Esileht Ilu ja tervis 1200 kcal dieet on nälgimine?

Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )

Teema: 1200 kcal dieet on nälgimine?

Postitas:

Minu jaoks see nälgimine ei ole. Kui alla tahan võtta, siis peabki selline “kere on hele” tunne olema. Mul on istuv töö, trenni teen paar korda nädalas + nädalavahetusel aiatöö (trenn ei ole, aga siis olen päev otsa liikvel – muruniitmine, kastmine jne), nii et ega see keskmine kalorikulu teab mis suure ei olegi. Üritan iga päev sümboolsed 10 000 sammu ka ära kõndida. Olen 44 a, pikkus 167 cm, kaal 64 kg. Netikalkulaatorid ütlevad, et baasainevahetus on mul u 1300.

Baasainevahetus on muide see piir millest vähem ei tohiks süüa (see kogus on vajalik ainuüksi organite normaalseks talituseks). Igapäev 10 000 sammu kõndimine ja paar korda nädalas trenni tegemine suurendab küll energiavajadust piisavalt et 1200 on nälgimine.

Kellel kuidas, kui ma tõesti tahan alla võtta, siis selle baasainevahetusega, mis kalkulaatorid näitavad, ei kuku minu kaal küll kuidagi. Kui ma üle 2000 kcal söön, siis mul juba kaal tõuseb kolinal, kuigi nende kalkulaatorite järgi peaks see olema kogus, millega samas kaalus peaks püsima. Nii mul need viimased 5 kg juurde on tulnudki, et ei üritanud enam seal 1500 kcal peal püsida, millega stabiilne kaal säilis, vaid sõin u 2000 päevas. Mul kogu elu ainevahetus selline olnud, et kui ma vaatan, mis koguseid teised söövad ja paksuks ei lähe, siis tuleb kadedus peale, ma võtan juurde juba siis, kui mõni päev võileiva söön. Ja nii on juba noorest peast olnud, u 10 a tagasi sain ka kilpnäärme alatalitluse diagnoosi, nii et selles suhtes ka keha paigast ära. Nisujahutooted on täiesti out, kui neid söön, siis võtan kohe juurde, puuviljadega ka liialdada ei tohi. Kogu aeg pean mõttes arvutama ja jälgima. Kui seda ei teeks, oleksin ilmselt juba sajakilone.

Ma soovitan sellisel juhul nõu pidada mõne selles vallas pädeva toitumisnõustajaga vms (isegi ausaltöeldes täpselt ei tea, kes selle osas kõige adekvaatsemat nõu võiks osata anda..).

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 09:33; 07.06 11:21; 07.06 11:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma üldse end ei liiguta, siis pole mul ka vajadust üle 1200 kcal süüa. Pole üldse isu millegi järele ja kui mõtlen, mida õhtuks teha, siis on tunne, et ei taha midagi. Mitteliikuva inimese jaoks on elementaarne, et energiavajadus pole nii suur.

Sinu keha tarbib energiat ka siis, kui sa ei liiguta üldse. Aju, süda, hingamine, vereringe, seedimine, see kõik võtabki kokku selle energia, mida nimetatakse baasenergiavajaduseks (BAV). On väga vähe täiskasvanuid, kellel BAV on alla 1200, suuremal osal on üle selle. Seega kui inimene toitub ainult 1200 kcal päevas, siis ei saa isegi tema baasainevahetus kaetud, rääkimata muust – sörkjooksud, mõttetöö, tavaline ringiliikumine, kõik läheb juba õhu arvelt. Mõelge nüüd peaga, see ei saa olla pikaajaliselt tervislik.

Miks ei saa olla tervislik, kui minu BAV ongi 1200kcal ning soovin alla võtta?

Liikumine, mõttetöö jm saab energiat üleliigse rasva arvelt.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 09:27; 07.06 11:52; 07.06 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma üldse end ei liiguta, siis pole mul ka vajadust üle 1200 kcal süüa. Pole üldse isu millegi järele ja kui mõtlen, mida õhtuks teha, siis on tunne, et ei taha midagi. Mitteliikuva inimese jaoks on elementaarne, et energiavajadus pole nii suur.

Sinu keha tarbib energiat ka siis, kui sa ei liiguta üldse. Aju, süda, hingamine, vereringe, seedimine, see kõik võtabki kokku selle energia, mida nimetatakse baasenergiavajaduseks (BAV). On väga vähe täiskasvanuid, kellel BAV on alla 1200, suuremal osal on üle selle. Seega kui inimene toitub ainult 1200 kcal päevas, siis ei saa isegi tema baasainevahetus kaetud, rääkimata muust – sörkjooksud, mõttetöö, tavaline ringiliikumine, kõik läheb juba õhu arvelt. Mõelge nüüd peaga, see ei saa olla pikaajaliselt tervislik.

Miks ei saa olla tervislik, kui minu BAV ongi 1200kcal ning soovin alla võtta?

Liikumine, mõttetöö jm saab energiat üleliigse rasva arvelt.

Kui su BAV on 1200, siis pole ju põhjust alla võtta. Kui sa just väga pisike naine pole.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma üldse end ei liiguta, siis pole mul ka vajadust üle 1200 kcal süüa. Pole üldse isu millegi järele ja kui mõtlen, mida õhtuks teha, siis on tunne, et ei taha midagi. Mitteliikuva inimese jaoks on elementaarne, et energiavajadus pole nii suur.

Sinu keha tarbib energiat ka siis, kui sa ei liiguta üldse. Aju, süda, hingamine, vereringe, seedimine, see kõik võtabki kokku selle energia, mida nimetatakse baasenergiavajaduseks (BAV). On väga vähe täiskasvanuid, kellel BAV on alla 1200, suuremal osal on üle selle. Seega kui inimene toitub ainult 1200 kcal päevas, siis ei saa isegi tema baasainevahetus kaetud, rääkimata muust – sörkjooksud, mõttetöö, tavaline ringiliikumine, kõik läheb juba õhu arvelt. Mõelge nüüd peaga, see ei saa olla pikaajaliselt tervislik.

Miks ei saa olla tervislik, kui minu BAV ongi 1200kcal ning soovin alla võtta?

Liikumine, mõttetöö jm saab energiat üleliigse rasva arvelt.

BAV on energia hulk, mis organism kulutab liikumatuna lamades lihtsalt organismi töös hoidmiseks. Juba püsti seismine suurendab energiavajadust. Seega tarbminine vähem kui organismi miinimumvajadus, ei ole tervislik ega jätkusuutlik.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ma üldse end ei liiguta, siis pole mul ka vajadust üle 1200 kcal süüa. Pole üldse isu millegi järele ja kui mõtlen, mida õhtuks teha, siis on tunne, et ei taha midagi. Mitteliikuva inimese jaoks on elementaarne, et energiavajadus pole nii suur.

Ja kui palju su BAV on? Oled meeter 50 pikk?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 22:34; 07.06 13:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja vaevalt keegi üldse täit tõde teab, mis kõik kaaluteema juures rolli mängib. Ei ole ju asi ainult kalorites, vaid ka hormoonides, ainevahetuslikes eripärades, geenides jms. Iga inimene on ainulaadne, mis ühele sobib, ei pruugi toimida teisel jne.

Ka kahel sama pikal ja laial inimesel ei pruugi BAV olla identne number.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 09:27; 07.06 11:52; 07.06 14:29;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen korduvalt 1200 kcal söömist kasutanud, et tulemuslikult kaal allapoole liikuma saada, aga pigem ajutiselt, nädal-paar maksimaalselt, tegelikult pigem mõned päevad. Sellisena see toimib, aga kuude kaupa reaalse 1200-ga elada ei suudaks. Kui kogu aeg salamisi paarsada kcal petta, siis muidugi:)

1200 kcal on võimalik küll niiviisi toituda, et nälga ei tunnegi, kui toiduaineid targalt valida. Ma olen söönud palju köögivilju, mis mulle õnneks maitsevad, väiksem osa valgu-rasva materjali kõrvale, tühjad kalorid ehk makaronid-kartulid-riisid nulli, kaloririkastest asjadest näpud eemal – täidab ilusti kõhu ära 1200 kcal-ga, nii et justkui polekski näljutamine. Aga. Pikema aja peale tekib ikka tugev toitainete defitsiit ja midagi seal ei toimi, tegelikult on keha ikkagi näljaseisundis, sest toitaineid on alla vajaliku miinimumi, isegi kui kõht pole otseselt tühi. See hakkab igasugust võimekust pärssima ja enesetunne ei ole enam hea. Pikalt nii ei saa. Pikaajaliseks dieediks on 1400-1600 minu jaoks olnud päris hea, ja aeg-ajalt, kui paistab, et kaal kipub paigale jääma, teen 1200-kcal kuure.

Spordist tulevad kalorid arvutan alati eraldi juurde, ja mitte täies mahus, vaid olen tähele pannud, et kui väidetavalt olen kulutanud 400 kcal, siis tuleb lisasöögiks arvutada poole vähem, s.o 200 kcal, siis kaal langeb ootuspäraselt. Kogu kaloraaži tagasisöömine ei toimi, eriti kui teha tugevat trenni ja kulutatud kalorinumber väga suur.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

1200 kcal võib olla nälgimine ja samas võib 1200 kcal olla ka väga toitev ja tõhus kaalu langetav dieet. Kõik oleneb sellest, millest see koosneb. Ise võtsin 1200-1300 kcal süües end 80 kg pealt 70 kg-le ja mingit nälga ei tundnud. Minu dieet koosnes peamiselt valgust, köögiviljadest ja marjadest. Ehk siis valgupudingud, kodujuust, munad, juust, kanafilee, veisefilee, lõhe, heeringas, makrell. Magusaisu korral sõin barebells batooni (200 kcal). Midagi ületamatut seal polnud, aga kui hakkasin igapäevaselt jooksmas käima, siis ei pidanud enam toitu nii täpselt arvestama, nüüd söön ilmselt ca 2000 kcal või üle selle ja kaal püsib kenasti, kuigi endiselt söön peamiselt valgurikkaid toite, mu kmi on 23 ja rohkem alla võtta ei soovi.

Aspartaami sisse süüa on muidugi väga tervislik? Aaa, õige, mis sellest, et see mürk on, kaloreid ta ei anna ju…

0
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 15:52; 07.06 16:04; 07.06 16:20; 08.06 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aspartaami sisse süüa on muidugi väga tervislik? Aaa, õige, mis sellest, et see mürk on, kaloreid ta ei anna ju…

Ilmselt ta ei teadnud seda, mina ka ei teadnud. Aitäh, et rääkisid.
Kuigi ma ei saanud aru miks sa nii nipsakalt pidid seda tegema…

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 15:57; 07.06 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

KMI soovituse kohaselt nüüdseks 1500 kcal päevas. Mulle sobib, kohati jääb ülegi. Kolm aastat sedasi mõõtnud, kaalunud, arvutanud.

Ja palju sa siis kaalud sellise piiramise peale?

Piiramise peale? Ma kirjutan, et mulle sobib ja jääb ülegi.

177/65

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 20:36; 07.06 16:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Muuseas, ka ajutegevus nõuab kaloraaži, või kui sul on stressiseisund, no näiteks mingi kriisiolukord vaja lahendada, mõttetööga.

Stanfordi ülikoolis uuriti maletajaid, selgus, et ühe malematši ajal võib maletaja kulutada 6000 kalorit.

https://www.inc.com/jeff-haden/if-you-want-to-lose-weight-try-chess-grandmaster-diet-or-just-concentrate-really-really-hard-when-stakes-are-high.html

Seda näidet ei tasu nüüd küll kohe täht-tähelt võtta, et ma soovitan dieedipidamise asemel malet mängima hakata.

Ma tahan öelda seda, et: Sõltuvalt sellest, missugune töö kellelgi on, ka mitteliikuv töö võib kulutada kaloreid. kes niisama diivanil pikutab ja seepe vaatab, see ilmselt ei kuluta, aga kes näiteks on mingi börsikaupleja, helilooja, toimetaja jne, ajutegevust rakendav, siis sellel kulub kaloreid ka istudes. Vbla mitte just 6000, aga mingil määral ikka. Seega, ühele võibki sobida, et 1500kcal on talle piisav, teine aga jääb nälga.

Mina küll soovitaks võimalikult paljudel hakata malet mängima. See arendab aju ja ehk saavad muud probleemid ja tagevused elus olulisemaks kui natuke ülekaalu ja paaniline keskendumine selle kaotamisele. Ehk on lihtsam lihtsalt muuta enda toitumist tervislikumaks, sest see on üleüldiselt hea teie kehale ja enesetundele ja sellega seoses langeb ka kaal…sest isegi ilma kõikide äppideta, kui hakata sööma päris toitu (palju erinevaid juurvilju jne.) ja mõõdukas koguses, siis keha muutub. Pigem vahel üks korralik puhtast toorainest chocholate genache kui aspartaami jms. täis batoonike.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 15:52; 07.06 16:04; 07.06 16:20; 08.06 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aspartaami sisse süüa on muidugi väga tervislik? Aaa, õige, mis sellest, et see mürk on, kaloreid ta ei anna ju…

Ilmselt ta ei teadnud seda, mina ka ei teadnud. Aitäh, et rääkisid.

Kuigi ma ei saanud aru miks sa nii nipsakalt pidid seda tegema…

Vabandust nipsakuse pärast, ei olnud planeeritud. Lihtsalt surmani tüdinenud olen sellest paanilisest keskendumisest kaalu kaotamisele jms.

Kaalu kaotamine on täiesti ok tegevus aga tundub, et osadele inimestele on saanud igast suutäiest peaaegu et elu kese ja sõimatakse neid, kellel see nii ei ole ja kes on veel lisaks ülekaalulised (isegi 5 kg näiteks).

Vältige poes toite kus koostisosade nimekiri on kilomeetri pikkune ja kus on koostisosad millest te aru ei saa. Inimese organism ei ole mõeldud sööma seda ja see mõjutab peale kehakaalu ka muude organite tegevust. Ise kunagi ammu kolisin Lääne-Euroopasse ja elutempo oli kiire, töö oli pidev liigutamine jne.  Sõin igapäevaselt poest ostetud valmis toite  (sest olid huvitavad, maitsesid hästi) ja kahe aastaga kogunes 10 kg. Mis kõige huvitavam: ma olin näost paistes nagu alkohoolik ja terve keha oli nagu kergelt pundunud.

Aspartaam on mürk, mis mõjutab ka ajurakke jne. Kui magustaja, siis mis iganes (kõige parem muidugi looduslik stevia aga sellel on kõrvalmaitse, mis paljudele ei meeldi) aga mitte aspartaam.

Inimeste kehad on erinevad ja kaotavad kaalu erinevalt. Lisaks palun kõikidel lugeda selle inimese postitust, kes räägib, et orienteeruvalt 1200 kcal on tõepoolest inimese baasainevahetus, nii palju kcal vajab organism elementaarseteks operatsioonideks. Kõik kindlasti seda ei usu, aga magamise ajal kulutab inimene ka kaloreid, näiteks kui te magate, siis aju puhastab end ise (sellest saab lugeda raamatust “Why we sleep”).

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 15:52; 07.06 16:04; 07.06 16:20; 08.06 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su BAV on 1200, siis pole ju põhjust alla võtta. Kui sa just väga pisike naine pole.

No täpselt. Eespool tõin mõõtmed, mille puhul BAV on 1200 – 50 kilone, 150 cm ja 50 aastat vana. Tahaks küll teada, miks peaks selline inimene alla võtta soovima.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 20:57; 06.06 22:20; 07.06 11:36; 07.06 17:03; 08.06 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jälgin Fitlapi kava ja minu päeva kaloraaž on 1300. Näljasena end ei tunne, ainult siis kui olen valinud mõned toidud, mille portsjon on väga väike. Aga tavaliselt selliseid ei tee. Pigem on osade toitudega see probleem, et tervet kogust ei jaksagi ära süüa. Trenni teen üsna vähe, aga liigutan ennast küll, sest meeldib jalutamas käia ja rattaga sõita. Iga päev kõnnin minimaalselt 5km. Olen kerges ülekaalus. Minu kaalutõusu põhjuseks on see, et armastan magusat ja näksimist. Ehk siis asju, mis koguseliselt on väikesed, aga kaloreid annavad palju. Kava järgides seega ei nälgi, vaid toitun lihtsalt tervislikumalt, sest näksimist pole ja suhkrurikkaid maiustusi ei tarbi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen nüüd 3 päeva toitunud nii, et söön 1200-1400 kalorit. Näljas pole, aga väga hoolega peab koguseid mōōtma, et piirides püsiks. Keegi on pikemalt seda teinud ja muljed kuidas?

Aasta tagasi olin 3 kuud sellise toitumise peal (siis tuli koroona peale, jäin koduseks ja läks lappama), lisaks paar korda nädalas jõin õhtul viskit (ca 100g, tavaliselt olid siis mingid snäkid ka nagu juust vmt). Võtsin kaalu maha ca kilo nädalas ja mingeid kõrvalmõjusi (nagu nälg või söögisõltuvus vmt) küll ei täheldanud, päris kergelt peetav dieet, kui toit on valmis kaalutud ja kõrvalt lisa ei võta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aspartaam on mürk, mis mõjutab ka ajurakke jne. Kui magustaja, siis mis iganes (kõige parem muidugi looduslik stevia aga sellel on kõrvalmaitse, mis paljudele ei meeldi) aga mitte aspartaam.

Mina ei ürita kaalust alla võtta, aga vahel olen haaranud peale trenni mingi batooni. Ausalt öeldes, ma ei ole eriti süvenenud ka sisusse, olen ainult valgu sisaldust vaadanud. Aga nüüd ma tean tähelepanu pöörata sellele.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 15:57; 07.06 18:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Algkaal 98, pikkus 167, vanus 54. Baasainevahetus 1538.
Tegin seda 1200 kalorilit dieeti 3 kuud, kaal langes ilusti ja siis jäi 86 peal pudama ning istusin sellel platool 2 kuud.
Vähem süüa oleks tõesti nälgimine olnud. Stress oli sellest platoost suur, mis omakorda ei lase kaalul langeda.
Lugesin interneti läbi ja igal pool oli, et tuleb üle elada, küll langema hakkab.
Ühes kohas soovitati paar nädalat süüa nagu varem ja siis uuesti dieet, et paneb ainevahetuse uuesti tööle. Ei proovinud igaks juhuks hirmus, et äkki kukun õgima.
Liikumine oli pea iga päev 5 km kõndi, füüsilist tööd ja võimlemine.
Lõpuks lõin käega ja võtsin eratreeneri ning läksin jõusaali. Nüüd kasutan Nutridatat, söön 1600-1800 kalorit päevas (norm 2300, sööngi vähem, et defitsiit oleks) ja keha läheb ilusamaks. Kaal seisab endiselt, aga ükskõik on sellest numbrist nüüd, endal on väga hea olla ja lihas ka kasvab, küll hakkab kaal ka langema.
See kaaluplatoo mitu kuud oli karm, ulusin nutta mitu korda. Tervisel polnud küll häda midagi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Barebells batoonid on magustatud muideks sukraloosi ja atsesulfaam K-ga. Kui oleks mürk, siis neid ei lubataks ju müüa, ei maksa nii väga paanikat teha. Ja soovitan neid väga, kui saad 20 g valku ja ühtlasi magusaisu rahuldatud, siis on see kindlasti parem valik, kui nt suhkruga snickers vms.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 06:14; 08.06 06:05; 08.06 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sina vist panid väga kiire kaalulangetuse eesmärgid. Ja see äpp ei ole õige, sest mina olen 170 pikk, 70 kg ja pandi samamoodi, et minu päevane kaloraaž peaks olema 1200 kcal. Ilmselgelt ei arvesta see eriti individuaalsete eripäradega.

Seal ei saa mingit ajalist kiirust valida, ainult kaalueesmärgi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 08:17; 08.06 06:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui su BAV on 1200, siis pole ju põhjust alla võtta. Kui sa just väga pisike naine pole.

No täpselt. Eespool tõin mõõtmed, mille puhul BAV on 1200 – 50 kilone, 150 cm ja 50 aastat vana. Tahaks küll teada, miks peaks selline inimene alla võtta soovima.

150 cm pikk ja 50 kg kaaluv inimene on oma normkaalu ülemises otsas. Kui võtta arvesse veel vanus st. menopaus, siis kalorite lugemine peaks kasvõi igaks juhuks selge olema. Et ei tekiks seda “üleöö selga sadanud kilode” teemat.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 20:37; 08.06 09:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oodake, kuidas siis teie meelest alla võtta SAAB, kui ei tohi grammikestki alla oma kalorikulu saada? 🙂 naljatilgad ka. Natuke alla BAV kulutada pole tervisele mingi probleem, ei tasu mingist kaluleeritud energiavajadusest nii püha lehma teha, keha saab väga hästi hakkama. See kalkulaator on u sama mõttetu kui kmi kalulaator: pikkus, kaal, vanus, sugu. Ei mingeid erisusi ei võeta arvesse. Minu bav nt ongi kriipsuke üle 1200kcal. Mõnel teisel on 1900 ja see -700kcal  oleks juba liiga sügav miinus, minul oleks kõik ok.

Sa võid olla igasuguste toitainete-mineraalainete-vitamiinide defitsiidis nii 1200kcal kui 4000kcal kui 10 000 söögiga! See ei ole absoluutselt määrav ja kalorite hulk ei ole mingil viisil seostud toidu väärtusega. Eluks vajalikud ained peavad tulema toidust, energiahulk võib tulla kas toidust või keha varudest. On loogiline, et väga suure kehalise aktiivsusega inimest ei saa võrrelda -5kg elukestval dieedil kontoritibiga, viimasele ei valmistaks 1200kcal mingit probleemi.

Jah, ei saa kõikidele lajatada ühe 1200 latiga, aga ulguda, kuidas alla bav toitumine dieedi ajal on kohutav terviselaastamine, on vähe rumalavõitu. Kõik oleneb, mis sinna LISAKS energiakuluks tuleb.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.06 20:58; 08.06 11:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Barebells batoonid on magustatud muideks sukraloosi ja atsesulfaam K-ga. Kui oleks mürk, siis neid ei lubataks ju müüa, ei maksa nii väga paanikat teha. Ja soovitan neid väga, kui saad 20 g valku ja ühtlasi magusaisu rahuldatud, siis on see kindlasti parem valik, kui nt suhkruga snickers vms.

Konkreetne batoon jäi ette täna hommikul ja vaatasin järele. Väljaspool Eestit müüdav sisaldas maltitooli ja acesulfame K. Viimane on sarnane aspartaamiga.

Iga inimene teab lõppude lõpuks ise mida sööb ja demagoogiliseks ei ole mõtet minna. Pole kunagi soovitanud magusaisu vaigistamiseks Snickersit. Kui juba  šokolaad, siis päris ja korralik  (ja vähe) ja kui suhkuasendajad, siis looduslikud, mitte keemiliselt sünteesitud. See, et aspartaam ja acesulfame K on laialdaselt kasutusel igasugustes dieedipulbrites, valgupulbrites, spordijookides jne.  ei tähenda, et need on tervisele kasulikud, et need on midagi, mida inimene peaks enda organismi vabatahtlikult manustama.  Aspartaam on inimesele organismile mürk. Kas tarbite seda või mitte on juba Teie valik!

Kindlasti on olemas ka teisi tooteid 20 g valgusisaldusega, mida on magustatud teiste magusainetega.  Ja küsimus ei ole konkreetses kaubamärgis vaid et turundus on olnud nii hea, et inimesed näevad ainult valgu kogust aga mitte seda millest see batoon veel koosneb…

 

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 07.06 15:52; 07.06 16:04; 07.06 16:20; 08.06 11:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oodake, kuidas siis teie meelest alla võtta SAAB, kui ei tohi grammikestki alla oma kalorikulu kulutada? ???? naljatilgad ka.

Sa vist ei saa aru, mis on baasainevahetus?? See on see kaloraaž, mida su organismil on vaja funktsioneerimiseks täielikus rahuolekus. Usu, sa ei taha katsetada, kas ja kui kiiresti su aju sealt rasvarakkudest hingamise tarbeks selle energia kätte saab või ei saa. Alla võetakse ikka bavi ületava ainevahetuse ja kaloraaži arvelt. Inimkatsed pole Euroopas lubatud.

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 06.06 20:57; 06.06 22:20; 07.06 11:36; 07.06 17:03; 08.06 12:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Extensive scientific research has demonstrated the safety of the six low-calorie sweeteners currently approved for use in foods in the U.S. and Europe (stevia, acesulfame-K, aspartame, neotame, saccharin and sucralose), if taken in acceptable quantities daily.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25842566/

Asjatu paanika Barebellsi jms pärast! Kindlasti pole vaja karta üht batoonikest päevas, aga loomulikult, enamjaolt soovitan minagi puhast päris toitu süüa: kodujuustu, kala, muna, liha, köögivilju, marju jne. Minu jutu point oli siiski selles, et ka 1200 kcal päevas süües on võimalik end hästi tunda, kui teadlikke valikuid teha JA sealjuures edukalt kaalu langetada.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 06:14; 08.06 06:05; 08.06 14:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Usu, sa ei taha katsetada, kas ja kui kiiresti su aju sealt rasvarakkudest hingamise tarbeks selle energia kätte saab või ei saa.

Oot, et kui sööd alla BAV, siis jääb hingamine seisma või misasja?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

4 päeva olnud 1200 kcal dieedil ja täna sōin 3 ruutu šokolaadi. See pole ammu nii hästi maitsenud. Tundub nagu maitsemeeled oleks teravamaks muutunud.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.06 20:27; 07.06 11:05; 08.06 20:23;
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 31 kuni 56 (kokku 56 )


Esileht Ilu ja tervis 1200 kcal dieet on nälgimine?