Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Reisimine rasedana – kas üldse ja mida pidada silmas?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Reisimine rasedana – kas üldse ja mida pidada silmas?

Postitas:

Plaan teha rasedana päris mitu reisi, esimene reis on 13-14 rasedusnädalal Itaaliasse.
Teine reis on Taisse 22. – 23. nädalal ja kolmas lend plaanis 32. – 33. rasedusnädalal Vietnami.
Ilmselt imikuga ei sõida mõnda aega mitte kusagile, seega mõtlesin vaba aega kasutada sõitmiseks.
Mida teie arvate?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 10:55; 21.01 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

MIna küll 32-33 nädalal nii pikka reisi ette võtta ei julgeks….teised reisid oleks vist ok minu arvates.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa ei julge, räägi sellest lähemalt?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 10:55; 21.01 11:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Parim aeg rasedana lendamiseks on teine trimester. Siis on raseduse katkemise oht väike, kõht ei ole veel liiga suur ega sega tavapärast liikumist ja elu ning keha suudab muutustega hästi kohaneda. Esimesel trimestril on oht raseduse katkemiseks rõhuvahede tõttu suur, kolmandal trimestril võib rõhkude vahetumine esile kutsuda enneaegse sünnituse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks sa ei julge, räägi sellest lähemalt?

Esiteks Vietnami on päris pikk lend. Teises osad lennufirmad ei tahagi rasedaid alates 32ndl lennukile.
Viimane kommija on viimases lauses ära õelnud, miks on ohud väga suured I ja III trimestril.
Ise tean kahte inimest, kes lendasid 12ndl ja 14ndl, mõlemad rasedused katkesid. Olid ka pikad lennud, üks oli Dominikaan ja teist sihtkohta ei mäleta hetkel

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imikuga on kordades lihtsam reisida kui kolmanda trimestri reis Vietnami. Ise olen praegu 32+ nädalat rase. Ei jõua kinoski käia, sest raske on nii pikalt järjest paigal istuda. Eelmist last oodates reisisin samuti palju, teisel trimestril oli lust reisida. Kolmandal ei käinud kuskil ja siis läksin lennureisile uuesti 6 nädalase beebiga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 12:25; 21.01 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imikuga on kordades lihtsam reisida kui kolmanda trimestri reis Vietnami. Ise olen praegu 32+ nädalat rase. Ei jõua kinoski käia, sest raske on nii pikalt järjest paigal istuda. Eelmist last oodates reisisin samuti palju, teisel trimestril oli lust reisida. Kolmandal ei käinud kuskil ja siis läksin lennureisile uuesti 6 nädalase beebiga.

Ja veel – olin alles paar nädalat tagasi nädal aega haiglas. Ja terve sünnituseelne osakond oli täis naisi, kellel rasedusnädalaid 31, 32 ja 33 nädalat ja sünnitegevus hakkas peale. Hoiti siis tagasi tilgutitega ja tehti beebi kopse ettevalmistavad süstid. Nii et ohtlik aeg see kolmas trimester ja mina hoiaks end ja beebit. Toimetaks kodus ja teeks beebi tulekuks ettevalmistusi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 12:25; 21.01 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Esimene ja teine reis on okei, aga see Vietnami reisi jätaks pigem vahele.
Esiteks, nendel rasedusnädalatel ei soovitata enam lennata, kuna rõhu kõikumine võib sünnituse esile kutsuda. Teiseks, ei lase enamus lennufirmasid sind pardalegi ja kui lasevad, siis tingimuseks on lühikesed reisid nii 1,5-3h.
Ise plaanin minna Norrast Eestisse 33.nädalal, aga see on suht lühike reis, 1,5h ja sedagi kardan, kuidas ma lennukis vastu pean, sest istuda-astuda juba praegu raske, koguaeg peab asendeid muutma, ja mul praegu alles 28.nädalat.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

13-14 ndl reis on käkitegu.

Ise käisin 24-28 ndl Indias. oli kaks lühemat (2-3 tunnist) lendu ning üks 9 tunnine.
Kui 24 ndl läksime, siis oli see kergem, kui ma ootasin. Mingeid vaevusi ei olnud ja sain öösel ka lennukis magada. Aga kui 28 ndl tagasi reisisime ( sama marsruut), olin pärast nii läbi omadega ,et olin vist nädal aega voodis pikali. Olid ka emaka kokkutõmbed aga õnneks sünnituseks ikkagi ei läinud.

Lisaks kõigele tegin veel ennetavalt trombivastased süstid ja kandsin tugisukki. Pidin ka palju liikuma ning vett jooma. Kindlasti vaadata üle ka kindlustus reisi jaoks- enamus pakuvad kuni 28 nädalani. Kui hiljem reisida siis pakub midagi tarka vist ainult Bupa( päris kalli hinnaga).

Ytlen ausalt, et kui veel rasedana reisiks, siis kindlasti mida varem-seda parem. Seda tunnet, mis 28 ndl peale tagasitulekut oli, ei soovitaks küll kellelegi .

kui plaanid reisida vietnami- siis enne planeerimist vaata ka üle lennuliinide eeskirjad. Paljud lennufirmad ei võta enam long haul lendudele nii rasedaid naisi – seda ka põhjusega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Tai ei ole ka mitte hea koht nakatuda igasuguste toredate kõhuhaigustega? Kolmanda trimestri alguses ei soovitata lenata korraga üle 3 tunni (needsamad trombid jms, mida ellepool kirjutati). Olenevalt reisifirmast ei lasta sind alates 32 või 36 nädalast enam pardalegi. Enne seda reisi palju hing ihaldab ning soovitavalt kohtadesse, kuhu minnes ei pea vaktsineerimistele mõtlema.

Ise käisin enne 32nädalat kahel nädalasel lennureisil Pariisis ja Stockholmis, nii et rasedana lendamisega sina peal. Kuid ise poleks vist ei Tai ega Vietnamiga piisavalt julge minema.

Kindlasti räägi oma ämakaga ka, et kas võid minna ja mida sa pead silmas pidama nendes riikides rasedana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin Vietnamis 20. rasedusnädala paiku kui veel lennata ei olnud kõige hullem. Suure küsimärgi ja hirmu selle reisi juures tekitas minus Vietnami lõunaosas leviv Zika viirus. Terve reisi vältel oli alatasa hirm, et kuskilt mõni sääsk hammustab ja viirus küljes. Õnneks on seal väga head sääsetõrjevahendid ja sääski oluliselt ei näinud, kuid alateadvuses oli koguaeg ebameeldiv hirmutunne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Zikast rääkides – nakkab ka sugulisel teel, so kui hoopis mees saab sääselt viiruse ja on oma raseda naisega vahekorras, on tulemus kurb.

https://www.cdc.gov/zika/transmission/sexual-transmission.html

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tai on okei, sealne toit on ikka täitsa okei ja mingit kõhuviirust ei pea kartma -no muidugi kui aint tänavatoitu süüa ja kahtlases kohas siis ehk jah 🙂 aga normaalse asustusega kohas on korralikud ja puhtad söögikohad. Vietnami osas ma ka kahtleks. Mine selle asemel Hispaaniasse,Itaaliasse v kuhugi lähemale kus arstiabi ja muu parem nign võimalus koju tulla on kiire. Samuti pead sa nii pika (Vietnami) lennu puhul ilmselt süstima end- aga seda ehk otsustab ikka arst.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tihti tohib rase lennata ? Ise käisin 7ndal nädalal, lennupikkus oli 2,2 h ots ning vbla pean ülejärmine nädal uuesti minema.Rasedusnädalaid oleks 10 ja lennud on vahepeatustega ehk pikkus 1.40 2 h.

Ei peaks vist põdema või , mis Teie arvate ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Igal lennufirmal on enda piirmäärad, mis ajani nad pardale lubavad. Nt Finnairil on see 36 nädalat (st. tagasilend peab olema selle aja sees ehk enne viimase raseduskuu algust) pikematel lendudel ning lühmate lendude reisijatele kehtib 38 nädala piir.
https://www.finnair.com/ee/et/information-services/before-the-flight/special-services-health/pregnancy

Üldjuhul kindlustusfirmad ei kata rasedate reisides kulusid, mis võivad kaasneda nt sünnitustegevuse algusega reisil ja haiglakulu (kui peaks sündima reisil olles). Selleks pakuvad nad, et kindlustada ära loode. Ehk endal on üks reisikindlustus ja sündival lapsel on enda oma. Sel juhul kaetakse ka haiglakulud jms. Tean, sest lendasin ise 30ndal rasedusnädalal Taisse. Seda vaatasin ka reisi planeerides, et päris üksikule palmisaarele ei sõidaks, vaid et tsivilisatsioon ning suuremad haiglad lähedal (mõni suurem linn ikka). Riske peab maandama.
Muidu oli rasedus kulgenud ilma mingite probleemideta, hea kerge olla, ei olnud isegi mingit iiveldust raseduse alguses. Tegin sporti ja tundsin end hästi. Aga Tais hakkasid emaka kokkutõmbed (läks toonusesse) ja siis hakkas ka määrima (verd). Tuli ka lausa vereklimpe. Alaselg oli väga valus. Läksin haiglasse, tehti kõikvõimalikud uuringud ja soovitati rahulikumalt võtta (ma käisin ju seal veel sporti mängimas jne). Ja Tais ei tasu võtta ka igasugu massaaze (ei tehta ju ka meil siin rasedatele enamikes kohtades). Mina rumala peaga võtsin 3 jalamassaagi reisi jooksul ning nähti küll, et olen lapseootel ja et tehakse õrnemalt ning teadlikumalt. Seega polegi päris selge praegu, millest see emaka toonus ja verejooks.
Võib minna nii ja võib minna naa. Muidugi jah tugisukad lennukis ja aeg-ajalt end sirutada, võimalusel valida piletit ostes veidi laiema istmevahega koht. Ja kindlasti ka enda raseduskaart kaasa võtta, et kohalikul med.personalil oleks vajadusel kiirelt kogu varasem info olemas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 20:30; 02.02 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tihti tohib rase lennata ? Ise käisin 7ndal nädalal, lennupikkus oli 2,2 h ots ning vbla pean ülejärmine nädal uuesti minema.Rasedusnädalaid oleks 10 ja lennud on vahepeatustega ehk pikkus 1.40 2 h.

Ei peaks vist põdema või , mis Teie arvate ?

Aga lennusaatjad ju ise ka lendavad raseduse alguses pea iga päev ning ka pikki lende. Teevad ikka mitu kuud veel enda lennutööd. Kui see nii kahjulik oleks, siis oleks neile ju igasugune lendamine keelatud.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.02 20:30; 02.02 20:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vietnamiga muretseks ma hoopis erineva bakterimaastiku pärast, siia lisandub asjaolu, et külmast kuuma lendamine põhjustab mitmetel inimestel immuunsüsteemis võnkeid (nt saabud kuumast ja jääd haigeks või vastupidi). Aga lapseootel tahaks kangesti nr 1 keskenduda oma immuunsuse raudtugevana hoidmisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Planeeri oma toitumist välisreisidel : http://www.rasedatetoitumine.ee/rasedusaegne-toitumine-valisreisidel/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Reisimine rasedana – kas üldse ja mida pidada silmas?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.