Esileht Väikelaps 1 aastane oma voodisse

Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )

Teema: 1 aastane oma voodisse

Postitas:
Kägu

Kuidas saite lapse tema voodisse magama või kuidas õpetasite uinumist?
Laps jääb magama ainult kiigutades, tahan teda harjutada tema voodisse, aga viimane asi mida ta seal teha oskaks on magamine. Parem hilja kui mitte kunagi ????????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võid teda sinna toppida ja harjutada kaua tahad aga laps hakkab oma voodis magama alles siis kui ta ise selleks valmis on. Minul on väga lihtne kogemus- täpselt 2a magas esimesest ööst saati ainult kaisus. Kui sai kaheseks, siis ütlesin talle ühel õhtul, et “oma voodisse!” ja sellest ajast pole enam ühtegi korda meie voodisse tulnud. Ei mingit nuttu ega siplemist ????

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul lapsega sarnane kogemus nagu eelmisel. Ta polnud küll nii leplik, kolm-neli päeva ikka suunasin, seletasin ja harjutasin, aga kognitiivselt-keeleliselt oli võimeline asjast ruttu aru saama. Aastane on üsna tita ja see ettevõtmine jääb talle arusaamatuks (proovisin ise ka juba selles vanuses).

Proovida võid ikka, su soov on normaalne, ja loodan, et teemasse tuleb sulle ka asjakohasemaid soovitusi!

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps magas ikka võrevoodis selles vanuses. 1-aastane nüüd tavalises voodis küll ei püsi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma voodis magab sünnist saati. Hakkasin 8-9 kuust last õhtuti magama panema oma voodisse, tuleb mingi rituaal välja mõelda. Nt loed v laulad. Läksin ära ja kui nutma hakkas häälekalt, siis võtsin lapse sülle, rahustasin maha ja kordasin nii seni kuni jäi magama. Tuleb olla järjekindel kuni harjub ära.

 

 

 

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli lapse voodi minu voodi kõrval ja panin ta sinna magama  ning laps sai läbi voodivõrede minu käe pihku. Alguses vajas kätt, hiljem harjus üksi uinuma.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil oli ka lapse voodi meie voodi kõrval ning laps sai mul käest kinni hoida kuni uinus. Kui voodist välja kippus siis ütlesin, et uneaeg ja suunasin tagasi voodisse. Eks järekindlus viib sihile aga laps peab ka valmis olema. Kindasti aitavad kaasa kindlad une-eelsed rituaalid.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PK lugedes pole ühtegi last, kes oma voodis magaks. Kes neid titevoodeid siis ostab?
Normaalne on sünnist saadik last tema oma voodisse magama panna. Siis ei teki probleemi, et 1, 3 või 5 aastane ei ole nõus oma voodis magama. Või nagu siin kirjutatud on- varateismelised magavad emme kaisus.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu laps magas ikka võrevoodis selles vanuses. 1-aastane nüüd tavalises voodis küll ei püsi.

Miks ei püsi? Sõltub ikka lapsest. Minu 1a4k laps magab madala narivoodi esimesel korrusel. Harjus väga lihtsalt uue voodi ja toaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma voodis magab sünnist saati. Hakkasin 8-9 kuust last õhtuti magama panema oma voodisse, tuleb mingi rituaal välja mõelda. Nt loed v laulad. Läksin ära ja kui nutma hakkas häälekalt, siis võtsin lapse sülle, rahustasin maha ja kordasin nii seni kuni jäi magama. Tuleb olla järjekindel kuni harjub ära.

Iga kord kui keegi nii kirjutab, siis sisemuses naeran. Olingi oma esmasündinuga algusest peale järjekindel kuniks laps lõpuks 3-aastaselt oli alles nõus rahumeelselt oma voodis magama. Nimelt ka mõni laps võib olla äärmiselt järjekindel ja nutta kasvõi oksendamiseni kui ta ei saa emme-issi kaisus uinuda. Kui laps hakkab hüsteeriliselt nutma selle peale, et ta võrevoodisse panna ja ei rahune ka sülle võttes, siis mida saab lapsevanem teha? Ja kui kaua soovib lapsevanem proovida kui on näha, et igasugune nutmine enne magamaminekut rikub täielikult lapse rahuliku ööune? Ja kui laps ärkab terve esimene eluaasta igal öösel 10 korda, siis kui kaua jaksab lapsevanem teda iga kord oma voodisse tõsta?

 

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen siit lugenud, et laps magab algklassides veel ema kaisus.  Loomulikult võtad vahest lapse kaissu, aga mitte iga öö. Kuhu siis  mehe paned, võrevoodisse?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PK lugedes pole ühtegi last, kes oma voodis magaks. Kes neid titevoodeid siis ostab?

Normaalne on sünnist saadik last tema oma voodisse magama panna. Siis ei teki probleemi, et 1, 3 või 5 aastane ei ole nõus oma voodis magama. Või nagu siin kirjutatud on- varateismelised magavad emme kaisus.

Normaalne on oma lapsele pakkuda lähedust ja turvatunnet, siis kui ta seda vajab. Ka varateismelisele. Ei pea sünnist saadik oma voodisse suruma. Peab tegema nii nagu emale ja lapsele mugav ja hea on. Kui ühel hetkel ei ole, siis saabki ümber harjutada.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PK lugedes pole ühtegi last, kes oma voodis magaks. Kes neid titevoodeid siis ostab?

Normaalne on sünnist saadik last tema oma voodisse magama panna. Siis ei teki probleemi, et 1, 3 või 5 aastane ei ole nõus oma voodis magama. Või nagu siin kirjutatud on- varateismelised magavad emme kaisus.

Mulle öeldi haiglas esimese asjana, et beebi ööseks kaissu võtaksin. Nahk-naha kontakt on vastsündinule eluliselt oluline. See aitab neil enda kehatemperatuuri ja hingamist stabiilsena hoida.  Olin väga ebakindel, sest nõukaaja inimesed olid mulle kogu raseduse rääkinud, et sünnist saati peab laps oma voodis magama. Esimese öö küsisin voodipiirde, sest kartsin koos beebiga alla kukkuda. Järgmisel ööl tundus beebi kaissu võtmine nagu kõige loomulikum asi maailmas ja olen täiesti veendunud, et tänu kaisus magamisele on mul lapsega nüüd eluks ajaks tugev side. Lisaks sellele magas ta minu kõrval nagu nukk, juba 1.5kuusena 8h järjest. Seega ei tekkinud mul kordagi unevõlga ja vaimne tervis jäi korda.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

PK lugedes pole ühtegi last, kes oma voodis magaks. Kes neid titevoodeid siis ostab?

Normaalne on sünnist saadik last tema oma voodisse magama panna. Siis ei teki probleemi, et 1, 3 või 5 aastane ei ole nõus oma voodis magama. Või nagu siin kirjutatud on- varateismelised magavad emme kaisus.

Issand kui imelik jutt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oma voodis magab sünnist saati. Hakkasin 8-9 kuust last õhtuti magama panema oma voodisse, tuleb mingi rituaal välja mõelda. Nt loed v laulad. Läksin ära ja kui nutma hakkas häälekalt, siis võtsin lapse sülle, rahustasin maha ja kordasin nii seni kuni jäi magama. Tuleb olla järjekindel kuni harjub ära.

Iga kord kui keegi nii kirjutab, siis sisemuses naeran. Olingi oma esmasündinuga algusest peale järjekindel kuniks laps lõpuks 3-aastaselt oli alles nõus rahumeelselt oma voodis magama. Nimelt ka mõni laps võib olla äärmiselt järjekindel ja nutta kasvõi oksendamiseni kui ta ei saa emme-issi kaisus uinuda. Kui laps hakkab hüsteeriliselt nutma selle peale, et ta võrevoodisse panna ja ei rahune ka sülle võttes, siis mida saab lapsevanem teha? Ja kui kaua soovib lapsevanem proovida kui on näha, et igasugune nutmine enne magamaminekut rikub täielikult lapse rahuliku ööune? Ja kui laps ärkab terve esimene eluaasta igal öösel 10 korda, siis kui kaua jaksab lapsevanem teda iga kord oma voodisse tõsta?

No ju mul siis on vedanud mõlema lapsega. Pigem panen kannatlikult voodisse kui võtan kaissu, sest siis ei maga mina.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen siit lugenud, et laps magab algklassides veel ema kaisus. Loomulikult võtad vahest lapse kaissu, aga mitte iga öö. Kuhu siis mehe paned, võrevoodisse?

Tuleb normaalse laiusega voodi osta. Meil 180 cm ja pikenduseks võrevoodi, millel üks külg ära võetud. Mahume kenasti: mina, mees, beebi ja koolieelik, kes vahel keset ööd meie juurde tuleb. Nv hommikul ka varateismeline, kes tahaks ka ema-isaga kallistada.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 16 postitust - vahemik 1 kuni 16 (kokku 16 )


Esileht Väikelaps 1 aastane oma voodisse