Esileht Koolilaps 1.klassi aktuse riietus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: 1.klassi aktuse riietus

Postitas:

Mis riietusega teie lapsed 1.klassi aktusele lähevad? Kas kooli poolt on nt akadeemilise riietuse nõue või on kõik lubatud? Meil peab olema must-valge ehk siis akadeemiline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 13:56; 11.07 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

koolivorm ja koolimüts

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kodukorras on kirjas, et valge pluus+ koolivest/pihikseelik/kardigan + müts. Ilmselt läheb vestiga, juurde must seelik ja kingad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 14:15; 11.07 16:44; 14.08 16:47; 14.08 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Poisil on 1. septembril seljas valge pluus, lips, mustad püksid, mustad kingad ja olenevalt ilmast kas must vest või must kardigan. Peas on tekkel. Koolil on koolivorm ja selle kandmist nõutakse, pidulikul puhul on erandiks rahvariided, mis samuti võivad seljas olla.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See oleneb koolist, aga mu meelest väga pitsisatsilise printsessikleidiga, superlillelise suvekleidiga ja lihtsalt suvalises riietuses ei peaks sel päeval olema, kui vähegi lapsel teisi riideid ka on või muretseda kannatab. Mustvalge just ilmtingimata ka ei pea olema, kui just kool ei nõua, samas, kui nii on ette nähtud, siis pole mõtet ka oma last valgeks (või roosaks, lillaks) vareseks sel päeval riietada, see torkab fotodel ju ebameeldivalt silma. Kuigi minu tähelepanek on, et alati, kui on selline ühtne nõue, kipub mõni n-ö tõrvatilk meepotti sattuma, ka omal ajal koolivormiga tehtud piltidel olid vähemalt meie klassist igal pildil keegi, kes oli unustanud piduliku pluusi asemel sinise vormipluusi selga, mingi vääramatu loodusseadus ilmselt.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb vägagi koolist, meil koolivormi pole ja tüdrukud reeglina piduliku kleidiga. On ka lillelisi ja roosasi kleite, aga ise olen siiski proovinud tagasihoidlikumat. Poisid heleda triiksärgi ja pidulikumate pükstega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Läks hallisäbruliste linasest pükste, helesinise triiksärgi, pruunide nahast kingadega.

Must ülikond, läikivast kangast lipsud jne pole minu meelest 1. klassi jõmpsika riietus.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti mõtleb keegi südasuvel 1.septembri aktuse riietuse peale?!?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti mõtleb keegi südasuvel 1.septembri aktuse riietuse peale?!?

Pakun, et teemaalgatajal läheb kooli esimene laps. Siis teatavasti on seda elevust ka rohkem. Mäletan, et isegi kippusin hirmus vara koolitarbeid ostma. Mis sellest, et augusti lõpus oli valik suurem.
Sama teema riietuse kohta on siit läbi käinud igal aastal. Samuti nagu on siis inimesed teemas jagunenud kahte gruppi: need, kes eelistavad klassikalist, akadeemilist riietust (tumesineine või must + valge) või siis need, kes ütlevad, et akadeemiline on iganenud tava ning ainus ja õige on minna pastelsetes ökomaterjalist riietes. Ise kuulun esimesse gruppi, aga maitset peale ei suru.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti mõtleb keegi südasuvel 1.septembri aktuse riietuse peale?!?

Aga millal siis tohib mõtlema ja riideid varuma hakata? Või peab 31. augustil avastama, et homme polegi midagi korralikku selga panna?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 10:08; 15.08 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti mõtleb keegi südasuvel 1.septembri aktuse riietuse peale?!?

Mõned aastad tagasi läksin augusti keskpaigas poodi lapsele vahetusjalatseid lasteaeda ostma, siis pea kõikide poodide müüjad vaatasid mind kui pooletoobist ja ütlesid umbes nii, et kus ma enne olin, kõik normaalsed emad ostavad selliseid asju õigel ajal- ehk siis juunis või hiljemalt juulikuus. Kusjuures tõesti, alles olid vaid üksikud laojäägid, kõik muud juba sügise ja talvesaapad.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.07 13:56; 11.07 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõesti mõtleb keegi südasuvel 1.septembri aktuse riietuse peale?!?

Mõned aastad tagasi läksin augusti keskpaigas poodi lapsele vahetusjalatseid lasteaeda ostma, siis pea kõikide poodide müüjad vaatasid mind kui pooletoobist ja ütlesid umbes nii, et kus ma enne olin, kõik normaalsed emad ostavad selliseid asju õigel ajal- ehk siis juunis või hiljemalt juulikuus. Kusjuures tõesti, alles olid vaid üksikud laojäägid, kõik muud juba sügise ja talvesaapad.

Rääkimata sellest, et praegu õnnestub asju tunduvalt soodsamalt saada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 14:15; 11.07 16:44; 14.08 16:47; 14.08 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolivorm+ koolimüts.

Samas, kui ei oleks koolivormi olnud, oleksin pannud tumeda ülikonna+ lipsu+ kingad.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil koolivormi pole . Tüdruk läks sama riietusega, millega lõpetas lasteaia, lihtne punane kleit, valge jakk, valged sukad ja kingad. Nüüd läheb poiss 1 klassi. Lasteaia lõpetas helesinise ülikonnaga ja sellega läheb ka 1 sept.

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tüdruk,1.septembril oli kooli minnes seljas valge pluus, valged sukkpüksid, must seelik, koolivormi vest ja lips ning koolimüts

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See kool kuhu minu laps läheb on tüdrukutel: tume seelik, valge pluus, ja koolivest ;poistel on seeliku asemel tumedad püksid

Aga kui vanem tütar viis aastat tagasi samasse kooli läks, olid riietus selline nagu emad tahtsid ;kellel olid kleidid, kellel pintsakud; minu lapsel oli must seelik valge särk ja mõnel teisel oli ka. Aktusel ajal said vesti ja aabitsa ja pildistamiseks pidi vesti selga panema.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 06:51; 14.08 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli klassi koosolek. Saime koolivesti ja õpetaja ütles, et selle peab selga panema. Laps läheb must seelik, valged sukad, valge pluus ja koolivest. Kui vanem läks kooli polnud kooli vesti, aga ikka panime must seelik ja valge pluus. Kõikidel oli nii- 24 õpilasel.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.07 06:51; 14.08 16:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli klassi koosolek. Saime koolivesti ja õpetaja ütles, et selle peab selga panema. Laps läheb must seelik, valged sukad, valge pluus ja koolivest. Kui vanem läks kooli polnud kooli vesti, aga ikka panime must seelik ja valge pluus. Kõikidel oli nii- 24 õpilasel.

Väikeste toateenijate kokkutulek.

Poisil on 1. septembril seljas valge pluus, lips, mustad püksid, mustad kingad ja olenevalt ilmast kas must vest või must kardigan. Peas on tekkel. Koolil on koolivorm ja selle kandmist nõutakse, pidulikul puhul on erandiks rahvariided, mis samuti võivad seljas olla.

Täiesti kohutav- must lips, mustad püksid, mustad kingad…
Siin üks kägu räägib helesinisest pluusist ja pruunidest kingadest- hoopis teine asi- kena ja stiilne ja mitte grammigi vähem pidulik või viisakas.

Kas teie mehed ja teie ise käite ka üritustel must-valges nagu ettekandjad või ülemteenrid?
Kui ma pidulike ürituste pilte vaatan, siis näen lahedaid halle, siniseid, pruune jne. ülikondasid, naistel kenad tagasihoidlikud ja stiilsed kleidid. Siinsed mammad on ikka omadega kusagil 90ndate alguses, kui ka presidendi vastuvõtule tulid naised valge pluusi ja musta seelikuga. Kole ja maitsetu.

+2
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 16:38; 14.08 17:16; 14.08 17:18; 14.08 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinsed mammad on ikka omadega kusagil 90ndate alguses, kui ka presidendi vastuvõtule tulid naised valge pluusi ja musta seelikuga. Kole ja maitsetu.

Presidendi vastuvõtt ei ole akadeemiline üritus. 1. klassi aktus on. Selles pole midagi koledat, kui lapsed ühesugused välja näevad. Vat roosad pitskleidid ja sädelevad topid on küll 1. klassi aktusel ääretult häirivad. Poiste riietusega on keerulisem tõsiselt mööda panna, kuigi muidugi on võimalusi sealgi.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli klassi koosolek. Saime koolivesti ja õpetaja ütles, et selle peab selga panema. Laps läheb must seelik, valged sukad, valge pluus ja koolivest. Kui vanem läks kooli polnud kooli vesti, aga ikka panime must seelik ja valge pluus. Kõikidel oli nii- 24 õpilasel.

Väikeste toateenijate kokkutulek.

Poisil on 1. septembril seljas valge pluus, lips, mustad püksid, mustad kingad ja olenevalt ilmast kas must vest või must kardigan. Peas on tekkel. Koolil on koolivorm ja selle kandmist nõutakse, pidulikul puhul on erandiks rahvariided, mis samuti võivad seljas olla.

Täiesti kohutav- must lips, mustad püksid, mustad kingad…

Siin üks kägu räägib helesinisest pluusist ja pruunidest kingadest- hoopis teine asi- kena ja stiilne ja mitte grammigi vähem pidulik või viisakas.

Kas teie mehed ja teie ise käite ka üritustel must-valges nagu ettekandjad või ülemteenrid?

Kui ma pidulike ürituste pilte vaatan, siis näen lahedaid halle, siniseid, pruune jne. ülikondasid, naistel kenad tagasihoidlikud ja stiilsed kleidid. Siinsed mammad on ikka omadega kusagil 90ndate alguses, kui ka presidendi vastuvõtule tulid naised valge pluusi ja musta seelikuga. Kole ja maitsetu.

Aap, sina siis see vanem, kes lugeda ei oska ja enda lapse ainsana vahukoorekleidis aktusele saadab. Kui koolil on kodukorras ettenähtud, et pidulik riietus on: valge särk, vest ja must seelik/püksid, siis nii ongi. Ise oled üks ettekandja, ülemteener.

+6
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 14:15; 11.07 16:44; 14.08 16:47; 14.08 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli klassi koosolek. Saime koolivesti ja õpetaja ütles, et selle peab selga panema. Laps läheb must seelik, valged sukad, valge pluus ja koolivest. Kui vanem läks kooli polnud kooli vesti, aga ikka panime must seelik ja valge pluus. Kõikidel oli nii- 24 õpilasel.

Väikeste toateenijate kokkutulek.

Poisil on 1. septembril seljas valge pluus, lips, mustad püksid, mustad kingad ja olenevalt ilmast kas must vest või must kardigan. Peas on tekkel. Koolil on koolivorm ja selle kandmist nõutakse, pidulikul puhul on erandiks rahvariided, mis samuti võivad seljas olla.

Täiesti kohutav- must lips, mustad püksid, mustad kingad…

Siin üks kägu räägib helesinisest pluusist ja pruunidest kingadest- hoopis teine asi- kena ja stiilne ja mitte grammigi vähem pidulik või viisakas.

Kas teie mehed ja teie ise käite ka üritustel must-valges nagu ettekandjad või ülemteenrid?

Kui ma pidulike ürituste pilte vaatan, siis näen lahedaid halle, siniseid, pruune jne. ülikondasid, naistel kenad tagasihoidlikud ja stiilsed kleidid. Siinsed mammad on ikka omadega kusagil 90ndate alguses, kui ka presidendi vastuvõtule tulid naised valge pluusi ja musta seelikuga. Kole ja maitsetu.

Aap, sina siis see vanem, kes lugeda ei oska ja enda lapse ainsana vahukoorekleidis aktusele saadab. Kui koolil on kodukorras ettenähtud, et pidulik riietus on: valge särk, vest ja must seelik/püksid, siis nii ongi. Ise oled üks ettekandja, ülemteener.

Sina tundud siin teemas see olevat, kes lugeda ei oska. Ma räägin ühevärvilisest, tagasihoidlikust, kuid stiilsest ja kenast kleidist, mis kindlasti ei ole vahukooretort. Ma ei ole ühtegi sellist torti juba 15 a kellegi seljas näinud. Võib-olla kusagil teise eesti külakoolis, ei ole kursis.
Kui sa mõnes viisakamas restoranis oled käinud, siis ilmselt oled märganud, et ettekandjad ja kelnerid käivad igapäevaselt “akadeemilise” riietusega- valge särk ja must seelik / püksid. Oleks vist päris lahe, kui kõik külastajad ka samamoodi välja näeks? Nii kena ja pidulik ju.

+2
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 16:38; 14.08 17:16; 14.08 17:18; 14.08 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Siinsed mammad on ikka omadega kusagil 90ndate alguses, kui ka presidendi vastuvõtule tulid naised valge pluusi ja musta seelikuga. Kole ja maitsetu.

Presidendi vastuvõtt ei ole akadeemiline üritus. 1. klassi aktus on. Selles pole midagi koledat, kui lapsed ühesugused välja näevad. Vat roosad pitskleidid ja sädelevad topid on küll 1. klassi aktusel ääretult häirivad. Poiste riietusega on keerulisem tõsiselt mööda panna, kuigi muidugi on võimalusi sealgi.

Ainult kaks äärmust on olemas- teenija riietus või lõbutüdruku riietus? Kahju su lapsest, kui sa talle vaid selliseid valikuid pakud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 16:38; 14.08 17:16; 14.08 17:18; 14.08 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli klassi koosolek. Saime koolivesti ja õpetaja ütles, et selle peab selga panema. Laps läheb must seelik, valged sukad, valge pluus ja koolivest. Kui vanem läks kooli polnud kooli vesti, aga ikka panime must seelik ja valge pluus. Kõikidel oli nii- 24 õpilasel.

Väikeste toateenijate kokkutulek.

Poisil on 1. septembril seljas valge pluus, lips, mustad püksid, mustad kingad ja olenevalt ilmast kas must vest või must kardigan. Peas on tekkel. Koolil on koolivorm ja selle kandmist nõutakse, pidulikul puhul on erandiks rahvariided, mis samuti võivad seljas olla.

Täiesti kohutav- must lips, mustad püksid, mustad kingad…

Siin üks kägu räägib helesinisest pluusist ja pruunidest kingadest- hoopis teine asi- kena ja stiilne ja mitte grammigi vähem pidulik või viisakas.

Kas teie mehed ja teie ise käite ka üritustel must-valges nagu ettekandjad või ülemteenrid?

Kui ma pidulike ürituste pilte vaatan, siis näen lahedaid halle, siniseid, pruune jne. ülikondasid, naistel kenad tagasihoidlikud ja stiilsed kleidid. Siinsed mammad on ikka omadega kusagil 90ndate alguses, kui ka presidendi vastuvõtule tulid naised valge pluusi ja musta seelikuga. Kole ja maitsetu.

Aap, sina siis see vanem, kes lugeda ei oska ja enda lapse ainsana vahukoorekleidis aktusele saadab. Kui koolil on kodukorras ettenähtud, et pidulik riietus on: valge särk, vest ja must seelik/püksid, siis nii ongi. Ise oled üks ettekandja, ülemteener.

Sina tundud siin teemas see olevat, kes lugeda ei oska. Ma räägin ühevärvilisest, tagasihoidlikust, kuid stiilsest ja kenast kleidist, mis kindlasti ei ole vahukooretort. Ma ei ole ühtegi sellist torti juba 15 a kellegi seljas näinud. Võib-olla kusagil teise eesti külakoolis, ei ole kursis.

Kui sa mõnes viisakamas restoranis oled käinud, siis ilmselt oled märganud, et ettekandjad ja kelnerid käivad igapäevaselt “akadeemilise” riietusega- valge särk ja must seelik / püksid. Oleks vist päris lahe, kui kõik külastajad ka samamoodi välja näeks? Nii kena ja pidulik ju.

Smart casual-i black and white on absoluutne aegumatu moeklassika, millega on raske mööda panna (sh üks Victoria Beckhami lemmikuid läbi aegade). Väga sobilik akadeemilisse kohta nagu kool. Kool ei ole pubi, baar ega diskoteek. Ma ei tea, mis maailmas sina küll elad aga on äärmiselt ebaviisakas teiste inimeste valikuid ja lapsi mõnitada. Jh, kena tagasihoidlik kleit, pintsak sobiks ka aga kui on vorminõue, siis see on sobimatu ja laps on nagu valge vares teiste seas.

+11
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 10.07 14:15; 11.07 16:44; 14.08 16:47; 14.08 17:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Smart casual-i black and white on absoluutne aegumatu moeklassika, millega on raske mööda panna (sh üks Victoria Beckhami lemmikuid läbi aegade). Väga sobilik akadeemilisse kohta nagu kool. Kool ei ole pubi, baar ega diskoteek. Ma ei tea, mis maailmas sina küll elad aga on äärmiselt ebaviisakas teiste inimeste valikuid ja lapsi mõnitada. Jh, kena tagasihoidlik kleit, pintsak sobiks ka aga kui on vorminõue, siis see on sobimatu ja laps on nagu valge vares teiste seas.

Kui koolil on vorm, siis on arusaadav, et kantakse seda. Sellisel juhul ei oleks ka seda teemat küsimusega- mida lapsed aktusel kannavad. Kui ei ole, siis ei riietata oma last musta polüesterülikonda. Kui sina käid vaid pubides ja baarides ja võtad sealt riietumiseks eeskuju, veel enam, arvad, et ka lapsed kannavad sarnast stiili, siis see on sinu probleem. Pole sa kunagi viibinud mõnel pidulikul või akadeemilisel üritusel, kus on täiskasvanud, normaalsel majanduslikul järjel ja stiiliteadlikud inimesed? Usu, nad ei kanna seal musti ülikondi ja valget särki või musta seelikut koos valgete sukkpükstega.

+2
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.08 16:38; 14.08 17:16; 14.08 17:18; 14.08 17:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis ka mõni päev tagasi küsimus, et kas võin lapse saata aktusele heledate viikarite ja valge pluusiga, nagu ta lasteaia lõpetamisel oli. Läksin huvi pärast kooli kodulehele eelmiste aastate aktuste pilte sirvima ja jäi silma, et poistel on kõigil ikka tumedad viigipüksid, valged särgid, mustad vestid. Mõnel üksikul ka pintsak. Tüdrukudki on lihtsates soliidsetes kleitides või tume seelik-valge pluus. Ja meie koolil ei ole koolivormi ega rangeid riietusreegleid, kirjas on lihtsalt, et soliidselt pidulik. Tunnistan, et mu laps oleks eelmiste aktuste põhjal teiste seas üsna silmatorkav oma heledate pükstega. Saan täitsa aru teemaalgataja kimbatusest ja küsimusest. Aga soovitan vaadata oma kooli pilte kodulehel ja selle järgi otsus teha, mis tundub seal pidulik.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on poiss ja lasteaia lõpetas heleda särgi (valge väga peenikese sinise ruuduga, kaugelt vaadates tundub helesinine) ja tumesiniste casual pükstega. Mis te arvate, kas see oleks kooli minekuks ka ok? Mul on endal see kiiks, et mulle üldse ei meeldi vestid ega kikilipsud. Pintsak oleks ok ja sel juhul võiks ehk olla ka tavaline lips, aga esiteks meil pole neid esemeid ja teiseks võib olla pintsaku jaoks saalis liiga palav.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on poiss ja lasteaia lõpetas heleda särgi (valge väga peenikese sinise ruuduga, kaugelt vaadates tundub helesinine) ja tumesiniste casual pükstega. Mis te arvate, kas see oleks kooli minekuks ka ok? Mul on endal see kiiks, et mulle üldse ei meeldi vestid ega kikilipsud. Pintsak oleks ok ja sel juhul võiks ehk olla ka tavaline lips, aga esiteks meil pole neid esemeid ja teiseks võib olla pintsaku jaoks saalis liiga palav.

Oleneb ju, missugused need püksid täpsemalt on. Usun, et umbes sellised https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/51MS3CAMDOL._UY445_.jpg sobiksid väga hästi. Aga sellised http://www.relentlessasyou.com/images/Most%20Popular%20Clothes%20Online/%20Men%20Loose%20Casual%20Loose%20Fit%20Ankle-Length%20Pants%20-%20Merrell%20Dark%20Blue%20Pants%2051F1D359D76%20Cotton%20Blends%20Casual%20Pants%20XS%20M6420.jpg kindlasti mitte.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.07 10:08; 15.08 09:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Koolis tuleb ju veel igasuguseid pidulikke üritusi. Need lasteaia lõpuriided, mis teie arvates siis pidulikud olid, võiks vabalt igapäevakasutusse võtta ja kooli ikka korralikud peoriided hankida.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis ka mõni päev tagasi küsimus, et kas võin lapse saata aktusele heledate viikarite ja valge pluusiga, nagu ta lasteaia lõpetamisel oli. Läksin huvi pärast kooli kodulehele eelmiste aastate aktuste pilte sirvima ja jäi silma, et poistel on kõigil ikka tumedad viigipüksid, valged särgid, mustad vestid. Mõnel üksikul ka pintsak. Tüdrukudki on lihtsates soliidsetes kleitides või tume seelik-valge pluus. Ja meie koolil ei ole koolivormi ega rangeid riietusreegleid, kirjas on lihtsalt, et soliidselt pidulik. Tunnistan, et mu laps oleks eelmiste aktuste põhjal teiste seas üsna silmatorkav oma heledate pükstega. Saan täitsa aru teemaalgataja kimbatusest ja küsimusest. Aga soovitan vaadata oma kooli pilte kodulehel ja selle järgi otsus teha, mis tundub seal pidulik.

Ei, vaba ajal riided, ka heledad, kooli ei sobi. Kool on akadeemiline asutus, kus kehtivad ka pidulikule riietusele vastavad nõuded. Koolis on aktus, lasteaias oli pidu.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul tekkis ka mõni päev tagasi küsimus, et kas võin lapse saata aktusele heledate viikarite ja valge pluusiga, nagu ta lasteaia lõpetamisel oli. Läksin huvi pärast kooli kodulehele eelmiste aastate aktuste pilte sirvima ja jäi silma, et poistel on kõigil ikka tumedad viigipüksid, valged särgid, mustad vestid. Mõnel üksikul ka pintsak. Tüdrukudki on lihtsates soliidsetes kleitides või tume seelik-valge pluus. Ja meie koolil ei ole koolivormi ega rangeid riietusreegleid, kirjas on lihtsalt, et soliidselt pidulik. Tunnistan, et mu laps oleks eelmiste aktuste põhjal teiste seas üsna silmatorkav oma heledate pükstega. Saan täitsa aru teemaalgataja kimbatusest ja küsimusest. Aga soovitan vaadata oma kooli pilte kodulehel ja selle järgi otsus teha, mis tundub seal pidulik.

Ei, vaba ajal riided, ka heledad, kooli ei sobi. Kool on akadeemiline asutus, kus kehtivad ka pidulikule riietusele vastavad nõuded. Koolis on aktus, lasteaias oli pidu.

Niisama trollid ajaviiteks? Sinu meelest kõlbaba kooli vaid must matuseülikond ja tüdrukutel valged lontis sukkpüksid ja must seelik? No head kandmist siis, “akadeemik”.
Nõukaaegsetest riietumismallidest oleks juba aeg välja tulla ja lastele-noortele normaalset riietumist õpetada.

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Koolilaps 1.klassi aktuse riietus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.