Esileht Tööelu, raha ja seadused. Veider kogemus uue töökohaga

Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )

Teema: Veider kogemus uue töökohaga

Postitas:

Kandideerisin hiljuti suurde riigiasutusse tööle spetsialisti ametikohale ja võitsin konkursi. Mulle anti teada tööletuleku aeg u kuu aja pärast. Pärast alles torkas mulle pähe, et palgast ju üldse ei rääkinudki. Küsisin uuelt otseselt ülemuselt, tema ütles, et tema ei tea, seda peab küsima personalijuhilt. Kirjutasin personalijuhile, tema vastas 2 päeva hiljem, et tema ei tea, ta peab küsima peadirektorilt. Ma kirjutasin vastu, et palun küsige, muidu ma ei tea ju, kas see mulle ikka üldse sobib. Ja vaikus. Nädal aega juba. Kas selline asi on normaalne?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 10:49; 19.02 11:00; 19.02 12:28; 19.02 13:57; 19.02 15:18; 19.02 16:33; 02.03 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, on normaalne.
käskkirja allkirjastab peadirektor, otsene juht seda ei näe ja ei saa seetõttu palka teadagi.
personalijuht teab palgavahemikku, täpse numbri saab peadirektorilt koos käskkirja koostamise korraldusega. 2 päeva ootamist ei ole palju, peadirektor ei pruugi olla majas vms.
riigiasutuste palgad on netis avalikult näha, vaata ise, palju teised saavad. kas tööpakkumises polnud palka kirjas?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, on normaalne.
käskkirja allkirjastab peadirektor, otsene juht seda ei näe ja ei saa seetõttu palka teadagi.
personalijuht teab palgavahemikku, täpse numbri saab peadirektorilt koos käskkirja koostamise korraldusega. 2 päeva ootamist ei ole palju, peadirektor ei pruugi olla majas vms.
riigiasutuste palgad on netis avalikult näha, vaata ise, palju teised saavad. kas tööpakkumises polnud palka kirjas?

Ma pole vastust oodanud mitte 2 päeva, vaid terve nädala. Keegi pole öelnud ka mitte palgavahemikku. Mul pole palgast udust aimugi. Kas keegi oleks niimoodi nõus oma vana töökohta üles ütlema ja uuele töökohale minema?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 10:49; 19.02 11:00; 19.02 12:28; 19.02 13:57; 19.02 15:18; 19.02 16:33; 02.03 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:
Anonymous

Aga helista personalijuhile. Telefonitsi on ta sunnitud vähemalt küsimuse staatuse kohta infot andma. Nii ütlegi, et ilma palganumbrita ei taha sa praegusesse kohta lahkumisavaldust anda. See on ju täiesti loogiline ning iga iga loll peaks aru saama, et muidu oleks see vanasse kaevu sülitamine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei see olukord ei ole normaalne. Töö ei ole hobi. Lisaks oleks normaalne sõlmida kohe ka tööleping. Mitte, et annad vanas kohas lahkumisavalduse ja uues kohas on sul ainult suuline kokkulepe, et said töökoha. Mis siis saab kui kuu aega hiljem on sammuti vaikus ja keegi sind tööle ei kutsugi.
Mul on endal olnud juhus, kus läksin ka ülikooli tööle ja tööleping tehti alles kaks nädalat hiljem. Kui esimese kuu palk ei laekunud, pöördusin personaliosakonda. Siis selgus, et tööleping ei olegi rektori poolt allkirjastatud, sest oli mingi viga lepingus ja kellegil polnud aega seda viga parandada. Lõpp oli see, et mulle tehti uus leping ja esimese kuu eest ma palka ei saanudki. Normaalne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik on see, et sa ise kohe palka ei küsinud 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Imelik on see, et sa ise kohe palka ei küsinud ????

Jah, tagantjärele kirun ise ka. Eks olin vestlusel pisut ähmis ja läks meelest. Kohe järgmisel päeval pärast jaatava vastuse saamist võtsin ühendust otsese ülemusega, saime uuesti kokku, rääkisime juba tööülesannetest ja siis küsisin, aga ta ei teadnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 10:49; 19.02 11:00; 19.02 12:28; 19.02 13:57; 19.02 15:18; 19.02 16:33; 02.03 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis siis saab kui kuu aega hiljem on sammuti vaikus ja keegi sind tööle ei kutsugi.
Mul on endal olnud juhus, kus läksin ka ülikooli tööle ja tööleping tehti alles kaks nädalat hiljem

Ma ei ole küll mingi grammatika friik, ilmselt teen isegi vigu “raskemate asjadega”, aga paneb imestama, et meie ülikoolides töötavad inimesed, kes kirjutavad “sammuti”. Või puhas näpukas? Emakeel ei ole eesti keel?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riigiasutuste palgad on avalikud. vaata selle asutuse kodulehele ja otsi see koht üles, kus on palgaandmed. kui sama ametinimetusega spetsialiste veel, siis umbes palk teada. esialgu võib veidi erineda, sest palk tõuseb vastavalt töötatud ajaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

riigiasutuste palgad on avalikud. vaata selle asutuse kodulehele ja otsi see koht üles, kus on palgaandmed. kui sama ametinimetusega spetsialiste veel, siis umbes palk teada. esialgu võib veidi erineda, sest palk tõuseb vastavalt töötatud ajaga.

Mind huvitab siiski suhe mu praeguse palgaga, st ilmselt pole mõtet töökohta vahetada, kui palk on enam-vähem sama. Kodukalt infot ei saa, seal on ainult osakonnajuhatajate palgad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 10:49; 19.02 11:00; 19.02 12:28; 19.02 13:57; 19.02 15:18; 19.02 16:33; 02.03 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ei ole normaalne, aga paraku nii tehakse. Üldiselt ma küll hoiduksin sellise asutuse eest, sest ilmselgelt on suhtumine inimesse kummaline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 15:13; 19.02 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt ma küll hoiduksin sellise asutuse eest, sest ilmselgelt on suhtumine inimesse kummaline.

Mulle endale tundub ka nii, samas on kahju, sest pikalt olen tundnud, et tahaks seal töötada ja nii õnnelik, et lõpuks see võimalus tekkis. Aga võib-olla pole kõik, mis hiilgab, tõesti kuld.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 10:49; 19.02 11:00; 19.02 12:28; 19.02 13:57; 19.02 15:18; 19.02 16:33; 02.03 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas siis otsene ülemus tõesti ei tea oma alluvate palkasid? Töövestlustel ju tavaliselt küsitakse palkade kohta ja siis vastavad inimestele, et ah, ma nüüd täpselt ei teagi…? Meil on küll nii, et ettepaneku palga määramiseks teeb otsene ülemus.

Mina oma loogikaga kujutasin ka ette, et see palk (või vähemalt mingi vahemik) on enne kokku lepitud, kui kellegi palkamiseks üldse läheb, mitte nii, et mind valitakse välja, lepitakse kokku 1. tööpäev ja siis alles hakatakse mõtlema, mida maksta.

Juba mõtlen, et isegi, kui lõpuks selgub, et palk on väga hea, kas ma tahaks töötada asutuses, kus minusse juba eos niimoodi suhtutakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 10:49; 19.02 11:00; 19.02 12:28; 19.02 13:57; 19.02 15:18; 19.02 16:33; 02.03 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

valikus sektoris küll mingeid töölepinguid ei sõlmita!

Avalikus sektoris on palju (mõnes asutuses enamus) töölepinguga töötajad.
Neis asutustes, kus mina töötanud olen, on otsene juht küll oma alluvate palkasid teadnud. Ei ole võimalik, et värbama hakates palka teada ei ole – võibolla 100% number kindel ei ole (sõltub kandidaadist), kuid üldjoontes siiski, sest see tuleneb eelarvest.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 15:13; 19.02 21:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas mitte kõik avaliku sektori palgad praegu avalikud ei ole? Ma otsisin just hiljuti end huvitavate asutuste ja ametikohtade palku ja jäi küll selline mulje.

See oli lihtsalt repliigi korras, suhtumine on minu meelest kummaline.

Edit:Siin on kov ja ametnike palgaandmed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 22:58; 02.03 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

http://www.avalikteenistus.ee/index.php?id=41597&highlight=palgad ametnike palgad siin kirjas. Kui aga oled töölepinguga, siis need on teine teema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole normaalne.
Otsene ülemus võib täpset palka mitte teada, kuid personalitöötaja peab oskama öelda vähemalt selle summa, millest kindlasti vähem ei saa.
Aga see on küll imelik, et palganumber töövestluse ajal üldse jutuks ei tulnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

jah, on normaalne.
käskkirja allkirjastab peadirektor, otsene juht seda ei näe ja ei saa seetõttu palka teadagi.
personalijuht teab palgavahemikku, täpse numbri saab peadirektorilt koos käskkirja koostamise korraldusega. 2 päeva ootamist ei ole palju, peadirektor ei pruugi olla majas vms.
riigiasutuste palgad on netis avalikult näha, vaata ise, palju teised saavad. kas tööpakkumises polnud palka kirjas?

Ma pole vastust oodanud mitte 2 päeva, vaid terve nädala. Keegi pole öelnud ka mitte palgavahemikku. Mul pole palgast udust aimugi. Kas keegi oleks niimoodi nõus oma vana töökohta üles ütlema ja uuele töökohale minema?

Järelikult sulle endalegi pole siis töötasu oluline, kui sa ei tea ja unustad. Minu jaoks veits imelik palgata tööle inimene, kes suht olulisi asju unustab.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nädal tagasi sain personalitöötajalt lõpuks palga teada. Ta küsis ka üle, mis kuupäeval saan tööd alustada ja lubas saata lepingu. Nüüd ootan lepingut samuti juba nädal aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 19.02 10:49; 19.02 11:00; 19.02 12:28; 19.02 13:57; 19.02 15:18; 19.02 16:33; 02.03 07:45;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle endale tundub ka nii, samas on kahju, sest pikalt olen tundnud, et tahaks seal töötada ja nii õnnelik, et lõpuks see võimalus tekkis. Aga võib-olla pole kõik, mis hiilgab, tõesti kuld.

Ülikoolis töötamise suur-suur eelis on suhteliselt mittejäik suhtumine tööaegadesse, sageli ka libisev graafik, mis võimaldab vabalt keset päeva lapse lasteaiaüritusele või arstile minna. Aga see tähendab, et igasugu vastuste saamisega on ka nii, et kohati suhtutakse kergelt ja tuleb ise tagant torkida. Ülemus võib näiteks olla nädalasel töisel komandeeringul välisriigis ja siis lihtsalt rahulikult oodatakse, kuni ta tagasi tuleb. Igasugu allkirjade saamisega ülikoolis on alati nii, et kui sul on vaja allkirja kindlaks kuupäevaks, uurida juba väga varakult komandeeringute ja puhkusegraafikust järele, millal üldse on võimalik ülemuseni see paber toimetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 10:40; 02.03 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei ole normaalne, et keegi spetsialisti palganr ei tea, aga see on normaalne, et igat asja nii kaua ootama pead.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 11:25; 03.03 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

see ei ole normaalne, et keegi spetsialisti palganr ei tea, aga see on normaalne, et igat asja nii kaua ootama pead.

Ülikoolis on palkade piirmäärad paigas, konkreetne palk aga sõltub konkreetse rahastusallika valdajast (sageli projektipõhised allikad, baasfinantseerimist pole) ning seda täpset numbrit ei saagi spetsialist teada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 10:40; 02.03 11:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oot, kuidas see ülikool nüüd äkki nii tugevalt sisse tuli? Teemaalgataja ei kandideerinud ju ülikooli tööle.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.02 22:58; 02.03 13:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p abp=”1491″>see ei ole normaalne, et keegi spetsialisti palganr ei tea, aga see on normaalne, et igat asja nii kaua ootama pead.

<p abp=”1492″>Ülikoolis on palkade piirmäärad paigas, konkreetne palk aga sõltub konkreetse rahastusallika valdajast (sageli projektipõhised allikad, baasfinantseerimist pole) ning seda täpset numbrit ei saagi spetsialist teada.

mis üliool siia puutub, igas asutuses on siiski ametid ja nende palganr. paigas ja teada, olen ka riigiasutuses töötanud ja ei tekkinud kandideerijal sellist olukorda, et palganr keegi ei tea, nii et bla-bla-bla

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.03 11:25; 03.03 11:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

riigiasutuste palgad on avalikud. vaata selle asutuse kodulehele ja otsi see koht üles, kus on palgaandmed. kui sama ametinimetusega spetsialiste veel, siis umbes palk teada. esialgu võib veidi erineda, sest palk tõuseb vastavalt töötatud ajaga.

Seaduse järgi on riigiasutused kohustatud veebilehel avalikustama ainult ametnike, kes töötavad avaliku teenistuse seaduse alusel, palgad, aga reeglina töötab riigiasutustes üle 50 % töölepinguga töötajaid, kelle palgad avalikustatakse ainult siis, kui keegi taipab küsida. Töölepingu alusel töötavate riigiteenistujate palkasid ei ole kohustus kirjalikult avalikustada. Spetsialistid ongi tavaliselt kõik töölepinguga töötajad, mitte ametnikud, seega saab nende palga tõesti teada ainult siis, kui otse küsida. Normaalne see kindlasti ei ole, kui keeldutakse palka ütlemast. Mingi palgavahemiku saab alati öelda. Mind teeks selline asi ettevaatlikuks. Selles asutuses on asjad ligadi-logadi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Järelikult sulle endalegi pole siis töötasu oluline, kui sa ei tea ja unustad. Minu jaoks veits imelik palgata tööle inimene, kes suht olulisi asju unustab.

Ma oletan, et see võiks üsna hea töötaja olla, kellele see töö meeldib ja emasjoones just see huvitab ning palk on teisejärguline.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 27 postitust - vahemik 1 kuni 27 (kokku 27 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Veider kogemus uue töökohaga

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.