Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus VH jms hüvitiste seadus

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Uus VH jms hüvitiste seadus

Postitas:

Olen lugenud artikleid ja kuulanud diskussioone. Uus kavandatav seadus peaks jaotama VH kolme aasta peale. Mis takistab peredel seda praegu kolme aasta peale jaotamast?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 15:23; 15.02 20:11; 16.02 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on mõeldud vist neile, kes ei oska oma finantse planeerida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan sellest nii aru, et lapsevanem võib näiteks peale lapse pooleaastaseks saamist 3 kuud (suvel hooajatöö?) tööl käia ja siis uuesti aastaks koduseks vanemahüvitist saama jääda.
Vist planeeritakse ka õigust piiramatu tasu eest tööl käia ja samal ajal vanemahüvitist saada. Vot sellest ei saa ma aru. Et vormistame suurepalgalise isa vanemahüvitisele ja lisaks teenib ta tööl käies teist samapalju. Madalapalgaline ema, kes jääb koduseks ja tegelikult lapse eest hoolitseb, jääb ilma ravikindlustusest, maksetest pensionisambasse ja ka töökohast (tööleping tuleb lõpetada, muidu isa ei saa VH tööl käies saada). Et mismoodi see naiste olukorda tööturul paremaks muudab? Jah, loomulikult on selline skeemiramine iga pere siseasi, aga kui küsimus on summas ca 6000 eurot, siis ei ole mitte vähe neid, kes tagajärgedele mõtlemata seda skeemi rakendama hakkavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu ei ole ju võimalik kolme aasta peale jagada. Saad oma ettemääratud perioodi jooksul ja kõik. Minu arvates väga tervitatav nähtus. Mul näiteks vanavanemad kodused ja saavad last hoida, samas tööl on perioode, kus neil oleks minu teadmisi hädasti vaja aga ma ei viitsi tegeleda skeemitamisega või kaotada vanemahüvitises, et ametlikku palka teenida.

Uue seaduse järgi saaksin mõnusasti kiirel perioodil paar kuud tööl käia (kodust tööd teha) ning siis selle võrra kauem vanemahüvitist saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 20:08; 16.02 09:05; 16.02 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu ei ole ju võimalik kolme aasta peale jagada. Saad oma ettemääratud perioodi jooksul ja kõik. Minu arvates väga tervitatav nähtus. Mul näiteks vanavanemad kodused ja saavad last hoida, samas tööl on perioode, kus neil oleks minu teadmisi hädasti vaja aga ma ei viitsi tegeleda skeemitamisega või kaotada vanemahüvitises, et ametlikku palka teenida.

Uue seaduse järgi saaksin mõnusasti kiirel perioodil paar kuud tööl käia (kodust tööd teha) ning siis selle võrra kauem vanemahüvitist saada.

Praegu võib ka ju igal ajal lapsehoolduspuhkuse katkestada ja uuesti puhkusele minna. Ega siis raha ei hakata kokku rohkem maksma! Praegu ei keela ka keegi osa VH-st järgmise pooleteise aasta jaoks kõrvale panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 15:23; 15.02 20:11; 16.02 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu võib ka ju igal ajal lapsehoolduspuhkuse katkestada ja uuesti puhkusele minna. Ega siis raha ei hakata kokku rohkem maksma! Praegu ei keela ka keegi osa VH-st järgmise pooleteise aasta jaoks kõrvale panna.

praegu niimoodi tööle minnes kaotad rahaliselt, sest kui teenid miinimumist rohkem, siis vähendatakse vh-d.
mulle uus mõte meeldib

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Just praegu ju nö kingid riigile raha ja vanemahüvitis lõppeb ikka ühel ajal.

Uue seaduse järgi käiksin nt vahepeal kolm kuud tööl, saaksin palka aga vH ei saaks ning siis hiljem saaksin vH kolm kuud kauem.

Kokku riik maksab mulle sama summa aga periood on pikem kuna vahepeal ei maksta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 20:08; 16.02 09:05; 16.02 13:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praegu võib ka ju igal ajal lapsehoolduspuhkuse katkestada ja uuesti puhkusele minna. Ega siis raha ei hakata kokku rohkem maksma! Praegu ei keela ka keegi osa VH-st järgmise pooleteise aasta jaoks kõrvale panna.

praegu niimoodi tööle minnes kaotad rahaliselt, sest kui teenid miinimumist rohkem, siis vähendatakse vh-d.
mulle uus mõte meeldib

Aga VH-d ju vähendataksegi, ehk siis jaotatakse sama summa kolme aasta peale. Seega väheneb ühe kuu summa niikuinii.
Samas ei saa ma enam aru VH mõttest. See peaks kompenseerima saamata jäänud tulu lapsega kodusoleku ajal ja selle mõte on minu meelest see, et imik ja väikelaps saaks kasvada oma kodus oma vanema hoole all. Tegelikult hakati pärast VH kehtestamist hoopis varem lapsi sõime panema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 15:23; 15.02 20:11; 16.02 10:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei saa sellest aru, miks täiskohaga töötamise kõrvale veel vanemahüvitist on vaja või vastupidi. Vanemahüvitis on HÜVITIS selle eest, et vanem ei saa parasjagu töötada, pühendub lapse eest hoolitsemisele, ja riik kompenseerib selle. Miinimumi ulatuses töötamisest saan aru. Ajutiselt hüvitise katkestamisest ja mõnda aega töötamisest saan samuti aru, vanem võib saada töötada mõnda aega (näiteks teise vanema puhkuse ajal), aga mitte kogu aeg. Aga sellest, et töötan kas või täiskohaga ja riik maksab veel samapalju hüvitisena peale, ei saa aru. Kui saad täiskohaga tööl käia, ei ole järelikult hüvitist vaja. Niisama naljaviluks peale maksta ju ka ei tasu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sellest ei saa tõesti ma ka aru, miks VH ei vähendata, kui palka saad uue seaduse järgi.

Seda aga ma pole kuskilt lugenud, et kuu summa väheneks ja makstaks praegust summat lihtsalt kolme aasta jooksul. Ikka oli jutt, et vanemad saavad ise valida, millal VH välja võtavad kolme aasta jooksul

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.02 20:08; 16.02 09:05; 16.02 13:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Uus VH jms hüvitiste seadus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.