Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Sport, trenn ja liikumise ajal

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: Sport, trenn ja liikumise ajal

Postitas:

Ma olen ühe rasedusgrupi liige ja imestan üht – enamus naisi loobub treeningutest pmst KOHE kui triibud saab. Kas sellel on mingi näidustus ka? Minu arst ütles, et kui oled harjunud, siis võin käia nii kaua tavapärastes trennides kuni kõht nö segama hakkab. 20ndal nädalal veel õnneks ei sega. 🙂
Mis aeg see peaks olema, kus harrastan ainult vesivõimlemist ja rasedate joogat? Kindlasti on jooga hästi kasulik ja annab sünnitusel hingamise osas oskustes palju juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah ei ole ma ka sellest aru saanud. Eelmise rasedusega jätsin tavapärased trennid peale 6 kuu täitumist, sest võhma jäi väheseks ja lihtsalt ei jõudnud. Liikusin kergematele treeningutele. Aga siin on jah, et triipudega tahetakse kohe haiguslehti võtta ja vaid pehmetel patjadel heljuda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõenäoliselt on ka vahe kas rase on 25+ või 41+. Pole senini midagi kartnud aga vot sellel korral jätan siiski nii maratonid kui poolmaratonid jooksmata. Pigem kõnnin. Olgem ausad üks läbitud maraton tegelikult võtab naise organismist nii palju, et õige on taastuda 2 kuud. Mida me muidugi enda olemusest ei tunne aga nii on. Ärme võrdle siin hulle kes panevad aastas 25 maratoni. Ka 21 km. võtab sinust midagi,millest võiks 2 nädalat taastuda. Milleks riskida kui sama hästi võin kõndida omas linnulaulus 10km., kui trügida rahvamassis ja esineda kui kõva ma olen. Seda lihtsalt pole vaja! Jah mul on enne 35. eluaastat sündinud lapsed tõesti kõiksugu tegemiste juurest kantud lõpuni. Olin 20 aastane kangutasin 40 liitriseid vee-ja piimatünne,ka veel 6 tundi enne sünnitust!!!! Aga see oli siis. Nüûd enne seda õnnestumist on olnud mitu peetumis ja enam lihtsalt ei lähe korda siin kiitlejate targutamised.

Ja targutajatele!
Ei tasu unustada, et me kõik oleme erinevad. Mina ka ei saa aru sellest, mis tähendab , et ei saa oma kingapaelu raseduse lõpus ise siduda!?Mis on iiveldus? Mis on raseduse lõpus, ei saa liikuda? Pole selliseid vaevusi kordagi olnud. Ainuke mure mis on olnud, et ei jõua koha peal kaua seista, see on kõik, mida ma kogenud olen. Pole mul olnud valutavaid rindu ega häirivat pakitsevat kõhtu. Võiks ka öelda, kuulge mis te ” tuututate!” see ka mõni tunne või valu. Aga ometigi on nii, et mõni ei saa oma rindu katsudagi ja valutavast kõhutundest rääkimata. Nii valu kui kartuse lävi on inimestel erinev. Samuti on meil kõigil erinevad kogemused eelnevatest rasedustest ja muudest muredest, mis seonduvad lapse ootus ajaga.

Mõnele meeldib mehe käest peksa ka saada ja armastab teda edasi,sest nimetab seda abieluks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tänapäeval on paljudel viljakusprobleeme ja kui siis lõpuks rasedaks jäädakse, sisi ei soovita riskida.

Lisaks ebakindlus ja ei juleta trenni naasta enne, kui arstilkäidud ja nö roheline tuli saadud, et kõik korras, pole riskirasedus jne.

Ja tihti just raseduse alguses võib trenn ebamugav olla – kui alakõht pakitseb pidevalt jne. Ma ise näiteks esimese rasedusega just alguses ei saanud trenni teha ja siis miski 30+ hakkasin uuesti 😀 Teise rasedusega käisin umb 20. nädalani, siis tuli suvepuhkus vahele ja sügisel oli rasedus juba nii kaugel…

Ja palju sõltub ka trennist, mis trenni teha

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Trenni tegemine raseduse ajal on väga enesetunde küsimus ja siin tasub olla endaga aus. Teha sellepärast edasi, et alati on tehtud, ei ole põhjendatud, samuti nagu ei ole põhjendatud ka patjadele viskumine järgnevaks 40 nädalaks. Tuleb aga arvestada, et rasedus on niigi koormus kehale ja seepärast ka tavapärane treeninggraafik võib vajada korrektuure. Rasedused kulgevad erinevalt, aga kui on väsimust, iiveldust, kaalulangus, madal vererõhk, peavalud, turses nina limaskestad ja nohu tunne, pulss tõuseb ka jalutamise ja paari korruse trepist käimise peale, siis ei ole mõtet keha koormata veel tugevama trenniga. Isegi kui keha on harjunud tegema trenni. Näiteks ka paljud treeningstiilid, mida soovitatakse rasedatele, ei pruugi siiski olla kõige sobivamad. Pilates, kõlab ju hästi! Ei ole hüppamist ega suuri lisaraskuseid, aga väga tugevalt peab pingutama vaagnapõhja, alakõhtu, mis võib põhjustada veritsust. Ka vesiaeroobika jm bassenitegevused mõjutavad su kehas rõhku, mida samuti eelkõige raseduse alguses ei ole vaja. Mitmed rasedate joogad soovitavad grupiga liituda alates 12-14 nädalast, kui on keha kohanenud, rasedus ilusti kinnitunud ja ka äe või arst öelnud, et kõik kulgeb kenasti.
Luba endale pikem jalutuskäik või kui tahad lisakoormust, võta nt käimiskepid kaasa. Kui ikka vähe, mine metsarajale ja tee mõni pikem tõus järjest üles-alla. Nii vähemalt liigud mõistlikult omas tempos ja oma keha järgi, mitte ei lähe kaasa tavaliste rühmatreeningute massipsühhoosiga “kiiremini, kiiremini, suurem raskus, suurem raskus, rase pole haige!, jõuad küll!”

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kõik trennid, mis mõjutavad emakaela ja millega kaasneb koormus, on potentsiaalselt ohtlikud. Mulle ütles arst näiteks nii, et ennast sundida ei tohi ja kohe, kui on ebamugavustunne, tuleb lõpetada. Sörkjooksu keelas ära, samas väga soovitas näiteks ujumist omas tempos. Ja mul ei olnud mingi riskirasedus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on seoses füüsilise pingutusega halvad kogemused. Esimest korda rase olles ei taibanud ennast hoida – enesetunne oli ok. 6.nädalal tulin trepist üles (7.korrusele), käes kott tühjade purkidega. Lõpetasin EMOs verejooksuga, rasedus katkes. Teine kord olin algul paar nädalat puhkusel, aga kui 8.nädalal tööle läksin (mul olid siis 16h vahetused ja füüsiliselt raske töö), siis teisel päeval algas jälle valu ja verejooks. Ei jäänud seegi rasedus pidama. Ja ometi olen ma aastaid palju treeninud ning füüsiliselt väga vastupidav.
Hiljem soovitas arst esimesel trimestril lausa töövõimetusleht võtta – kui ma titat ikkagi väga tahan. Hetkel mul 25.nädal ja liigun ning võimlen palju (aitab leevendada sümfüüsivalu). Muidugi enesetunde järgi – kui kõht ikkagi valust krampi tõmbub, siis tuleb kohe lõpetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen ühe rasedusgrupi liige ja imestan üht – enamus naisi loobub treeningutest pmst KOHE kui triibud saab. Kas sellel on mingi näidustus ka? Minu arst ütles, et kui oled harjunud, siis võin käia nii kaua tavapärastes trennides kuni kõht nö segama hakkab. 20ndal nädalal veel õnneks ei sega. ????
Mis aeg see peaks olema, kus harrastan ainult vesivõimlemist ja rasedate joogat? Kindlasti on jooga hästi kasulik ja annab sünnitusel hingamise osas oskustes palju juurde.

Ei saa kõiki rasedaid ja rasedusi ühe stambiga lüüa. Kõikidel ei möödu rasedus nagu õpikus kirjutatakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvasin ka, et mis see ikka on ja rasedus pole haigus jne, aga kui ma 27 nädalal peale trenni spordiklubi ees siruli maas olin, siis sain aru, et päris nii need asjad ei käi ikka kahjuks. Inimesed ongi erinevad ja oma piire tuleb tunda…lihtsalt rasedana jõuavad need piirid kiiremini kätte kui tavaolukorras.

I trimestril ei olnud mul trenn arsti poolt lubatud, m.h oli määrimisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellepärast, et ma ei viitsinud kuni 21. rasedusnädalani trennis ropsiämbrit kogu aeg kõrval hoida. Teistel treenijatel oleks vast ebamugavamgi olnud kui mul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Ma olen ühe rasedusgrupi liige ja imestan üht – enamus naisi loobub treeningutest pmst KOHE kui triibud saab. ”

Päris paljudel läheb enesetunne raseduse alguses päris räbalaks, mina magasin esimesel trimestril lõunaund, energiat lihtsalt polnud – silmigi ei jaksanud lahti hoida, tööviljakus konkreetselt null; iiveldas ka aga konkreetselt ei oksendanud. Teine trimester seevastu on energia poolest juba lillepidu. Kolmas trimester: siis tuleb kummardudes hape kurku, kisub kõhust teinekord vastikult ja suur unevajadus on tagasi. Kolmandal trimestril ei jaksa seista – täielik jama, kusagile liikumine pole probleem aga poes ostukorviga aegluubis hõljumine ja pärast kassas seismine on jubeduse tipp.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsisin ka raseduse alguses ämmaemandalt spetsiaalselt üle, et kas ikka võin oma tavapärase koduse treeninguga, mis sisaldab hantleid, kätekõverdusi ja planku, ikka jätkata ja ta arvas, et kuna mul oli ka kerget määrimist, siis turvalisem on oodata 12. nädala lõpuni ja siis võib jälle. 11. nädalal tekkis mul siiski suurem verejooks ja siis keelati igasugune füüsiline pingutus 3-4 nädalaks. Peale seda siis hakkasin jälle trenni tegema, aga hantlid vahetasin treeninglindi vastu ja harjutuste osas olen ikka põhjalikku uurimustööd teinud, kuna väga paljud tavapärased harjutused soodustavad raseduse ajal kõhulihase lahknemist. Kõht ei pruugi segada, aga seda kui lihastesse vahe sisse tekib ei pruugi ka algul märgata, hiljem aga on probleeme küllaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina käisin 7nda kuuni jōusaalis, oleks kauemgi vōinud käia, kōht oli pisike ja enesetunne hea, aga laiskus lōi välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Sport, trenn ja liikumise ajal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.