Esileht Väikelaps 1.5aastane keeldub potist

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: 1.5aastane keeldub potist

Postitas:
Kägu

Olen harjutanud tütart potile sellest saati, kui ta istuma hakkas. Aastaselt juba õnnestus potti saada kõik nr2 ja suur osa nr1st. Mähe oli all aga panin tihti potile ja mähe püsis pikalt kuiv.

Nüüd on saanud beebist tüdrukutirts ja ta protestib potil istumise vastu. Kui saab aru, et potile minek, hakkab karjuma ja jalgadega trampima. Potil hoiab kinni ja midagi ei tee, isegi kui on häda. Niipea kui mähkme alla saab, teeb mähkmesse. See kestab juba kaks kuud. Mingit elumuutust pole olnud.

Kuidas peaksin käituma? Kas lasen tal rahulikult mähkmesse teha või last läbi nutu potile panema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kahjuks väga tüüpiline streik laste puhul, keda on liiga vara potitatud ja pikalt potil istuma sunnitud/meelitatud. Ma soovitaks teha kuu aega või lausa pool aastat pausi potitamisega ja siis alustaks uuesti, võttes eesmärgiks, et laps ise annab märku, et on vaja minna. Ega ema käsu peale potile minek pole lõpuks omaette eesmärk.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pea pausi, las olla mähkmega. Paari kuu pärast uuesti.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi mähkmeta st püksikutega. Äkki häirib kui need märjaks saavad. Muidugi pead mõtlema, et kus…ei taha ju mööblit ja vaipu jne pissiseks saada.

Kui märg pesu häirib, saadki rääkida, et tuleb potti pissida, siis nii ei juhtu.

Vahel aitab ka eeskuju st näitad kuidas emme, issi jne kõik potil käivad. Ja koos lapsega potile (nukupotile) ka nukk, karumõmm vms.

oodata, et 1,5a annab ise märku potisoovist on enamus laste puhul vara loota. Samas kui on ikka tõsine streik ja vastu hakkamine võib ju vahepausi teha…mina piirduks kuuga mitte poole aastaga 🙂

 

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mu streikija tõi ta issi streigist välja… Ei teinud midagi erilist või teisiti, aga kuidagi uus ja huvitav vist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli täpselt sama, aga streik hakkas u 1a2k vanuselt ja siis lõpetasin igasuguse potitamise ära. Pott seisis toas nähtaval kohal ja uuesti hakkasime harjutama kui ta hakkas ise huvi tundma, mängis potiga vms. Meil oligi see siis u 1a6k paiku. Alguses lasi iga 5min tagant kõik täis ja ei härinud ka märjad püksid, aga järk-järgult paranes ja 1a8k kandis olid mähkmed ainult õues, magades ja kodust väljas.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina hakkasin esimest korda proovima üldse last proovile äkki 1a7k ja no ei tahtnud ta üldse aru saada potist. Kõik hädad läksid põrandale, sundida ka ei tahtnud. Paar nädalat kestis see kamm ja jätsin vahe sisse. Siis enne 2a saamist mõned nädalad mõtlesin uuesti proovida ja nagu üleöö võttis poti omaks. Ehk siis.. Soovitan pausi soojalt, kui on näha, et ikka ei võta omaks. Usun ka seda varianti, et neil käib ikka oma klikk mingi hetk ära või on mõned perioodid, kus lihtsalt laps on vastuvõtlikum uutele asjadele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põiekontroll tekib 27-30.elukuul.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Põiekontroll tekib 27-30.elukuul.

Selles lauses peaks sisalduma ka “keskmiselt”.

Aga üldiselt on jah nii, et varase potitamise ja päriselt potil käimise vahel otsest seost ei ole ja potil käimine eeldab teatud eelduste olemasolu, mis sõltuvad lapsest. St ta peab olema selleks valmis ja valmisolek väidetavalt tekibki ca 2aastasel, mõnel ka hiljem.

Ma ei frustreeriks end selle teemaga. Hoiaks poti nähtaval ja suunaks teda vahel sinna, aga ei tekitaks temale ja endale stressi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Väikelaps 1.5aastane keeldub potist