Esileht Pereelu ja suhted raha ja õnn

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )

Teema: raha ja õnn

Postitas:

Kas nõustute sellega et raha ei tee õnnelikuks?

Oleme mehega mõlemad suhteliselt kesise palgaga, ja tuli täna jutuks.

Igal pool öeldakse seda, et ”raha ei ole tähtis” ja et ”raha ei tee õnnelikuks” , aga kuidas ta siis ei tee, kui me elame kõik materiaalses ühiskonnas. Kuidas saab napilt 500 eurot teeniv kassapidaja sisemiselt õnnelik olla? Olen ise sellist tööd teinud, kui tulen vaevu ots otsaga kokku ja kui muu ei mahugi pähe, kui ainult rahaprobleemid. Kas on üldse olemas sellised inimesed, kes päriselt on sellise töö ja eluga rahul ja millegi rohkema poole ei püüdlegi?

ja samas kui miljonäridel on tohutud võimalused ja aeg teha kõike mida hing ihkab, kuidas saab siis sealjuures õnnetu olla? Vabadus ju just ongi see, mida enamus inimesi kogu hingest soovivad… jah muidugi kui tervis kehv, siis arusaadav, aga näiteks kui tervis on korras? Mis siis veel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 00:41; 17.04 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha ei tee õnnelikus aga Mersus on parem nutta kui pingil.
Ma usun, et kui.mul oleks palju raha, siis mul olrks palju tegevust ja enesehaletsuseks poleks aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 01:38; 23.04 22:36;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas on üldse olemas sellised inimesed, kes päriselt on sellise töö ja eluga rahul ja millegi rohkema poole ei püüdlegi?

Minu arvates on need inimesed väga rahulolematud ja virisevad pidevalt, kuidas neil on orjatöö ja madal palk, aga ikkagi nad ei püüdle millegi parema poole. Enamus vaeseid inimesi koondab oma energia säästmisele ja närutamisele, mitte sellele, kuidas rohkem teenida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mind ei tee raha õnnelikuks, vaid minu valikud nii hariduse, karjääri, kui ka (kõige tähtsam) abikaasa osas. Tänu sellele olen õnnelik inimene.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 07:18; 18.04 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on rahaprobleemid maksude maksmisel teeb see õnnetuks ja murelikuks. kui on raha piisavalt, siis inimesed ei mõtle kas raha teeb neid õnnelikuks. nad saavad endale lubada muretult kõike mida oma arust vajavad. sel juhul saavad nad öelda, et tegelikult ei tee raha õnnelikuks, sest nende õnn on muus, kui maksudes ja eluga toime tulemises, reisides või uutes asjades. neil on see kõik olemas ja see on nende meelest elementaarne juba.
kõige vääram on minu arust aga ütlemine, et raha eest tervist ei saa. tervist saab tänapäeval raha eest küll. seda näitavad juba jõulutunneli annetuskampaaniad, vähiravifond-kingitud elu. eile lugesin Delfist noore mehe võitlust skleroosis multiplexiga. tema suurim õnn oleks saada 50000 eurot annetajatel, et pääseda Moskvasse tüvirakkude siirdamisele. osta endale tervist, et näha tütre kasvamist.

mis oleks masendavam üldse, kui tead, et ravi on võimalik, aga selleks pole vaid raha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 07:54; 17.04 14:04; 30.04 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvates on need inimesed väga rahulolematud ja virisevad pidevalt, kuidas neil on orjatöö ja madal palk, aga ikkagi nad ei püüdle millegi parema poole. Enamus vaeseid inimesi koondab oma energia säästmisele ja närutamisele, mitte sellele, kuidas rohkem teenida.

Mina teenin miinimumpalka ja olem õnnelik. Ma armastan oma tööd ja naudin oma vaba aega. Jah, loomulikult meeldiks mulle, kui minu tööd rohkem tasustataks, aga tehes parema palga nimel mittemeeldivat tööd, oleks palju raskem olla õnnelik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, mind isiklikult teeks raha õnnelikuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris miljonäridega pole vajadust võrrelda, see õnnetunne, mis rahast tekib, ei suurene võrdeliselt varahunnikuga.
Aga raha puudumine teeb õnnetuks küll, kui ei saa lubada elementaarseid asju, ei jätku reisimiseks ega muudeks lõbustusteks. Ei saa isegi poest nt osta head süüa rääkimata väljas söömisest. Samas kui oleks valida, kas haige laps ja valetajast mees või võimalus osta poest igapäev oliive, siis peaks ju valik ilmselge olema, kumb teeb õnnelikumaks/õnnetumaks.

Sellise keskmise palga ja sissetulekuga elamine on pelgalt suhtumise küsimus. Kas ja millega sa ennast võrdled ja kuidas muu elu-oluga on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nõustute sellega et raha ei tee õnnelikuks?

Oleme mehega mõlemad suhteliselt kesise palgaga, ja tuli täna jutuks.

Igal pool öeldakse seda, et ”raha ei ole tähtis” ja et ”raha ei tee õnnelikuks” , aga kuidas ta siis ei tee, kui me elame kõik materiaalses ühiskonnas. Kuidas saab napilt 500 eurot teeniv kassapidaja sisemiselt õnnelik olla? Olen ise sellist tööd teinud, kui tulen vaevu ots otsaga kokku ja kui muu ei mahugi pähe, kui ainult rahaprobleemid. Kas on üldse olemas sellised inimesed, kes päriselt on sellise töö ja eluga rahul ja millegi rohkema poole ei püüdlegi?

ja samas kui miljonäridel on tohutud võimalused ja aeg teha kõike mida hing ihkab, kuidas saab siis sealjuures õnnetu olla? Vabadus ju just ongi see, mida enamus inimesi kogu hingest soovivad… jah muidugi kui tervis kehv, siis arusaadav, aga näiteks kui tervis on korras? Mis siis veel?

Aga miks te ei tee midagi oma rahaliste võimaluste parandamiseks? Minge kasvõi soome tööle/elama. Kui tahad hästi elada siis tuleb teha tööd või tegevust mis toob rohkem raha sisse. Pingutada tuleb.

Miljonäride elu ei ole ägedam, sest miljonite teenimiseks peab palju riskima. Suured riskid tähendavad alati ka võimalust suurelt kaotada. Miljonäridel on suured suhteprobleemid, sest kõik nillivad tema raha – sugulased, tuttavad. Igaüks tuleb rääkima kuidas see või too plaan teeks rikkaks ja oled hea, anna mulle nüüd natuke raha. Lõpuks on miljonär üksi ja lävib ainult teiste rikastega, sest nemad ei nuru temalt raha. Teine probleem on lapsed, kes mõnuga raha kulutavad ja proovi sa range olla, siis oled maailma halvim lapsevanem. Rikaste lapsed põruvad elus rohkem kui vaeste lapsed, sest nad on lapsena juba kõike saanud ja pole motivatsiooni ise midagi saavutada.

Raha on ego küsimus.

Kas on suuremat vahet kui täna saad 500 eurot palka ja homsest hakkad saama 5000 eurot? Alguses on rõõm, aga siis kulud lihtsalt kordistuvad 10 kordselt ja raha on jälle vähe. Kui enne klappisid poes toidukorvi, siis nüüd ostad kallimaid toiduaineid ja viskad pool prügikasti kuna isu polnudki. Raha ju on. Aga lõpuks oled sama õnnetu ja kurb, sest naabril on rohkem kui sinul.

Rikkus on nagu lõputu trepp. Pole suurt vahet mitmendal astmel sa lõpuks oled, rahul ikka pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 12:21; 17.04 12:52; 17.04 13:53; 18.04 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha ei tee õnnelikus aga Mersus on parem nutta kui pingil.
Ma usun, et kui.mul oleks palju raha, siis mul olrks palju tegevust ja enesehaletsuseks poleks aega.

Kas sa seletaksid, miks sul on mersus parem nutta kui pingil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 12:35; 17.04 12:41; 17.04 12:48; 17.04 13:40; 17.04 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha ei tee õnnelikuks, aga raha puudumine teeb tihti õnnetuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina oleksin ka oluliselt õnnelikum, kui mul oleks rohkem raha. Nt nii palju, et ei peaks tööl käima ja saaksin koos mehega pool aastat ehk selle pimeda ja külma aja veeta kusagil päikeserannikul. Teatavasti aitab just päike ehk valgus ja soojus inimesel oluliselt tervem olla, nii vaimselt kui füüsiliselt.
Kui vaesus on peamine õnnetu elu põhjus, siis mängib raha õnnelikkuses ikka väga suurt rolli. Kui raha ei teeks õnnelikuks, siis seda ju ei jahitaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 12:35; 17.04 12:41; 17.04 12:48; 17.04 13:40; 17.04 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas nõustute sellega et raha ei tee õnnelikuks?

Oleme mehega mõlemad suhteliselt kesise palgaga, ja tuli täna jutuks.

Igal pool öeldakse seda, et ”raha ei ole tähtis” ja et ”raha ei tee õnnelikuks” , aga kuidas ta siis ei tee, kui me elame kõik materiaalses ühiskonnas. Kuidas saab napilt 500 eurot teeniv kassapidaja sisemiselt õnnelik olla? Olen ise sellist tööd teinud, kui tulen vaevu ots otsaga kokku ja kui muu ei mahugi pähe, kui ainult rahaprobleemid. Kas on üldse olemas sellised inimesed, kes päriselt on sellise töö ja eluga rahul ja millegi rohkema poole ei püüdlegi?

ja samas kui miljonäridel on tohutud võimalused ja aeg teha kõike mida hing ihkab, kuidas saab siis sealjuures õnnetu olla? Vabadus ju just ongi see, mida enamus inimesi kogu hingest soovivad… jah muidugi kui tervis kehv, siis arusaadav, aga näiteks kui tervis on korras? Mis siis veel?

Aga miks te ei tee midagi oma rahaliste võimaluste parandamiseks? Minge kasvõi soome tööle/elama. Kui tahad hästi elada siis tuleb teha tööd või tegevust mis toob rohkem raha sisse. Pingutada tuleb.

Miljonäride elu ei ole ägedam, sest miljonite teenimiseks peab palju riskima. Suured riskid tähendavad alati ka võimalust suurelt kaotada. Miljonäridel on suured suhteprobleemid, sest kõik nillivad tema raha – sugulased, tuttavad. Igaüks tuleb rääkima kuidas see või too plaan teeks rikkaks ja oled hea, anna mulle nüüd natuke raha. Lõpuks on miljonär üksi ja lävib ainult teiste rikastega, sest nemad ei nuru temalt raha. Teine probleem on lapsed, kes mõnuga raha kulutavad ja proovi sa range olla, siis oled maailma halvim lapsevanem. Rikaste lapsed põruvad elus rohkem kui vaeste lapsed, sest nad on lapsena juba kõike saanud ja pole motivatsiooni ise midagi saavutada.

Raha on ego küsimus.

Kas on suuremat vahet kui täna saad 500 eurot palka ja homsest hakkad saama 5000 eurot? Alguses on rõõm, aga siis kulud lihtsalt kordistuvad 10 kordselt ja raha on jälle vähe. Kui enne klappisid poes toidukorvi, siis nüüd ostad kallimaid toiduaineid ja viskad pool prügikasti kuna isu polnudki. Raha ju on. Aga lõpuks oled sama õnnetu ja kurb, sest naabril on rohkem kui sinul.

Rikkus on nagu lõputu trepp. Pole suurt vahet mitmendal astmel sa lõpuks oled, rahul ikka pole.

See on ikka üsna piiratud nägemus, kui väidetakse, et rikaste lapsed põruvad elus rohkem kui vaeste omad. Eesti näide tõestab absoluutselt vastupidist, kus need lapsed, kelle vanemad on olnud jõukad ja saanud oma lapsele parema hariduse anda, ruulivad jätkuvalt eliidi hulgas ehk naudivad elu, samas kui vaesematest peredest pärit lapsed ei jõua sageli kaugemale madalapalgalistest ametitest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 12:35; 17.04 12:41; 17.04 12:48; 17.04 13:40; 17.04 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka üsna piiratud nägemus, kui väidetakse, et rikaste lapsed põruvad elus rohkem kui vaeste omad. Eesti näide tõestab absoluutselt vastupidist, kus need lapsed, kelle vanemad on olnud jõukad ja saanud oma lapsele parema hariduse anda, ruulivad jätkuvalt eliidi hulgas ehk naudivad elu, samas kui vaesematest peredest pärit lapsed ei jõua sageli kaugemale madalapalgalistest ametitest.

sa näedki ainult glamuuri mida võimaldab vanemate raha kulutamine. eliit, nautimine. aga kui vanemad surevad või vaesuvad ja raha juurde ei tule, siis see rikas võsuke lööb pärandused läbi ja on lõpuks sama rikas kui sina oled. aga seda elu sa ei näe, sa näed ainult glamuuri. vaata kui paljud rikkad on lõpuks vaeseks muutunud. elus on palju valet. võta kasvõi anu saagim kelle raha pärineb kõik tema exmeestelt ja samas ta ise edvistab seltskonnas kui jõukas naine. või kui paljud glamuuritajad elavad tegelikult võlgu ja kui lõpuks mull lõhkeb, siis loeme tohututest võlgadest. aga enne seda oli geniaalne rikkur kes iga nipsuga oskas raha teha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 12:21; 17.04 12:52; 17.04 13:53; 18.04 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka üsna piiratud nägemus, kui väidetakse, et rikaste lapsed põruvad elus rohkem kui vaeste omad. Eesti näide tõestab absoluutselt vastupidist, kus need lapsed, kelle vanemad on olnud jõukad ja saanud oma lapsele parema hariduse anda, ruulivad jätkuvalt eliidi hulgas ehk naudivad elu, samas kui vaesematest peredest pärit lapsed ei jõua sageli kaugemale madalapalgalistest ametitest.

sa näedki ainult glamuuri mida võimaldab vanemate raha kulutamine. eliit, nautimine. aga kui vanemad surevad või vaesuvad ja raha juurde ei tule, siis see rikas võsuke lööb pärandused läbi ja on lõpuks sama rikas kui sina oled. aga seda elu sa ei näe, sa näed ainult glamuuri. vaata kui paljud rikkad on lõpuks vaeseks muutunud. elus on palju valet. võta kasvõi anu saagim kelle raha pärineb kõik tema exmeestelt ja samas ta ise edvistab seltskonnas kui jõukas naine. või kui paljud glamuuritajad elavad tegelikult võlgu ja kui lõpuks mull lõhkeb, siis loeme tohututest võlgadest. aga enne seda oli geniaalne rikkur kes iga nipsuga oskas raha teha.

Vabandust, aga üldistamine ühe näite põhjal, mida sa juhtumisi tead, teeb sind veelgi rumalamaks. Kui sa suuda siin mulle praegu 100 konkreetset juhtumit tuua, kus rikaste perede lapsed on vanemate päranduse tuuri pannud ja ise vaesunud, siis ma võib-olla usun sind, kuigi suurte mööndustega. Sinus räägib mingi erakordne kibestumine. On muuseas tõestatud, et rumalus ja vaesus on omavahel otseses seoses.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 12:35; 17.04 12:41; 17.04 12:48; 17.04 13:40; 17.04 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka üsna piiratud nägemus, kui väidetakse, et rikaste lapsed põruvad elus rohkem kui vaeste omad. Eesti näide tõestab absoluutselt vastupidist, kus need lapsed, kelle vanemad on olnud jõukad ja saanud oma lapsele parema hariduse anda, ruulivad jätkuvalt eliidi hulgas ehk naudivad elu, samas kui vaesematest peredest pärit lapsed ei jõua sageli kaugemale madalapalgalistest ametitest.

sa näedki ainult glamuuri mida võimaldab vanemate raha kulutamine. eliit, nautimine. aga kui vanemad surevad või vaesuvad ja raha juurde ei tule, siis see rikas võsuke lööb pärandused läbi ja on lõpuks sama rikas kui sina oled. aga seda elu sa ei näe, sa näed ainult glamuuri. vaata kui paljud rikkad on lõpuks vaeseks muutunud. elus on palju valet. võta kasvõi anu saagim kelle raha pärineb kõik tema exmeestelt ja samas ta ise edvistab seltskonnas kui jõukas naine. või kui paljud glamuuritajad elavad tegelikult võlgu ja kui lõpuks mull lõhkeb, siis loeme tohututest võlgadest. aga enne seda oli geniaalne rikkur kes iga nipsuga oskas raha teha.

Vabandust, aga üldistamine ühe näite põhjal, mida sa juhtumisi tead, teeb sind veelgi rumalamaks. Kui sa suuda siin mulle praegu 100 konkreetset juhtumit tuua, kus rikaste perede lapsed on vanemate päranduse tuuri pannud ja ise vaesunud, siis ma võib-olla usun sind, kuigi suurte mööndustega. Sinus räägib mingi erakordne kibestumine. On muuseas tõestatud, et rumalus ja vaesus on omavahel otseses seoses.

Sest mina olen rikas ja sina oled vaene. Rikkad ongi rumalad, sest vaesed on targad ehhh
Vaestele tuleb ka kõike tõestada kuna nende endi silmaring on kole kitsas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 17.04 12:21; 17.04 12:52; 17.04 13:53; 18.04 22:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kust sai teemmalgata vaesus ja õnnetus alguse? Kas viletsast haridusest, mis ei võimalda parema palgaga töökohta või südamelähedasest ametist, millega tasuga on raske ära elada?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 17.04 07:54; 17.04 14:04; 30.04 15:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka üsna piiratud nägemus, kui väidetakse, et rikaste lapsed põruvad elus rohkem kui vaeste omad. Eesti näide tõestab absoluutselt vastupidist, kus need lapsed, kelle vanemad on olnud jõukad ja saanud oma lapsele parema hariduse anda, ruulivad jätkuvalt eliidi hulgas ehk naudivad elu, samas kui vaesematest peredest pärit lapsed ei jõua sageli kaugemale madalapalgalistest ametitest.

sa näedki ainult glamuuri mida võimaldab vanemate raha kulutamine. eliit, nautimine. aga kui vanemad surevad või vaesuvad ja raha juurde ei tule, siis see rikas võsuke lööb pärandused läbi ja on lõpuks sama rikas kui sina oled. aga seda elu sa ei näe, sa näed ainult glamuuri. vaata kui paljud rikkad on lõpuks vaeseks muutunud. elus on palju valet. võta kasvõi anu saagim kelle raha pärineb kõik tema exmeestelt ja samas ta ise edvistab seltskonnas kui jõukas naine. või kui paljud glamuuritajad elavad tegelikult võlgu ja kui lõpuks mull lõhkeb, siis loeme tohututest võlgadest. aga enne seda oli geniaalne rikkur kes iga nipsuga oskas raha teha.

Vabandust, aga üldistamine ühe näite põhjal, mida sa juhtumisi tead, teeb sind veelgi rumalamaks. Kui sa suuda siin mulle praegu 100 konkreetset juhtumit tuua, kus rikaste perede lapsed on vanemate päranduse tuuri pannud ja ise vaesunud, siis ma võib-olla usun sind, kuigi suurte mööndustega. Sinus räägib mingi erakordne kibestumine. On muuseas tõestatud, et rumalus ja vaesus on omavahel otseses seoses.

Sest mina olen rikas ja sina oled vaene. Rikkad ongi rumalad, sest vaesed on targad ehhh
Vaestele tuleb ka kõike tõestada kuna nende endi silmaring on kole kitsas.

Faktidega tuleb väiteid tõestada ikka neile inimestele, kes lähtuvad teadus- ja seega faktipõhisest maailmast, millel ei ole mingit pistmist rikkuse ega vaesusega. Sinu teadmiste järgi on äärmiselt raske uskuda, et sa rikas oled – rikkad reeglina nii lollid ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 17.04 12:35; 17.04 12:41; 17.04 12:48; 17.04 13:40; 17.04 14:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

ei ütleks, et me otseselt väga vaesed oleme. Oleme mõlemad 20ndate keskel, mina tegelen alaga, mis eriti sisse ei too, samas töö väga meeldib. Mees lõpetab ülikooli, ja ega tal see alustamine kerge ei ole ilma töökogemuseta.

Ei ütleks, et asi on laiskuses. Sest ringi vaadates tundub nii, et vähemalt pooled edukad inimesed on saanud edukaks läbi tutvuste või vedamise läbi, olnud õigel ajal õiges kohas jne. Või on neil iseloom sellikne eriliselt hakkaja ja ettevõtlik, ei ole vähemalt enda tutvusringkonnas täheldanud, et intelligentsus ja edukus kuidagi käsikäes käiks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 00:41; 17.04 14:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on teaduslikult kindlaks tehtud, et raha teeb inimese õnnelikuks. Pole isegi leitud seda, et mingist punktist alates palju raha kuidagi õnnetumaks teeks või et õnnetunne enam ei suureneks. Mida rohkem raha, seda õnnelikum inimene on. See muidugi ei välista seda, et ka rikas inimene mõnikord õnetu ei võks olla või et vaene üldse õnnetunnet ei tea.

There’s no end to how much happier money can make you. http://www.marketwatch.com/story/science-money-makes-you-happier-2013-04-30

Ma ise arvan, et ma väga rikkana ei oleks väga õnnelik, sellega kaasneb ju igasugu probleeme, kurikaelad võivad su raha himustama hakata, õnnetuse läbi võid vaeseks jääda, raha eest peab ikka hoolitsema ka kui juba rikas oled.

Aga niipalju raha võiks ikka olla, et elu lõpuni üldse mingit palgatööd tegema ei peaks, ma saaks vabalt ilma tööd rabamata hakkama. Ainus mure oleks see, et lapsele ka ikka jaguks, õpetada lapsele raha hoidma, et ta seda arutult tuulde ei laseks 🙂

Põhiline töine tegevus rikkana olekski siis oma raha eest hoolitsemine, rikkus võiks veidi kasvada, majanduslik kindlustatus võiks säilida. See on ikka väga mõnus, igapäevase rahaga seotud eluspüsimise nimel ei pea muretsema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen mitu aastat oma n-ö unistuste tööd teinud, aga palk ei võimalda rahulikult ära elada. Alguses olin sellega pm rahul, et olen veel algaja, saan hakkama, töö meeldib jne, aga praegu küll mõtlen, et eelkõige tahaks ikka normaalset sissetulekut ja selle saamiseks sobiks igasugune töö, mis vastab minu oskustele/potentsiaalile. Mul pole enam seda kindlat ametinimetust/töökohta, et ainult see on minu unistuste töö, vaid vaatan tööturul oma oskuste järgi ringi ja praegu tundub küll, et võin erinevad tööd endale n-ö unistuste tööks mõelda, kui nende eest normaalset palka makstakse.

Kuigi tööl on ka äge olnud, siis suurem osa kõige mõnusamatest mälestustest on mul ikkagi vaba ajaga seoses (lähedastega koos olemine, üksi vaba aja nautimine) ja raha eest saab seda vaba aega siiski rohkem nautida, nt kasvõi see, et ei pea tingimata ise süüa tegema, saab autoga/taksoga ringi liigelda vms pisiasjad, rääkimata kallimatest lõbustustest. Kui nii vaene olla, et ei saa rahulikult süüagi osta, siis parem ikka see esialgne unistuste töö maha jätta ja uusi võimalusi otsida. Lõpuks ma ju niikuinii närtsin ära ka oma unistuste tööga, kui pidevalt peab raha pärast muretsema.

Kui ma mõtlen sellele, kas ma olen õnnelik või õnnetu oma pool-vaese eluga, siis pigem olen ikka õnnelik, sest mitmes muus osas on elu ok (nt tervis) ja tegelikult olen ka tuleviku osas lootusrikas. Kui selline vaene elu kauem kestaks, siis ma usun küll, et ma muutuks õnnetuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen väga nõus ühe ütlemisega, mis siit teemast on juba ka läbi käinud: “Raha ei tee õnnelikuks, aga raha puudumine teeb õnnetuks.”
Teine ütlemine, mida olen endamisi korduvalt korranud, ja mis tundub väga õige: “Kõik, mida saab raha eest osta, on odavalt saadud.” Hiljuti alles läks mul üks asi nihu ja sain selle korda aetud paarisaja euro eest. Kui mul seda raha poleks olnud, oleks olnud palju jama.
Mulle tundub, et need, kellel pole raha, mõtlevad raha peale palju rohkem, kui need, kellel on raha. Ka minu elus on olnud kitsikuse periood ja mäletan, kui oluline tundus siis, et saaks osta endale uue mantli või minna vahel restorani sööma, või viia lapsed suvel väikesele puhkusereisile. Kui seda kõike on võimalik raha poolest lihtsalt võimaldada, ei tundu need asjad üldse nii olulised. Fakt, et sa ei saa endale midagi lubada, muudab selle asja kohe palju ihaldusväärsemaks.
Siis veel selline aspekt, et inimestele on õnneks vaja erinevaid asju. Näiteks minu abikaasa tahab hulga rohkem igasuguseid asju, kui mina. Mulle tundub, et enamus inimesi tahab rohkem asju kui mina. Tihti üks või teine tuleb küsima, oi kas sul seda polegi? Eriti hull on olukord siis, kui mul on mingi asi, mida ma väga tahtnud polegi, aga noh las ta siis olla. Ja siis on keegi, kes ei saa seda lubada, aga kes seda erinevalt minust hirmsasti tahaks. Tegelikult on minul ka paar kallist nõrkust, aga need on jälle asjad, mida enamus teisi ei ihalda 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tavaline eesti mees vajab õnnelik olemiseks vaid kahte asja. Seksi ja teiste meeste tunnustust. Raha eest saab osta mõlemaid. Kui on pappi, on keppi ja respekti ja vot siis mees tunneb, et ta on õnnelik.
Osadel naistel on õnne jaoks vaja vaid teistest parem olla. Näiteks ilusam, rikkam. Kui naine saab endale kallimaid iluasju lubada, siis ta tunneb, et on teistest naistest parem ja on õnnelik. Raha eest saab seda osta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei, ei tee raha õnnelikuks, hoopis väga õnnetuks teeb. Ma olen altruistlikult nõus võtma kõik teie raha endale, et te saaks rahata õnnelikud olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 18:23; 18.04 22:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen täheldanud, et mida rohkem mul on vaba raha, seda vähem ma tahan osta. Olen nooremana unistanud, et saaks ometi rohkem raha teenida, et siis ilusamaid riideid osta. Kulutasingi siis seda vähest vaba raha odavate riiete peale. Nüüd aga, kui palk on väga hea, ei kipu enam midagi ostma. Tundub mõttetu lihtsalt – pigem koguks ja reisiks hoopis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha ei tee õnnelikuks, vaid annab inimesele, kes oskab õnnelik olla, selleks rohkem võimalusi. Suur osa inimestest, ka rikastest, seda ei oska. Paljud rikkad vaevlevad erinevate sõltuvuste käes, elavad talumatult koledates peresuhetes, teevad enesetapukatseid – vaadake kasvõi maailmakuulsaid näitlejaid või lauljaid. Raha neil ju on ja palju. Sageli usutakse, et oh oleks mul ometi rohkem raha, siis ma oleksin õnnelik, aga tegelikult nii ei ole. Suured lotovõitjad lõpetavad sageli kurvalt.
Raha on elamiseks vaja ja selle puudumine võib tõesti õnnetuks muuta, sest kes ikka näljatunnet õnneks peab, aga kui esmavajadused on kaetud, siis sõltub inimese õnn tema oskusest õnnelik olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vot selle viimase kommentaariga ma olen nõus. Enamus inimesi lihtsalt ei oska olla õnnelikud. Õnnelikud selle üle, mis neil on. Enamasti valitakse õnnetuolemine sellepärast, mida neil ei ole.

Rikkus on selline maagiline illusioon, millest unistatakse ja mille poole püüeldakse. Ükskord, kui seal kohal ollakse, avastatakse, et ikkagi ei olda rahul. Vaesel inimesel on vaese inimese mured, keskpärase sissetulekuga inimesel omad mured ja rikastel on omad mured. Viimastel on neid muresid eriti palju. Inimaju on programmeeritud alalhoiuinstinkti abil pigem salvestama halba, kui head.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olgem ausad – vaesed on sageli madalama intellektiga, kes ei ole võimalised oma elus rohkem saavutama ja on sellega rahul, mis neil – nad ei püüdlegi millegi suurema poole. elavad omas maailmas, suhtlevad samasuguste inimestega ja on eluga rahul. Sest nad arvavadki, et selline on elu.
Keerulisem on neil, kellel on suured püüdlused, aga võimalusi ei ole – nad ei ole olukorraga rahul, nõuavad lähedastelt rohkem, on õnnetud sellepärast, et neil ei ole seda, mida nad tahaksid.
Kui aga lähevad kokku võimalused, ambitsioonid – siis saavutab inimene selle, mida tahab.
Toon näite – kõige kauem on elanud minu klassis koos paar, kes mõlemad on n.ö. peast lihtsad, nad sobivad hästi, mingeid vaimseid huvisid ei ole, elavad ma majas, kui aeg kulub selle korrashoiule, reisimas nad ei käi (rahaliselt oleks võimalik), mees veedab õhtuid garaazis, naine Kroonika seltsis. Abielus on 28 aastat ja ma usun, et nad on õnnelikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.04 07:18; 18.04 08:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen küll nõus, et raha ei tee õnnelikuks. Õnnelikuks teeb sinu geneetika paraku. Mina olen näiteks selline, kes on õnnelik ka kesise palga juures. Ma lihtsalt leian ka tasuta asjade seast nii palju, mille pärast õnnelik olla. Ma elan vabalt jäätunud välikäimlaga ja viletsa ahjuga külmas elamises ja ometi ma ei ole õnnetu. No ei ole, tee mis tahad. Igav mul hetkeksi ei ole, lõbustustest puudust ei ole, sõpradest puudust ei ole, toredad lapsed ja ebapraktiline mees on ka. Rohkem tööd ma teha ei taha, et rohkem raha teenida, tahan hoopis rohkem vaba aega, mis lubaks mul elu nautida. Ma oskan ökonoomselt majandada ja ülejäänud vaba aja kulutan tegevustele, mis mulle meeldivad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raha ei tee õnnelikuks, raha hulk teeb

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 51 )


Esileht Pereelu ja suhted raha ja õnn

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.