Esileht Ilu ja tervis 14a. üks rind suurem kui teine

Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )

Teema: 14a. üks rind suurem kui teine

Postitas:

Kooliarst oli avastanud kevadel rutiinse tervisekontrolli käigus ja andis igaks juhuks saatekirja rinnakabinetti UH-le. Lapse haigestumise tõttu sai seda aina edasi lükatud. Nüüd uus aeg kokku lepitud, laps aga tõrgub vastu, ei taha minna. Kas tõesti kõik tüdrukud, kel üks rind suurem, saadetakse kohe rinnakabinetti? On selles siis mingit ohtu? Jätaks äkki minemata? Mul endal ka oli lapsena, ükski arst ei pööranud tähelepanu. Ja lapsel on see vahe tõesti nii väike, ei mulle ega endale pole silma torganud. Laps ütles veel, et mingi pervert äkki see kooliarst, et miks ta üldse rindu hakkas kontrollima. Minuteada ka koolides rindu ei kontrollita?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 07:51; 14.06 12:04; 15.06 09:36; 15.06 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikul naistel on suurusevahe, mõnel isegi korvi võrra. Kui see on isegi vähem kui üks korv, siis ei näe küll absoluutselt põhjust muretsemiseks või isegi sellele mõtlemiseks. Kui arst just mingit haiguslikku põhjuse võimalust seal taga ei näinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on absoluutselt normaalne, et rinnad on erineva suurusega. Võivad kasvada ühesuuruseks, võib jääda suuruse vahe, see ei ole kuidagi haiguslik ja rinnakabinet seda nagunii mõjutada ei saa.
Koos pikkuse ja kaaluga jälgitakse ka puberteedi tunnuseid, samas võib kooliarst seda mitte teha, kui lapsevanem ei anna nõusolekut lapse läbivaatuseks kooliarsti juures (sellisel juhul peaks seda jälgima perearst). Nii et kui su tütar ei soovi edaspidi oma rindu kooliarstile näidata, siis sa ei pea seda lubama. Mäletan oma kooliajast, et ei olnud just mugav, kui pidi teiste klassi tüdrukute ees oma menstruatsiooni alguse kohta vastama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on eriti rindade kasvamise ajal täiesti normaalne. Võivad kasvada ühesuuruseks, võibki erinevus jääda, pealegi imetamise ja rasedusega rinna suurus nagunii muutub jne. Mingisse rinnakabinetti ei saadeta. Kooliarsti ülevaatuse juurde puberteeditunnuste jälgimine minu meelest küll kuulub, aga on õigus keelduda. Laps lihtsalt häbeneb, ürita seletada, et see on arsti jaoks umbes sama kui silmade kontrollimine, peab muutustega arstil laskma üle vaadata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 09:30; 15.06 10:35;
To report this post you need to login first.

Ise kirjutad ju, et andis saatekirja igaks juhuks. Nüüd võta siis ise vastutus oma lapse tervise eest ja otsusta ise, et kas tahad sinna rinnakabinetti saata oma last või mitte. Kooliarst on oma kohustuse täitnud, muutust märganud, igaks juhuks kontrolli soovitanud minna, aga sina ainult virised ja kahtlustad – äkki on pervert.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 11:13; 15.06 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

sina ainult virised ja kahtlustad – äkki on pervert.

??? Funktsionaalne lugemine kus sul on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 07:51; 14.06 12:04; 15.06 09:36; 15.06 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et arst ikkagi niisama seda saatekirja ei kirjutanud. Minge käige ära, kasvõi selleks, et saada rahu. Mõtle kui on mingi haigus, millele praegu oleks ravi, aga mõne ajapärast su laps sureks sellesse, kas sa andestaks endale, et jätsid arsti juurde minemata. Parem käia arsti juures tervena, kui jätta haigena arsti juurde minemata. Kooliarst ei ole loll, ta on näinud ju neid lapsi, tal on haridus, tal pidi olema põhjus saatekirja jaoks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma leian, et arst ikkagi niisama seda saatekirja ei kirjutanud. Minge käige ära, kasvõi selleks, et saada rahu. Mõtle kui on mingi haigus, millele praegu oleks ravi, aga mõne ajapärast su laps sureks sellesse, kas sa andestaks endale, et jätsid arsti juurde minemata. Parem käia arsti juures tervena, kui jätta haigena arsti juurde minemata. Kooliarst ei ole loll, ta on näinud ju neid lapsi, tal on haridus, tal pidi olema põhjus saatekirja jaoks.

Lõpeta lolli jutu ajamine ja teemaalgataja hirmutamine. Loomulikult ei ole kõik arstid samal tasemel. Juba kiire guugeldamine annab vastuseks, et erinev suurus on täiesti tavaline ja pole selles midagi ebaharilikku. Tundub väga ülepingutatud sellepärast nüüd teismeline rinnakabinetti vedada.
Äkki tasuks perearstiga konsulteerida alustuseks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 16:41; 15.06 13:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul ka üks suurem, terve elu olnud. Kunagi ka lugesin, et väga paljudel naistel ongi nii.
Ma räägiksin perearstiga, kui on usalduslik suhe ja veelgi parem, kui arstil endal on tütar.
Vahest on vara, aga õpetaksin tütre oma rindu ise kontrollima. Huvitav, kas seda koolis ei teha? Igasugu seksijutte räägitakse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind üllatab, kas see ongi tavaline, et koolis kontrollitakse rindu? Mismoodi see käib, noored neiud võtavad end paljaks ja siis arst silmaga hindab?
Minul küll omal ajal koolis keegi rindu ei konrollinud. Eluaeg olnud üks pisut väiksem kui teine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga paljudel naistel ongi rinnad eri suurusega – tavaliselt on vahe vaevumärgatav. Aga kui arst saatekirja andis, siis peaks ikkagi uuringule minema. On ka noortel rinnast kasvajaid leitud, sagedamini on tegu siiski düsplaasiaga. Noori mammograafile ei saadeta, tehakse ultraheliuuring.
Ma ei oska öelda, kas kooliarsti kohustus on neidude rindu kontrollida, aga paljud hoolsad naistearstid kontrollivad esimesele visiidile tulnud neiu rinnad igaks juhuks üle (ju siis ikkagi on tõsine põhjus seda teha).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mind üllatab, kas see ongi tavaline, et koolis kontrollitakse rindu? Mismoodi see käib, noored neiud võtavad end paljaks ja siis arst silmaga hindab?

Minul küll omal ajal koolis keegi rindu ei konrollinud. Eluaeg olnud üks pisut väiksem kui teine.

Ei, arst kuulas ning sealjuures siis oli vist silmaga rindu hinnanud, katsuma ei olnud hakanud. Ju siis oli käsutanud rinnahoidja kuulamise ajaks ära võtma. Kusjuures ma ei tea, mida ta silmaga hindas, sest nagu öeldud, silmaga pole tal suuruste vahe tegelikult üldse nähtav.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 07:51; 14.06 12:04; 15.06 09:36; 15.06 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna kooliarst ei ole mingi rinnaspetsialist, siis on ainult hea, et ta igasuguse kahtluse korral kirjutab vähemalt saatekirja sinna, kus asjast rohkem teatakse. Aga kuna olen ka kindel, et kasvueas lapse rindade suuruse erinevus (eriti nii vähe, et vaevalt välja paistab) on täiesti healoomuline arenguline asi, siis ei pea seda saatekirja “realiseerima”. Küll aga hoiaks lase arengul silma peal, kui on muutused rinna kujus ja suuruses, et kuidas edasi areneb. Rindade ultraheli on valutu protseduur, seal ei ole midagi karta, aga arvan, et hetkel see pole vajalik (samas ei saa mina mittearsti ja muidu kommenteerijana ju mingit vastutust võtta, veel vähem kui see kooliarst, et “oh, kindlasti on kõik ok”, kui 0,1% äkki ei ole). Ja ise oma rindu kontrollima õpetaksin oma tütre ka kindlasti! Et varakult märgataks tükke, tihendeid, muutusi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 09:30; 15.06 10:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, mul tekkis küsimus, et kas teie arvates kooliarst ei tea, et naiste rinnad on erineva suuruse ajal ja puberteedieas veel eriti? et meie siin kõik teame, aga kooliarst ei tea ja lambist kahtlustab midagi? ma pakuks, et ta on siiski õppinud ja kogemustega meedik ning ilma põhjuseta ei saada eriarsti juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eriti kummaline ema, küsin nõu perekoolist ja ei vii last arsti soovitusel eriarstile, sest lapse sõnul on arst pervert.
Lapsel on haridust 7 klassi aga mitu emal ?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Kõigepealt öelge mulle üks kool, kus töötab tänapäeval arst. Minu teada on koolides ainult õed ja peale hambaarsti ei käigi koolides ükski arst nö mingeid kontrolle tegemas. Kool ei ole koht, kus osutatakse esmatasandi arstiabi.
Ja ka seda, et kooliõde tüdrukute rindu kontrollib, kuulen ma esmakordselt, kuigi ka endal on gümnaasiumi ealine tütar. Nii toortel ei ole rindade kontrollimine näidustatud ja viib tavaliselt igasuguste ebavajalike konsultatsioonide ja uuringuteni.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 11:52; 17.06 07:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus inimesi on rohkem või vähem asümmeetrilised. Vaid üksikud on täiuslikule sümmeetriale väga lähedal.

Üks rind teisest suurem – see on täiesti normaalne. Enamikul on rinnad natuke rohkem või vähem erineva suuruse ja kujuga. Mõnel pole nt kulmud identsed, mõnel on üks jalg teisest pikem, vasaku ja parema jala varbad on erineva kujuga jne jne.

Kui ei ole funktisoonihäiret või mingi haiguse kahtlust, siis ma küll ei kujuta ette, miks peaks üldse rindade erinevale suurusele tähelepanu pöörama. Arusaamatu, miks sellele koolis üldse tähelepanu pöörati. Teismelised on niigi tundlikud ja nende keha alles areneb.

Oluline oleks välja selgitada, kes on koolis tervisekontrollil tervishoiuteenuse pakkuja ja pöörduda selle asutuse juhatuse poole järelpäringuga, kas kontrolli teostanud isik on üldse kompetentne rindade tervise teemal kontrolli teostama ja saatekirja andma. Vabalt võibki ju pervert olla. Perverdid ja psühhopaadid valivadki ameteid ja töökohti, kus saavad endast nõrgemaid ära kasutada. Meditsiini valdkonna töö tõmbab neid sama moodi ligi nagu kirik.

Kas kontrollijal on üldse õigus tervishoiuteenust pakkuda saad kontrollida tervishoiuameti registritest http://mveeb.sm.ee/avaleht/?

Tervisetrendis saad vaadata teiste kommentaare sellele arstile ja kirjutada lapse kogemusest
http://tervisetrend.ee

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, mul tekkis küsimus, et kas teie arvates kooliarst ei tea, et naiste rinnad on erineva suuruse ajal ja puberteedieas veel eriti? et meie siin kõik teame, aga kooliarst ei tea ja lambist kahtlustab midagi? ma pakuks, et ta on siiski õppinud ja kogemustega meedik ning ilma põhjuseta ei saada eriarsti juurde.

Ma pakun jälle, et tegu pole teps mitte arsti, vaid kooliõega.
Ja vähemalt oma laste puhul mulle isiklikult tundub, et koolis toimuval arstlikul kontrollil pannakse diagnoose lambist. Minu ühel lapsel nt. olid pooltel lastel klassist lampjalad, ka minu omal. No pole tal kuskilt otsast neid lampjalgu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 16:41; 15.06 13:56;
To report this post you need to login first.

Appi mis paranoikude kokkutulek siin täna on! Perverdist kooliarst, äkki lausa psühhopaat? Järelpäring, et kas on kompetentne? Lambist panakse diagnoose? Ise oli kooliõde, aga esines arstina? Miks ta vaatas teismelise rindu üleüldse?

Ime, et pole soovitatud pöörduda politseisse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 11:13; 15.06 14:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

oot, mul tekkis küsimus, et kas teie arvates kooliarst ei tea, et naiste rinnad on erineva suuruse ajal ja puberteedieas veel eriti? et meie siin kõik teame, aga kooliarst ei tea ja lambist kahtlustab midagi? ma pakuks, et ta on siiski õppinud ja kogemustega meedik ning ilma põhjuseta ei saada eriarsti juurde.

Ma pakun jälle, et tegu pole teps mitte arsti, vaid kooliõega.

Ja vähemalt oma laste puhul mulle isiklikult tundub, et koolis toimuval arstlikul kontrollil pannakse diagnoose lambist. Minu ühel lapsel nt. olid pooltel lastel klassist lampjalad, ka minu omal. No pole tal kuskilt otsast neid lampjalgu.

Pole aimu ka, kes konkreetselt see kontrollija oli, mingit teadet tulevast tervisekontrollist ei saanud.

Aga lõin käega, jätame kontrolli minemata, sundima ei hakka kui ta nii vastu on. Eriti veel kui kellelgi pole kunagi koolis rindu kontrollitud ja siiani elame edasi. Laps ütles, et teistel tüdrukutel ka rindu ei kontrollitud. Üldse ei arva tegelikult, et peaksin ta arvamuse perverssuse koha pealt maha materdama – miks muidu tal sellest kontrollist nii halb mekk suhu jäi et enam mingist uuest rindade kontrollist kuulda ei taha.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.06 07:51; 14.06 12:04; 15.06 09:36; 15.06 15:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt öelge mulle üks kool, kus töötab tänapäeval arst. Minu teada on koolides ainult õed ja peale hambaarsti ei käigi koolides ükski arst nö mingeid kontrolle tegemas. Kool ei ole koht, kus osutatakse esmatasandi arstiabi.

Ja ka seda, et kooliõde tüdrukute rindu kontrollib, kuulen ma esmakordselt, kuigi ka endal on gümnaasiumi ealine tütar. Nii toortel ei ole rindade kontrollimine näidustatud ja viib tavaliselt igasuguste ebavajalike konsultatsioonide ja uuringuteni.

Minu laste koolis teostab laste nö kontrolle kohalik perearst, kes ise ei tööta koolis, aga ju siis on selline leping kooli ja selle arsti vahel. Koolis on vist ühel päeval nädalas olemas kooliõde, aga tema selliseid korralisi (kord aastas või 2 tagant) kontrolle ei tee.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

neid paari aasta tagant tehtavaid kontrolle teebki arst, mitte õde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

No siis ju veel hullem, kui arst seda tegi. See näitab,e t tegemist on täiesti lolli arstiga. Isegi suvaline perekooli kägu teab, et erineva suurusega rinnad naisel on täiesti normaalne nähtus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.06 11:52; 17.06 07:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 23 postitust - vahemik 1 kuni 23 (kokku 23 )


Esileht Ilu ja tervis 14a. üks rind suurem kui teine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.