Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Veebruarikad 2014

Näitan 23 postitust - vahemik 481 kuni 503 (kokku 503 )

Teema: Veebruarikad 2014

Postitas:

Alondra, nii tore on teada, et keegi ka juba nii vara oma lapse soo teada saab 🙂 Ootan ka juba huviga reedet, kui meil ultraheli…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei!

Tervitan ka omalt poolt kõiki uusi! Tore on kuulda, et siin teisigi valentinipäeva ootajaid ( ;

Minul kõik korras, isu hea ( ; Vahel pisut väsinud. Need vihmased ilmad ja minu madal vererõhk mõjuvad uinutavalt. Peale pekki läinud kõhu muid muutuseid väliselt pole. Seda püüan lohvakate riietega veel töö juures peita. Pere ja sõbrad on uudisest teadlikud ja tahavad, et oleks tüdruk ( ; Sain juba esimesed sipukadki päranduseks.

Ise mehega tahame poissi, aga no igal juhul oleme üliõnnelikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minulgi siis kõik täitsa korras. Rasedakaart käes, laps nähtud (ilus põksuv süda, käed-jalad, pea, keha kõik olemas) Nii tore oli teda vaadata, süda jäi kohe rahule ja saab hakata rahulikult talle asju varuma!:) Uus aeg on 02.sept kui võetakse verd ja uuritakse, ega ei ole pärilikke haigusi.
Sain kaks päeva kohe rasedusele juurde ka, nüüd on siis 13+1 ja tähtaeg 20.veebruar 2014! 🙂 Nii et super tore!

Alondra Sinu üle ka väääga hea meel 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hei, hei…

Siin on nii vaikseks jäänud, kas tõesti on kõik FB-sse üle kolinud.

Mina vaatasin eile netist vankreid, no et väikest eeltööd teha. Ostan vankri ära ikka siis, kui beebike on meie juurde tulnud. Vankrite valik päris suur. Kaks lemmikut tunduvad seekord olevat I Coo ja Emmaljunga Sport.

Eelmiste lastega olid mul Quinny Freestyle ja Emmaljunga, mõlemad teenisid ennast väga hästi.

Ilusat nädalavahetust kõigile.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Paljud käivad endiselt siin ikka 😀 Meie õnneks ei pea ostma meil olemas pisemast ja ta on meilka selline roheline mis sobib mõlemale 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 38 korda. Täpsemalt 27.07 15:17; 28.07 12:42; 28.07 16:58; 29.07 13:33; 29.07 15:58; 29.07 23:32; 30.07 11:53; 30.07 12:39; 30.07 15:13; 01.08 14:15; 01.08 17:06; 01.08 21:46; 01.08 22:01; 02.08 09:38; 02.08 11:07; 02.08 11:13; 02.08 11:18; 02.08 11:25; 02.08 12:10; 02.08 12:34; 02.08 13:00; 02.08 13:53; 02.08 14:54; 02.08 17:37; 02.08 17:39; 05.08 13:58; 05.08 14:02; 05.08 15:14; 05.08 18:36; 06.08 23:12; 07.08 15:53; 07.08 19:35; 07.08 21:27; 12.08 16:41; 12.08 17:15; 13.08 18:29; 14.08 12:50; 16.08 13:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meedikud ja teised, kes te teete pikki paevi/6id. Nippe jaksamiseks? Minu valved on reeglina 12,5 tundi ja kokku 1 tund pause (30 min + 30 min). Olen palju jalgadel, k6nnin, seisan, v6imalusel yritan istuda, kuid peale valvet ja ka jargmine paev olen labi nagu lati raha. Olen proovinud ka 8-tunniseid paevi teha, kuid olen ikka sama vasinud. Kuna Eestis ei toota, siis Eesti seadusest tulenevaid rasedate puhkamis- jms v6imalusi kasutada ei saa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kapriis, mina arvan, et proovi magneesiumit süüa – see üldiselt aitab hästi väsimuse, lihaspingete, luuvalude jms vastu.

Ma sain täna ämmaemandalt rasedakaardi, lõpuks 🙂 Ja muidugi kohustusliku Libero raamatu. Ootan nüüd õhtut, et saaks koju lugema minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii, ka mina käisin täna ultrahelis ära. Uueks sünnitähtajaks 21. veebruar, lapsel vanust 13+0, kuklavolt 1,7. Nii et kõik on normis, nii hea tunne kohe 🙂 Tibu parasjagu pidas vist oma lõunauinakut, aga peale mõningast häirimist otsustas ennast pikalt ja mõnusalt välja sirutada ja liigutama hakata.
Aga ultrahelikabinetis olnud arstid olid kuidagi tõredad. Pahandasid minuga, et miks mul vereanalüüsi saatekirja kaasas pole, saaks kohe ära teha analüüsi. Aga mulle ei antud seda saatekirja. Pidin alles esmaspäeval saama, kui ämmaka juurde lähen. Kuidagi imelik… ma ju esimest korda lapseootel, ei tea millal ja mida nõudma pean… kui ämmakas nii otsustas, et annan vere esmaspäeval, no siis järelikult annan esmaspäeval. Ma ei saa ju anda varem, kui saatekirja pole 🙁
Aga üritasin kõik selle negatiivse endast mööda lasta ja nautisin hoopis seda pilti, mida ekraanilt nägin. Minu tibu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

RedButterfly, nii tore kuulda, et kõik Ok. Kus sa UH-s käisid? Mul ka ämmakas ei andnud mingit lehte, aga ütles küll, et peale UH-d annad ka verd. Vereanalüüsi leht anti mulle UH-kabinetis. Mina käisin pelgus. Mul oli arst väga tore, tal oli ka õpilane kõrval. Kuigi jah, seal lauataga istuva õe kohta ma ühtegi head sõna ei ütleks. Sisises seal vaikselt omaette, aga ma ei lasknud ennast sellest häirida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin TÜ kliinikumis. Aga ma ei teagi nüüd, vb oleks ma pidanud ka ise ultrahelist selle saatelehe küsima. Samas ma ei mäleta, et ämmakas midagi selle kohta öelnud oleks.. No eks ma siis esmaspäeval kuulen, kui midagi valesti tegin. Aga imelik, et ma seda kõike ise pean teadma, kuidas need asjad käima peavad..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain küll oma arsti käest saatekirja vereandmiseks peale KV. Ütles kohe, et käin UH-s ära ja siis lähen annan vere aga kuna mul oli vahepeal see jama siis sain kohe peale UH-d hoopis ämmaka juurde kes uue saatekirja kirjutas. Kuna ma KV mõõtu kohe teada ei saanud aga alles hiljem õhtul siis sai laborisse helistatud ja mõõdu öeldud kuna seda vaja sinna saatekirjale ka kirjutada. KV minul oli 1,9. Aga vereproovi vastuse saan vast siis 26-l teada. Siiani mulle helistatud pole ju siis oli see korras.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kapriisile soovitan ka magneesiumit. Mina töötan meditsiinis ja võin öelda, et enam pole ma nii väsinud peale valve lõppu. Mulle soovitas ämmakas Diasporal direkt suus lahustuvad graanuleid. Need pidid kõige paremini imenduma. Ja ma nüüd neid söönud ja tõesti pole nii väsinud kui enne ja nt jalad ka ei valuta nii nagu enne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina sain kohe esimesel korral ämmaka juurde minnes (venitasin esimest külaskäiku kuskil 10-11 nädala juurde) saatekirjad ja ca pool nädalat enne kv-d andsin laborisse vere ära. Nii sai uh tegija panna kohe vereanalüüsi andmed ja mõõtmised kokku.

Minul probleem unisusega, kuna vererõhk ka madal ega maga hästi välja. Joon päeva jooksul 2 poolikut tassi masinakohvi ja ämmaka sõnul see peaks turgutama. Ausalt öelda haigutan töö juures vahetpidamata ja endal ka jube imelik kogu aeg võidelda unisusega. Töö pigem istuv. Peaks ka ehk magneesiumi võtma? Kas need toidupoes müüdavad lahustuvad tabletid on mingi mõttetu kraam?

Õnneks pole veel tõredate meditsiinitöötajatega kokku pidanud puutuma praegused korrad. Käin itk-s. Ämmakas eriti tore ja sõbralik!! Varasemalt peamiselt just selliste pahas tujus olevustega olen kokku pidanud puutuma. Loodan,et selliseid ette ei tule… Niigi oled närvis ja siis veel mingi torisev isik ka seal ( ;

Head ööd!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina isiklikult soovitan apteegist ikka magneesiumit osta. Nagu eelnevalt kirjutasin siis ämmaka sõnul kõige paremad on need graanulid. Aga kuidas kellegile soovitatakse. Aga magneesium aitab päris hästi ka unisusele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tervist, liitun ka löpuks teiega. Tähtajaks siis 28-s kuupäev. Murekoormaga on esimene trimester nüüdseks mööda saadetud. Minu lugu siis järgmine- vanust turjal pole küll palju, kuid riskigrupp hinnatud väga kõrgeks varasemalt 14+ aset leidnud peetumisele ja aastatepikkuselt ravile allumatu haiguse süül. Tulemuseks madal hemoglobiin ja püsiv aneemia saatjaks. Üldisest väsimusest ei tasu rääkidagi. 2 triipu ühel niigi erilisel õhtul oli niivõrd ootamatu jahmatus, et pidasin seda valepositiivseks, kuid hommikul kordustest kinnitas- rasvased triibud ja rase mis rase. Oh seda rõõmu, kodulinna erakliinikus tehtud UH kinnitas- 7+ ja ilus südametöö. Sümptomiteks vaid valusad rinnad ja kerge iiveldus, kuid sedagi söömata olekus vaid. Arsti ettekirjutusena esialgu Duphaston ja kerged vitamiini lisandid ning foolhape. Üllatuseks hemoglobiin nagu võluväel normis. Olgu öeldud, et alaliselt elan ja töötan välismaal, olin siis kaheks nädalaks Maarjamaale naasnud puhkuseks. 9+ nädalal aga ehmatus vahekorrajärgselt tekkinud veritsuse näol, kuid valu ja krampideta. Arsti juhendi kohaselt koheselt lisaannus Duphastoni ja kuna see toimus hommikul, siis järgmised 24H voodireziimil. EMOsse jooksmine tundus mõttetu, vere kogus oli väike ning teades juba varasemalt juhtunust, kui ükskõikselt ja mõnitavalt seal suhtutakse selliste olukordade puhul, ka kartsin sinna minna.Nüüdseks pole muud juhtunud, ka rasedussümptomid on pea kadunud, vaheldumisi valud kõhus ja seljas. Arvele sain end võetud, kuid siin läbivaatust ei tehta varem, kui alles esimesel UH teostamisel,et mitte loodet ärritada, see aga tehakse alles kuu viimasel päeval mulle. Nii me siin siis mehega praeme end koos, kas ikka kõik korras on.. Teie läbielamisi lugedes on aga äratundmisrõõmu olnud siiski. Hoiame siis vastastikku pöidlaid! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere tulemast meie sekka, Triibik! Kindlasti on sinu beebiga kõik korras. Ka minul kadusid mingi hetk päevapealt kõik raseduse tunnused ning see tundus väga hirmutav. Eriti jahmatav oli hetk ultrahelis, kui esimese hooga vaatasin, et tita ei liigutagi. Aga tema hoopis tudus 🙂

Jätkuks veel uuringute teemale, siis tutvusin lähemalt kliinikust saadud I trimestri sõeluuringu infolehega. Ja sellel on kirjas, et uuring koosneb kahest osast: vereproovist, mis tehakse 9.-11. nädalal (ning see mulle ka tehti) ja ultraheliuuringust, kus mõõdetakse kuklavolti (mis on mul samuti tehtud). Nende koondandmetel saadakse siis uuringu tulemused. Seega jääb mulle ikka arusaamatuks, miks minuga nii tõredad oldi, et mul uut vereanalüüsi saatekirja polnud. Eks ma edaspidi teen endale asjad paremini selgeks ja ei looda sellele, et tore haiglapersonal toetab ja selgitab. Muide ämmakas on mul ülitore ja temaga kohtumist ootan väga, aga ultraheliarsti juurde pigem uuesti ei läheks. Mis siis, et ultraheli on alati see, mida rasedad kõige enam ootavad… Pigem lähen siis ultraheli tegema erakliinikusse, sest olen aru saanud, et kui maksad, siis saad ka teenust kõige paremas ja sõbralikumas mõttes. Tegelikult on sellest väga kahju, sest kõigil pole võimalik niimoodi valida ja ma ei leia, et nemad peaksid selle pärast arstide torisemist kannatama…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul sai täna 13 nädalat täis. Viimastel päevadel tunnen alakõhus mingit pinget. Kas teil ka nii on?
See on nagu natuke valus, samas selline venitav tunne. Kogu aeg on tunne, et püksid on kitsad ja pigistavad, aga tegelikult ei ole.
Kõht on ka enamjaolt kinni, ei tea, kas see aitab kaasa…
Õnneks on mul iiveldustunne üle läinud, ainult tühja kõhuga on pisut kehvem olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on ka vahel alakõhus sellist imelikku tunnet ja vahel torked aga arvan, et need normaalsed. Emakas siiski laieneb kuna tibukene kasvab ja tahab ruumi saada 🙂
Mul õnneks kõhuprobleemi hetkel pole. Sain sellest lahti. Mul koguaeg seedimine väga hea olnud. Siis kui voodireziimil olin siis oli küll hirmus. Siis nagu andis erilise halva tunde kõhtu ja äärmiselt raske oli olla. Sõin ploome ja jõin ploomimahla ja aitas väga hästi 🙂
Mul on ka kehv olla kui kõht liiga tühjaks läheb. Üritan ikka mingi aja tagant kergelt midagi näksida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aegajalt on küll jah veidi valus, aga siis vaid kui teen mingit äkilisemat liigutust või kõnnin kiiremini siis hakkab pistma… Muidu nagu ei saa midagi aru. Küllap tibu teeb jah endale ruumi:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

NB! Ma teen praegu 499. postituse. Kui keegi veel pärast seda kirjutab, on selle teemaga ühel pool ning rohkem siia postitada ei tasu.

Ma käisin täna arsti juures, kõik oli täpselt nii, nagu arvasin (st ei tehtud midagi, mida ma ise kodus juba teinud poleks, aga kõik on hästi ja II trimestri UH aeg on ka pandud 16. septembriks). Emakapõhja kõrgus oli juba 18 cm.

Mul on algusest peale olnud kõikvõimalikke eri tüüpi kõhuvalusid. Kuni emakas ei kontraheeru (vähemalt mitte liiga tihti), seni ei muretse. 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks siis tuleb teha vol 2 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kes põhja teeb, see uue toob ja varem pikemalt oma \”seisundiga\” kapis redutanud uustulnuk seda uut teemat nüüd ka algatas:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

saab veel postitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 481 kuni 503 (kokku 503 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Veebruarikad 2014

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.