Esileht Pereelu ja suhted Sõltuvus(kasiino)

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Sõltuvus(kasiino)

Postitas:

Tere!
Küsin nõu, et kas mina isiklikult saaksin kuidagi muuta elukaaslase kasiinos käimisi?
Meil on 2 armast last ja töö/kodu/eluolu oleks rahulolev kui ta suudaks ja tahaks kuidagigi oma pahet/sõltuvust kasvõi natukenegi leevendada, veel parem loobuda. Tal on justkui kinnisidee, et kasiinos võidab ta peagi suurema summa ja siis saab kauaoodatud auto, võlgadest vabaks jne. Kui püüan rahulikult seletada, et kasiino just hävitab saadakse pahaseks. Olen summasid kirjutanud paberile ja näidanud talle. Vastusrks tuleb:”See ei loe.” “Ma ei taha näha.”…
Mismoodi ja kuidas mina saaksin seda muuta. Tema ju ise probleemi ei tunnista ja selleks ka midagi ette ei võta.
Rahulikku pühadeaega!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:53; 14.04 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neil on praegu ju võimalus kohale minna ja iseendale kasiinokeeld peale panna.
Pane talle paberile kulutatud summad + võidetud summad ja vii ta nii kaugele, et saab aru.

Lisaks see protsent inimestest ja summadest, kes on võitnud. See on ikka üliväike tõenäosus.
Palju suurem on võimalus teenida neil, kes tööd teevad. Lihtne matemaatika, mida mees peaks mõistma.
Need ajad, kus Eestis kasiinodest blackjack`iga kaine pea ja terava mõistusega kõvasti raha välja tõmmati, on ammu möödas, ta on ikka kõvasti ja lootusetult hiljaks jäänud. (jah, need olid kunagi 90ndatel +)
Karu ju ei maga ja kallid hobid (filmitegemine nüüd juba) vajavad lisasüste.

Ja kui see “Ma ei taha näha” – jutt ei lõppe, siis ilmselt peab ta põhjas korraks ära käima.
Küll siis hakkab tahtma.
Aga sina hiiva end vahepeal teise aluse peale, pole seda allveelaeva jama ju kõrvalt vaja vaadata. Et kas upub või ei upu.

Kui ise oled selle asja sees ja elad kaasa, siis nagu ju oleks ise ka nagu kasiinos.
Võidad või ei võida selle mehega?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 14:04; 15.04 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Probleemi korduv ja tahtlik ignoreerimine on ka üks vaimse vägivalla vorme.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu abikaasa võitis suurema summa ja mängis uuesti maha, peale seda sai õnneks ise aru ja oli nõus keelu peale panema. Kahjuks ei tea, kus kellegil see piir on, kas 1000€ või kogu varandus. Sina ei saa vist väga midagi teha, ta peab ise aru saama sellest. Võid öelda mehele konkreetselt, et nüüd aitab või meie teed lähevad lahku. Ja hoia oma raha tema omast lahus niipalju kui võimalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nõiaringis. Mees käib ilusti tööl, aitab makse maksta… kõik toimib normaalselt. Kui ta kasiinos oma “ülejäägid” hävitab küsib ta minult niiöelda võlgu, et palgapäeval maksab tagasi jne. (siiamaani toiminud) Tean,et ei peaks niiöelda võlgu andma, kuid tema manipulatsioon on kõikvõimas. Olen rääkinud heaga/halvaga, et see nõiaring ja võiks ju endale rohkem lubada, kuid teda kad ei huvita see jutt või püüab lihtsalt “lohutada”
Kasiino keeldu pole mõtet, tema väitel,panna, sest siis käiks ta Lätis mängimas või laeval…noh siga leiab ikka pori.
Miks ma kooselu ära ei lõpeta? Püüan ikka talle selgeks teha, et see on tal paha hobi, mis võiks lõppeda. Muidu on meil ju kõik hästi ja toimiv ja armas, tore pereelu.
Olen juba omadega vist kaassõltlaseks muutunud ja mul on nii raske sellest rutiinist välja astuda. Elame minu emaga minu majas. Tema ära ei lähe. Minul kahe lapsega (lasteaiakohad, töö kõik siin paigas) minek tundmatusse ei tundu lahendusena. Või eksin?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 13:53; 14.04 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vahet pole, isegi kui ta võidaks suure summa raha siis see kuluks samal päeval kasiinos ära. Hasartmängusõltlast ei huvita raha vaid mängimine ise. Pangu endale keelud peale, miski ei aita teda. Varsti on veel suuremates võlgades ja siis saab peksa või lüüakse üldse maha.

noh ja lätti mängima minek, lootusetu juhtum. selline inimene saab muutuda alles siis kui on kõrimulguni mudas, aga sinna on veel pikk maa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen nõiaringis. Mees käib ilusti tööl, aitab makse maksta… kõik toimib normaalselt. Kui ta kasiinos oma “ülejäägid” hävitab küsib ta minult niiöelda võlgu, et palgapäeval maksab tagasi jne. (siiamaani toiminud) Tean,et ei peaks niiöelda võlgu andma, kuid tema manipulatsioon on kõikvõimas. Olen rääkinud heaga/halvaga, et see nõiaring ja võiks ju endale rohkem lubada, kuid teda kad ei huvita see jutt või püüab lihtsalt “lohutada”
Kasiino keeldu pole mõtet, tema väitel,panna, sest siis käiks ta Lätis mängimas või laeval…noh siga leiab ikka pori.
Miks ma kooselu ära ei lõpeta? Püüan ikka talle selgeks teha, et see on tal paha hobi, mis võiks lõppeda. Muidu on meil ju kõik hästi ja toimiv ja armas, tore pereelu.
Olen juba omadega vist kaassõltlaseks muutunud ja mul on nii raske sellest rutiinist välja astuda. Elame minu emaga minu majas. Tema ära ei lähe. Minul kahe lapsega (lasteaiakohad, töö kõik siin paigas) minek tundmatusse ei tundu lahendusena. Või eksin?

Tuletan lihtsalt meelde kasiinosõltlast (ühe eesti tuntud budisti vend), kes oma naise ja 2 tütart (7-kuuse ja 7-aastase) ära tappis. Kui ma õigesti mäletan, siis oli see lasterahade laekumise päeval. Ehk aitab see kaassõltuvusest vabaneda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa trüki välja mõned Avo Viiolit käsitlevad artiklid ja küsi mehelt- palju sa kavatsed maha mängid, Viiol mängis maha 7 miljonit krooni ja ta uskus ka, et võidab selle raha tagasi. Mõistus enne pähe ei tulnud, kui kõik oli maha mängitud. Maja võidab alati, teadmiseks. Loll unistus – ostan auto, maksan laenud – pangu see raha kõrvale ja ostku sellest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõned triviaalsed tõed:
1. Sa ei saa teist inimest muuta, muuta saab ainult iseennast.
2. Kui sa suudaksid välja mõelda, kuidas kasiinosõltuvusest jagu saada, oleksid väärt mõnd rahvusvahelist preemiat. Ära kujuta endale ette!
3. Niikaua kui ta ise probleemi ei tunnista, polegi midagi teha. Vähim, mida teha saad, on talle mitte laenata. Siis pead arvestama variantidega, et ta läheb laenab kuskilt linna pealt v kiirlaenukontorist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ema vahetab lukud ära, kui mees tööl on, ja võtit ei anna. Hakkab sisse murdma, kutsud politsei. See oleks minu nõuanne, ma pean sellist sõltuvust ikka väga ohtlikuks. Mehe asjad muidugi kõik kenasti ukse taha.
Aga mind täitsa huvitab, miks ja mismoodi just 90ndatel siis sai hästi kaardilauas võita ja miks see nüüd palju keerulisem on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame minu emaga minu majas. Tema ära ei lähe.

Oot, mille eest ta võlgu siis on, kui isiklikku eluaset ja autotki pole?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kõige jubedam on sõltlase puhul see, et tal kaob ära häbitunne ja on raha nimel kõigeks. tuttav oli – minna õhtul kell 11 töökaaslaselt raha laenama jutuga, et ema on haige ja on vaja sõita Tallinna – on vaid üks näide. Sedasi ta võis õhtul pool linna läbi käia, et mängimiseks raha laenata. enda palga mängis suht kohe maha. Tekkisid võlad, hakati võlgu sisse nõudma Kõige drastilisem oli see, et ta ema ei teadnud, mis võlgadega on tegu – üritas poega aidata nii, et oleks ise oma kodust ilma jäänud. Poeg rääkis, et tegi avarii ja mingi maffiavenna kallis auto sai viga, et kui kohe raha ei anna – lüüakse maha. Ema pani kodu panti, võttis laenu ja andis pojale -et saaks maffiale võla ära maksta. Poeg lõi selle raha kasiinos sirgu.
Mina jätaks sellise mehe maha, varsti on mingid kandid ukse taga võlgu nõudmas. Südametunnistus nüüd küll sul piinama ei pea – see on mehe otsus.
Vahet ei ole kas tegu on alkoholi-, narko- või kasiinosõltlasega – sõltlane saab aidata aid ise ennast, aga kaasatõmbab kogu pere.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Ma olin 10 aastat tagasi sina.

Mu toonane abikaasa, kellega ma olin juba aastaid koos elanud, mängis kõik kasiinos sirgeks. Ja siis laenas minult. Ja igalt pangalt linnas. Kui ma enam ei andndnud, siis pettis välja. Lubas maksta arveid, aga ei maksnud. Sain viimaks kohtukutse majaühistult, elekter lülitati välja. See kasiinoga võitlemine kestis 7 aastat.

Muudkui lubas lõpetada. Ja anus, et ma toetaksin, sest abikaasad on ju abiks! Tõi ettekäändeks, et kasiino on nii palju temalt raha võtnud, nüüd on vaja tagasi võtta. Et seni mängib kuni saab raha tagasi. KÕIGE suurem rumalus üldse. Kõik võidud toppis ta kohe uuesti kasiinosse.

Ta valetas tervele linnale, et mina nõuan raha. Kõik meie sõbrad olid talle võlgu. Ma olin raseduse katkemisega haiglas – ta läks kasiinosse. Mul polnud rahagi, et taksot koju võtta, pidin helistama oma sõbrannale. Kui ma kodus lapsekaotust välja nutsin, läks ta kasiinosse. Samal ajal kadusin müstiliselt mu päranduseks saadud kallid ehted.

Vahepeal läks asi justkui paremaks, ent raha polnud temal, kes ta minust kaks korda enam teenis, ikka mitte kunagi. Viimaks läksin minema, kui ta tegi enda arvates puhtasüdamliku ülestunnistuse, et terve palk läks tunniga kasiinosse, ja et nüüd võiks mina talle poole oma palgast üle kanda. Et nii olla vaid aus ja mõistlik. Mul läks silme eest mustaks. Ma olime arvanud, et kasiinodega on kõik – juba aastaks või nii. Aga ta oli õppinud seda NII osavalt varjama. Meie majas kõik lagunes, asjad olid ohtlikus olukorras – ja temal on JÄLLE kasiino? Kuigi see oli minu elamine, pakkisin hommikul vaikselt asjad ja läksin minema. Lihtsalt minema. Omast kodust.

Ma tean, et see ei tundu ka tagantjärele kuigi nutikas tegu. Ent sel hetkel oli mul vaja saada lihtsalt ÄRA. Füüsiliselt eemale. Läksin vanemate juurde. Kaks nädalat sain õhtuti anuvaid ja ähvardavaid kõnesid. Paaril korral tuli kohale sõita – lausus, et majas on suur veeavarii ja mis iganes. Midagi polnud. Võtsin venna kaasa ja läksin kohale – oli vaid solvunud silmadega mees.

Hakkasin taotlema lahutust. Mees keeldus. Elas kenasti maja sedasi. Maksin piinliku hoolega kommunaalarveid ja laenu, mehelt raha küsimata. Mees süüdistas mind pidevalt äärmises küünilisusest ja süüdimatuses – ja feminismis – sest ma ei andvat talle, vaesele puhtsüdamliku tegijale enam leivaraha. Kellas terve linna leid lugusid täis.

Viimaks ometi sain lahutuse, kui palkasin advokaadi. Hakkasin tõsiselt kartma, mis tegelastelt ta NÜÜD laenu võtab. Korralikult koostatud hagi peale kolis mees välja ja ilmus lahutama. No eks ma maksin talle ka väiksema summa meie muust ühisest varast (mida ta oleks ka nn sõbraliku lahutuse korral nagunii saanud). Võib vaid arvata, kuhu see läks.

Minu kogemused pikast kooselust sõltlasega:

1. ÄRA USU.
2. JOOKSE!
3. ÄRA VAATA TAGASI.

Ükski sõltlane ei muutu enne, kui ta ise ei taha seda ja ise ei teguste selle nimel. Sa saad olla toetav kõrvaseisja esimesel korral, aga mitte teisel. Siis sa oled juba kaassõltlane, ehk tegelikult kaasaaitaja – sinu tugi on see, millest ta puugina toitub.

Mis ma sulle soovitan

1. Võta advokaat. See raha tasub end ära.
2. Algata lahutus.
3. Vaheta lukud. Sa oled koos ema ja lastega omas kodus, sa pole üksi, kui ta hakkab sisse ründama. Kaitse oma lapsi. Sõltlane müüb ka oma lapsed maha (ja sa ei taha teada kuhu), et raha saada.

(Btw, Delfi, kui ma oma loo leian väikeste muudatustega teie veerult, kontakteerun sama advokaadiga!)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 09:13; 15.04 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Minu lugu, minu õigused. Kadedusega pole asjal pistmist, vaid põhjendatud hirmuga toimetamisoskuse ees. Tehke ise tööd. Ja päriselt tööd, mitte copy-paste koos halva toimetamisega. Aga see on nüüd juba VÄGA offtopic.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 09:13; 15.04 10:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin 10 aastat tagasi sina.

Mu toonane abikaasa, kellega ma olin juba aastaid koos elanud, mängis kõik kasiinos sirgeks. Ja siis laenas minult. Ja igalt pangalt linnas. Kui ma enam ei andndnud, siis pettis välja. Lubas maksta arveid, aga ei maksnud. Sain viimaks kohtukutse majaühistult, elekter lülitati välja. See kasiinoga võitlemine kestis 7 aastat.

Muudkui lubas lõpetada. Ja anus, et ma toetaksin, sest abikaasad on ju abiks! Tõi ettekäändeks, et kasiino on nii palju temalt raha võtnud, nüüd on vaja tagasi võtta. Et seni mängib kuni saab raha tagasi. KÕIGE suurem rumalus üldse. Kõik võidud toppis ta kohe uuesti kasiinosse.

Ta valetas tervele linnale, et mina nõuan raha. Kõik meie sõbrad olid talle võlgu. Ma olin raseduse katkemisega haiglas – ta läks kasiinosse. Mul polnud rahagi, et taksot koju võtta, pidin helistama oma sõbrannale. Kui ma kodus lapsekaotust välja nutsin, läks ta kasiinosse. Samal ajal kadusin müstiliselt mu päranduseks saadud kallid ehted.

Vahepeal läks asi justkui paremaks, ent raha polnud temal, kes ta minust kaks korda enam teenis, ikka mitte kunagi. Viimaks läksin minema, kui ta tegi enda arvates puhtasüdamliku ülestunnistuse, et terve palk läks tunniga kasiinosse, ja et nüüd võiks mina talle poole oma palgast üle kanda. Et nii olla vaid aus ja mõistlik. Mul läks silme eest mustaks. Ma olime arvanud, et kasiinodega on kõik – juba aastaks või nii. Aga ta oli õppinud seda NII osavalt varjama. Meie majas kõik lagunes, asjad olid ohtlikus olukorras – ja temal on JÄLLE kasiino? Kuigi see oli minu elamine, pakkisin hommikul vaikselt asjad ja läksin minema. Lihtsalt minema. Omast kodust.

Ma tean, et see ei tundu ka tagantjärele kuigi nutikas tegu. Ent sel hetkel oli mul vaja saada lihtsalt ÄRA. Füüsiliselt eemale. Läksin vanemate juurde. Kaks nädalat sain õhtuti anuvaid ja ähvardavaid kõnesid. Paaril korral tuli kohale sõita – lausus, et majas on suur veeavarii ja mis iganes. Midagi polnud. Võtsin venna kaasa ja läksin kohale – oli vaid solvunud silmadega mees.

Hakkasin taotlema lahutust. Mees keeldus. Elas kenasti maja sedasi. Maksin piinliku hoolega kommunaalarveid ja laenu, mehelt raha küsimata. Mees süüdistas mind pidevalt äärmises küünilisusest ja süüdimatuses – ja feminismis – sest ma ei andvat talle, vaesele puhtsüdamliku tegijale enam leivaraha. Kellas terve linna leid lugusid täis.

Viimaks ometi sain lahutuse, kui palkasin advokaadi. Hakkasin tõsiselt kartma, mis tegelastelt ta NÜÜD laenu võtab. Korralikult koostatud hagi peale kolis mees välja ja ilmus lahutama. No eks ma maksin talle ka väiksema summa meie muust ühisest varast (mida ta oleks ka nn sõbraliku lahutuse korral nagunii saanud). Võib vaid arvata, kuhu see läks.

Minu kogemused pikast kooselust sõltlasega:

1. ÄRA USU.
2. JOOKSE!
3. ÄRA VAATA TAGASI.

Ükski sõltlane ei muutu enne, kui ta ise ei taha seda ja ise ei teguste selle nimel. Sa saad olla toetav kõrvaseisja esimesel korral, aga mitte teisel. Siis sa oled juba kaassõltlane, ehk tegelikult kaasaaitaja – sinu tugi on see, millest ta puugina toitub.

Mis ma sulle soovitan

1. Võta advokaat. See raha tasub end ära.
2. Algata lahutus.
3. Vaheta lukud. Sa oled koos ema ja lastega omas kodus, sa pole üksi, kui ta hakkab sisse ründama. Kaitse oma lapsi. Sõltlane müüb ka oma lapsed maha (ja sa ei taha teada kuhu), et raha saada.

(Btw, Delfi, kui ma oma loo leian väikeste muudatustega teie veerult, kontakteerun sama advokaadiga!)

Punkt 1. Sellist asja nagu lahutuse mitteandmine ei ole Eestis olemas. Kohus lahutab abielu igal juhul ja mees ei pea kohalegi tulema.
Punkt 2. Lahutamiseks ei ole advokaati vaja. Vt punkt 1.
Punkt 3. Kui sa siia postitasid, ei ole postitus enam mitte sinu, vaid Perekooli oma. Perekool võib selle vabalt müüa, kellele tahes. Samuti võib ajakirjanik Perekooli sisu lihtsalt refereerida konkreetset postitust tsiteerimata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ok narrin, aga selline koomilisuseni põhjendamatult õrge arvamus iseenesest ja oma elu unikaalsusest lausa ajab seda tegema

Käod, rahunege nüüd maha, sina juurakägu oma professionaalse kretinismiga kaasa arvatud.
See pole kõrge enesehinnang, see on täiesti normaalne suhtumine.
Kes on iseenda kirjutatud loo kusagilt mujalt leidnud, pisikeste kohandustega, see teab, et see ei ole just hea tunne.
Kes pole, see ka ei tea ja õiendab.
Delfit teevad inimesed, kes saavad palka ning tõepoolest, mõelgu selle raha eest midagi ise välja.

P.S. Väga hea lugu.
Paremini sellele teemaalgatusele vastata oleks juba üsna keeruline.
Ja ärge kadestage, vaid proovige…Tahvel on vaba.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.04 14:04; 15.04 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasiinokeelust on küll kasu. Tõesti, saab minna laevale või Lätti mängima. Aga pigem on kasiinos käik selline emotsiooni tegu – ja selle vastu aitab keeld päris hästi. Seda ei saa hetkega maha võtta.

PS 85% kasumist kasiinodelele toovad sisse mängumasinad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 22:01; 23.04 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasiino keeldu pole mõtet, tema väitel,panna, sest siis käiks ta Lätis mängimas või laeval…noh siga leiab ikka pori.

Iga sõltlase jaoks on kusagil mugavuspiiri lõpp. Sõidab Lätti, mängib seal rahad maha ja edasi? Laevade peal on nii naeruväärsed mängud, mis tõsisele sõltlasele absoluutselt huvi ei paku. Survesta teda selle mängukeelu peale panekuga ja loodetavasti elu muutub paremuse poole.

Ma olen 25+ aastase mängurikarjääriga ja mingil määral tean, mis toimima peaks. Igatahes, kui ta tõesti Lätti sõitma hakkaks või laevale roniks, siis pole temaga hetkel midagi peale hakata.

PS 85% kasumist kasiinodelele toovad sisse mängumasinad.

Palju neid lauakasiinosid Eestisse üldse alles jäänud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 22:21; 23.04 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olümpik vist ainus stabiilne laudadega kasiino… hollivuudis olid mingi hetk mõned lauad.. ei mäleta mis kasiino omad… mustamäe teel olid.. hetkel vist mitte.. eks neid tekib aeg ajalt, aga suht tühjad on. eks see laud on vist natuke staatusesümbol või nii; suur kett kel palju palju masinaid saab seda endale lubada ( võib muidugi ka suvaline laudu avada, aga siis see nukker saal, tühi, igavlevate töötajatega, vbl vahel ka võidu väljamakse probleemiga… brrr…)

Nii, et teemaalgataja.. Kui su kaasa on nõus keelu peale panema, aga ähvardab Lõtiga jms.. siis nõustu – tehku ära 🙂 Nagu eelpoolkõneleja mainis, mugavuspiir on kõigil olemas…

Isiklik näide: vahest kuskil ööklubist tulles, ikka tekib vahel soov minna edasi kasiinosse. Kui ID dokument on taskus – lähen. Kui ID dokument ununes koju – ei tule ühtegi korda meelde, et oleksin koju sõitnud passi võtnud, ja tagasi kasiinosse sõitnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 22:01; 23.04 23:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

olümpik vist ainus stabiilne laudadega kasiino… hollivuudis olid mingi hetk mõned lauad.. ei mäleta mis kasiino omad… mustamäe teel olid..

Sa räägid lausa ligi aastakümnete tagusest ajast. Lauamaks oli juba selle aastatuhande algul 30 000 krooni. Mina mäletan niimoodi, et Marja poe kõrval oli 1-2 lauaga kasiino ja Sõpruse puiesteel teine samasugune kortermaja alumisel korrusel. Praegu üritatakse mingil moel pokkeriga raha kokku ajada, aga mingil juhul ei maksa nad mõne madala tasemega turniiri eest täit lauamaksu kuus. Põhiteema on ikka see, et rahvas peale turniiri lõppu aparaadi taha saada. 24/7 toimivaid lauakasiinosid on Eestis parimal juhul kümmekond ja enamus nendest OEG omad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.04 22:21; 23.04 23:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Süües kasvab isu.
Kui juba nüüd allud manipulatsioonile, on hiljem mitmeid kordi hullem nõiaringist välja saada. Alusta sellest, mida täna saad enese piiride kehtestamiseks teha (nt: ei anna n-ö laenu mehele). Praegu on tal mugav toimetada koos sinu abistava käega.

Asjalood peres muutuvad alles siis, kui kogu tegevus on teie mõlemi jaoks hulluks läinud. Seni aga – kes veel kaalub, kes suleb silmad… kummi annab üpris pikalt venitada enne kui nätakas vastu vahtimist silmist tule välja lööb.

Huugama pandud raha võib pikema selgituseta kokku lüüa hoopis teise mõttega – näitamaks inimesele konkreetselt, mis oleks tänaseks tehtud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen kasiinos töötanud ja näinud inimesi, kes sõna otseses mõttes maha mängivad oma kodud, firmad, autod ja muu materiaalse vara. Nagu sellest poleks veel küllalt, nad võtavad veel laene ja selleks, et laenu tagasi maksta, võtavad kiirlaene. Olen kuulnud, kuidas lähedased selja keeravad, tean mängureid, kes teinud enesetapu. Olen näinud, kuidas väga lahedatest klientidest saavad kibestunud ja vihased inimesed. Inimesed arvavad, et kontrollivad olukorda, kuid lahkuvad kätevärinal, kui kogu palk ja saadud võidud on aparaati laotud. Olen igasuguseid lugusid kuulnud. Arvate, et Viiol mängis 8 milli maha ja ainult kaotas või? Kaugeltki mitte. Ja selliseid meedias nukra näoga rääkivaid suurvargaid on veel. Muidugi nad võitsid ka, aga tahtsid veel rohkem, kuni lõpuks ei piisanud ka väga suurtest võitudest, et oma kulud nulli saada.
Sõltuvus on väga tõsine haigus, psüühiline häire. Nagu muud sõltuvused, põhjustab võõrutusperiood füüsilisi vaevuseid. Mingi rääkimine, ähvardamine ja anumine siin üldjuhul ei aita, kui pole just kogenud psühholoog. Nad on tõepoolest täiesti veendunud, et lõpuks nad võidavad. Kindlasti võidavad ka, aga see võit pole kunagi piisav katmaks juba maha mängitud summasid ja laene. Ma pole elus näinud mitte ühtegi mängurit, kes peale suurema summa võitmist on lõpetanud kasiinos käimise. Võidu maitse on sedavõrd magus. Paremal juhul ärgatakse peale suuremat kaotust ja pannakse omale keeld.
Oma kasiinoskäike peetakse saladuses, kardetakse (õigustatult) hukkamõistu.
Selleks, et lähedane päästa, peab ta kõigepealt oma probleemi tunnistama ja võtma ühendust Hasartmängusõltuvuse Nõustamiskeskusega. Teiseks kindlasti mängukeeld, selleks ei pea isegi kuskile kohale minema:
https://www.emta.ee/et/eraklient/maa-soiduk-mets-hasartmang/hasartmangude-mangimise-piirangu-seadmine
Kolmandaks. Oluline on lähedaste tugi, kui võõrutusprotsess on alanud. Mitte näägutamine, vaid just positiivne ergutamine: sa saad hakkama, varsti on see möödas, need füüsilised ilmingud on normaalsed, ka see läheb mööda jne.
Õigustatult on selle koha nimi mängupõrgu, sealt on väga raske tagasi tulla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Sõltuvus(kasiino)

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.