Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tahaksin nutta, palun teie nõu ja abi – rasedus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Tahaksin nutta, palun teie nõu ja abi – rasedus

Postitas:

Tere. Minul on suur mure. Mul olid eelviimased päevad 20-26 dets. 2016 ja viimased päevad olid 13-19 jaanuar. Kuigi 13-15 ainult määris ja rohke vere ja suurte tükkidega oli 16-19 jaanuar. Ma tegin oma esimese rasedustesti 01 veebr., kuid see oli
negatiivne. Nii ma hakkasin paaripäevaste vahedega testima ja esimese õrna heleroosa teise kriipsukese sain positiivse alles 06 veebruaril. Tänaseks on mul päevade järgi rasedust 6+2 nädalat ja emakas on vaid lootekott näha, ei midagi muud. Arstile ei meeldi lootemuna kuju, et pidi olema lapergune.
Samas 1 ndl tagasi ponud mul emakas isegi lootekottigi näha.
Määrati ka HCG veretest:
– 13. veebruaril hcg 566
– 21. veebruaril hcg 2600
– 26. veebruaril hcg 3800

Arst mulle lootust ei anna, aga ütles, et õhkõrn lootus siiski on, et ehk juhtub ime. Ma ei suuda enam, mind ajab nii nutma. Ma muudkui paisun, iiveldab õrnalt, rinnad suurenenud ja mega valusad…kõik sümptomid on, aga mida pole, pole loodet lootekotis???? Arst määras mulle 21. veebruaril ka duphastone, et 1 tab 3x päevas ja 3 karpi, pean olema kodusel reziimil ja rahulikult. Mismoodi ma olen rahulik, ma muutkui googeldan ja muretsen.
Mul juba 3 last on, aga plaanis oli uue mehega pesamuna. Mul pole mitte kunagi varem sellist asja esinenud rasedustega, pole mitte kunagi aborti teinud ega katkenud, kuidas siis nüüd nii äkki???? 13. veebruaril mõõdeti ka progesteroon, siis oli see näit 61.3 ja 21 veebruariks oli see langenud 31.3 peale. Ma olen nii nõutu, ma nii muretsen. 02.03 on mul arsti juurde aeg, ma ei julgegi minna, nii kui nii midagi näha pole. Kas kellelgi veel nii olnud, kas on olemas mingigi õrn lootusekiireke? Mul on kõik põletikunäitajad ja kõik kôik kontrollitud, kuskil midagi halba pole. Ma jätsin isegi 3 ndl tagasi suitsu maha, aga praegu tunnen, et tahaks ette tagasi panna.
Lisasin ultaheli pildid ka. Palun jagage enda kogemusi.

Ultraheli pildid

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.02 20:13; 26.02 22:36; 27.02 14:05; 01.03 10:34; 02.03 12:47; 02.03 14:43; 16.04 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb kuulda, et sul nii keeruline algus on. Mõtle positiivselt, et oled enda poolt kõik teinud, et selle rasedusega siiski hästi läheks, alustades kodusest režiimist lõpetates uuringute ja toetavate rohtudega. Kui sinus kasvab väike elujõuline võitleja, siis ta jääb teiega. Kui peaks minema teisiti, siis võis väga suure tõenäosusega selle taga olla anomaalia kromosoomides ja selle puhul ei oleks keegi saanud kuidagi tulemust muuta. Ja tõenäosus, et see võiks korduda, on imeväike. Hetkel saad sa enda poolt vaid tõesti olla kannatlik, loota parimat ning mitte nii väga guugeldada, kuna see ainult kasvatab sinu ärevust ja muretsemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 22:26; 01.03 11:45; 02.03 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga kurb kuulda, et sul nii keeruline algus on. Mõtle positiivselt, et oled enda poolt kõik teinud, et selle rasedusega siiski hästi läheks, alustades kodusest režiimist lõpetates uuringute ja toetavate rohtudega. Kui sinus kasvab väike elujõuline võitleja, siis ta jääb teiega. Kui peaks minema teisiti, siis võis väga suure tõenäosusega selle taga olla anomaalia kromosoomides ja selle puhul ei oleks keegi saanud kuidagi tulemust muuta. Ja tõenäosus, et see võiks korduda, on imeväike. Hetkel saad sa enda poolt vaid tõesti olla kannatlik, loota parimat ning mitte nii väga guugeldada, kuna see ainult kasvatab sinu ärevust ja muretsemist.

Aitäh toetavate sõnades eest. Ma ise ka kogu südamest loodan, et siiski juhtub ime ja pisike näitab end ning võitleb ilusti võiduka lõpuni. Hetkel alakõht tuikab nagu päevade alguses, aga siis jälle kaob ära, aga määrinud pole kordagi. Ehk rasestusin hiljem ja seetõttu pole miskit näha? Aga kas lootemuna kuju peab just olema ilus ümmargune?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.02 20:13; 26.02 22:36; 27.02 14:05; 01.03 10:34; 02.03 12:47; 02.03 14:43; 16.04 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõiki neid andmeid arvesse võttes on kahjuks üsna suur tõenäosus, et rasedus ei arenenud korralikult (rasedustest positiivne 6. veebruar, nii et praegu peaks tegelikult olema näha juba nii loode kui südametöö; hcg tõus ei ole piisav, progesteroon on langenud, lapergune lootemuna).

Nagu eelpool vastajad juba ütlesid, siis sina oled kõik enda poolt teinud ning kui rasedus on siiski peetunud, siis on viga ilmselt väga vigastes kromosoomides ning ongi parem, kui areng varakult seisma jääb. Raseduse katkemist ja peetumist on väga sageli – sünnituseni jõuab ainult 30% (!) viljastunud munarakkudest ning kui olla elu jooksul rase rohkem kui 1-2 korda, siis kahjuks on üsna suur tõenäosus, et mõned rasedused ei lähe hästi.

Ma tean väga hästi, mida sa tunned. Mul oli sügisel näha ultrahelis nii ilus lootemuna kui loode, aga 6+2 hetkel ei olnud südametööd. Ka 3 nädalat hiljem ei olnud loode edasi arenenud ja läksin katkestamisele. Vahel lihtsalt juhtub nii. Muidugi olin kurb ja nutsin, aga lohutasin ennast sellega, et ju siis oli midagi tõsist viga. Jäin suureks üllatuseks kohe järgmise tsükliga rasedaks ja praegu jookseb 13. rasedusnädal.

Aga tuletan siiski meelde, et imesid aeg-ajalt juhtub. Oota neljapäevane arstiaeg ära – sealt saad kindla vastuse. Ja jätkuvalt – sina ei ole milleski süüdi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.02 09:36; 17.04 09:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli selline vaatepilt UH-s, kui oli rasedust 5+5. Olin ka masenduses, aga katsusin olla positiivne ja korrutasin muudkui endale “Kõik läheb hästi ja varsti näitab ennast ka Täpike” Minul olid ka viimased päevad 28.12.16. UH-s selgus, et viljastumine toimus kõvasti hiljem (Minu OV aeg oli 11-13.01) aga näed, kõik on võimalik.

Usun, et kõik läheb hästi ja Sinu täpike on nii tugev, et kosub kiirelt järele ja varsti näitab ennast UH-s 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul oli selline vaatepilt UH-s, kui oli rasedust 5+5. Olin ka masenduses, aga katsusin olla positiivne ja korrutasin muudkui endale “Kõik läheb hästi ja varsti näitab ennast ka Täpike” Minul olid ka viimased päevad 28.12.16. UH-s selgus, et viljastumine toimus kõvasti hiljem (Minu OV aeg oli 11-13.01) aga näed, kõik on võimalik.

Usun, et kõik läheb hästi ja Sinu täpike on nii tugev, et kosub kiirelt järele ja varsti näitab ennast UH-s ????

Aitäh☺ Ma täna ehmatasin hommikul nii ära, et puhkesin hirmust nutma. Wc’s käies oli paber punaseroosa veresegune ja veidi selline limane. Arvasin, et kukkus ära, käisin itk’s valvearsti juures ja selgus, et rasedusega kõik hästi. Anti lootust, et rasedus nii pisike, et raske vaadata ja näha ultrahelis. Pean olema kannatlik ja lihtsalt ootama. Alakõht küll tuikab päevademoodi, aga see pidi olema arsti sõnul sellest, et emakas venib. Lootemuna suuruseks ütles arst 8mm, et tundub nagu näeks niidikesi, et ilmselt hakkab arenema rebukott, aga niimoodi nii väike ja raske kindlalt 100
% väita. Igaljuhul sain ma täna positiivset lootust juurde☺

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.02 20:13; 26.02 22:36; 27.02 14:05; 01.03 10:34; 02.03 12:47; 02.03 14:43; 16.04 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eile pelgust arstiga suhtlesin, kes mind valverastina jälgima jäi ja kutsus mind 02.03 kindlalt tema vastuvôtule, et mul on olnud veresegust määrimist. Et lõpetaksin hormoonravi duphastoniga, et see ei lase rasedusel katkeda normaalselt, et vaatame,jälgime ja et lepime kokku puhastamise aja. Et see rasedus ei arene, pole norm. arenev rasedus, et lootemuna 8 mm suurune ning tühi, et 7 ndl peaks olema juba loode sees ja süda lööma ning lootemuna suurem. Iga minu küsimuse peale ainult ûlbelt ja ûleolevalt korrutas “nii on”. Arvake ära, mis minu sees hetkel toimub?Loomulikult ei katkestanud ma ravi, mul 2 karpi veel alles, 1 karp sai hommikul otsa. Ma teen selle ravi lõpuni ja katkestan siis kui teine arst seda ütleb, et enam pole vaja. Helistasin nuttes enda naistearstile, kes mul dets. spiraali eemaldas, palusin tal vaadata arstide kirjutatud asju andmebaasist ja et kas mul vôib olla tõesti peetumine? Minu naistearst ütles, et ma ei nutaks, et 8 mm lootemuna vastab 4-5 ndl rasedusele ja hcg 3800 on hea tõus. Ütles, et praegu peabki olema näha ainult lootemuna ja ei midagi muud. Et rasestusin hiljem lihtsalt ja päevade järgi ei saa arvestada. See et määris, see on stressist ja keha pole harjunud võõra dna’ga, teinekord emaka kasvades võib ka môni veresoon rebeneda jne. Et kuni verejooksu ja tugevat valu pole, siis kôik ok. Pean end hoidma igati.
Andis mulle aja 16 märts, et siis peaks olema südametegevus ka juba näha. Mind on niimoodi hirmutatud ja halvasti käitutud, mind pelgulinna arst tahab saata abordile. Môistate????Mulle pähe ei mahu kui palju on õelaid inimesi ka arstide seas, kes ei hooli inimhingest. Võetakse kui looma tapalaual. Kes ei hooli naise õrnast olekust ja võtavad kui liinitööd. Üks arst räägib mulle üht, teine teist ja mina pean suutma olla rahulik. Eile ma niimoodi nutsin. Aga kuna mu oma naistearst andis mulle jälle teistmoodi lootust, siis ei saagi hetkel muud näha olla 4-5 rasedusnädalal peale lootemuna, pean lihtsalt rahulik olema ja ootama. Ma enam ei saa aru, mis minuga toimub ja miks nii on. Vähemalt mu oma arst suutis mu maha rahustada. Enam mitte kunagi ei tee ma tegemist pelgulinna sünnitusmajaga.

Ahjaa…seal valvearsti oodates üks naine tuli tuhudega vastuvõttu jalad lali, tugevates valudes ja pooleldi nuttes, ütles et tunneb lapse pead. Vaatamata sellele, taheti ta ratastooli istuma panna. Jube…istusin oma tütrega ootekoridoris ja vaatasin jahmunult. Mul endal tekkis hirm ja paanika. Lõpuks tuli keegi, kes käratas et ratastooli ei tohi, et kanderaami vaja, et esimest korda teete sellist tööd või? Lõpuks saadi tädi kandraamile pikali ja sõidutati ära. 5 min hiljem tuli üks haiglatöötajates alla tagasi, kes ta ära sõidutas ja naeratades ütles et sünnitas tütre.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.02 20:13; 26.02 22:36; 27.02 14:05; 01.03 10:34; 02.03 12:47; 02.03 14:43; 16.04 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ei ole õel, vaid see on tema töö ja ta ei taha inimesele anda tühja lootust. Ta ju ütles ka, et ootame ja vaatama, kuid paraku on nii, et kui rasedus ei ole mõeldud jääma püsima, siis see duphaston ei jäta ka teda püsima. Ma olen ise selle läbi elanud, ma mõistan, et see on täielik põrgu Sinu jaoks, mis praegu toimub, kuid paraku ei saa nemad sinna midagi teha. Loll soovitus küll ravi pooleli jätta, kuid tema kogemused näitavad nii. Ja mõtle natuke sellele arstile ka, ta näeb päevas mitmeid katkemisi ja peetumisi, ta peabki seda võtma nagu tööd, mitte nagu mingit isiklikku asja. Muidu ei oleks tal viimast mõistuseraasugi alles, kuna see on ju kohutav töö mõnesmõttes.


Kui loogiliselt nädalaid lugeda, viljastumise aja järgi, siis kusjuures su beebi peakski praegu olema alles nelja nädalane ja paar päeva healjuhul, seega ma usun, et kõik on korras ja loodetavasti ta varsti ennast ilmutab!

Ja 6. veebruaril oligi möödas olnud alles nii vähe aega, et see triip oli üldse ime seal testil, kuid järelikult viljastusidki umbes 27-30 vahel, et praegu peakski jooksma neljas-viies nädal kuskil.

Lisaks nutta ei tohi! Sa pead tõesti olema hästi-hästi rahulik! Ära üldse mõtle sellele arstile, mõtle AINULT sellele mida ütles Sinu enda arst! Räägi oma beebiga näiteks, sellest kui väga te teda ootate ja juba armastate jne. Hoia ennast ja maga palju, söö korralikult ja tarbi vedelikku. Ma tean, et see on meeeeeletult raske olla rahulik, kuid sa pead seda suutma, sest stressi ei tohi olla!!!

Siia foorumisse ei soovita üldse kirjutama tulla, kuna see viib ju mõtted muidu verejooksule ja sellele arstile, kes soovitas ravi katkestada. Vaata mingeid sarju-filme, kudruta mehega, paita oma kõhtu jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 11:04; 01.03 11:13; 02.03 13:33; 16.04 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen lausa tige kõikide nende “nii on!” arstide peale. Praegu on täpselt sinuga nii, et võib minna nii ja naa. Mingit 100% peetumist ei saa praegu nende sinu kirjeldatud asjade peale väita, kahjuks ka mitte seda, et kõik hästi läheb. Tuleb loota parimat ja valmistuda halvimaks. Ilmselge on, et sa rasestusid hiljem kui päevade järgi näha, ov oli lihtsalt hiljem. Proge langemine paneb muretsema ja rasedushormoon ei tõuse ka küllalt jõudsalt. Hinga sügavalt ja püüa natukenegi lõdvestuda, sinu olukorras ei ole stress ja pinge ja nutmine kehale ega lootele hea. Maga kasvõi.
Loodan nii väga, et sinu ja Täpikesega kõik korda saab. Ma tean seda tunnet, ma läksin puhastuselegi kohale ja meelega sõin enne, et nad ei saaks teha narkoosi ja et ikka veel vaadataks, kas mingit lootust pole- aga selleks ajaks oli tegelikult tühi lootemuna juba irduma hakanud ja järgmisel päeval tehti ikkagi puhastus. Kui nii läheb, siis sina ei oleks midagi rohkemat saanud teha, inimlikult pole see võimalik. Aga loodan koos sinuga parimat! See on nii loomulik, et hoitakse kinni viimasest lootusest, aga kui pole enam midagi teha, siis peab laskma minna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 11:10; 01.03 17:17; 02.03 14:08; 03.03 10:07; 24.03 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja üleüldse, kui Sul on erakorralisse vaja minna või üldse kellelgi, siis Pelgut ei soovita. Minge parem ITK’sse, seal on noored õppivad arstid, kes on väga sõbralikud ja mõistlikud üldiselt. Kui minu rasedus katkes ja mujal käituti väga halvasti, siis ITK arstid olid rahulikud ja sõbralikud, ütlesid, et tunnevad lapse(!) kaotuse puhul kaasa. Mujal ehk medicumis ja pelgus nimetati last looteks ja öeldi ka lihtsalt, et ta ei olnud niikuinii laps isegi veel, ära nuta. Sel hetkel aga on niigi kõik nii kohutav, et jah see okei suhtumine, tundub nagu mingi kohutav terror.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 11:04; 01.03 11:13; 02.03 13:33; 16.04 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohutav suhtumine arstide poolt. Ma võin vaid ette kujutada mida sa tunned. Minul oli paraku kohutav kogemus just ITK valveosakonnas. Läksin sinna 11ndal nädalal, kuna oli kergelt määrima hakanud. Sealne arst oli tuim tükk. UHs ütles, et siin pole mingit rasedus, tühi lootekott, kuigi 7ndal nädalal oli UHs pisike olemas olnud ja süda lõi. Lasi panna riidesse ja siis ütles, et nüüd tabletid sisse või kirurgiline või jääda ootama kui ise ära puhastub. Valisin tabletid, mispeale arst pööritas silmis, et miks ma siis riidesse panin. Samal ajal kui ta tablette sisestas, jõudis kõik kohale ja hakkasin nutma. Mitte ühtegi lohutavat sõna, ega isegi kaastundlikku pilku. Kamandas tagasi riidesse ja rääkis tablettide kõrvalmõjudest. Kui ma küsisin, kas sellest ei peaks enne nende sisestamist rääkima, vaatas mind sellise pilguga, et ma hakkasin kartma. Läbi pisarate täitsin tema abordistatistika ära ja saatis koju. Mõni päev hiljem lõi mul tohutu palavik ja ITK asemel läksin Pelgusse. Sealne arst oli nagu tõeline ingel võrreldes ITK omaga. Lohutas, selgitas rahulikult, tutvustas mulle nõustamisvõimalusi jne ja jättis haiglasse sisse jälgimisele palaviku tõttu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 22:26; 01.03 11:45; 02.03 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mina ei jätaks ära duphastoni, enne kui on kindlalt teada peetumine! Seda usun ütles ka sinu enda arst, kes ka veel pole kõike maha kandnud. Praegu ei ole veel peetumine, sest hcg kasvab, mis siis, et mitte õpiku järgi vaid tunduvalt vähem. Ja duphaston ei ole kange ravim, mis katkema määratud loodet kinni hoiaks, see on toetusraviks paras (ja sul proge nagunii vähevõitu, alguses oli küll hea II faasi kohta, kuid esimese rasedustrimestriga see peaks pigem tõusma veel). Ära veel anna alla, see mõni päev duphi võtmine ei mõjuta midagi, kui halvasti läheb, aga võib raseduse päästa, kui lootust veel on ja tegu on lihtsalt veel liiga väikese rasedusega (seda ähmi on paljud üle elanud, kui päevade järgi arvestatud ja tegeliku raseduse suusrus erineb ja seda ei juhtugi nii harva).

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 11:10; 01.03 17:17; 02.03 14:08; 03.03 10:07; 24.03 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin täna arstil, kuna oli aeg kokku lepitud 02.03, arst vaatas ultraheliga ja ütles, et peetunud rasedus, tahtis mind saata puhastamisele. Ütles, et see rasedus ei arene ja sellepärast ka määrib õrnalt, et hakkab katkema. HCG veretesti arst ei olnud nõus tegema, et see ei anna midagi ja et ega see oluliselt tôusnud enam pole. Ma niimoodi nutsin, muudkui uurisin ja küsisin, et kas ikka kindel et pole mingitki lootust, arst kinnitas et see peetunud rasedus. Rääkis mulle võimalikest abordi võimalustest. Palusin veel oodata, pööritas silmi, kuid siis ütles et 09.03 veel ootame, aga no pole mõtet. Hea et matänaval auto ette ei kôndinud kui arsti juurest pääsesin. Ostsin paki suitsu ja tõmbasin 2 suitsu järjest ning mõtlesin et miks küll nii läks. Siis otsutasin helistada enda naistearstile, rääkisin nuttes jutu ära ja ta kutsu mind enda juurde, et vaatab mind ise ka üle. Ennem aga miski nagu sundis mind minema veretesti tegema, käisin tellisin endale tasulise HCG veretesti ja sain just ka tulemuse teada. 4 päevaga on näit tõusnud ja see oli 5098.2 Mul ei ole peetunud rasedus. Mu oma arst vaatas mind ka üle ja nägi et hakkab lootemunasse tekkima väike rebukott. Et ma ei nutaks ja ei kuulaks teisi arste. Mu oma arst ka ei mõista, et miks mind niimoodi jooksutatud ja hirmutatud on. Tagasi 16.03, siis peaks olema juba südametöö ja kõik ilusti näha. Sain veritsuse korral mingi ravimi, cyklokapron 500mg ja duphstoni pean edasi võtma 1 tabl 2x päevas.Ühtpidi on lootemuna 8mm, aga teistpidi 15 mm, et see kuju ei loe ja see oleneb sellest mismoodi emakas seda surub. Palun ärge teie ka lootust kaotage, kellel sama mure, mis minul. Veenduge ja küsige mitme erineva arsti arvamust. Minul on jälle lootus laes☺

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.02 20:13; 26.02 22:36; 27.02 14:05; 01.03 10:34; 02.03 12:47; 02.03 14:43; 16.04 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Superuudised! Pea vastu ja hoia ennast ja pisikest (loe: viska nüüd see pakk suitsu kiiresti esimesse prügikasti). Kas sul on võimalik selle esimese arsti juurde enam mitte minna? Ei tundu just kõige toetavam ja sümpaatsem olevat.. Igal juhul hoian sulle ja sinu pisikesele pöidlaid, et see õnneliku lõpuga lugu oleks

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 22:26; 01.03 11:45; 02.03 13:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Häbi selle üle, et suitsetad. No halloooo ausalt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 01.03 11:04; 01.03 11:13; 02.03 13:33; 16.04 17:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära enam suitsu tee 😛 kuigi saan aru, miks see isu tuli, kui kõik nagunii kadunud oli.
See sinu Nii On arst ei hooligi praegu sellest, et sinu rasedusega hästi läheks, vaid pigem sellest, et tal õigus oleks. Muidugi näeb tema pidevalt katkemisi ja peetumisi ja ei saagi sinu traagikat jagada, pealegi ei ole ju asi üheselt selge. Ükski sinu olukorras ema ei ole nõus abordiaega kinni panema, kui ei ole kindel, et loode enam edasi ei arene. Selle mõttega ei tahaks küll elada, et äkki laps elas ja ma lasin ta ära puhastada, äkki oleks kõik veel hästi läinud. Pea vastu. Ja anna meile kindlasti teada, kuidas läheb. Niikaua kui ei ole päriselt veritsemist ja katkemist, niikaua on lootust.
Oota, vaata, ega midagi rohkemat teha ei saa. Kui muretsed (loomulikult!), siis mine käi 3-4 päeva järel tee veretest, niikaua kui see langema ei hakka, on veel lootust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 11:10; 01.03 17:17; 02.03 14:08; 03.03 10:07; 24.03 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ära enam suitsu tee ???? kuigi saan aru, miks see isu tuli, kui kõik nagunii kadunud oli.
See sinu Nii On arst ei hooligi praegu sellest, et sinu rasedusega hästi läheks, vaid pigem sellest, et tal õigus oleks. Muidugi näeb tema pidevalt katkemisi ja peetumisi ja ei saagi sinu traagikat jagada, pealegi ei ole ju asi üheselt selge. Ükski sinu olukorras ema ei ole nõus abordiaega kinni panema, kui ei ole kindel, et loode enam edasi ei arene. Selle mõttega ei tahaks küll elada, et äkki laps elas ja ma lasin ta ära puhastada, äkki oleks kõik veel hästi läinud. Pea vastu. Ja anna meile kindlasti teada, kuidas läheb. Niikaua kui ei ole päriselt veritsemist ja katkemist, niikaua on lootust.
Oota, vaata, ega midagi rohkemat teha ei saa. Kui muretsed (loomulikult!), siis mine käi 3-4 päeva järel tee veretest, niikaua kui see langema ei hakka, on veel lootust.

Ma jätsin suitsetamise kohe kui sain teada, et rase olen, kui sain esimesed triibud testile. Ma ei olegi niimoodi suitsu teinud rasedana, see nii minu põhimõtete vastu. AGA täna hommikul kui ma arsti juures käisin ja sellised uudised sain, varises mu maailm kokku, ma ainult nutsin. Ma mõtlesin kohe, et vajan suitsu närvipinge maandamiseks. Las see olla vale, aga nii ma tundsin, sest arsti sõnul ei olnud minu sees enam kasvavat elu. See oli hetke emotsioon ja tühjustunne. Pärast HCG vastuse saamist ja enda naistearsti vastust, ma suitsu kohe kindlasti ei tee. Ma tegin ainult 2 tk. Minu 100% aus ausõna selle peale. Tita on minu jaoks kõige tähtsam. Ma nii loodan et nüüd lõpuks läheb kõik hästi. Minu naistearst ja tema õde, nad mõlemad kallistasid mind ja süstisid minusse sellise rõõmu, mul enam isegi kõht ei tuika, ma lausa hõljun õnnest ja uuest lootusest. Ma kindlasti annan teada ja hoian teid kursis, et kuidas meiega läheb???? Aitäh teilegi ja suured kallid????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.02 20:13; 26.02 22:36; 27.02 14:05; 01.03 10:34; 02.03 12:47; 02.03 14:43; 16.04 15:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

HCG tõus 4 päevaga 3800 pealt 5098 peale pole eriti hea näit. Mina väga ei loodaks midagi, sest tõus on väga aeglane

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, peetunud rasedus see (veel) ei ole, aga ausalt öeldes ta ei kasva nii nagu vaja, kõik viitab sellele (hCG väike tõus, proge hakkab langema, lootemuna on ebakorrapärane ja määrib). Aga niikaua kui hcg päriselt ei lange ja suurt veritsust pole hakanud, siis oled sa hetkel ikka rase. Väike lootus on, et ta võtab ennast kokku ja hakkab mühinal arenema, aga nagu ütlesin, tuleb valmistuda ka halvemaks. Kallistada saab ka toetuse mõttes, su arstil on hea süda, ta ju näeb, kui mures ja ärevil sa selles olukorras oma teadmatusega oled.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 11:10; 01.03 17:17; 02.03 14:08; 03.03 10:07; 24.03 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle tundub hoopis see sinu enda arst veidi ebaadekvaatne ja teised palju professionaalsemad. Kõik viitab ju katkevale rasedusele, miks ta seda sulle välja ei ütle vaid niisama lootusi hellitab?!
Loomulikult tahad sina uskuda seda arsti, kes sulle mingit ilusat häma ajab, aga tegelikkuses on need teised arstid sulle ammu tõe välja öelnud, et asjata lootustest päästa.

/2 katkemist hiljuti läbi elanud, üks samasuguse stsenaariumiga kui sul. Arst venitas 11.nädalani ja alles siis ütles, et lootust pole. Tagajärjed minu emakale olid seetõttu palju karmimad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 03:17; 08.03 01:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

/2 katkemist hiljuti läbi elanud, üks samasuguse stsenaariumiga kui sul. Arst venitas 11.nädalani ja alles siis ütles, et lootust pole. Tagajärjed minu emakale olid seetõttu palju karmimad.

Kas tohib küsida, mis need tagajärjed olid?
Mina kandsin 7ndal nädalal peetunud rasedust samuti 11nda nädalani, st alles siis sain kontrollis teada, et enam pole ja tuli teha puhastus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 10:05; 16.03 20:28; 24.03 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

/2 katkemist hiljuti läbi elanud, üks samasuguse stsenaariumiga kui sul. Arst venitas 11.nädalani ja alles siis ütles, et lootust pole. Tagajärjed minu emakale olid seetõttu palju karmimad.

Kas tohib küsida, mis need tagajärjed olid?
Mina kandsin 7ndal nädalal peetunud rasedust samuti 11nda nädalani, st alles siis sain kontrollis teada, et enam pole ja tuli teha puhastus.

Praegune rasedus on riskirasedus, kuna platsenta eesasetsus (täielik). Arstide sõnul puhastusega emakas kahjustunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.03 03:17; 08.03 01:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kuidas Sul läinud on? Sul oli 16ndal arstiaeg, kui ma õigesti mäletan. Kuidas läks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 10:05; 16.03 20:28; 24.03 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka NII NÕME, et tehakse teema ja kui siis ikkagi jamaks läheb ja lootused mullina lõhkenud on, on vaikus ja teemaalgataja kadunud nagu hiir urgu…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 23:10; 24.03 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on ikka NII NÕME, et tehakse teema ja kui siis ikkagi jamaks läheb ja lootused mullina lõhkenud on, on vaikus ja teemaalgataja kadunud nagu hiir urgu…

Nojaa, kahjuks ilmselt tõesti jäi ka seekord ime juhtumata.

Aga ma arvan, et selle inimese traagika on sada korda suurem ja määravam kui meiesuguste kõrvaltkiibitsejate uudishimu, ning päris taktitu on nõuda, et inimene oma kurval leinahetkel PEAB tulema seda kogemust Perekooliga jagama lihtsalt seetõttu, et ta kunagi siia oma murest teemaalgatuse tegi. Mõni eriti taktitu niikuinii ei suudaks jätta veel parastamata ja nina peale viskamata, et no kõik see oli juba ammu ette näha jne (faktiliselt on see väide ilmsesti õige, aga maaslamajat ei lööda).

Jah, ma tunnistan, et ka mina olen viimasel ajal Perekooli tulles ühena esimestest asjadest kiiganud, kas siin teemas on mingit arengut, aga õieti ei ole see meie asi. Pole meil mingit enesestmõistetavat moraalset õigust nõuda, et teema autor oma hingevalu siin poole ilmaga jagama ja endale veel topelt haiget teha laskma peaks.

Sa oskad ju ise ka aimata, et kui teema autoril oleks vastu kõiki loogilisi ootusi olnud häid uudiseid, oleks ta juba ammu siin hõiskamas. Ja kui ta vaikib, siis suure tõenäosusega seetõttu, et midagi toredat kirjutada pole, aga halvast kirjutada pole isu. Mida siin enam siis, teema ammendatud ju…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimene oma kurval leinahetkel

Keda või mida täpsemalt leinatakse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 23:10; 24.03 18:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keda või mida täpsemalt leinatakse?

Loe nüüd teema läbi ja saad ehk isegi aru, et teemaalgatajal oli esimest postitust tehes potentsiaalselt väike elu sees kasvamas. Ma saan aru, et mitmed inimesed kuni teatud nädalateni ei peeta seda veel millekski, ei looteks, ammugi siis mitte lapseks. Kui mõnel paaril võtab niigi kaugele jõudmine aega aastaid, siis selle võimaluse mitte edasi arenemine on tohutu kaotus. Seega, kui see lugu polnud õnneliku lõpuga, leinatakse olemata jäänud võimalust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.03 10:05; 16.03 20:28; 24.03 20:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.03 23:10; 24.03 18:52;

need on ainukesed nõmedad sõnavõtud siin teemas. Mingit aruandluskohustust tal sinu ees küll pole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 01.03 11:10; 01.03 17:17; 02.03 14:08; 03.03 10:07; 24.03 20:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proge langes 60lt 30le, see on märk, et mingit lootust pole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, kuidas Sul läinud on? Sul oli 16ndal arstiaeg, kui ma õigesti mäletan. Kuidas läks?

Olen teemaalgataja, minul rasedus katkes 12 märtsil. Hakkas kõhuvaluga ja veritses. Arsti juurde jõudes oli emakas juba tühi ning algas tugevam verejooks. Hcg oli langenud ka mõni päev tagasi.
Oh ma olin nii endast väljas ja ei suutnud kellegagi kuskil vestelda ega midagi. Ainult nutsin.
17 märtsiks sain uue arsti aja, et vaadata kas emakas oli ilusti puhastunud. Veritses tugevalt 3-4 päeva ja 6ndal päeval ei tulnud enam midagi. Arst tegi hcg ja see oli 1.2, emakas oli ilusti puhastunud. Arst nägi ka kohe varsti toimuvat ov, paremas munasarjas oli ootel 1,7 cm suurune munarakk. Arst ütles et võin kohe uuesti proovida. Uusi päevasid mul ei hakanudki, olen tänaseks uuesti 4ndl ja 7 päeva rase????
Hcg on ilusti tõusnud. Täna oli hcg 1708, rasedus emakas.
Olen väga õnnelik.

Veretesti vastused:

10 aprill 227,8
12 aprill 528,8
16 aprill 1708 / Arst ütles, et see on väga ilus tõus????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 26.02 20:13; 26.02 22:36; 27.02 14:05; 01.03 10:34; 02.03 12:47; 02.03 14:43; 16.04 15:40;
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Tahaksin nutta, palun teie nõu ja abi – rasedus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.