Esileht Pereelu ja suhted Sünnitoetuse pooleks tegemine?

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Sünnitoetuse pooleks tegemine?

Postitas:

Kas ma olen ennasttäis naine, et ei nõustu sünnitoetust mehega pooleks tegema?
Laps sünnib veebruari alguses. Ole(n)me minu dekreedirahadest elanud. Mees pole paar kuud tööl käinud. Ütleb küll, et peab mingi töö leidma, aga samas nagu lükkab ka seda edasi.
Mehe paheks on interneti pokker. Olrme sellepärast palju tülitsenud.
Nüüd teatas mees, et sünnitoetus tuleb pooleks teha. Tean, et tema kulutab “oma” raha pokkerile ja mina siis maksan maksud jne.
Kui ütlesin, et pole sellega nõus, siis nähvas, et see ka tema laps ja tal on samamoodi õigus toetusest osa saada. Vihahoos nähvasin, et see on SÜNNITOETUS, mitte spermatoetus. Minu keha, minu valud/piinad, mina sünnitan. Noh muidugi siis heitis ette, et mind huvitab ainult raha, et kui tal raha oli (käis Soomes tööl), siis palgapäeval silmad särasid ja võtsin avasüli raha vastu, aga kui tal enam raha pole, siis olen kitsi ja ajan mingit oma raha taga. Ütlesin k, et kui palka said, siis maksin mina ju makse, et ma pole “tema raha” eest käinud reisidel ja kulutanud ilusalongide või lõbustuste peale…aga see ei loe, vastati.
Olen ebaõiglane kui sünnitoetust ei poolita?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitoetuse eest saab lapsele osta hädapäraseid vahendeid- voodi, käru, riideid, vann, kummut lapse riiete jaoks jne. Kui jääb üle, oleks hea see raha säästa, sest kui emapalk lõppeb ja laps kohe lasteaeda ei saa või kui on esimesel lasteaiaaastal tihi haige, oleks väike varu millest elada. Mis poolitamisest see mees räägib?
Iseküsimus on muidugi see, et mis pagana pärast sa sellisega üldse pereelu planeerid? Jookse oma lapsega nii kiiresti kui jalad võtavad. Ühel päeval tänad veel end selle eest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sünnitoetus on lapsele. Mitte emale. Mitte isale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin lahutada. Sünnitoetus on lapsele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingu siis Soome tööle tagasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja sellise töllerdisega oled otsutanud lapse saada?
Sünnitoetus on lapsele, mitte isale!! Ausaltöelda sellisele “ideele” nagu su mees tuli, annab ikka tulla. Inimesel on tõesti palju vaba aega kodus diivanil ja nii ta mõtlebki kust rahakest juurde saada.
Miks sa üldse oled sellises suhtes, kus mees on mühakas ja muiduleivasööja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastikud sigijad olete. See raha on lapsele, mitte sulle ega mehele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma viimase lapsega sünnitusmajas olin, siis mu palatikaaslase last tolle isa vaatama ei jõudnudki. Olevat nimelt asjast aru saanud sedasi, et isapuhkus on vabad päevad ja tasuta raha selleks, et hoolega titevarbaid tähistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, jookse nii kiiresti ja kaugele kui võimalik. Kui lased mängusõltlasel veel ka ametlikult lapse isaks saada, on laps ühel päeval suure tõenäosusega päris kopsakate võlgade pärija.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loe ja imesta, küll siin on alles issanda loomaiast mitu teemat – ühel mees lakub päevade kaupa, teisel kolib töötu jorh koos lapsega sisse ja nõuab ümmardamist, nüüd tahetakse sünnitoetust pokkeri mänguks. Asi on ikka liiga libaks kätte läinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tahad tõesti poolitada, siis kõigepealt ostad lapsele kõik vajamineva ( Selleks see toetus ju mõeldud ongi, SÜNDIVALE lapsele)ja siis ülejäänu võite nn pooleks teha. MIna ilmselt ütleks mehele, kes midagi sellist nõuab, et annan elatusnõude sisse. Seda saab kodust väljumata teha ja ta peab leidma vahendid, et seda lapsele maksta. Sünniga seotud toetused on mõeldud ju Lapsele ja kuna lapse seaduslikud esindajad on vanemad üldjuhul, siis saavad vanemad seda raha kasutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See, et neid asju pole siin kõikide inimestega juhtunud, ei tee neid libaks. Omadest kogemustest võin öelda, et siin on teemasid läbi käinud küll ja küll, kus inimesed kirjutava, et liba aga ometi on need juhtunud minuga ja ilmselgelt ka kellegi teisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas jutt käib riiklikust toetusest 320€? No mida sealt veel poolitada peaks olema? Selle eest saad nibin-nabin lapseasjad ostetud, kui sedagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et teie loomaaed ikka kirjum oleks – minu lapse isa arvas, kui sünnitus kohekohe ukse ees, et jätaks lapse isa nimele panemata, saaks vallasema toetust. See oli üle kümne aasta tagasi, mis see üksikema toetus siis oligi nüüd? Enam ei mäleta. Kui ma pahaseks sain, pomises, et ega ta paha pärast, mõtles lihtsalt, et saaks riigilt raha.
Dekreedirahadest maksin ühe tema vana hapuksläinud võla ära (olin jah loll, tean).
Paar aastat pärast lapse sündi läksime lahku. Elatisega oli mitmeid aastaid üks igavene kepp ja käpikud. Nüüd on tal uus naine, kes kamandab teda korralikult elatist maksma ja lapsega kohtuma. Kuidas ta jaksab, ma ei tea, imeinimene!

Ausõna, teemaalgataja… mees, kes niisugust suhtumist väljendab, ei ole pidamist väärt. Ma ei plõksi niisama, ma olen selle sita sees ise olnud. Ära astu sinna!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 08:29; 19.01 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ütlesin, et pole sellega nõus, siis nähvas, et see ka tema laps ja tal on samamoodi õigus toetusest osa saada.

AGa mida ta sellest ideest arvab, et kui see on tema laps, siis peab tema samamoodi lapse kuludest osa kandma?
Kusjuures lapse kulude hulka kuuluvad ka elamispinnakulud ja loomulikult kõik see kraam, mida sa praegu lapse jaoks ostad.
Või siis sedapidi, et kui te olete sinu dekreedirahadest elanud, siis on ta sulle elamise kulud võlgu, ütle et sa võtad selle võla “tema osast” maha.

Küsi ta käest selle võrdse panustamise kohta, vaata, mis kostab. Nii huvi pärast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 08:29; 19.01 08:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

uskumatu tõesti! nuta või naera, ei teagi!
dekreedirahad olen ilmselt ammu saanud? sünnitoetus, see on lapsele, loogiline. mehelt nõua jah tema osa välja. tal tuleb tasuda lapse kulud, mitte lapse rahad võtta endale! uskumatu!!
ja ära unusta, raha Sa ei saa enne, kui u lapse 4- kuuseks saamisel. minu laps sündis augustis ja esimese täissumma emapalka sain jaanuaris! mõtle sellele!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, sa kaalud oma lapsele mõeldud rahade andmist mehele, et too need maha mängiks? no tõesti…
pigem näita talle arvutuste teel, kui suured on tema kohustused lapse ees ning pere eelarves.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Pereelu ja suhted Sünnitoetuse pooleks tegemine?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.