Esileht Beebi ja mitmikud verikäkk millal?

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: verikäkk millal?

Postitas:

Millal võiks lapsele pakkuda verikäkki? Olen ise suur verikäkisõber ja mõtlesin oma 10-kuusele ka pakkuda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 13:49; 02.04 23:42; 04.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aprillinali?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna see on liiga soolane, siis ma ei luba isegi oma 4 ja 7-aastasel seda palju süüa. Imikule veel ei annaks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 11:23; 07.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et kui teemaalgataja lapsel hambad suus ja närimine seetõttu sujuks, ei teeks midagi halba kui mõni ampsuke seda käkki mekkida.
Minu aasta ja kaheksakuuse poja üheks lemmiktoiduks on peenikesed Tooma verivorstid, mis kahjuks veebruaris tootmisest maha võeti 😀
Ei maksa kõigesse nii tõsiselt suhtuda, verest tehtud toidud peaksid vähemalt teoorias ju väga kasulikud olema ning märksõnaks võiks olla mõõdukus 😉

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma usun, et kui teemaalgataja lapsel hambad suus ja närimine seetõttu sujuks, ei teeks midagi halba kui mõni ampsuke seda käkki mekkida.
Minu aasta ja kaheksakuuse poja üheks lemmiktoiduks on peenikesed Tooma verivorstid, mis kahjuks veebruaris tootmisest maha võeti ????
Ei maksa kõigesse nii tõsiselt suhtuda, verest tehtud toidud peaksid vähemalt teoorias ju väga kasulikud olema ning märksõnaks võiks olla mõõdukus ????

Aitäh vastuse eest ja eriti selle eest, et see ei pannud mind tundma nagu ma olen mingi hull emme, kes ei toidagi oma last vaid oma peenramaal valminud juurikatega ning ökolihaga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 13:49; 02.04 23:42; 04.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh vastuse eest ja eriti selle eest, et see ei pannud mind tundma nagu ma olen mingi hull emme, kes ei toidagi oma last vaid oma peenramaal valminud juurikatega ning ökolihaga.

Tore, et valid välja vaid sellised vastused, mis sulle meeldivad. Aga asjaolu, et soola ei maksa nii väiksele lapsele üldse anda ja verikäkk on üks soolasemaid asju üldse, selle jätad sujuvalt kõrvale. Sina tahad oma lapsele käkki sööta ja kes sind keelata saab. Selgusetuks jääb, miks küsid siis üldse. Kümnest üks ütleb, et anna jah, sina järeldad, et näe, võib küll, sest otsus oli sul peas juba nagunii tehtud. Ja mida need ökojuurikad ja maheliha siia puutuvad. Head käkisöömist, ega see muidugi kedagi ära ei tapa.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 07:15; 04.04 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Verikäki kaitseks.
Kui te oma lastele leiba annate, siis teadke, et see sisaldab ka soola vahemikus 1.5-1.8g 100g kohta. Rakvere verikäkil vastavslt 1.7g 100g-s. Rakvere lasteviineril 1.5g 100g-s, lihakas doktoriviineril 1.8g 100g-s. Mitte et viinerid väikelapse menüüs üldse olema peaks, aga paraku väga paljudele lastele (ka alla aastastele) antakse neid igapäevaselt. Siis oleks ju lausa kasulik mõni päev see viiner verikäkiga asendada, sest soola kõrval sisaldab viimane märksa rohkem kasulikke toitaineid (rauda, kaaliumi, tsinki, magneesiumi, B12 vitamiini). Rääkides suurematest lastest (näiteks 4- ja 7-aastastest) siis serveerides lapsele verikäkki koos ilma soolata aurutatud juurviljade ja värske salatiga, võib toidukord kokkuvõttes sisaldada vähem soola, kui mõni soola sisaldava pipraseguga maitsestatud pasta bolognese.

Verikäkk maitseb soolasem kui leib või viiner, sest sisaldab palju kaaliumi (see on ka sool), aga erinevalt naatriumist (mille sisaldust pakenditel loetakse), on see vajalik ioon just eriti tingimustes, kus naatriumi tarbitakse vajalikust rohkem. Nii naatrium kui kaalium mängivad elutähtsat rolli nii närvisignaali ülekandes kui normaalse vererõhu säilitamises. Probleemid tekivad sellest, et naatriumi tarbitakse palju rohkem, kui vaja oleks. Samas organism kaotab naatriumi väljutades ka palju kaaliumi.

Ma ei arva, et 10-kuune laps peaks enda kõhu verikäkist täis sööma. Kindlasti mitte, aga üks kord seda liha asemel köögiviljade kõrvale serveerida pole küll mingi patt ja mingit tervisekahju sellest kohe kindlasti ei teki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 09:13; 25.04 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Verikäki kaitseks.
Kui te oma lastele leiba annate, siis teadke, et see sisaldab ka soola vahemikus 1.5-1.8g 100g kohta. Rakvere verikäkil vastavslt 1.7g 100g-s. Rakvere lasteviineril 1.5g 100g-s, lihakas doktoriviineril 1.8g 100g-s. Mitte et viinerid väikelapse menüüs üldse olema peaks, aga paraku väga paljudele lastele (ka alla aastastele) antakse neid igapäevaselt. Siis oleks ju lausa kasulik mõni päev see viiner verikäkiga asendada, sest soola kõrval sisaldab viimane märksa rohkem kasulikke toitaineid (rauda, kaaliumi, tsinki, magneesiumi, B12 vitamiini). Rääkides suurematest lastest (näiteks 4- ja 7-aastastest) siis serveerides lapsele verikäkki koos ilma soolata aurutatud juurviljade ja värske salatiga, võib toidukord kokkuvõttes sisaldada vähem soola, kui mõni soola sisaldava pipraseguga maitsestatud pasta bolognese.

Verikäkk maitseb soolasem kui leib või viiner, sest sisaldab palju kaaliumi (see on ka sool), aga erinevalt naatriumist (mille sisaldust pakenditel loetakse), on see vajalik ioon just eriti tingimustes, kus naatriumi tarbitakse vajalikust rohkem. Nii naatrium kui kaalium mängivad elutähtsat rolli nii närvisignaali ülekandes kui normaalse vererõhu säilitamises. Probleemid tekivad sellest, et naatriumi tarbitakse palju rohkem, kui vaja oleks. Samas organism kaotab naatriumi väljutades ka palju kaaliumi.

Ma ei arva, et 10-kuune laps peaks enda kõhu verikäkist täis sööma. Kindlasti mitte, aga üks kord seda liha asemel köögiviljade kõrvale serveerida pole küll mingi patt ja mingit tervisekahju sellest kohe kindlasti ei teki.

No vot, eks selles ongi erinevus. Mina nimelt ei kujutaks unes ka ette, et ma alla aastasele lapsele viinerit(?!) pakuksin. Ammugi siis veel korduvalt või regulaarselt.

Jah, loomulikult, kui 10-kuuse menüüs on ilmtingimata valikuks just verikäkk või viiner, siis palun eelistage tõesti juba verikäkki! Aga üldiselt ei peaks siiski kumbki kuuluma beebi menüüsse, vaid ikkagi soolata tehtud puhas liha peaks olema peamine raua ja B12-vitamiini allikas.

Mis puutub leiva soolasisaldusse, siis minu 10-kuune küll just soola tõttu pole praegu veel leiba saanudki, aga 1,5 g / 100 g on ikka väga soolane leib, kindlasti pigem erand kui reegel. Suvaline juhuslik leib, mis mul praegu kodus juhtus olema (Eesti Pagari Must leib), sisaldab nt 1,1 g soola 100 g kohta. Selline 1,1–1,2 g / 100 g ongi keskmine, tavaline. Ning varasematest aastatest, kui ma üksvahe omaenda toidu soolasisaldust veidi jälgisin, mäletan, et saadaval oli ka teraleibu soolasisaldusega 0,7 g / 100 g. Imiku või väikelapse esimesed leivaampsud peaksid kindlasti olema ikka sealt vähem soolasest otsast, mitte ei valita ekstra kõige soolasemaid leibu, mida leida võimalik.

Jah, ma olen nõus, et mõni suutäis verikäkki kindlasti lapsele mingeid jäävaid tervisekahjustusi ei tekita. Aga ma ei suuda aru saada, milleks(?????) see ometi vajalik peaks olema, kui kõik positiivse, mis seal on, saab lihtsa vaevaga ja vähemate kahjulike lisanditega ka mujalt, samas sool neis verikäkkides on selgelt halb. Arvestada tuleks ka seda, et inimene, sh beebi, harjub kergesti soolase maitsega ja kipub seda eelistama – kui hakata beebile varakult maitsmiseks liigsoolaseid toite pakkuma, võib see kergesti luua olukorra, kus laps hiljem enam tervislikumaid vähemsoolaseid või soolavabu toite üldse enam võtta ei taha.

Spetsiaalselt ökotoodetega pole ma oma beebisid küll kunagi toitnud ega muid ekstra pingutusi teinud. St muidugi, kui mul on valida, kas anda vanaema-vanaisa oma aias väetisevabalt kasvanud kõrvitsat ja õuna või osta poest välismaa omi, siis eriti laste puhul eelistan võimaluse korral ma ikka esimesi. Aga mingi äärmuslik friik ma toidu puhtuse ja kvaliteedi osas kohe kindlasti pole. Kui mul vanaema-vanaisa aiasaadusi parasjagu pole, ostan poest südamerahus kõige tavalisemaid. Beebile olen andnud ka tavalisi Salvesti lihaga purgieineid (valin küll mõnevõrra koostise järgi), välismaalt imporditud puuvilju jmt. Samas näib mulle elementaarne lastearstide soovitustest beebitoidu osas ikkagi üldjoontes kinni pidada. Ning ma ei saa kuidagi aru, mis põhjus peaks olema imikule anda toitu, milles on tema jaoks kasulikku vähem kui kahjulikku.

Ma ei arva kindlasti, et teema autor oleks halb ema. Aga ma ei suuda ka aru saada, miks ta seda verikäkki nii kangesti beebile toppida tahab. Iga asi ikka omal ajal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga asi omal ajal – küsimus oligi tegelikult, et millal see oma aeg on? Kui vaatan, mis vastused tulid, siis:
verikäkid on soolased
aprillinali
4- ja 7-aastasel ei lubata eriti süüa (see tundub mulle juba teistpidi ülepingutatud, kas need lapsed siis lasteaias ei söö, leiba, mis on sama soolane, ei söö?? Väike soolakogus on ju tegelikult kasulik)

Nii et mis vastuseid ma siin siis niiväga arvestama oleks pidanud? Ühtegi asjalikku ju kuni minu kommentaarini polnud.

See, kes kirjutas soolasusest lahti, aitäh, põhjalik vastus! Vaatasin järele, tõesti on soolasisaldus 1,7g 100 g kohta, aga muus toidus ei saa ta soola üldse. On juurikad ja puhas liha. Nii et seda verikäkki ei anna ka rohkem kui kuus korra või paar.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 01.04 13:49; 02.04 23:42; 04.04 11:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga asi omal ajal – küsimus oligi tegelikult, et millal see oma aeg on? Kui vaatan, mis vastused tulid, siis:
verikäkid on soolased
aprillinali
4- ja 7-aastasel ei lubata eriti süüa (see tundub mulle juba teistpidi ülepingutatud, kas need lapsed siis lasteaias ei söö, leiba, mis on sama soolane, ei söö?? Väike soolakogus on ju tegelikult kasulik)

Nii et mis vastuseid ma siin siis niiväga arvestama oleks pidanud? Ühtegi asjalikku ju kuni minu kommentaarini polnud.

See, kes kirjutas soolasusest lahti, aitäh, põhjalik vastus! Vaatasin järele, tõesti on soolasisaldus 1,7g 100 g kohta, aga muus toidus ei saa ta soola üldse. On juurikad ja puhas liha. Nii et seda verikäkki ei anna ka rohkem kui kuus korra või paar.

Sööge oma verikäkki rahus, ega ära ei sure. Milleks see jauramine ja enda õigustamine vajalikud on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 07:15; 04.04 15:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Iga asi omal ajal – küsimus oligi tegelikult, et millal see oma aeg on? Kui vaatan, mis vastused tulid, siis:
verikäkid on soolased
aprillinali
4- ja 7-aastasel ei lubata eriti süüa (see tundub mulle juba teistpidi ülepingutatud, kas need lapsed siis lasteaias ei söö, leiba, mis on sama soolane, ei söö?? Väike soolakogus on ju tegelikult kasulik)

Nii et mis vastuseid ma siin siis niiväga arvestama oleks pidanud? Ühtegi asjalikku ju kuni minu kommentaarini polnud.

See, kes kirjutas soolasusest lahti, aitäh, põhjalik vastus! Vaatasin järele, tõesti on soolasisaldus 1,7g 100 g kohta, aga muus toidus ei saa ta soola üldse. On juurikad ja puhas liha. Nii et seda verikäkki ei anna ka rohkem kui kuus korra või paar.

Ma ütlesin, et ei luba palju süüa. Mulle ka maitseb, aga pärast tunnen ennast halvasti, ajab jooma, jne. Seepärast ei anna ka oma lastele palju. Lisaks sisaldab vanemate laste toit nii ehk naa rohkem soola, kui beebidel ning varajastel väikelastel. Ma ei ole paaniline ökoema, aga kui tunnen, et toit mõjub mulle veidi vaevusi tekitavalt, siis vaatan, et lapsed sellega ei liialdaks. Kogu lugu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.04 11:23; 07.04 13:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aastaselt vist andsime proovida. Üldiselt on see lisaks pasteedile peamine lihatoode, mida meie 3aastane sööb.

Ja kui peale ei passi, lakub laua all soolatoosi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 18:26; 25.04 06:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas te oma soolahirmuga natuke liiale ei lähe? Na on meie kehale väga vajalik mineraal, loomulikult ka beebidele hädavajalik. Selge see, et liialdada soolaga ei maksa, aga natuke soola beebi toidus on täiesti normaalne.
Mõtlemiseks natuke: keskajal anti Hollandis mõnes vanglas vangidele täiesti soolavaba leiba. Need inimesed surid väga piinarikkalt…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arvamus: suhtumine toidusse võiks olla eluterve. Kui peaaegu aastane tahab proovida tavalist kodutoitu, mida teised söövad, siis las ta proovib.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sattusin teemat lugema ja tekkis küsimus – mis leiba te kodus sööte, et nii soolane on? Vaatasin endal kahte erinevat 100% rukkileiba. Ühes 1g/100g kohta, teises 1,1g/100g kohta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“vaid looduslikul kujul”? see on ju loll jutt… on sul aimu, kui suur ja tähtis on läbi ajaloo olnud soolakaubandus? mis kuramuse juurikad need iseenesest soolased on? või vili? tänapäeva valmistoidud on tõesti soolarohked aga loota, et täiesti ilma soolata elades tervis hea on, on ikka tiba rumal.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.04 18:26; 25.04 06:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolakaubandus ei tekkinud seetõttu, et inimesed toidusse soola lisamata elada poleks suutnud. Soola kasutati säilitusainena. Vanasti ei osatud liha teisiti säilitada, kui soolates. Külmal ajal on võimalik liha ära külmutada ja see säilib, aga kevadel-suvel-sügisel oligi soola lisamine ainus variant toitu (eelkõige liha) säilitada. Ka kuivatatud liha on rohke soolaga töödeldud, muidu läheks see juba kuivatamisprotsessi käigus roiskuma.

Täiesti probleemivabalt suudab inimene elada, kui ta oma toidu sisse üldse soola ei lisa (ja seejuures soolalisandiga poolfabrikaate ei tarbi). Probleem on hoopis see, et keskmine ameeriklane sööb juba hommikusöögiga oma päevase maksimaalse soolanormi, millega keha veel hakkama saaks, täis ning lõunasöögiga ületab juba selle piiri, mis organismis häireid tekitama hakkab ja õhtusöögiga ületab ta selle juba ületatud normi veelgi suuremal määral.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.04 09:13; 25.04 12:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Loen juba kolmandat teemat täna, kus teemaalgataja küsib nõu!! Aga nõu kuulda ei võta.. Miks te küsite nõu kui te ise nii targad olete ja teete niikuinii seda mida heaks arvate!! Sa annad talle seda verikäkki nagunii.. Miks sa siis meie käest küsid??

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud verikäkk millal?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.