesti muuseumiDes pole nii kalleid artefakte olemaski. Selles uues, kus need kallid ordenid, pole tõesti käinud veel, aga need paistsid küll klaasi taga olema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 22:07; 19.01 21:56; 21.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuule, just tulime New Yorgist ja seal EI OLE enam mänguasjapoode. On jah üks väike Lego pood Rockefeller Plazal ja on mõnedes kaubamajades mänguasju, aga ei ole enam üldse suurt mänguasjakaubamaja. See, mis kaartidel veel alles on ja millel mitu poodi oli NY-s, läks pankrotti. Vähemalt kohalikud väitsid nii.
Aga Eesti muuseumiDes pole nii kalleid artefakte olemaski. Selles uues, kus need kallid ordenid, pole tõesti käinud veel, aga need paistsid küll klaasi taga olema.

See “see” on ToysRus ja ToysRus pole kindlasti kohe mitte pankrotis. Lihtsalt Times Square oli liiga kallis koht poe pidamiseks. Google andmetel on NYs praegu alles ja olemas 14 ToysRus poodi.

Nii et KUMUs võivad lapsed käia “artefakte” puutumas kuna need pole “nii kallid”? Kahju kui inimene kunsti vaid rahas mõõdab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 19:51; 19.01 16:22; 20.01 19:08; 23.01 17:04; 24.01 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Google andmetest lähtusime meiegi, kui seisime kaardil näidatud kohtades poodide ees ja mingit poodi ei olnud. Selle peale kohalikelt küsisimegi. Meie Manhattanilt väljas ei käinud, vb kusagil Bronxis vm on tõesti alles veel poed, kuid Manhattanil ei ühtki, nii väitsid kohalikud poemüüjad. Ei hakanud tervet saart läbi kammima, et nende väiteid kontrollida.

Ja jah, mina pean nt. 6000 aastat vanu artefakte kalliteks, sest neid Eestis ei leidu ja maailmaski on neid vähe. Samuti van Goghi maale või Rembrandti omi. Ei arva, et meie kunst oleks vähem väärtuslik, vaid tean, et meie muuseumides on tuhandeid kordi vähem rahvast, seega lastel seal rohkem ruumi ja tegevust kui neis maailmakuulsates muuseumides ja kunstisaalides. Kui ikka Mona Lisa ees tungleb korraga 60-100 inimest, siis ei ole vaja imestada, miks see klaasi taha on pandud samas kui meie Võerahansu maalid on vabalt rippumas. Sest nende ees ei ole kogu lahtiolekuaja järjekord ja rahvasumm. Aga Mona Lisa ees on, tema on klaasi taga. Samasugune summ on New Yorgi muuseumides iga vähegi kuulsama maali ees, aga neil ei ole enamasti klaasi ees. Frick Collectionis on tuhat aastat vanad portselanesemed ka lihtsalt riiulitel. Kui Sina arvad, et neid artefakte võib (kogemata või meelega) igaüks katsuda, siis olgu sul sinu arvamus. Siin ühes teemas väitsid mõned naised tõsimeeli, et neil on õigus spordiklubidesse oma rämpsu ja sidemeid ka maha jätta, kuna nad ju maksavad. Inimesi on igasuguseid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.01 22:07; 19.01 21:56; 21.01 16:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Google andmetest lähtusime meiegi, kui seisime kaardil näidatud kohtades poodide ees ja mingit poodi ei olnud. Selle peale kohalikelt küsisimegi. Meie Manhattanilt väljas ei käinud, vb kusagil Bronxis vm on tõesti alles veel poed, kuid Manhattanil ei ühtki, nii väitsid kohalikud poemüüjad. Ei hakanud tervet saart läbi kammima, et nende väiteid kontrollida.

Ja jah, mina pean nt. 6000 aastat vanu artefakte kalliteks, sest neid Eestis ei leidu ja maailmaski on neid vähe. Samuti van Goghi maale või Rembrandti omi. Ei arva, et meie kunst oleks vähem väärtuslik, vaid tean, et meie muuseumides on tuhandeid kordi vähem rahvast, seega lastel seal rohkem ruumi ja tegevust kui neis maailmakuulsates muuseumides ja kunstisaalides. Kui ikka Mona Lisa ees tungleb korraga 60-100 inimest, siis ei ole vaja imestada, miks see klaasi taha on pandud samas kui meie Võerahansu maalid on vabalt rippumas. Sest nende ees ei ole kogu lahtiolekuaja järjekord ja rahvasumm. Aga Mona Lisa ees on, tema on klaasi taga. Samasugune summ on New Yorgi muuseumides iga vähegi kuulsama maali ees, aga neil ei ole enamasti klaasi ees. Frick Collectionis on tuhat aastat vanad portselanesemed ka lihtsalt riiulitel. Kui Sina arvad, et neid artefakte võib (kogemata või meelega) igaüks katsuda, siis olgu sul sinu arvamus. Siin ühes teemas väitsid mõned naised tõsimeeli, et neil on õigus spordiklubidesse oma rämpsu ja sidemeid ka maha jätta, kuna nad ju maksavad. Inimesi on igasuguseid.

ToysRus enda kodulehe andmetel on neil poed New York-s ikka olemas http://stores.toysrus.com/ny/longislandcity/index.m.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Google andmetest lähtusime meiegi, kui seisime kaardil näidatud kohtades poodide ees ja mingit poodi ei olnud. Selle peale kohalikelt küsisimegi. Meie Manhattanilt väljas ei käinud, vb kusagil Bronxis vm on tõesti alles veel poed, kuid Manhattanil ei ühtki, nii väitsid kohalikud poemüüjad. Ei hakanud tervet saart läbi kammima, et nende väiteid kontrollida.

Ja jah, mina pean nt. 6000 aastat vanu artefakte kalliteks, sest neid Eestis ei leidu ja maailmaski on neid vähe. Samuti van Goghi maale või Rembrandti omi. Ei arva, et meie kunst oleks vähem väärtuslik, vaid tean, et meie muuseumides on tuhandeid kordi vähem rahvast, seega lastel seal rohkem ruumi ja tegevust kui neis maailmakuulsates muuseumides ja kunstisaalides. Kui ikka Mona Lisa ees tungleb korraga 60-100 inimest, siis ei ole vaja imestada, miks see klaasi taha on pandud samas kui meie Võerahansu maalid on vabalt rippumas. Sest nende ees ei ole kogu lahtiolekuaja järjekord ja rahvasumm. Aga Mona Lisa ees on, tema on klaasi taga. Samasugune summ on New Yorgi muuseumides iga vähegi kuulsama maali ees, aga neil ei ole enamasti klaasi ees. Frick Collectionis on tuhat aastat vanad portselanesemed ka lihtsalt riiulitel. Kui Sina arvad, et neid artefakte võib (kogemata või meelega) igaüks katsuda, siis olgu sul sinu arvamus. Siin ühes teemas väitsid mõned naised tõsimeeli, et neil on õigus spordiklubidesse oma rämpsu ja sidemeid ka maha jätta, kuna nad ju maksavad. Inimesi on igasuguseid.

Kust sa minu kirjutistest välja lugesid, et minu arvamuse kohaselt võib muuseumis kunstiteoseid katsuda!?!? Ja teha selle järelduse juurest hüpe spordiklubi rämpsu ja sidemete juurde…mul pole ausalt öeldes sõnu.

Ma olen oma lapsi maast ja madalast kunsti hindama ja vaatama harjutanud. Nad oskavad ennast ülal pidada nii Kapa-Kohilas kui NYs. Lihtsalt sinu põlglik arvamus eesti kunsti kui millegi teisejärgulise kohta oli naeruväärne. Isiklikult arvan, et lapsi võiks harjutada enne koduse muuseumiga ja siis oskavad nad ka maailmametropolides kunsti vaadata, hoolimata sellest kui kallid need teosed hinna poolest on või kas nad on klaasi taga või mitte.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 19:51; 19.01 16:22; 20.01 19:08; 23.01 17:04; 24.01 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Google andmetest lähtusime meiegi, kui seisime kaardil näidatud kohtades poodide ees ja mingit poodi ei olnud. Selle peale kohalikelt küsisimegi. Meie Manhattanilt väljas ei käinud, vb kusagil Bronxis vm on tõesti alles veel poed, kuid Manhattanil ei ühtki, nii väitsid kohalikud poemüüjad. Ei hakanud tervet saart läbi kammima, et nende väiteid kontrollida.

Ja jah, mina pean nt. 6000 aastat vanu artefakte kalliteks, sest neid Eestis ei leidu ja maailmaski on neid vähe. Samuti van Goghi maale või Rembrandti omi. Ei arva, et meie kunst oleks vähem väärtuslik, vaid tean, et meie muuseumides on tuhandeid kordi vähem rahvast, seega lastel seal rohkem ruumi ja tegevust kui neis maailmakuulsates muuseumides ja kunstisaalides. Kui ikka Mona Lisa ees tungleb korraga 60-100 inimest, siis ei ole vaja imestada, miks see klaasi taha on pandud samas kui meie Võerahansu maalid on vabalt rippumas. Sest nende ees ei ole kogu lahtiolekuaja järjekord ja rahvasumm. Aga Mona Lisa ees on, tema on klaasi taga. Samasugune summ on New Yorgi muuseumides iga vähegi kuulsama maali ees, aga neil ei ole enamasti klaasi ees. Frick Collectionis on tuhat aastat vanad portselanesemed ka lihtsalt riiulitel. Kui Sina arvad, et neid artefakte võib (kogemata või meelega) igaüks katsuda, siis olgu sul sinu arvamus. Siin ühes teemas väitsid mõned naised tõsimeeli, et neil on õigus spordiklubidesse oma rämpsu ja sidemeid ka maha jätta, kuna nad ju maksavad. Inimesi on igasuguseid.

Tekstist lausa õhkub väga ebameeldiva inimese aurat. Võrdlus hügieenisidemetega võttis lausa tummaks. Kas sina oled see lapsele “sosistaja” ühes teises teemas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja jah, mina pean nt. 6000 aastat vanu artefakte kalliteks, sest neid Eestis ei leidu ja maailmaski on neid vähe.

Muuseas seda veel, et Eestis on 6000 aastat vanu (ja ka vanemaid) artefakte küll ja küll. Jällegi, soovitaks külastada mõnda kohalikku muuseumi. Või siis tuleta meelde põhikooliaegsed ajalootunnid, kus räägiti Kunda kultuurist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 08.01 19:51; 19.01 16:22; 20.01 19:08; 23.01 17:04; 24.01 14:28;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Hobinurk New York lapsega. Ja või pigem ei?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.