Esileht Koolilaps 1. klassi laps ei taha õppida

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: 1. klassi laps ei taha õppida

Postitas:

Laps 1. klassis ja kuigi kool väga meeldib, siis ta ei taju, et kooliga kaasnevad kohustused ja vastutus. Igal õhtul mitu tundi kisa, jonnimist, asjade loopimist enne kui 30 minutit õppimisele kulutada. Lõpuks see tehtud, siis jaurame sellega et koolikotti pakiks, mina pean ikka üle vaatama. Hommikul ärgata raske, riidesse ei saa, on mitu korda hilinenud. Õhtul jälle sama asi kordub Ma muudkui suunan, räägin – õpi, õpi, õpi. Kui tahab, olen juures ja aitan, kui tahab üksi, siis ma ei sega jne.. kõike pakun ja toetan, aga ikka see meeletu jonn – miks ma pean, ma ei taha, lollid ülesanded jne..

Mu küsimus – kas ma võiks teha nii, et ma ei ütlegi talle, et õpi. Ta ilmselt ei pakiks kottigi lahti. Ja hommikul ärataksin, aga tal õppimata ja kott pakkimata, ütleksin et ma ei aita ega toeta enam, edasi on ainult tema enda otsused. Kui ei soovi õppida, ärgu siis õppigu.

Või on 8-aastane veel liiga väike et sellist äraspidist lahendust temaga kasutada? Või kas ta hakkaks tajuma, et see on tema vastutada?

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 06:00; 06.03 08:11; 06.03 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta ei oska õppida.
Anna talle palun konkreetsed korraldused: loe jutuke läbi, kirjuta 2 rida tähti, pane lugemik ja jooneline vihik kotti jne jne.
Mitte üldsõnaline: õpi! “Õpi!” on umbes sama mittemidegiütlev kui “korista!”
1. klassi laps on väike, teda peabki mingites asjades abistama.

Ja lapse eest vastutab vanem. St sa võid jätta kõik tema hooleks, aga arvesta sellega, et tulemus ei pruugi olla see, mis sa ootad ja varsti ootab sind kutse kooli, arutamaks, miks vanem lapse kodust õppimist ei toeta (õigeid asju pole kaasas, vajalikud ülesanded tegemata).

+19
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei pruugi alati olla see, et ta ei oska õppida. Minul on see kolme lapsega läbitud tee. Lapsel on lihtsalt tohutu hirm, et nüüd jälle ei saa mängida ja puhata vaid peab end üle mõistuse raskete ülesannetega pingutama ja ta ei suuda sellest hirmust õppimise ja kohustuste ees üle olla. Minu lastel oli just see pihtahakkamine raske. See mõtete õppimise või muu kohustuse juurde viimine. Ja vahel muidugi ka esmapilgul tundus ülesanne hoomamatult raske. Kui siis minu abiga alustatud sai siis tegelikult ei olnud probleemi, et laps ei tea, mida edasi teha, kuidas õppida. Lihtsalt see alustamine on väga vaevaline. Enda vaimse bloki ületamine. Ega miski muu ei aita, kui oled toeks, rahustad õigel hetkel maha ja ütled, et ärgu heitku meelt, küll me kahekesi meeskonnana sellest tööst läbi närime, premeerid ühise tegevusega, kui laps on kohustustega kähku ühelepoole saanud. Väga pikkamisi, aastate edenedes, läheb paremaks. Minu neljanda klassi laps siiani venitab õppimise alustamisega kella kaheksani õhtul ja siis õpib kümneni välja (kui ma pidevalt ei tänita, et varem alustataks). Teise klassi laps algul turtsub ja nutab, siis lõpuks hakkab õppima ja saab ideaalselt ülilühikese aja jooksul kõik tehtud. Kõige vanem laps saab juba ise normaalsel ajal oma asjad tehtud, aga temal ka oli kõige vähem seda hirmu õppimise ees.

+3
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 08:07; 06.03 08:23; 06.03 08:47; 06.03 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muidugi ma toetan ja juhendan õppimist, ei hakanud seda siia detailselt kirjutama. Kui me õppimiseni juba jõuame, siis läheb kiiresti, aga see trots ja tüli enne seda in kohutav. Peres mitu last ja kogu õhtune tähelepanu läheb ainult ühele.

Ise mõtlen ka et vastutus on ju minul, seepärast siit küsingi nõu. Samas laps arvab et kool on ainult sõbrad ja tore ja huvitav koht. Õppimise ja lugemise point ei jõua talle üldse kohale. Võibolla kui saaks mõne märkuse või õpetajalt negatiivset tagasisidet, see paneks ta mõtlema… Ega ta ju koolis ei plärtsu vastu, õpetaja on talle ikkagi autoriteet ja vestlusest õpetajaga selgus, et koolis teeb kõike kaasa hea meelega (ei ole õpiraskusi või mahajäämust).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 06:00; 06.03 08:11; 06.03 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1 klassi lapsega ei saa seda praktiseerida, et ära õpi. Ta ei õpigi, jääb teistest maha ning see süvendab seda, et laps ei hakkagi õppima.
Meil on kindel kaup, et kell 7 hakatakse õppima, laps läheb oma tuppa. Alguses istusin juures, suunasin, siis hakkasin ära käima, pikutasin kõrval olevas magamis toas ning laps ise tuli küsima nõu. Aitab süsteemsus ja nõudlikkus, mingeid asjade loopimist ma ei luba.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tuttav. Minu lastel ka ei ole koolis mingit raskust, kõik asjad teevad kiirelt ja korralikult ära. Kodus aga lasevad end totaalselt lõdvaks, eeldavad, et kodus saab puhata ja seetõttu on kodused tööd vaimselt väga nörritavad.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 08:07; 06.03 08:23; 06.03 08:47; 06.03 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ühe vastaja rutiiniks kujunenud kellaeg on väga mõistlik. St kõlab nagu negatiivne ring – kogu aeg kulub (võimu)võitlusele. Tehke parem koos ilus piltidega jne päevaplaan, kus on mängu-, õue- ja koosolemise aega ka, siis hea viidata, mille arvelt see edasilükkamine käib.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oh, jah… meil on see ilus piltidega päevaplaan seina peal. Paraku toimib see ainult siis kui mina kodus olen ja karmilt tegutsema suunan. Kui olen trennis, laulukooris või kasvõi mingil koosolekul õigel kellaajal, siis lastakse ikka graafikujärgsed kellajad mööda. Lapsed mõistusega saavad aru küll, et kõik see venitamine tuleb muude toredate tegevuste arvelt. Aga ikka nad ei suuda end sundida.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 08:07; 06.03 08:23; 06.03 08:47; 06.03 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kokkulepe, et enne ei saa Tv-d, sõpradega õue jms kui õpitud. Oma valik, millal seda teeb. No ja kuna ta alati tahab midagi teha, siis õpib kohe ära. Mina õhtul ainult kontrollin. Peale õppimist tuleb ka koolikott kokku panna ja riided riidepuule valmis. Ma küll ei viitsiks niimodi taielda ja ninnunännutada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kokkulepe, et enne ei saa Tv-d, sõpradega õue jms kui õpitud. Oma valik, millal seda teeb. No ja kuna ta alati tahab midagi teha, siis õpib kohe ära. Mina õhtul ainult kontrollin. Peale õppimist tuleb ka koolikott kokku panna ja riided riidepuule valmis. Ma küll ei viitsiks niimodi taielda ja ninnunännutada.

Meil on see häda, et kodus on kolm üsna samaealist last ja neil ei ole lõbusaks mänguks vaja ei õue minna ega telekat-arvutit lahti teha. Aeg kaob nende meelets märkamatult.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 06.03 08:07; 06.03 08:23; 06.03 08:47; 06.03 09:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul ärgata raske, riidesse ei saa, on mitu korda hilinenud

See on ju puhtalt sinu enda möödalaskmine. Saada magama varem, ärata varem, vajadusel aita riidesse. Ja ikka sina oled see, kes 1. klassi lapse puhul jälgib kella ning saadab ta õigel ajal kooli.

Mul on 1. klassi poiss, suvelaps pealegi, kes kõige parema meelega mängiks kogu aeg. Hommikul võtan ta tund enne kodust lahkumist üles, et tal oleks aega rahulikult uimerdades silm selgeks saada. Koos teeme kodused tööd ära, st tema muidugi teeb, mida olen see, kes tuju üleval hoiab ja kella vaatab. Kontrollin koti üle ja riided ning õigel ajal viin kooli.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 10:43; 06.03 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.klassis ei tohi ju midagi kodus õppida jätta? Mu lapse õpetaja siiski vahel harva jätab midagi lõpetada, kui tunnis ei jõua ära teha, aga muidu ei ole mingit õppimist kodus. Kas teil tõesti antakse kodutöid?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.klassis ei tohi ju midagi kodus õppida jätta? Mu lapse õpetaja siiski vahel harva jätab midagi lõpetada, kui tunnis ei jõua ära teha, aga muidu ei ole mingit õppimist kodus. Kas teil tõesti antakse kodutöid?

Mitmendas klassis tohib kodus õppida anda ja mitmendas klassis laps iseseisvalt tohib õppima hakata.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.klassis ei tohi ju midagi kodus õppida jätta?

Meil on inglise keele süvaõpe – iga päev on 2 lauset pähe vmt. Siis tuleb teatud kuupäevaks täita lugemispäevikut. Siis on kontrolltööde ja etteütluste vigade parandused või kirjatehnikas paar rida teha või lõpetada. Üldiselt on väga vähe õppida ja enamuse teeb laps koolis ära.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.03 10:43; 06.03 11:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kokkulepe, et enne ei saa Tv-d, sõpradega õue jms kui õpitud. Oma valik, millal seda teeb. No ja kuna ta alati tahab midagi teha, siis õpib kohe ära.

Kõlab hästi. Ainult et minu plika on nii kange, et ta siis lihtsalt ei teegi neid teisi asju ka, on lihtsalt vihane ja vingub ja ütleb et ei tahagi telekat vaadata või õue minna.
Ja kui on mitu last, siis väga keeruline teatud asju keelata, sest keeld rakendub ju teistelegi (nt õue minek või ühine mängimisaeg).

Kodus õppimiseks on ikka asju, töövihikute lehed lõpetada (on alati tunnis pooleli jäänud), luuletus pähe õppida, lugemikust lugu lugeda.

Lihtsalt nii jube on see igaõhtune kammajaa, kardan töölt kojugi minna, sest see vaidlemine hakkab kohe pihta. Ja lõpuks loobib oma asju.

Mõtlen, et räägin õpetajaga. Ütlengi et laps jätab tegemata mingil päeval kodutööd ja palun, et õpetaja siis noomiks. Võibolla see siiski paneb tüdruku paika. Sest praegu kodutöid ju ei kontrollita, kui siis väga harva (kirjatehnikat nt).

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.03 06:00; 06.03 08:11; 06.03 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

1.klassi lastega olen õppinud koos. Alati. On ka jonni olnud ja tegemata jätmist ja kõike seda, mida kirjeldad. Meil tõi poisi nn maa peale tagasi lapse arenguvestlus koos õpetajaga. Põhiliselt rääkisime meie, st vanemad ja õpetaja omavahel, aga laps kuulas pealt ja pani sealt midagi ilmselt kõrva taha, rääkisime kodutöödest ja õppimisest ausalt nii nagu kodus hetkel oli. Keegi kedagi ei noominud ei enne ega pärast vestlust, aga peale seda on laps kohe koju jõudes poolelijäänud asjad koolikotist välja otsinud ja omal algatusel ära teinud. Kui abi vajab, siis tuleb küsib ise.

Eks kooliminek on olnud ju lastele väga suur elumuutus ja sisemine trots üritab vastu võidelda, kuni jaksab. Aga harjumus õppida tuleb ükskord ikka, lohutan sind. 🙂 Pead ise vaid järjekindel olema. Kas õpetajalt abi ei saa sel teemal?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

esimeses klassis ootab õpetaja kindlasti kodu tuge lapse õppimise ja kontrollimise osas.
mul oli ka selline laps väiksena. küll me õppisime ja tülitsesime. ma oma teiste lastega ei jõudnudki tegeleda :(. proovisin ka igat. nii, et ei sundinud ega kontrollinud ka. see katse lõppes märkustega. lapsel polnud märkusest lugu. preemiasüsteem ei toiminud. karistustega õppis laps toime tulema. oli raske et ta kohe üldse õppida ei tahtnud. see jätkus edasi ka järgmistes klassides. võtsin ka eraõpetaja abiks, et äkki on asi minus. ei, asi oli ikka lapses, sest ka eraõpetajad kurtsid, et võimatu on õpetada, kui laps ei taha.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abiks on kindel õppimahakkamise kellaaeg ja lapsevanema rahulik- sõbralik meeleolu olenemata lapse emotsioonidest, järjekindlus. Kui tegemist on tavalise lapsega, terve närvikavaga.
Lapse aju on väga lihtne- põhimõtteliselt 1 emotsioon ja 1 tegevus korraga. Kui on hirm või viha, siis ei õpi laps midagi ei hea ei halvaga.
Minul on olnud õhtuti aega kõik oma lapsed 1-2 klassis õppima õpetada. 1 klassis tegime tihti ka koos köögi laua taga terve perega, hiljem oma koolilaua taga oma toas. Nutiseadmed elutuppa ja lapsega õppima- osa tegime koos, osa tegid omaette ja näitasid ette. 2-3 klassist keegi enam abi ei vajanud, v- olla mõne üksiku asjaga. Seda jälgin siiani, et õigel ajal õppima hakataks- üliharva vajab keegi meeldetuletust. Meil reegel, et enne 21, peab kõik tehtud olema.

Aga õppimistõrksal lapsel võib olla erinevaid muresid: tunneb koolis, et on raske või on lapsevanem närviline õppimise ajal või võetakse nutiseade käest ja see ei meeldi või pole pere järjekindel või vajab millegis järelaitamist. Näiteks võib paljudel lastel olla teksti mõistmise raskusi ja siis ongi kõik raske.
Tasuks küsida õpetaja käest, kuidas koolis läheb.

Lisaks kooliasjadele võiks 1 klassi lapsel olla kodus ka mõni väike kohustus a la lilli kasta või kassi toita vms. Ei taha teemaalgataja lapse kohta midagi öelda, aga praegused lapsed on uskumatult mugavad ja proovivad igal võimalusel vastutusest- pingutusest kõrvale hiilida. Mida varem veidi enesekontrolli õpetada, seda parem.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ta on liiga väike, et õppimine oma vastutusele jätta. Asjad hakkavad kuhjuma ja protest suureneb veelgi. Ok, paar korda võid proovida ja vaadata, mis tunde talle tekitab, kui saab märkuse, et asjad on kodus või kui teistel on tehtud ja tal mitte. Aga mitte üle paari korra, eriti kui ta ei saa aru, et midagi valesti oleks. Nii ei aita sa last kuidagi.
Ma olin oma lapsega täiesti hulluks minemas ja tegelikult on ka praegu, teises klassis, jauramist ikka väga palju. Absoluutselt mitte miski ei aidanud- ei premeerimine, ei arvutikeeld, ei sõprade lubamine või keelamine-kõigest oli suva, kui ainult ei peaks õppima.
Kui tuligi laua taha, siis istus ja põrnitses, jauras, vihkas, loopis pliiatseid….õpetajagi ütles, et teda ei huvita koolis ei märkus ega kiitus.
Mingi aeg tõstsin käed püsti ja võtsin eraõpetaja 3x nädalas. Võõraga õpib ja kuna õpetaja talle meeldib, siis väga vastu enam ei ole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Koolilaps 1. klassi laps ei taha õppida

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.