Esileht Koolilaps 1 klassi lapse hommikusöök.

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )

Teema: 1 klassi lapse hommikusöök.

Postitas:

Mul on küsimus, mida teiste 1 klassi lapsed hommikuti söövad. Meil sööb võileibu ja kui on siis piimakrõbinaid. Pudrust sai tal lasteaias juba limiit täis ja ei vöta suusisse ka enam. Mõtlesin et äkki on häid alternatiive võileivale kellegil pakkuda. Võileivad ei ole ju ka sugugi kasulikud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hommikul on soe jook, kas kakao või tee (taimetee) meega. Muna, see on kindlapeale minek, soe võileib, perele teen putru, vahest võtab moosiga lisaks puuvili, kohuke või jogurt. Krõbuskeid meie kodust ei leia kuigi laps tõenäoliselt toitukski nendest. Hommikusöök on siiski näksimine, meil algklassidel söögivahetund peale teist tundi, seal sööb kõhu täis.
Pigem probleem lõunase söömisega, panen valmis portsu eelmise päeva sööki ja seda soojendab mikrolaineahjus, vahest “unustab” ja siis on võileivapidu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks see võileib sul kahjulik on? Ainult võid ja suhkurt paneb peale?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on kuues aasta ainult puder. Koduputru ei saa lasteaiapudruga võrrelda. Iga puder tuleb erinev, panen erinevaid helbeid kokku. Peaaegu puhta piimaga, haudumise ajal killuke võid. Lapse lemmikmoosidega, vahel vahtrasiirupiga. Joogiks kakao.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil sööb putru. Lapse enda valik. Noorem laps tahab ka kodus putru süüa. Lasteaia oma ei maitse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsest eeskuju küll ei leia. sööb kohukese, Kinder Pingu, jogurtit või ühe võileiva. putru ei taha kahjuks üldse süüa, ka lasteaias hommikusööki ei söönud. ütleme nii, et olen õnnelik, et ta midagigi hommikul sööb. koolis on lõunasöögi vahetund juba kl 9.55.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 10:32; 04.02 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil küll laps alles koolieelik, aga ei usu, et ta järgmisel aastal teistmoodi hommikust sööma hakkaks. Enamasti puuvili (väike banaan, õuna- või pirniviilud), võileib (mitmevilja röstleiva viil, mõni lihaviiner või suure lihasisaldusega lastevorsti viilud, port kurgiviile), klaas piima või kodumahla. Lasteaias neil hommikusööki pole kunagi olnud, seega on harjunud kodus korralikult sööma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on küsimus, mida teiste 1 klassi lapsed hommikuti söövad. Meil sööb võileibu ja kui on siis piimakrõbinaid. Pudrust sai tal lasteaias juba limiit täis ja ei vöta suusisse ka enam. Mõtlesin et äkki on häid alternatiive võileivale kellegil pakkuda. Võileivad ei ole ju ka sugugi kasulikud.

Soojad võileivad, härjasilm, omlett, kodujuust ja soe jook kõrvale, salat, viiner vms.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsest eeskuju küll ei leia. sööb kohukese, Kinder Pingu, jogurtit või ühe võileiva. putru ei taha kahjuks üldse süüa, ka lasteaias hommikusööki ei söönud. ütleme nii, et olen õnnelik, et ta midagigi hommikul sööb. koolis on lõunasöögi vahetund juba kl 9.55.

Meil ka juba enne 10 söögivahtund ja kui kooli kella 9.00 läheb siis sööbki ühe nutella saia või juustusaia

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 19:17; 06.02 01:35; 06.02 01:36; 07.02 02:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie 1. klassi laps sõi hommikuks alati mannaputru, sest 6 aastat vanemale poisile see väga maitses ja ta keetis seda igal hommikul. Nii kui ärkas, nii pudrupoti tulele pani. Varieerisid moosidega, vahel sõid kõrvale lihtsalt leiba võiga, vahel panid ka juustu või kurki peale, kuidas tuju oli.
Õpetasin küll ka muid lihtsaid sooje toite tegema, aga mannapuder oli ja jäi lemmikuks. Ja nii see kestis aastaid.
Aga mida see vanem poiss ise 1. klassis sõi enne kui mannapudru avastas, seda ei mäletagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis võileival viga on?
Minu arvates küll väga normaalne. Kas ta nt vutimune sööks? Kodujuustu?

Meil tavaliselt kakao, vutimunad, leib. Kui jõuan teha, siis vahel ka pannkook. Enamasti joob tassi kakaod ja närib lihtsalt pool viilu leiba kõrvale, sest mune päris iga päev ei tee.

Putru ei söö ( va tatar), mis sest, et teen ka piima ja võiga ning väga maitsev on.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 22:07; 05.02 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

laps sööb vaid hirsi- ja tatraputru, samuti võileib, keedetud muna, hommikusöögi krõbinad piimaga, nutella saiaga, kohuke, banaan, täistera küpsis, juurde piim, morss v. kakao.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsest eeskuju küll ei leia. sööb kohukese, Kinder Pingu, jogurtit või ühe võileiva. putru ei taha kahjuks üldse süüa, ka lasteaias hommikusööki ei söönud. ütleme nii, et olen õnnelik, et ta midagigi hommikul sööb. koolis on lõunasöögi vahetund juba kl 9.55.

Milles laps süüdi on, kui selliseid asju koju ostetakse? Halvaks eeskujuks olete siin ainult teie, lapsevanemad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sööb kohukese, Kinder Pingu, jogurtit

Meil sama, putru sööb koolis pärast esimest tundi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu lapsest eeskuju küll ei leia. sööb kohukese, Kinder Pingu, jogurtit või ühe võileiva. putru ei taha kahjuks üldse süüa, ka lasteaias hommikusööki ei söönud. ütleme nii, et olen õnnelik, et ta midagigi hommikul sööb. koolis on lõunasöögi vahetund juba kl 9.55.

Milles laps süüdi on, kui selliseid asju koju ostetakse? Halvaks eeskujuks olete siin ainult teie, lapsevanemad.

Ah, tead, ma olen igasuguseid eksperimente teinud. Olen keetnud mitu kuud erinevaid putrusid ja siis need sama targalt prügikasti visanud. Olen maksnud mitu kuud lasteaias söögiraha hommiku eest, kuni õpetajad ütlesid, et pole mõtet.
Ma arvestan lapse soove. Kõikidele ei meeldigi hommikuks sülti ja praekartulit süüa. Muul aja on toitumisega kõik ok ja sööb kõike, tervis ja kehakaal ok. Kui see kohuke on päeva ainus patt, siis las ollagi nii 🙂 .

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 10:32; 04.02 23:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsimus ainult 1. kl kohta. Muidu vastaks küll, aga lapsed mõni klass vanemad????, äkki see 1. kl piiranguks on nii tähtis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Praemuna, praetud toorvorst, kodujuust, omlett singiga, omlett juustuga, soojad juustuvõileivad, tatrapuder, kõige selle juurde tooreid tomativiile, kurgiviile, paprikaviile. Paprika on meie pere lemmik miskipärast, ei jõua koju ära vedada. Meie käime kord nädalas poes ja siis ühel hommikul nädalas saavad lapsed kas kohukese või krõbuskeid piimaga või magusat kohupiimavõi magusat jogurtit.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 08:16; 06.02 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps ei ole suurem asi hommikusööja, seega katsun võimalikult palju varieerida:
Võileib (rukkipala või, singi, rohelise salati ja kurgiga), puder (enamasti riisihelbe-või kaerahelbepuder, harva mannapuder) moosinäo ja värskete marjade/banaaniga, omlett värske salatiga, soe juustusai, keedetud muna, kreeka jogurt mee või moosiga.

Krõbinaid piimaga ei osta kunagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha müristus kus mõni vaaritab hommikuti, ma ei suudaks isegi nii toekalt toituda. Minu lapsed hommikul süüa kahjuks ei taha, muidugi suuremad ka juba. Ma õnnelik kui jogurtit või kohupiima neil pisut kurgust alla saan. Muidu toitumisega kõik korras. Lasteaias üks sõi hommikul, teise võtsime hoopiski hommikusöögilt maha.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil läheb küll alles sügisest kooli, aga praegu sööb putru moosi või meega, praemuna, puuvilju, maitsestamata jogurtit kama ja meega, võileiba. Me ei osta kunagi koju mahla, limonaadi, kohukesi, maitsestatud jogurteid või kohupiima, hommikkusöögikrõbinaid, nutellat vms. Kuna laps armastab magusat, siis ta midagi muud ei söökski, nii et milleks ahvatlusi ja halbu harjumusi tekitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et lapsed söövad putru siis, kui ka vanemad seda söövad.
Meie pere hommikusöök: riisi- , kaerahelbe-, odrahelbe- või tatrapuder. Juurde taimne tee või smuuti.
Vahel teen smuutit kaerahelvestega võileiva kõrvale.
Lemmikud on erinevad omletid- juustu, aedviljaseguga, peekoniga.
Võileivad siiski kõige harvem. Lastel söögivahetund alles 11.50, aga hommikusöök 7.00

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et lapsed söövad putru siis, kui ka vanemad seda söövad.
Meie pere hommikusöök: riisi- , kaerahelbe-, odrahelbe- või tatrapuder. Juurde taimne tee või smuuti.
Vahel teen smuutit kaerahelvestega võileiva kõrvale.
Lemmikud on erinevad omletid- juustu, aedviljaseguga, peekoniga.
Võileivad siiski kõige harvem. Lastel söögivahetund alles 11.50, aga hommikusöök 7.00

Mina söön erinevaid putrusid, aga laps ei puutu üldse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.02 22:07; 05.02 20:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Arvan, et lapsed söövad putru siis, kui ka vanemad seda söövad.
Meie pere hommikusöök: riisi- , kaerahelbe-, odrahelbe- või tatrapuder. Juurde taimne tee või smuuti.
Vahel teen smuutit kaerahelvestega võileiva kõrvale.
Lemmikud on erinevad omletid- juustu, aedviljaseguga, peekoniga.
Võileivad siiski kõige harvem. Lastel söögivahetund alles 11.50, aga hommikusöök 7.00

kui juba hommikul vara sööb kaerahelbeputru siis tuleb koolis ju see teine häda peale või kuidas teie lastel,sellepärast meie söömegi ainult võisaia

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 19:17; 06.02 01:35; 06.02 01:36; 07.02 02:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Püha müristus kus mõni vaaritab hommikuti, ma ei suudaks isegi nii toekalt toituda. Minu lapsed hommikul süüa kahjuks ei taha, muidugi suuremad ka juba. Ma õnnelik kui jogurtit või kohupiima neil pisut kurgust alla saan. Muidu toitumisega kõik korras. Lasteaias üks sõi hommikul, teise võtsime hoopiski hommikusöögilt maha.

mul sama,et pole harjunud hommikuti nii toekalt sööma ja vaaritama nagu mõni siin teeb.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 19:17; 06.02 01:35; 06.02 01:36; 07.02 02:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest võtab omleti tegemine või muna ja singi praadimine täpselt sama palju aega kui pudru keetmine. Mina isiklikult selle omleti kõrval ei passi, kuni ta valmib. Panen samal ajal riidesse, teen soengut vms. Minu jaoks ei ole omlett kuidagi rammusam kui võileib. Kuiv võileib ei lähe mul üldse kurgust allagi, ma hea meelega kunagi ei sööks võileiba. Putru teeme me munatoitudega vaheldumisi, iga päev küll putru ei tahaks. Söön ise putru peamiselt selleks, et lastele eeskuju näidata. Ma pole eriline putrude sõber.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.02 08:16; 06.02 08:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui juba hommikul vara sööb kaerahelbeputru siis tuleb koolis ju see teine häda peale või kuidas teie lastel,sellepärast meie söömegi ainult võisaia

Koolis on ju WC. Või keeldub seal tegemast`?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie hommikusöögid kõige sagedamini sellised:
1.Võileib singi ja juustuga, kurk, tomat, puuvili, kakao.
2. Kaerahelbepuder moosiga või võiga; piim
3. Omlett singiga, kurk, tomat, apelsinimahl
4. Jogurt müsliga; banaan
5. Keedetud muna; kurk; tomat; röstsai, apelsinimahl
6. Hommikuhelbed piimaga
7. 2 saiakest (lihapirukas, kaneelirull) (need on need külmutatud saiakesed ja hommikul siis ahjus küpsetatud)
Ja vahel mõnel hommikul lisaks eelpooltoodule actimel või kohuke.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui juba hommikul vara sööb kaerahelbeputru siis tuleb koolis ju see teine häda peale või kuidas teie lastel,sellepärast meie söömegi ainult võisaia

Koolis on ju WC. Või keeldub seal tegemast`?

keeldub,

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 04.02 19:17; 06.02 01:35; 06.02 01:36; 07.02 02:42;
To report this post you need to login first.

Meil on kuues aasta ainult puder. Koduputru ei saa lasteaiapudruga võrrelda. Iga puder tuleb erinev, panen erinevaid helbeid kokku. Peaaegu puhta piimaga, haudumise ajal killuke võid. Lapse lemmikmoosidega, vahel vahtrasiirupiga. Joogiks kakao.

Meie poeg käib juba seitsmendas ja sööb siiani hommikuti erinevaid putrusid. Variante on palju: tatra-, kaerahelbe-, rukkihelbe-, 4-viljahelbe-, hirsi- või riisipuder. Keedan piimaga. Magustamiseks olen alati kasutanud üksnes püreestatud banaani, õuna või pirni, moose laps ei söö. Joogiks piim. Vahel harva on saanud hommikuks ka omletti või praemuna koos lisandite/salati ja võileivaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu laps ei käi küll enam esimeses klassis, ent siiski algklassides, kuid tema hommikusöök on enamasti puder, vahel harva ütleb, et tema tahab järgmisel hommikul hoopis jogurtit, siis sööb korraga selle suure plasttopsi (400g?) ära. Koolis on “lõuna” peale teist tundi, seal sööb enamasti korralikult ja samuti ka peale 5. tundi pikapäevaputru. Koju jõudes sööb enamasti kuskil 16 paiku midagi, mis näppu jääb (teeb tavaliselt sooja juustuleiba või praemuna vmt). Kui õhtul koju jõuan, siis 18…19 vahel sööme koos sooja õhtusööki. Vahel tahab veel enne magama minekutki näksida – poiss kui piibuork – 142cm pikk ja napilt 30kg (kuhu ta kogu toidu paneb, pole õrna aimugi)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 30 )


Esileht Koolilaps 1 klassi lapse hommikusöök.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.