Esileht Tööelu, raha ja seadused. V2lismaalasest elukaaslane

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: V2lismaalasest elukaaslane

Postitas:

Tere!

Kysimus selline, et mu elukaaslane on austraallane ning kui ta leiaks t88 Eestis, siis plaaniksime tulevikus 3 aastaks eesti kolida (mu ylikooli ajaks). Ta t88tab pangas ja lihtsalt uurin, et mis v6imalused eestis oleks sellel alal t88tamiseks, kui ta ainult inglise keelt oskab? Yldse, mis aladel oleks v6imalik inglise keelt k6neleval inimesel t88d teha Eestis? Kahjuks ta eesti keelt ei r22gi soravalt, vaid teab m6ningaid viisakusev2ljendeid jne. Kui kellelgi on teadmisi v6i kogemusi, siis oleks tore, kui oskaksite n6u anda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 05:41; 19.01 15:36; 19.01 15:40; 19.01 15:52; 19.01 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõnekeskused või IT oleks variandiks. Päris kohalikku panka vaevalt et vaid ingl keelega tööle saab, juhul kui just oma valdkonna tipptegija pole. Cv onlinest ja cv keskusest saab otsida töökeeleks inglise keel ja sealt juba edasi 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks on nii, et niipea, kui eestlane on ära välismaale läinud, hakkab ta kasutama väljendeid tuleme Eesti, kolime Eesti. Siin ei räägi mitte keegi nii. Ikka Eestisse.

Kahjuks räägivad küll ka Eestis elavad eestlased nii. Samamoodi räägivad ka Eesti linnade kohta – “ma lähen Tartu”, “tulen puhkuse ajal Pärnu” jms.
Mitte ainult ei räägi, ikka kirjutavad ka. Oi, kuidas riivab kõrva ja silma! Ei tea, kas tähed kuluvad ära, kui neid liiga palju kasutada või mis? Eestisse, Tartusse, Pärnusse, Tallinnasse. On erandeid, mille puhul on normaalne kasutada lühikest sisseütlevat (lähen Soome/Lätti/Rakverre/Narva jne), aga seda kõigile ja kõigele kohaldada ei ole normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi A1 tase eesti keeles võiks ikka olla.
Panganduses on see aasta koondamiste laine. Peab ikka väga hea cv olema. Aga alustada võib ka madalamalt. Iseas kas ta siin hakkama saab ja kummalise kohaga harjub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eeskätt sõltub kindlasti, mida see pangas töötamine tähendab. Pankades on raudselt palju inimesi, kelle esimene keel ei ole eesti keel. Tipptegijaid oodatakse ikka.
IT valdkonnas on palju ettevõtteid, kus töökeel on kas täielikult või osaliselt inglise keel.
Teiseks on võimalus õppida. Räägid tulevikust. Seega on tal aega oma eesti keele oskust parandada selleks ajaks, kui kolima hakkate. Valik kohe laieneb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ta on seal pangas näiteks investeerimisgeenius, siis ei tohiks keel küll töölevõtmist takistada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pangandust ei julgeks ka mina soovitada, kui tal just mingeid eriti vingeid töökogemusi pole. IT-s leiaks kindlasti tööd, kui asja jagaks. Kas tal mõnda muud töökogemust pole kui panganduses? Tean erinevaid eraettevõtteid, kus välismaalased tööl näiteks projektijuhina, insenerina jne.

Ahjaa, kuna ta emakeel on inglise keel, siis võiks ju proovida mõne (keelte)kooliga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 10:27; 18.01 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, kuna ta emakeel on inglise keel, siis võiks ju proovida mõne (keelte)kooliga.

See, kui inimene räägib mingit keelt emakeelena, ei tähenda kaugeltki mitte seda, et ta võib alustada toööd keeleõpetajana. Selleks on ikka palju rohkemat vaja kui keeleoskust.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, kuna ta emakeel on inglise keel, siis võiks ju proovida mõne (keelte)kooliga.

See, kui inimene räägib mingit keelt emakeelena, ei tähenda kaugeltki mitte seda, et ta võib alustada toööd keeleõpetajana. Selleks on ikka palju rohkemat vaja kui keeleoskust.

Ei tähenda jah, aga tean paari inimest, kes õpetavad inglise keelt ilma õpetajakoolituseta. Ilmselt siis neile ja tööandjale on sobinud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.01 10:27; 18.01 11:13;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub, mida ta seal pangas teeb praegu. kui tavateller, siis sama tööd siit leida ilma keeleoskuseta on suht võimatu. kui mingi väga spetsiifiline valdkond ja klientidega otseselt kokku ei puutu, siis suht võimalik.
aga… mulle tundub see teema kahtlaselt liba moodi, sest kui oleks tegu tõesti haritud spetsialistiga, siis oleks loomulik, et armas eestlasest elukaaslane juhendab oma kaasale, millised on siin maailmanurgas need tuntuimad kohalikud pangad ning otsib nende kodulehtedelt üles lingi “tule tööle” ning edasi tegutseks ja suhtleks too “väljamaa mees” juba ise ja ilma perekooli kägude abita.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Huvitav, miks on nii, et niipea, kui eestlane on ära välismaale läinud, hakkab ta kasutama väljendeid tuleme Eesti, kolime Eesti. Siin ei räägi mitte keegi nii. Ikka Eestisse.

Kahjuks räägivad küll ka Eestis elavad eestlased nii. Samamoodi räägivad ka Eesti linnade kohta – “ma lähen Tartu”, “tulen puhkuse ajal Pärnu” jms.
Mitte ainult ei räägi, ikka kirjutavad ka. Oi, kuidas riivab kõrva ja silma! Ei tea, kas tähed kuluvad ära, kui neid liiga palju kasutada või mis? Eestisse, Tartusse, Pärnusse, Tallinnasse. On erandeid, mille puhul on normaalne kasutada lühikest sisseütlevat (lähen Soome/Lätti/Rakverre/Narva jne), aga seda kõigile ja kõigele kohaldada ei ole normaalne.

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=tartu&F=M
http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=pärnu&F=M
http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=tallinn&F=K

Nende puhul on lubatud “kuhu” küsimuse puhul nii Tartu kui ka Tartusse, Pärnu kui ka Pärnusse, Tallinna kui ka Tallinnasse.

Samas, sõna Eesti puhul on küsimuse “kuhu” puhul õige ainult Eestisse.

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=eesti&F=K

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on ka Austraallane. Hetkel eestis olnud 9 kuud. Max 1 aasta verl ja läheme tagasi. Hetkel töötab kohalikus valla koolis inglise keele õpetajana ja õpetab ka puutööd.
Suuri valikuvariante tal polnud ja erialast tööd siin sellist meil ei ole ( helikopteriga karjaajaja).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tööandja seisukohalt ka. Tuli inglisekeelne noormees ühest suurest riigist. CV väga võimas, tegelikult ei osanud ka kõige elementaarsemaid asju. Oli muidugi sellele vaatamata enesekindel, sest ega eestlased ei ütle ka otse näkku kui ei oska. Teiseks tegi tööl kummalisi asju s.t. võimalik et luuras oma riigile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ait2h, vaatan sinna!:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 05:41; 19.01 15:36; 19.01 15:40; 19.01 15:52; 19.01 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõnekeskused või IT oleks variandiks. Päris kohalikku panka vaevalt et vaid ingl keelega tööle saab, juhul kui just oma valdkonna tipptegija pole. Cv onlinest ja cv keskusest saab otsida töökeeleks inglise keel ja sealt juba edasi ????

Ait2h! Ma hakkan siis sealt uurima 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 05:41; 19.01 15:36; 19.01 15:40; 19.01 15:52; 19.01 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sõltub, mida ta seal pangas teeb praegu. kui tavateller, siis sama tööd siit leida ilma keeleoskuseta on suht võimatu. kui mingi väga spetsiifiline valdkond ja klientidega otseselt kokku ei puutu, siis suht võimalik.
aga… mulle tundub see teema kahtlaselt liba moodi, sest kui oleks tegu tõesti haritud spetsialistiga, siis oleks loomulik, et armas eestlasest elukaaslane juhendab oma kaasale, millised on siin maailmanurgas need tuntuimad kohalikud pangad ning otsib nende kodulehtedelt üles lingi “tule tööle” ning edasi tegutseks ja suhtleks too “väljamaa mees” juba ise ja ilma perekooli kägude abita.

</blockqu

Praegu t88tab ainult 2riklientidega ja annab 2riklientidele laenu. Ei ole teller ja ta on p2ris kogenud ikka! Mul t6epoolest paremaid asju oma p2evaga teha, kui siia libajuttu r22kima tulla 😀 Tegin siia paar p2eva tagasi kasutaja spetsiaalselt selle jaoks, et kysimusi kysida ning kuna kunagi ammu oli keegi tuttavatest maininud, et perekool on hea koht, kus taolisi kysimusi kysida. Arvasin,et see foorum oleks hea koht, kust alustada. Sain t6esti siit h2id vastuseid m6nelt inimeselt.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 05:41; 19.01 15:36; 19.01 15:40; 19.01 15:52; 19.01 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi A1 tase eesti keeles võiks ikka olla.
Panganduses on see aasta koondamiste laine. Peab ikka väga hea cv olema. Aga alustada võib ka madalamalt. Iseas kas ta siin hakkama saab ja kummalise kohaga harjub.

Eeldasin juba kohe, et kindlasti leidub siin foorumis 1-2 inimest, kes teemast m88da kalduvad ja lihtsalt t2hti n2rima hakkavad, aga tore et Te selle oma rinnalt nyyd 2ra saite ning ehk nyyd kergem ka olla :). Ma pole eestis paar aastat juba elanud ning 98 protsenti ajast r22gin inglise keeles, muidugi on vead loomulikud tekkima. Keegi meist ei ole t2iuslik.
Suure tahte ja raske t88ga saab alati hakkama! Oleme kaks korda eestis mu perel kylas k2inud ja elukaaslane on alati v2ga rahule j22nud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 18.01 05:41; 19.01 15:36; 19.01 15:40; 19.01 15:52; 19.01 15:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi A1 tase eesti keeles võiks ikka olla.

Eeldasin juba kohe, et kindlasti leidub siin foorumis 1-2 inimest, kes teemast m88da kalduvad ja lihtsalt t2hti n2rima hakkavad, aga tore et Te selle oma rinnalt nyyd 2ra saite ning ehk nyyd kergem ka olla :).

Ma arvan, et see kommentaar A1-taseme kohta ei olnud mõeldud sinu vaid mehe kohta, aga hea, et seda isiklikult võtsid, sest su teksti on ikka väga valus lugeda. V2ga valus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma küsiks esmalt, et kas sa elamisloa saamise tingimustega oled üldse tuttav? See on minu hinnangul palju suurem probleem, sest isegi kui ta töö leiaks, ei anna PPA elamisluba nt juhul, kui see sama firma, kuhu su mees tööle asuks, saaks vabalt võtta tööle kellegi siit samast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. V2lismaalasest elukaaslane

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.