Esileht Beebi ja mitmikud Öine lapsevalve ja üldse lapsega tegelemine

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Öine lapsevalve ja üldse lapsega tegelemine

Postitas:

8 kuune laps lepib nii isa, kui emaga öösiti väga hästi. Samas on ta väga rahutu magaja ning ärkab üsna tihti. No oma 8-10 korda üldjuhul ikka. Isa ise arvab, et tema võib valvata vahel, kui on puhkus ja nooo võib-olla ka ühel nädalavahetusele ööl, sest tema käib tööl ja tööl on ju magamata olla palju raskem, kui “niisama”. Mõnes mõttes ma saan aru, aga samas tunnen ennast ikkagi puudutatuna, sest ma ju tahaks ka magada rohkem, kui ühel ööl nädalas. Pealegi see üks öö on ka selline, et kui olen harjunud juba valvas öösel olema, siis magan ikka üsna pinnapealselt.
Ka õhtul peale tööd ta üritab järjest rohkem last nö minu valvata jätta-sama põhjus, et tema käib ju tööl. Kui ma ikka argumenteerin, siis tegeleb küll lapsega! 🙂 Eile käisime maal ja tema tegi maal tööd, lapsega tegelesin päev otsa mina, sest mehe ema ta väga võõrastab ja temaga ei saanud hetkekski jätta. No ja siis õhtul, kui ma olin võõras kohas lapsega tegelemisest täiega väsinud, siis tema teatas, et tema on ka väsinud, kuna tegi päev otsa tööd. Kui see oleks üks nädalavahetus, siis kannataksin ära, aga me oleme juba mitu korda seal käinud ja siis mul kihvataski sees, et no, kes siis käsib Sul teiste heaks tööd teha, kui pärast oled nii väsinud, et lapse jaokski aega/jaksu ei ole. Samas ma saan jällegi aru, et ema peab ka aitama ja see emotsioon on lihtsalt minu väsimusest. Sest ma ootan, et kui ma olen päev otsa tegelenud ja tahan ka õhtul natukene puhata, siis ma ka saan seda pisut.

Samas ma ei saa öelda, et ta objektiivses mõttes loru mees oleks. Kindlasti mitte, tema kanda on ka kodus olnud põhiline osa koristustöödest, ta on väga abivalmis ja töökas nii oma pere, kui teiste jaoks. Ta võib nurisemata päev otsa puid lõhkuda, või saagida. Peenraid kaevata või mis iganes “päris” tööd teha.

Aga nüüd ma soovikski teada kõrvalvaataja nägemust, sest mu väsinud aju ei suuda välja mõelda, kas ma ootan temalt liiga palju. Kui palju üks tööl käiv mees peaks veel õhtul lapsega tegelema-kas tund aega on okey või 2? Mitu lapsevalve ööd oleks okey? Ja kas mul on palju oodata, et kui ma nädalavahetusel olen olnud lapsega hõivatud, siis mul on õigust nõuda väsinult temalt veel õhtul tegelemist. (Ps-nagu ma ütlesin, ühe päeva suhtes saaksin aru, aga me oleme viimase kahe nädala jooksul 3 päeva käinud).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 16:04; 05.04 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on mees lapsega kodus. Mina käin täiskohaga tööl sellest ajast peale kui laps 4-kuuseks sai. Ausalt öeldes on selline rollide jaotus meie mõlema jaoks maailmapilti avardav olnud.
Kuna laps saab siiani rinda (sel ajal kui ma kodus olen), siis öösiti ärkan tema kägina peale mina. Mehel pole mõtet ärgata, kuna tissid on minu küljes.
Enamasti teeb laps (praegu aastane) mulle 2 lühikest äratust. Kui lapsel on olnud halvad ööd (ei jää peale söötmist magama, röögib, tahab tund aega süles olla jne), siis hoiab mees. Ma tõesti ei jaksaks tööl käia kui unele väga suured augud sisse jääksid.
Kui ma õhtul töölt tulen, siis annan lapsele rinda ja tegelen temaga tunnikese. Päris tihti palun seejärel meest, et ta natuke lapsega oleks ja mulle rahu annaks, et saaksin telekat vaadata või mõne majapidamistöö ära teha. Kuigi ma igatsen last, ei ole temaga tegelemine mulle PUHKUS ja töölt tulles olen tihti tõesti VÄSINUD.
Kõik on kokkulepete küsimus. Kui tunned, et enam ei jaksa, siis soovitan mehele juba nädala keskel öelda, et tahad nädalavahetusel ühe öö rahulikult magada (teises toas). Mõelge koos välja, mis öö mõlemale sobiks. Siis mees teab ette planeerida ja ei väsita end enne kaevamisega või lõhkumisega. Õhtul voodiserval tingimine, et “mina olen rohkem väsinud” ei vii kuskile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina arvan, et nädalavahetuse ööd pooleks jagada on üsna õiglane. Katsu päeval ka magada, siis kui beebi teeb lõunaund. Või siis meie oleme teinud nii, et kui beebi nädalavahetusel vara ärkab, siis annan talle süüa läbi une voodis ja mees võtab ta järgmiseks kaheks tunniks kantseldada ja mina magan senikaua edasi. Seega ööd minu kanda, aga hommikul saan paar püha vaikset unetundi. Isegi nädala sees õnnestub see teinekord, kui mees läheb näiteks alles üheksaks ja beebi ärkab kuuest. Mis puutub võõras kohas lapsehoidmisesse, siis ütleki mehele nii, et sorry ma ei jaksa ja parem jään lapsega kahekesi koju, kui tulen sinna stressama. Pealegi, kui oled kodus, siis ei oota ega eelda, et keegi tegeleks lapsega. Mind vahel see aitab, kui ma nui neljaks ei rända selle titega vaid olengi vaikselt kodus, kui tunnen, et ikka väsimus. Arvaku siis teised, mis tahavad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 16:45; 05.04 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kellele te selle lapse tegite kui kumbki vanem temaga tegeleda ei taha?

Kui on vaja võrdselt jagada, siis jagage näiteks nii, et tööpäeva ajal teete mõlemad tööd. Mees oma töökohas ja sina kodus lapsega. Ei mingit pikutamist-puhkamist-foorumit vms, vaid ainult vajalikud toimetused lapsega ja kodutööd nagu söögi tegemine, pesu pesemine, koristamine jne. Kui mees saabub koju, siis jagate ära vahetused. Korda-mööda kas jagate tunnid pooleks ülepäeviti või teete nii, et üks tegeleb õhtul-öösel umbes keskööni ja teine võtab öise vahetuse sealt maalt üle.

Miks see laps öösiti nii palju ärkab? Mida te temaga iga tunni-paari tagant teete? Ja mida isa öösel selle lapsega ilma rinnata teeb? 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Öösel tegeleb lapsega see, kellel on võimalus päeval magada.

Muus osas – mine trenni vmt, et regulaarselt lapsest 1-2h eemal. On sul puhkus ja mees lapsega.

Elame majas ja päris palju toimetamisi mehel õues. Lapsi 2 ja ma ka vahel viril, aga siis tuletan endale meelde, et mina ju ei oska katust parandada, väravat ehitada, ei viitsi lund rookida vmt ????

Olen ka mehele otse öelnd, et külmal ajal ma ei viitsi tema maal nii tihti käia, sest kõik kaovad tööd tegema, aga ma 2 lapsega mitteomas kodus. Üks neist rinnalaps veel, et päris tervet päeva õues vankris ei passi ju. Ja nii olen saatnud ta paar korda ainult 2aastasega – ja nüüd ta ütleb ise kah, et on jah nüri olla, ühtki tööd ei saa normaalselt teha, muudkui vaata, kes 2aastase järel valvab jne. Ma ainult irvitan, et nu vot.

Suvel läheb kõik paremaks, siis ilmad soojad, saab palju õues olla, beebi ka eelduslikult istub juba jne. Eelmisest lapsest mäletan, kuidas soojade ilmadega läks kõik paremaks – kui mees tegi õues tööd, siis passisime lapsega juures. Vahel võtsin muruniitmise üle, kui tahtsin lapsest puhkust jne

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 21:17; 03.04 21:22; 06.04 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks veel, et yavaliselt mehed ei kuule kõiki laste helisid. Mitte, et nad oleksid sellepärast halvad, aga loodus on asjad nii seadnud, et ema kuuleb kõike. Meil vanem laps on öösiti mehe rida, aga ikka pean tihti meest õlale patsutama, et nutab (või jalaga togina, kui ise beebit toidan samal ajal).

Mehed ei saa sinna midagi parata.

Sina aga võta päeval beebi kaissu ja maga. Mul siin beebi sõi vahepeal öösel 1,5h vahedega ja no ei saa mees mind selles osas aidata…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 21:17; 03.04 21:22; 06.04 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on õnneks selline suhe, et suudame ilma tänitamise ja etteheideteta asju arutada ning mõlema jaoks talutava kompromissi leida. Meil on kolme lapsega asjad nii toiminud. Esiteks ööde üle ma virisenud ei ole kuna tõesti ma saan ju päeval magada. Küll aga on mul mees erksa une ja vähese unevajadusega ning on vabatahtlikult lapsega toimetanud, kui mul eriti sügav uni parasjagu 🙂 Kui olen tundnud, et unevõlg suureks läinud, siis olen mehele seda paar päeva ette öelnud ning nädalavahetuse üheks ööks teise tuppa kolinud. Kõrvatropid on ka head asjad 🙂

Õhtute osas mees ütleb ausalt, kui tal on eriti pingeline päev olnud ja tõesti õhtuks laip, siis oleme niisama kõik koos rahulikult aga laste soovidele reageerin mina. Muidu nö tavalistel õhtutel sööme kõik koos ning siis võtab mees endale natukene puhkeaega ja seejärel tegeleb lastega. Kolmega nüüd ma enam ei saa õhtust aega just eriti vabaks aga kui esimene oli beebi, siis oli õhtune aeg minu päralt.

Mehe vanemate maakodus ma ka päris pisikestega jahedal ajal ei käi kuna jube tüütu on. Lastel pole tegevust ja endal pole ka midagi teha. Kui ämmal-äial abi vaja, siis mees käib pigem üksi. Pikk sõit seega on ära reede õhtust pühapäeva õhtuni. Küll aga ei käi ta tavaliselt kunagi kaks nädalavahetust järjest ja siis järgneval nädalavahetusel tegeleb lastega palju rohkem ja ma saan puhata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina leian samuti, et tööpäevadel tegeleb öösiti lapsega see, kellel on võimalus päeval vabamalt olla ja vajadusel ka magada. Kui ise kodune olin, siis öösiti toimetasin vajadusel alati ise, kuna tõesti ei julgenud võtta vastutust selle eest, et hommikul sõidab 40 km tiheda liiklusega maanteel tööle mees, kes on öösel saanud magada vaid mõne tunni. Seega pigem sättisin nii, et kui tõesti oli öösel tulnud üleval olla, panin lapse esimesele päevaunele hoopis enda kaissu suurde voodisse ja magasimegi selle aja koos.

Kusjuures see teema oli ka mul, et algul tundus jube ebaõiglane, et miks mees nt nädalavahetustel vabalt omi toimetusi teeb, kui mina ikka lapsega toimetan. Siis aga jõudis kohale, et kuna elame maamajas, siis need asjad, mida mees teeb, on paraku sellised, mida mina lihtsalt suures osas ei oska iseseisvalt teha, nt tol ajal just vahetas mees koos oma vennaga meie maja katusekatet, ehitas tuulekaste ja uusi akna-ukse ümbrusi jne.
Samas sageli tegime nii, et tööpäeva õhtul tuli mees koju, siis sõime ja olime natuke aega ühiselt toas ja siis mina läksin õue talvel lund rookima, suvel muru niitma ja mees siis jäi beebiga. Nädalavahetustel kui päevased tööd tehtud, siis läks õhtupoole lapsega jalutama ja mina sain siis rahulikult omades mõtetes midagi keerulisemat nt kokata vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisaks veel, et yavaliselt mehed ei kuule kõiki laste helisid. Mitte, et nad oleksid sellepärast halvad, aga loodus on asjad nii seadnud, et ema kuuleb kõike. Meil vanem laps on öösiti mehe rida, aga ikka pean tihti meest õlale patsutama, et nutab (või jalaga togina, kui ise beebit toidan samal ajal).

Mehed ei saa sinna midagi parata.

Ma olen just selle ära kasutanud, et mehed kõiki helisid ei kuule. Minu oma ka väikest nihverdamist ei kuule. Mina aga olen nii kerge unega, et kui laps voodis natuke sahmib, siis ärkan kohe üles ja see teeb mu une jube katkendlikuks. Seega on meie peres on asjad hoopis nii, et mees magab lapsega ja mina eraldi. Mina saan välja magada ja mees ka. Laps tegelikult enam öösel ei ärka ka üldiselt, aga kui ärkab, siis pistab mees talle luti suhu ja magab edasi. Hommikul tõuseme koos, mees läheb tööle, mina jään lapsega koju. Nädalavahetustel tahab mees pikemalt magada, siis magan ise lapsega või võtan ta hommikul ja tegelen temaga, et mees saaks magada. Mina olen väiksema unevajadusega kui mees, aga sellevõrra ongi mul vaja, et uni poleks katkendlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt mina arvan ka, et tööl ei ole võimalik käia niimoodi pidevalt väljamagamata olekus. Päeval on lapse une ajal emal võimalik ka magada, mehel aga mitte. Õpi selgeks, kuidas toimetada siis kui laps ärkvel. Riskid lihtsalt sellega, et mees kaotab töö, suhted lähevad sassi ja pereelu lörri. Selleks see vanemapuhkus ongi, et see, kes öösiti magada ei saa, saaks päeval ka veidi unevõlga tasa teha. Ei väida, et see aeg pole raske. Aga hiljem, kui kolmene on haige, oled teda öö läbi iga natukese aja tagant ravimas käinud ja pead hommikul tööle minema, siis saad aru, millest ma räägin. Esimese lapsega algul tundub muidugi, et kõigil teistel on kergem ja nad võiksid sinu koormat jagada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 11:02; 06.04 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööl käiv lapsevanem tõesti ei peaks kodusolevaga magamata öid võrdselt jagama. Kui mõlemad tööl käiksite, oleks hoopis teine lugu. Aga seni, kuni sina kodune oled, saad päeval vabamalt võtta. Ei ole kodutoimetused võrreldavad tööl käimisega, ei ole! Mitte et kodus võiks hommikust õhtuni puhata, aga oma rütmi on lihtsam kehtestada. Tööl tavaliselt seda võimalust ei ole. Nii et lase mehel tööpäevadele eelnevatel öödel siiski rohkem magada, kui ise seda saad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänan kõiki, kes kaasa rääkisid! 🙂 Magamisest niipalju, et päeval ei ole mul võimalik magada, kuna toas on beebi päevasel ajal üsna halb magaja. Näiteks täna ta tegi esimest uinakut nii, et ärkas iga 5-10 minuti järel üles. 45 min. venitasime nii ja siis tõusis üles. Eile oli ta tublim, magas tervelt pool tundi. Lõunauinakuga on samamoodi. Kui tahan, et ta magaks nii paar-kolm tundi, siis pean temaga õue minema! 🙂 Viimase vastu mul iseenest pole midagi. Mõnus on jalutada ja omi mõtteid mõlgutada.

Aga teema ma tegingi sellepärast, et mulle on nii ajakirju, kui siinseid jutte lugedes mulje jäänud, kuidas ikka mõlemad vanemad tegelevad lapsega – mängivad, vahetavad mähkmeid jne. Ja siia ma mõtlesingi, et huvitav, kui palju siis tegeleb reaalselt tööl käiv mees ja tahtsin kuulda teiste arvamusi. Tundus kuidagi ebaõiglane, et 95% on lapsega tegelemisel minu kanda ja 5% mehe. Aga nagu ma nüüd lugesin, siis mitte ja pean oskama rohkem asju mehe seisukohast näha! 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 16:04; 05.04 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, sa oled nii väsinud, et loe nüüd korra uuesti, mis sulle kirjutatud on 😀

Enamik kommenteerisid öist magamist ju ja selles osas oled sa ilmselt ka ise õnnelikum, kui mees suurest väsimusest vastu puud ei sõida hommikul tööle sõites.

Mis puudutab ülejäänud tegelemist, siis meie näiteks tegeleme lapsega võrdselt õhtu jooksul. Siis on laps issi süles või mängib issi temaga, kui mina süüa teen ja dushi all käin. Kui mees toob puid või teeb tuld või nikerdab midagi muud, siis mina tegelen. Vabad hetked on enam vähem pooleks, kui mul käed ära väsivad, siis annan issile jne. Kui on mingid jonnituurid, siis ikka kahekesi, sest kui mul närv mustaks läheb, siis annan lapse mehele ja marsin teise tuppa jahtuma. Mingit tundide kaupa jagamist meil küll ei toimu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.04 16:45; 05.04 17:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sul on lihtsalt vaheldust vaja. Ma tean perekonda, kus mees on väga pingelisel töökohal, enamasti 10h tööl. Ja seal lepiti kokku, et üks õhtu on naisel vaba. Mees tuleb kindlaks kellaajaks koju ja naisel on siis vabadus, mees paneb lapse magama ka. Vahel naine loeb kodus raamatut, vahel läheb sõbrannaga kohvikusse või niisama jalutama. Ütleb, et see üks päev annab palju energiat, et ülejäänud nädala peab kenasti vastu. Mees jällegi tunneb end rohkem osalisena lapse elus.

Me käisime ka beebiga igal nädalavahetusel maal. Pigem oli nii, et mina kaevasin maad, lõhkusin puid või tegin muid “meeste” töid. Ja mees siis tegeles beebiga. Kuni ta veel ringi ei liikunud, siis tihti pikutasid ja jutustasid niisama voodis. Mehel oli beebile väga uinutav mõju, tihti magasid koos. Vahepeal toimetasime ka koos, kuna laps magas õues hästi. Mulle füüsiline töö värskes õhus sobib ja oli hea vaheldus. Ka linnas nädalavahetustel kasutasin seda aega, kui beebi koos mehega magas, et puhata. Käisin vannis, lugesin raamatut jne. Ühe lapsega polnud eriti mingeid majapidamistöid ka linnas. Beebile andke õhtul hunnik asju ette põrandale ja istuge või pikutage seal põrandal koos beebiga. Beebil on tunne, et temaga tegeletakse, teie saate koos juttu ajada ja puhata.

Ööd olid küll minu kanda, kuna laps sai rinda ja magamatus ikka kimbutas ka. Aga laps magas kaisus ja ma ei lasknud end väga häirida. Esimesed kuud olid rasked, siis beebi nuttis öösel palju, aga hiljem oli juba lihtsam. Ma ka ei üritanud võõrutada ega vähendada öist söömist, vaid kulgesin lapse tempos.

Nüüd on mul omal lapsed suuremad ja olen tagasi tööl. Nüüd siis näen noori isasid tööl. Tiimijuht lahendab terve päev erinevaid tulekahjusid ja päevad on pingelised. Ma kujutan ette, et õhtuti on üsna väsinud ja ei tea, palju tal on jõudu lapsega tegeleda. Aga vaimustusega räägib puhkenurgas oma lapsest. Kuna tiimijuhil ja ka kõrgemal juhil on väikesed lapsed kodus, siis suhtutakse väga mõistvalt, kui on vaja lastega seoses kuskile minna. Ja keegi ei eelda, et lapsevanemad ületunde teeks, pigem saadetakse värskelt lapsevanemaks saanud töötajad vastu tahtmist varem koju ära 😀 ja tavaline on ka see, kui mehed kohvinurgas omavahel beebi eest hoolitsemise teemal vms kogemusi jagavad. Kuna enamik on lapsevanemad, siis ongi töö korraldatud nii, et keegi ei peaks ületunde tegema. Poleks seda uskunud ettevõttest, kus 90% on mehed. Ehk ma tahtsin öelda, et paljud mehed vist tahaksid rohkem beebi eest hoolitseda, kui aega ja jaksu on. Kui kokku leppida nt 1-2 õhtut nädalas, on ka mehel parem planeerida oma vaimset valmisolekut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

üks asi on jah öine tegelemine, hoopis midagi muud päevasel ajal.

Nt kakase mähkme vahetus päeval käib meil ikka nii, et kes avastab, see ka vastutab 😛 Et kui mees mulle teatab, et “ta vist kakas”, siis ma ei jookse last krabama vaid vastan, et “mine pese siis puhtaks laps!” 😀

Samas muidugi päris nii ei ole, et kui mees töölt tulles uksest sisse astub, sisi kohe ulatan talle lapse…kuigi on ka seda juhtunud, kuna paneme last vankriga terrassile ja kui just panen last riidesse, siis ta on võtnud küll mult lapse ja mina saan siis õhtusööki teha.

On asju, mis paratamatult jäävad ka päeval rohkem minu reaks, kuna mehele meeldib mingeid asju omamoodi teha, aga näha on, et laspele see ei sobi. No näiteks kui laps ei taha üksi põrandal olla. EGa ta tahagi tingimata süles istuda – ta tahab lihtsalt seltskonda. Mees võtaks hea meelega lapse sülel ja istuks temaga teleka ees. Laps aga pikalt niimoodi ei viitsi. Ja siis istungi enamuse õhtu mina tema juures põrandal…teine laps turjas ronimas.

Meil 2-aastasel on selline imelik teema, et kui mees õhtul koju saabub, on laps nii elevuses selles, et elab kogu oma rõõmu minu peal välja, kuigi üritan teda ikka isa juurde suunata, et teda sa pole ju näinud terve päeva 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 03.04 21:17; 03.04 21:22; 06.04 08:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin paljud veendunult kirjutavad, et päeval saab koos lapsega magada. Mul on praegu 3. laps 3-kuune. Esimest last ausalt öeldes väga ei mäleta, ta juba teismeline, kuid nii teise kui kolmanda lapsega on aegajalt suur unevõlg tekkinud, kuid päevasel ajal magada saab üliharva. Eriti karm ongi minu arvates see, kui võtta see magamine nö plaani – siis ei tule sellest kohe kindlasti midagi välja. Ja mina olen selle nurjunud plaani pärast siis veel rohkem torssis. Õues on mu lapsed kuldsed magajad, kuid nii ju ei saa, et mina siin toas samal ajal põõnan. Toas aga on beebil uni nii pindmine, iga natukese aja tagant ärgatakse üles. Ja ega mul ka ju sõrmenipsust silmad kinni lähe – selleks ajaks kui uni tuleb, hakkab beebi juba virguma. Parem on mitte hakata proovimagi! Vahest harva suigume koos ja siis aitab tõesti ka 15-20 min. Nii et mina päris sellega nõus ei ole, et mehel ikka töö, küll mina päeval magan. Esiteks on meie beebi kasvatamine kõikse tähtsam “töö” ja kui emme on mitu ööd magamata ja stressis, siis on see suhteliselt halb kombinatsioon ka lapsele ja seda ju issid ka ei tahaks. Õnneks on mul arusaaja mees ja laseme kriitilistel hetkedel teineteisel puhata. Igaõhtune abistamine on elementaarne ja ekstra paluma ei pea mina küll midagi. Ei ole kunagi nii, et mees viskab jalad lauale, et tema nüüd puhkab. Mina arvan, et õhtuks väsinud oleme me mõlemad ja oma aega napib ühtmoodi. Tulebki nö välja kannatada see aeg, sest lapsed tegelikult kasvavad ruttu ja varsti tuleb jälle ka see aeg, kus saame lösutades telekat vaadata tüdimuseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siin paljud veendunult kirjutavad, et päeval saab koos lapsega magada. Mul on praegu 3. laps 3-kuune. Esimest last ausalt öeldes väga ei mäleta, ta juba teismeline, kuid nii teise kui kolmanda lapsega on aegajalt suur unevõlg tekkinud, kuid päevasel ajal magada saab üliharva. Eriti karm ongi minu arvates see, kui võtta see magamine nö plaani – siis ei tule sellest kohe kindlasti midagi välja. Ja mina olen selle nurjunud plaani pärast siis veel rohkem torssis. Õues on mu lapsed kuldsed magajad, kuid nii ju ei saa, et mina siin toas samal ajal põõnan. Toas aga on beebil uni nii pindmine, iga natukese aja tagant ärgatakse üles. Ja ega mul ka ju sõrmenipsust silmad kinni lähe – selleks ajaks kui uni tuleb, hakkab beebi juba virguma. Parem on mitte hakata proovimagi! Vahest harva suigume koos ja siis aitab tõesti ka 15-20 min. Nii et mina päris sellega nõus ei ole, et mehel ikka töö, küll mina päeval magan. Esiteks on meie beebi kasvatamine kõikse tähtsam “töö” ja kui emme on mitu ööd magamata ja stressis, siis on see suhteliselt halb kombinatsioon ka lapsele ja seda ju issid ka ei tahaks. Õnneks on mul arusaaja mees ja laseme kriitilistel hetkedel teineteisel puhata. Igaõhtune abistamine on elementaarne ja ekstra paluma ei pea mina küll midagi. Ei ole kunagi nii, et mees viskab jalad lauale, et tema nüüd puhkab. Mina arvan, et õhtuks väsinud oleme me mõlemad ja oma aega napib ühtmoodi. Tulebki nö välja kannatada see aeg, sest lapsed tegelikult kasvavad ruttu ja varsti tuleb jälle ka see aeg, kus saame lösutades telekat vaadata tüdimuseni.

Loomulikult ei ole see nii lihtne, vähestel on. Minu lapsed on alati maganud päeval kolmeerand tunni kaupa. Aga siis ma pikutasingi tema kõrval selle aja, lõdvestasin teadlikult kogu keha järgemööda ja lihtsalt lamasin. Komanda järjestikuse lapsega olin nii kogenud, et suutsin kohe alguses oma enda hingamisrütmi unerežiimile viia, end kohe maha rahustada ja see on parim uinutamisvahend lapsele. Seni kuni oled närvis seal lapse kõrval, ei tule magamisest midagi välja. Ka siis, kui laps on ärkvel, saab talle ulatada mingi lelu ja tema kõrval pikutades veel edasi pikutada. Jah, enamus emasid on väikelapse kõrvalt unevõlas. Aga elada tuleb sel perioodil niimoodi budistlikult, midagi ei võta väga plaani aga kasutad kohe võimaluse ära, kui see tekib. Ja loomulikult, vahel tuleb siiski saada ka neid lapsevabu hetki. Aga tahta, et tööl käiv inimene regulaarselt magamata öid veedab – juba liiklusele mõeldes on see üliohtlik.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.04 11:02; 06.04 15:06;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli ka nii korraldatud, et öösel tegelesin lapsega mina, justnimelt seetõttu, et mees ei saa magamata peaga normaalselt tööd teha. Mina läksin kohe peale õhtusööki magama, mees jäi lapsega tegelema. Kui beebil uni peale tikkuma hakkas, tõi mulle tuduvalmiduses lapse (puhas mähku, pestud hambad, tuduriided seljas) kaissu. Hommikul ärkas mees koos lapsega, toimetas hommikusöögi ja ajas mu üles, kui ise tööle minema hakkas, kui ma selleks ajaks veel ärganud polnud.

Need “maal” käimised mulle ka väga ei istunud. Justnimelt viid nagu lapse vanaema vaatama, aga reaalselt teeb see vanaema korra paar tuti-pluti ja kogu moos, sest nii palju on vaja ju toimetada… Mina jätsin üsna sageli kaasa minemata, sest laps kippus autos ainult karjuma.

Ma soovitaksin sul mehega kokku leppida, mis päevadel tema lapsega tegeleb, et sina puhata saaks. Näiteks iga teine laupäev on sul vaba päev. Ja iga kolmapäev käid peale tööpäeva lõppu trennis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle, et alati saab ka hullem olla. Ma olen beebiga üksi (tema sünnist saati), samuti rahutu magaja öösel, sest nüüd on veel hammaste tulek ka. Lisaks sellele pean jõudma majapidamistööd, poes käia, endale süüa teha, arved maksta ning siis veeta 24/7 aega alla aastase imikuga. Päevauned on tal 30-40 min. Nüüd on tal päevauni sageli kokku terve päeva peale 1 h 🙁 Tugivõrgustikku mul pole ning kui ma ise ei tee, siis ei tee mitte keegi. Vahel on tõesti väga väsitav, kui peab südaöö paiku koristama või süüa tegema. Magama alles poolest ööst ja üles juba enne kl 8, sest beebi ärkab. Vahepeal käia tema juures kui üles ärkab. Lisaks on ta väga klammerduv, sest on ju vaid minuga harjunud.

Ma ei oska muud soovitada, kui et nädala sees võiksid beebiga tegelemise võtta enda peale sina ning nädalavahetusel mees (rinnapiima saad ju ka välja pumbata ning öösel saab mees last toita).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Beebi ja mitmikud Öine lapsevalve ja üldse lapsega tegelemine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.