Esileht Koolilaps Sünnipäevapidu ja kõhuviirus

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: Sünnipäevapidu ja kõhuviirus

Postitas:

Minu laps on kutsutud pühapäeval oma klassikaaslase sünnipäevale. Täna koolist tulles aga mu laps ütles, et see tüdruk, kelle sünnipäevale ta kutsutud on, läks varem koju, sest tal hakkas koolis paha. Isa tuli talle järgi.
Esmaspäeval saatsin selle tüdruku emale sõnumi, et minu laps osaleb. Nüüd ma ei teagi kas saata laps sinna sünnipäevale või ei. Ega mis tal muud ikka olla sai kui kõhuviirus kui tal iiveldama hakkas koolis?
Kodus ka väiksem laps ja ei taha küll mingit okseviirust koju. Samas selle võib ka igalt poolt mujalt saada aga seekord on see fakt, et seal peres on kõhuviirusega haige laps ja väga suure tõenäosusega see ka nakkab peale paranemist mingi aeg ju?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 16:16; 21.01 10:01; 21.01 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna on neljapäev. Oota nüüd homme ka ära ja vaata, kas see laps üldse on koolis. Iiveldamine ei pea tingimata kõhuviirust tähendama, aga kui tal on see, siis on ju võimalik, et pidu lükatakse üldse edasi.
Ja kui ikka tunned, et ei taha last peole saata, siis ära ka saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 16:19; 20.01 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhuviirus kestab tihti vaid 1-2 päeva. Kui pidu ikka toimub, siis ma küll ei jätaks last sinna saatmata. Teine asi on see, et kui juba klassis see kõhuviirus liikleb, siis võib su laps selle nii või teisiti koju tuua – ükskõik kas siis läheb sünnipäevale või mitte. Jälgi, et laps koju tulles ja enne sööki käsi peseks (sama kehtib ka teiste pereliikmete kohta).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 16:24; 23.01 17:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõhuviirus kestab tihti vaid 1-2 päeva.

Kuid nakkab 1-2 nädalat.
See on aga küll õige, et koolist võib laps selle viiruse ikka saada, kui tegu 1. või 2. klassiga, need on rohkem ninapidi koos ja ei taipa veel alati käsi pesta, kätt köhimisel suu ette panna jms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 17:21; 21.01 12:36; 21.01 21:10; 22.01 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et vaevalt sünnipäevalapse vanemad korraldavad haigele lapsele peo. Ilmselt lükatakse pidu siis edasi. Kui sellist teadet ei tule, siis ei näe põhjust, miks mitte oma last peole saata. Pealegi iiveldamine ei pruugi kohe olla kõhuviirusest tekkinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saanudki aru, mida sa otseselt nüüd küsida tahtsid, aga FAKT see küll ei ole, et sellel lapsel kõhuviirus tekkis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See peole mitteminemine ei anna küll mitte midagi. Haige lapse pidu lükatakse edasi, kui aga ta selleks ajaks terveks saab, on sinu laps selle viiruse koolist juba ammu saanud. Nakkab see asi siiski ju päevi enne juba kui haigel paha hakkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 21:49; 23.01 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälle üks teema sellest, kuidas inimesed ei oska omavahel suhelda. Kutsel on reeglina olemas ema-isa telefoni number. Helista ja uuri, kas laps on terve ja kas pidu toimub. Lihtne ju!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 16:34; 20.01 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

P.s. Minu laps on kord osa võtnud peost, kus sünnipäevalaps peo käigus hakkas ennast halvasti tundma (elevusest, magusast või viirusest, kes seda nüüd teab) ja lahkus varem seetõttu. Sõbrad pidutsesid ikka lõpuni ja ei mäleta, et keegi oleks haigeks jäänud. Imik oli mul kaasas ka. See selleks, et olukordi võib igasuguseid olla, ära mõtle üle 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.01 16:34; 20.01 16:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei viiks last peole. Okseviirus on veel kõige “väiksem” asi, mida sealt saada võib ja möödub tavaliselt kiiresti, ega tekita tüsistusi. Rohkem kardaksin tõsisemaid viiruseid, ega lubaks last sünnipäevale ka siis, kui kõik näiliselt terved on. Kui kodusolev v’ikelaps on nö riskirühmas või kellegi esineb kroonilisi haiguseid, siis kindlasti hoiaksin suuremat eemal sellistest kogunemistest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

K6huviirusega on 48 tunni reegel, mis tähendab seda, et haige on veel 48 tundi peale viimast oksendamist/ k6hulahtisusega vetsus käimist nakkav. Peale seda ok. Sünnipåaevalapse perekond peaks ise ju teatama, kas laps on endiselt haige (st nakkav) v6i mitte. V6i on Eestis tavaline, et k6huviiruses olnud/olevad lapsed saadetakse kollektiivi? Norras, kus me elame, tehakse juba lasteaia esimestel päevadel kirjalikult selgeks, kuidas k6huviiruse korral käituda. Aga v6ibolla iiveldas lapsel millegi muu pärast? Mina kontakteeruks selle lapse vanematega ja uuriks, kuidas olukord on (kas laps oksendanud on ja millal). Vastavalt sellele siis kas lubaks lapse sünnipäevale v6i mitte. Kui too laps oksendas ainult neljapäeval,siis pühapäevaks ta enam nakkav pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei viiks last peole. Okseviirus on veel kõige “väiksem” asi, mida sealt saada võib ja möödub tavaliselt kiiresti, ega tekita tüsistusi. Rohkem kardaksin tõsisemaid viiruseid, ega lubaks last sünnipäevale ka siis, kui kõik näiliselt terved on. Kui kodusolev v’ikelaps on nö riskirühmas või kellegi esineb kroonilisi haiguseid, siis kindlasti hoiaksin suuremat eemal sellistest kogunemistest.

Kooli ka last siis ei lase, nii igaks juhuks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kontakteeruks selle lapse vanematega ja uuriks, kuidas olukord on (kas laps oksendanud on ja millal). Vastavalt sellele siis kas lubaks lapse sünnipäevale v6i mitte. Kui too laps oksendas ainult neljapäeval,siis pühapäevaks ta enam nakkav pole.

Üks asi on siin ainult meelest läinud. Kõhuviirus pole ainult laste haigus. Kui nüüd laps tõesti neljapäeval kõhuviirusesse jäi, siis tema võib ju pühapäevaks terve olla, aga lapsevanemad või õed-vennad on täpselt pühapäevaks nakkusohtlikud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 16:19; 20.01 22:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina kontakteeruks selle lapse vanematega ja uuriks, kuidas olukord on (kas laps oksendanud on ja millal). Vastavalt sellele siis kas lubaks lapse sünnipäevale v6i mitte. Kui too laps oksendas ainult neljapäeval,siis pühapäevaks ta enam nakkav pole.

Üks asi on siin ainult meelest läinud. Kõhuviirus pole ainult laste haigus. Kui nüüd laps tõesti neljapäeval kõhuviirusesse jäi, siis tema võib ju pühapäevaks terve olla, aga lapsevanemad või õed-vennad on täpselt pühapäevaks nakkusohtlikud.

Lapsevanemad pole ehk nii suur probleem, kui ettevaatusabin6ud kasutusele v6etakse (korralik kätepesu + des aine + ühekordsed kindad toidu käsitlemiseks). 6ed – vennad on jah probleem, aga oleneb vanusest ka natuke. Suuremad saavad aru, et v6tavad ja puudutavad toidust ainult seda, mida ise söövad ja loomulikult pesevad käed ja käivad des ainega üle enne sööki. Ma kasutan oma peres seda (eriti korralik kätepesu + des aine) ja paistab et m6jub. Viimati, kui
uks lastest k6huviiruses oli, siis keegi teine ei jäänud. Muidugi sünnipäeval on rahvast rohkem ja virr-varr, aga ma teeksin lastele selgeks, et kui tahavad sünnipäeval osaleda, siis on ekstreemne kätepuhtus ja ainult oma toidu puudutamine hädvajalik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Mul laps ütles eile koolist tulles, et see tüdruk oli juba koolis reedel.
Ma ei teagi, ju siis ei olnudki midagi hullu? Tegelikult mul suuremal lapsed oli ka teisip õhtul paha olla aga ei oksendanud ja ei olnud ka midagi muud viga. Järgmine päev ta igaks juhuks kooli ei läinud ja alustasin kohe enteroli kuuri. Väiksemale piimahappebakteri kuuri.
Meie peres pole kellegil mingeid kaasuvaid haiguseid, väiksem laps sai just 3-aastaseks.
Sünnipäevadel ja poodides käime ikka. Ei saa aru Kägu 19:55 paanikast. Siis mul suurem laps ei tohiks ju koolis ka käia…
Aga ma saadan ikkagi sellele emale sõnumi ja uurin mis lapsel siis oli ja kas ka oksendas vms.
Kõhuviirused on ju väga ebameeldivad ja meil suve alguses oli kogu perel. Isegi minul oli, mul pole kõhuviirust olnud algklassidest saadik. Kõik öökisime ja kõhud olid lahti, lapsed lausa nutsid, sest nii paha oli olla ja suurem küsis mitu korda, et emme kas ma suren ära, et tal on nii halb olla. Aga see kestis lastel täpselt hommikust-õhtuni ja järgmisel hommikul juba tahtsid süüa saada. Minul iiveldas 3 päeva veel. Ilmselt see oli see noroviirus. Aga ma usun, et suuremal see enterol praegu peal ja see ka päästab natuke kui ongi midagi.
Kusjuures minu lapsel on juba lasteaiast selge pidev kätepesu ja aevastadea-köhides käsivars ette panna suule, mitte käsi. Selles suhtes on mu laps väga hoolas. Üritan teda kodus ka ikka hästi õpetada ja tal juba harjumus, et kui koolist tuleb siis kohe vannituppa, kõik riided masinasse ja kätepesu seebiga või siis läheb kohe vanni. Selles suhtes on ta mul tubli 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 16:16; 21.01 10:01; 21.01 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peale kõhuviiruste on ju olemas ka toidutoksikoos (rahvakeeli toidumürgitus), mis tähendab sisuliselt paari tundi oksendamist ja/või kõhulahtisust, pärast mida on kõik korras ja nakkusohtu ei ole. Samuti võib iiveldusel ja üldisel halval enesetundel olla kümneid muid põhjusi, millest suur osa pole üldse seedetraktiga seotud.

Ma ise olen hariduselt arst. Lapsed on mul seitsmekuune ja kaheaastane, aga nii kaitsev ma nüpd küll nende suhtes ei ole. Muidugi ei vii neid meelega kuhugi päris gripi- või düsenteeriahaigete sekka, aga viirusi võib üles korjata igalt poolt. Ning kui juba pere vanim laps käib lasteaias, on üsna kindel, et üht-teist sealt aeg-ajalt koju tuuakse. Samuti toovad nakkusi tööl käivad ema ja isa jne.

Kõhuviiruste puhul peamine kaitse on ikkagi hoolikas käte- ja toiduhügieen. Kui väga kardate, võib ju teha lapsega kokkuleppe (koolilaps on juba arukas ja mõistab küll), et kodutehtud toite (eriti salatid jmt külmroad) sünnipäeval ei söö.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enterol ei päästa kõhuviiruse puhul küll mitte muhvigi. Päästab ainult läbi põdemine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 17:21; 21.01 12:36; 21.01 21:10; 22.01 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu lastele on enterol alati väga tõhusalt mõjunud.
Aga saatsin ikkagi lapse sõbranna emale sms-i ja ta ütles, et lapsel ei ole kõhuviirust, et tal tekib kõhus alati paha tunne kui pole piisavalt wc-s käinud, toidust või siis ärevusest.
Seega sain selgusse majja 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.01 16:16; 21.01 10:01; 21.01 20:09;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No minu lastele on enterol alati väga tõhusalt mõjunud.

Oleneb, mida sa mõjumiseks pead. Enteroli toimeks on kõhulahtisusega võitlemine, kuid mitte viirusega võitlemine. Seega kõhuviiruse vastu ei tee enterol midagi, kuid aitab viiruse tagajärgi kiiremini ära koristada. Kõhuviirus hävib ikka nagu enamik viirusi – vaid organismi enda vastupanu abil.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 17:21; 21.01 12:36; 21.01 21:10; 22.01 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

K6huviirusega on 48 tunni reegel, mis tähendab seda, et haige on veel 48 tundi peale viimast oksendamist/ k6hulahtisusega vetsus käimist nakkav. Peale seda ok. Sünnipåaevalapse perekond peaks ise ju teatama, kas laps on endiselt haige (st nakkav) v6i mitte. V6i on Eestis tavaline, et k6huviiruses olnud/olevad lapsed saadetakse kollektiivi? Norras, kus me elame, tehakse juba lasteaia esimestel päevadel kirjalikult selgeks, kuidas k6huviiruse korral käituda. Aga v6ibolla iiveldas lapsel millegi muu pärast? Mina kontakteeruks selle lapse vanematega ja uuriks, kuidas olukord on (kas laps oksendanud on ja millal). Vastavalt sellele siis kas lubaks lapse sünnipäevale v6i mitte. Kui too laps oksendas ainult neljapäeval,siis pühapäevaks ta enam nakkav pole.

Mis saunanaiste jutt see siin 48 tunnist on – kõhuviirus on nakkav keskmiselt 11 päeva peale sümptomite kadumist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

K6huviirusega on 48 tunni reegel, mis tähendab seda, et haige on veel 48 tundi peale viimast oksendamist/ k6hulahtisusega vetsus käimist nakkav. Peale seda ok. Sünnipåaevalapse perekond peaks ise ju teatama, kas laps on endiselt haige (st nakkav) v6i mitte. V6i on Eestis tavaline, et k6huviiruses olnud/olevad lapsed saadetakse kollektiivi? Norras, kus me elame, tehakse juba lasteaia esimestel päevadel kirjalikult selgeks, kuidas k6huviiruse korral käituda. Aga v6ibolla iiveldas lapsel millegi muu pärast? Mina kontakteeruks selle lapse vanematega ja uuriks, kuidas olukord on (kas laps oksendanud on ja millal). Vastavalt sellele siis kas lubaks lapse sünnipäevale v6i mitte. Kui too laps oksendas ainult neljapäeval,siis pühapäevaks ta enam nakkav pole.

Mis saunanaiste jutt see siin 48 tunnist on – kõhuviirus on nakkav keskmiselt 11 päeva peale sümptomite kadumist.

Saunanaiste jutt, nalja teed v6i? Terves Skandinaavias on kasutusel 48 tunni reegel ja seda arstide ametlikul soovitusel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saunanaiste jutt, nalja teed v6i? Terves Skandinaavias on kasutusel 48 tunni reegel ja seda arstide ametlikul soovitusel.

See reegel räägib ilmselt ajast, mil haige on veel kindlasti väga nakkusohtlik, kuid ei tähenda, et kolmandal päeval oleks ta üleöö mittenakkusohtlik. Eestis teavad arstid küll, et kõhuviirused nakkavad teinekord ka nädal peale oksendamist. Eriti vintske sell on rotaviirus, aga ka noroviirused elavad teinekord nädalaid. Näiteks tsitaat sulle “Noroviirusega nakatunud isikud nakatavad teisi esimesest haiguse sümptomi tekkest kuni vähemalt 3 päeva pärast paranemist. Mõned isikud levitavad nakkust kuni 2 nädalat pärast paranemist. ”
http://www.tervisekaitse.ee/jutud/Noroviirus.htm

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 19.01 17:21; 21.01 12:36; 21.01 21:10; 22.01 23:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, tõsi, ja haige kodust (pindadelt, nõudelt jne) võib nakkuse saada veel 3 nädalat peale sealse pereliikme põdemist. Enda nahal järgi proovitud ja tõestatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 21:49; 23.01 10:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain viimasel raseduskuul “armsa” sugulase käest, kes ise ja kelle lapsed olid just olnud kõhugripis nädal tagasi.
Muud võimalused olid täielikult välistatud.

Seega see 48h jutt on täiega vale. Nakkab vähemalt 14 päeva veel edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja olen.
Mul laps ütles eile koolist tulles, et see tüdruk oli juba koolis reedel.
Ma ei teagi, ju siis ei olnudki midagi hullu? Tegelikult mul suuremal lapsed oli ka teisip õhtul paha olla aga ei oksendanud ja ei olnud ka midagi muud viga. Järgmine päev ta igaks juhuks kooli ei läinud ja alustasin kohe enteroli kuuri. Väiksemale piimahappebakteri kuuri.
Meie peres pole kellegil mingeid kaasuvaid haiguseid, väiksem laps sai just 3-aastaseks.
Sünnipäevadel ja poodides käime ikka. Ei saa aru Kägu 19:55 paanikast. Siis mul suurem laps ei tohiks ju koolis ka käia…
Aga ma saadan ikkagi sellele emale sõnumi ja uurin mis lapsel siis oli ja kas ka oksendas vms.
Kõhuviirused on ju väga ebameeldivad ja meil suve alguses oli kogu perel. Isegi minul oli, mul pole kõhuviirust olnud algklassidest saadik. Kõik öökisime ja kõhud olid lahti, lapsed lausa nutsid, sest nii paha oli olla ja suurem küsis mitu korda, et emme kas ma suren ära, et tal on nii halb olla. Aga see kestis lastel täpselt hommikust-õhtuni ja järgmisel hommikul juba tahtsid süüa saada. Minul iiveldas 3 päeva veel. Ilmselt see oli see noroviirus. Aga ma usun, et suuremal see enterol praegu peal ja see ka päästab natuke kui ongi midagi.
Kusjuures minu lapsel on juba lasteaiast selge pidev kätepesu ja aevastadea-köhides käsivars ette panna suule, mitte käsi. Selles suhtes on mu laps väga hoolas. Üritan teda kodus ka ikka hästi õpetada ja tal juba harjumus, et kui koolist tuleb siis kohe vannituppa, kõik riided masinasse ja kätepesu seebiga või siis läheb kohe vanni. Selles suhtes on ta mul tubli ????

Teemaalgataja – aga kas sa sedapidi ka oled mõelnud, et kui sinu lapsel oli teisipäeva õhtul halb olla ja iiveldas (tõlgendus: äkki põdes kõhuviiruse kergelt läbi?), kas siis üldse sobib minna pühapäeval teisi nakatama? Kas sa arutasid seda küsimust ka sünnipäevalapse emaga?

Ma tahan tegelikult öelda oma norimisega, et üle ei tasu mõelda ja kõiki maailma haigusi endast ka eemale ei saa hoida. Aitabki kätepesu, probiootikumid, d-vitamiin jms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain viimasel raseduskuul “armsa” sugulase käest, kes ise ja kelle lapsed olid just olnud kõhugripis nädal tagasi.
Muud võimalused olid täielikult välistatud.

Seega see 48h jutt on täiega vale. Nakkab vähemalt 14 päeva veel edasi.

“Noroviirusega nakatunud isikud levitavad viirusi mõnikord juba enne haigusnähtude teket ning pärast paranemist veel 2–3 päeva kuni kaks nädalat. ”
allikas: https://www.kliinik.ee/uudised/aid-34641/mis-on-kohugripp-

Nii et mõnel juhul 48 tundi, mõnikord ka kaks nädalat. Kui nüüd selle 2 nädalaga arvestades ennast isoleerida kõigist, kes on kõhuviiruses olnud, siis peaks vist talvisel ajal oma 2-3 kuud kodus kinniste uste taga istuma. Mõistlikum on siiski paanilise viirusekartuse asemel järgida elementaarset hügieeni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 16:24; 23.01 17:02;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Koolilaps Sünnipäevapidu ja kõhuviirus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.