Esileht Koolilaps Teismeliste magamine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: Teismeliste magamine

Postitas:

Kaua magavad teie teismelised? Minu pojal läksid kohe vaheaja algul öö ja päev vahetusse. Õhtul magama enne 2-3 ei saa ja siis magab järgmisel päeval hilise lõunani. Hommikuse ärkamisega on kõvasti tegemist. Ise ütleb, et talle meeldib õhtul hilja üleval olla. Et on vaheaeg ja tema puhkab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.06 16:08; 25.06 22:40; 26.06 23:17; 06.07 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul lapsed nüüd natuke vanemad, aga siis oli nii, et üks laps tegi nii nagu sinu oma. Teine teistpidi, no nii, et ei olnud eriti kaua üleval ja ise ütles, et ei taha päeva maha magada. Kirjelduses siis nii, et kaua üleval olija, oli arvutis tegutseja, teine mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12 aastane läheb magama üheteist-kaheteist ajal, tõuseb hommikul 10 paiku. Tegutseb nii õues kui arvutis/telefonis.
15 aastane on kogu aeg rohkem selline ööloom olnud – vahest ka hommikul viieni üleval, enamasti nii kahe-kolmeni. Päeval magab kaheteistkümneni. Tegutseb enamasti arvutis, väljas liigub vähem.

Meil on suvel vaba graafik. Ainsaks reegliks on, et linnapealt peab südaööks kodus olema. Oma aias või kodus tšilligu või hommikuni, kui müra ei tee ja ümbritsevaid ei häiri.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga miks ta peab hommikuti ärkama? Käib tööl vaheajal või?

Kui ei, siis nii ongi, et laps puhkab ja magab nüüd enda normaalses rütmis. Ma olen 31 ja hetkel on üks laps kaheksakuune, seega magamist hommikul ainult kuni poole üheksani, aga nädalavahetusel on üks päev issi päev ja siis mina magan nii kaua kuni und jätkub, so umbes 11-12 ärkan. Elu aeg selline olnud, et puhkuse ajal krutin enda rütmi jälle endale sobivaks, so 3-4 magama ja keskpäevast üles.

Ja mul pole absoluutselt kahju, et ma mingit päikesetõusu ei näe. Selle eest näen loojangut ja kuulan ööhääli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil 10-aastane, eluaeg öise eluviisiga. lasteaias ei käinud, nii et sai olla. Suvel kipub magama minema tõesti 2 paiku või hiljem, enne lõunat püüan üles ajada.
Lisaks on ta mingi teismelise USA juutuuberi käest hiljuti teada saanud, et kell 3 öösel tuleb saatan ja sosistab midagi, ja nüüd ta üritab paaniliselt enne 3 magama jääda (mis pinge tõttu muidugi ei õnnestu) ja istub siis varahommikuni hirmust kangena üleval. Täna öösel tegin pikalt selgitustööd, et kui hästi õudusjutud müüvad ja selle teismelise kanalile vaatajaid toovad. Sai nagu aru, aga magama ikka ei suutnud jääda. Kas teised eelteismelised ka kodus selliseid “satanistlikke” jutte ajavad?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 12:00; 27.06 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 16 a. tütar on ka kaua üleval ja magab lõunani.
Meid see ei sega, kunagi oli poeg ka selline ööloom.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 20:39; 26.06 08:55; 09.07 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selles mõttes pole midagi hullu, kui vaheajal olla kaua üleval. mina olen ka puhkuse ajal öö ja päeva segi ajanud.
see ei tähenda aga seda, et mul kodutööd või kohustused meelest lähevad, nagu mu teismelisel. teismelistel on puhkuse ajal puhkus. mina aga puhkuse ajal teen öösel midagi vajalikku, kasulikku kogu perele. nt koristan köögikappe või sorteerin riideid, triigin, teen mahla. puhkuse pärast teen seda endale sobival ajal. teismeline ainult puhkab endale sobival ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-12 ärkamine polekski probleem. Aga tema tõuseb tavaliselt 14-15 paiku. No ikka keeruline kuhugi minna või midagi planeerida. Pole kindel, kas saab ta üles. Väga pikalt magamine ( üle 10 tunni) pole ka ju hea. Aga tundub, et selles eas vajavad lapsed und rohkem.
Ehk saab kooliajaks end korda ☺

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.06 16:08; 25.06 22:40; 26.06 23:17; 06.07 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

11-12 ärkamine polekski probleem. Aga tema tõuseb tavaliselt 14-15 paiku. No ikka keeruline kuhugi minna või midagi planeerida. Pole kindel, kas saab ta üles. Väga pikalt magamine ( üle 10 tunni) pole ka ju hea. Aga tundub, et selles eas vajavad lapsed und rohkem.
Ehk saab kooliajaks end korda ☺

Kui kuhugi on vaja minna, siis varakult teada anda ja lihtsalt hommikul üles ajada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 20:39; 26.06 08:55; 09.07 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega mul ka otseselt midagi selle vastu pole, kui lapsed (8-a ja 10-a) puhkuse ajal kauem üleval on. Samas aga pea eranditult kõik toredad väljasõidud ja muud sellised asjad eeldavad ärkamist hommikusel ajal (mitte lõunal või õhtul). Tahame nt minna Lottemaale, tuleb hommikul ärgata ca 7 paiku, et kl 9 sõitma hakata.

Võib küll öelda, et äratage siis laps sellel konkreetsel päeval varem, kuid paraku kipub hiline magamaminek ja ärkamine väga kiiresti saama harjumuseks ja kõigist lubadustest hoolimata ei taha hommikul tõusmine ikkagi õnnestuda. Nüüd muidugi ütlete, et kui laps üles ei saa, siis jätkegi karistuseks talle Lottemaale minemata. Aga samas jällegi on ju terve pere (sh pere teine laps) võtnud selle vaba aja, pannud vaimu valmis, mina eelmisel õhtul teinud ettevalmistusi, pakkinud koti, valmistanud võileibu, pannud joogipudelid külma jne. Et siis, lapse karistus on tegelikult karistus tervele perele hoopis.

Tundub, et laste ajataju on väga vilets. Nad ei oska mõelda ette, planeerida, et täna ma kella kolmeni öösel arvutiga ei mängi, sest homme kl 7 on äratus Linnanmäki lõbustusparki sõiduks. Selles vanuses lapsed elavad vaid hetkes ega mõtle homsele. Kas te ka teate, milline rist on viia Linnanmäki lõbustusparki magamata ja väsinud laps ja mis ta seal korraldab? Magamata lapsed muutuvad uniseks ja pahuraks, norivad tühjast tüli, kunagi ei tea, mis neile meeldib ja mis mitte – tänu millele võivad nad terve pere toreda väljasõidu muuta kergesti luupainajaks. Ja ärge lootkegi, et “paras, küll ta õpib!”. Vot ei pruugi, järgmine kord käitub ikka samamoodi. Sest ta on laps.

Sama, kui tahame minna lastega nt Jääaja keskusse, Viikingite külla, laevaga Soome või Aegna saarele – ikka osutub vajalikuks tõusmine hommikul, mitte õhtul. Seetõttu katsun vähemalt selles vanuses lapsed ikkagi enam-vähem igal õhtul kl 22.15 magama saada (v.a jaanipäev või mõni õhtune pidu). On kõikidel elu kergem ja muresid igatepidi vähem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega mul ka otseselt midagi selle vastu pole, kui lapsed (8-a ja 10-a) puhkuse ajal kauem üleval on.

8 ja 10 ei ole ju teismelised 🙂 Kahe teismelise vanemana (14 ja 16) oli su argumente ikka päris naljakas lugeda. Minu omad oleks lausa õnnelikud, kui saaks Lottemaale mineku asemel rahulikult kodus magada 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8 ja 10 aastasega ehk tõesti natuke lihtsam. 15-16 aastast ju kell 10 magama ei kamanda. Järgmine päev enne 14.00 üles ei saa mingi nipiga. Ürituste-väljasõitude planeerimine ikka väga keeruline. Ennast tüütab ja väsitab selline olukord väga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.06 16:08; 25.06 22:40; 26.06 23:17; 06.07 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega mul ka otseselt midagi selle vastu pole, kui lapsed (8-a ja 10-a) puhkuse ajal kauem üleval on.

8 ja 10 ei ole ju teismelised ???? Kahe teismelise vanemana (14 ja 16) oli su argumente ikka päris naljakas lugeda. Minu omad oleks lausa õnnelikud, kui saaks Lottemaale mineku asemel rahulikult kodus magada ????

Ma ka muigasin, kui lugesin. See nagu kõik lasteta inimesed teavad paremini, kuidas lapsi kasvatada:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega mul ka otseselt midagi selle vastu pole, kui lapsed (8-a ja 10-a) puhkuse ajal kauem üleval on.

8 ja 10 ei ole ju teismelised ???? Kahe teismelise vanemana (14 ja 16) oli su argumente ikka päris naljakas lugeda. Minu omad oleks lausa õnnelikud, kui saaks Lottemaale mineku asemel rahulikult kodus magada ????

Ma ka muigasin, kui lugesin. See nagu kõik lasteta inimesed teavad paremini, kuidas lapsi kasvatada:)

ehk püüti tähelepanu juhtida sellele, et kaua magajad ei pruugi mitte alati olla teismelised? Või on teismeline mingi laste eriliik, kes tingimata kaua magab? Jääaja keskuses ta ilmselt tõesti enam käia ei taha, see on ainus erinevus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 25.06 12:00; 27.06 20:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu teismeline on ka selline, et ca kella kaheni (või rohkem) üleval ja siis kella 12 paiku aja kaikaga üles (kui peaksin kodus olema). aga meie lapse puhul on see nii olnud imikust saati. ka lasteaias oli nii et kohe, kui on puhkus, siis ta läheb magama hilja ja ärkab ka hilja. kell 1 öösel ei pea teda ajama, läheb ise ja jääb magama ka. kui üritan kell 10 hakata last magama panema, läheb voodis vurrkannina ikka 2-3 tundi. proovitud. mitu korda.
minu laps on lihtsalt täielik õhtuinimene ja sinna ei ole midagi parata. ma olen ka see õnnelik ema, kes väikelapsega on saanud hommikuti magada nii kaua, kui kulub 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

8 ja 10 aastasega ehk tõesti natuke lihtsam. 15-16 aastast ju kell 10 magama ei kamanda. Järgmine päev enne 14.00 üles ei saa mingi nipiga. Ürituste-väljasõitude planeerimine ikka väga keeruline. Ennast tüütab ja väsitab selline olukord väga.

Mis käimisi sa nii hirmsasti talle planeerida siis tahad? Ja kas tõesti on siis minemata jäänud, kuna laps jäi magama? Sealjuures ise tahtis minna ja teadis ka minekuaega?
Leppige minek kokku, läheb too õhtu varem magama/tõuseb varem üles, ei tähenda ju see, et terve vaheaja kell 22 voodis peaks olema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minemata on jäänud küll. Hiljuti näiteks hambaarsti juurde. Kell 14.00 oli vastuvõtu aeg aga ta ei jõudnud sinna. Ja see on ju nagu lumepall. Kui 14-15 ärkab, siis ei tulegi ju õhtul und ja päev päevalt hilisemaks magamaminek nihkub. Arvam , et meil tegemist juba unehäiretega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 24.06 16:08; 25.06 22:40; 26.06 23:17; 06.07 00:02;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minemata on jäänud küll. Hiljuti näiteks hambaarsti juurde. Kell 14.00 oli vastuvõtu aeg aga ta ei jõudnud sinna. Ja see on ju nagu lumepall. Kui 14-15 ärkab, siis ei tulegi ju õhtul und ja päev päevalt hilisemaks magamaminek nihkub. Arvam , et meil tegemist juba unehäiretega.

Kui lapsevanem ei julge oma last üles ajada, et hambaarsti juurde minna, siis on selle vanema kasvatuses midagi viltu. Te olete hambaarsti juurde aja pannud ja ütlete viimasel hetkel ära, sest “laps ei ole üles ärganud”. Natuke võiks austust teiste inimeste töö vastu olla, et sellise lihtsa probleemi pärast ei jäta minemata. Kas tõesti käiakse iga päev hambaid parandamas? Muul ajal magagu kaua tahab, kui see tööd ja koduseid kohustusi ei häiri. Meil on näiteks koera jalutamine pere peale ära jaotatud ja see, kes järgmine päev peab hommikul jalutama minema, läheb kas varem magama või tõuseb kella peale.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua magavad teie teismelised? Minu pojal läksid kohe vaheaja algul öö ja päev vahetusse. Õhtul magama enne 2-3 ei saa ja siis magab järgmisel päeval hilise lõunani. Hommikuse ärkamisega on kõvasti tegemist. Ise ütleb, et talle meeldib õhtul hilja üleval olla. Et on vaheaeg ja tema puhkab.

normaalne olukord. minu omadel halkadid nytd trwnnid uuesti hommikuti ja see on juba nende probleem kui hommikul ärgata ei jaksa. neile väga meeldib trenni teha ja eks nad siis peabad ise oma une aegu korrigeerima.

mulle ka meeldib ööseö üleval olla. hea vaikne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minemata on jäänud küll. Hiljuti näiteks hambaarsti juurde. Kell 14.00 oli vastuvõtu aeg aga ta ei jõudnud sinna. Ja see on ju nagu lumepall. Kui 14-15 ärkab, siis ei tulegi ju õhtul und ja päev päevalt hilisemaks magamaminek nihkub. Arvam , et meil tegemist juba unehäiretega.

Kui lapsevanem ei julge oma last üles ajada, et hambaarsti juurde minna, siis on selle vanema kasvatuses midagi viltu. Te olete hambaarsti juurde aja pannud ja ütlete viimasel hetkel ära, sest “laps ei ole üles ärganud”. Natuke võiks austust teiste inimeste töö vastu olla, et sellise lihtsa probleemi pärast ei jäta minemata. Kas tõesti käiakse iga päev hambaid parandamas? Muul ajal magagu kaua tahab, kui see tööd ja koduseid kohustusi ei häiri. Meil on näiteks koera jalutamine pere peale ära jaotatud ja see, kes järgmine päev peab hommikul jalutama minema, läheb kas varem magama või tõuseb kella peale.

Võibolla oli see lapsevanem päeval tööl, kas ta oleks pidanud töölt ära küsima, et minna kontrollima, kas teismeline ikka ärkas üles?
Minu 16a lapsel jäi ka mingile esinemisele minemata, sest ta lihtsalt ei kuulnud oma äratust. Kipub ka öösel arvutis mängima ja siis poole lõunani magama. Mingil määral ma tolereerin seda, et on vaheaeg ja võib õhtuti kauem üleval olla ja hommikul kauem magama, samas päris öö ja päeva ära vahetamist mitte. Aeg-ajalt tuleb ikka varasemaid ärkamisi ette ja siis on väga raske jälle ree peale saada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minemata on jäänud küll. Hiljuti näiteks hambaarsti juurde. Kell 14.00 oli vastuvõtu aeg aga ta ei jõudnud sinna. Ja see on ju nagu lumepall. Kui 14-15 ärkab, siis ei tulegi ju õhtul und ja päev päevalt hilisemaks magamaminek nihkub. Arvam , et meil tegemist juba unehäiretega.

Kui lapsevanem ei julge oma last üles ajada, et hambaarsti juurde minna, siis on selle vanema kasvatuses midagi viltu. Te olete hambaarsti juurde aja pannud ja ütlete viimasel hetkel ära, sest “laps ei ole üles ärganud”. Natuke võiks austust teiste inimeste töö vastu olla, et sellise lihtsa probleemi pärast ei jäta minemata. Kas tõesti käiakse iga päev hambaid parandamas? Muul ajal magagu kaua tahab, kui see tööd ja koduseid kohustusi ei häiri. Meil on näiteks koera jalutamine pere peale ära jaotatud ja see, kes järgmine päev peab hommikul jalutama minema, läheb kas varem magama või tõuseb kella peale.

Võibolla oli see lapsevanem päeval tööl, kas ta oleks pidanud töölt ära küsima, et minna kontrollima, kas teismeline ikka ärkas üles?
Minu 16a lapsel jäi ka mingile esinemisele minemata, sest ta lihtsalt ei kuulnud oma äratust. Kipub ka öösel arvutis mängima ja siis poole lõunani magama. Mingil määral ma tolereerin seda, et on vaheaeg ja võib õhtuti kauem üleval olla ja hommikul kauem magama, samas päris öö ja päeva ära vahetamist mitte. Aeg-ajalt tuleb ikka varasemaid ärkamisi ette ja siis on väga raske jälle ree peale saada.

Siis tulebki helistada lapsele, et ta üles saaks. Mina ajasin praegu oma teismelise
ülesse, no ei saa magada päev otsa. Muidu mind see ei sega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.06 20:39; 26.06 08:55; 09.07 15:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vana hea äratuskell on ehk abiks. Paned ise helisema, voodist kaugemale, et ikka välja peab ronima. Muidugi, kui su lapsel üldse kohusetunnet pole, võib ta voodisse tagasi ronida, aga proovida ju võiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti, alles see oli kui lapsed olid väikesed ja pidi hommikul kell 7 putru keetma, nüüd on olukord hoopis teine. Mul ka kohati nagu keeruline oma lastega, nii teismelised kui 8-aastane on mul võimelised kella 12-ni põõnama ja hiljuti reisil olles oli mul tunne nagu oleksin lastega USA-s, et nad pidid nagu ajavahega kohanema. Kuigi me ei käinud titekates kohtades, siis ikkagi reisil olles tahaks päeva alustada ikka varem kui kell 14.
Mu 15-aastasel oli ka suvevaheajal hambaarsti aeg ükskord kell 10, mina läksin hommikul vara tööle. Ta pidi veel bussiga hambaarstile minema ja buss läks juba kell 9.15. Ütlesin talle eelmisel õhtul, et ta hoiaks telefonil häält sees ja saadaks mulle sms-i kui on juba bussis ja teel hambaarsti juurde. Kui sms-i oodatud ajal ei laeku mulle, siis saadan talle koju takso järele ja taksoarve peab ta ise oma taskurahast maksma. Ütleme nii, et see plaan toimis hästi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Koolilaps Teismeliste magamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.