Esileht Väikelaps 1a 9k lapse mälu

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: 1a 9k lapse mälu

Postitas:

Kui kiiresti unustab 1a 9k laps oma vanema, keda ta ei ole 3 kuud näinud? Lapsele vahepeal puuduvast vanemast pole räägitud, pilte pole näidatud, vms.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 22:42; 08.06 10:25; 08.06 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on täiesti individuaalne.
Mida küsid üldse? Et kas võiks tuttavaks pidada, kui 3 kuu pärast kohtub? Ilmselt jah.
Või et kas üldse teab, et vanaema on olnud, kui ta teda enam kunagi ei näe?
Jumal seda teab, milline mälestus kinnistub, väga võimalik, et mõni hetk jääbki eluks ajaks meelde ka nii varasest east.
Minul paar mälestuspilti on ka alla-aastasest vanusest.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpsustus – laps pole oma ema praeguseks 3 kuud näinud, et kas üldse tunneb ära.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 22:42; 08.06 10:25; 08.06 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui uuesti nüüd näeb oma ema, siis ikka tunneb ära. Aga selle aja peale ilmselt võõrastab juba. Kui see aeg venib veel pikemaks, siis võib juhtuda, et unustab täiesti ära.
Kuidas kõnega lood? Minu arvates mälestuste tekkimine on seotud ka kõne arenguga, sest kui laps suudab mälestuse (kõnega) sümbolitega lahti mõtestada, siis on suurem tõenäosus, et mälestus salvestub.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 11:45; 08.06 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sõnu ühekaupa ütleb, mitmesõnalisi ühendeid väidetavalt veel mitte. Viimati kui oma last nägin, siis “emme” oli tema jaoks isa, minu kohta sõna puudus. Lihtsalt mõtlen, et kui ma nii sujuvalt olen tema elust eemaldatud, et las siis olla, trauma tekib pigem siis, kui ma tema ellu uuesti tagasi ilmun?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.06 22:42; 08.06 10:25; 08.06 12:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas lapse jaoks on suurem trauma kui ta ema on teadmata kadunud või kui tal on ema?
Lapse jaoks on tema ema ja isa kõige olulisemad, ALATI! See kyi ta sind praegusel hetkel ära ei tunne ei tähenda, et talle sind oma ellu vaja pole. Laps tahab tunda oma ema! Praegu ta on veel väike, aga tulevikus tekitab ema puudumine kindlasti väga palju vastamata küsimusi. Isegi kui sa ei ela lapsega koos, aga suhtled ja kohtud temaga regulaarselt on see alati parem.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.06 11:45; 08.06 15:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa tahad öelda, et kui ta pooleteiseaastasena sind korraks ei mäleta, siis sa eluaeg temaga enam ei suhtlegi või?? Nalja teed, ema? Emata kasvamine on ju mitu korda hullem trauma, kui praegu korraks võõrastamine, mida ta hiljem nagunii ei mäleta. Ja palun kohtu siis temaga regulaarselt, et ta vahepeal sind ära ei unustaks, nt kord kuus, seda peaks ju ikka suutma. Muidu ei teki ega tekigi lapsega sul mingit sidet, kui sa ise seda ei hoia. On emasid, kes elavad kaugel, käivad mujal tööl jne, veel rohkem on isasid, kes näevad oma lapsi u sama tihedalt ja elavad needki lapsed ja pered. Isegi kui on alguses võõrastamine ja pärast lahkudes nutt jne, laps harjub selle eluga nagu lapsed peavad harjuma igasuguste asjadega, et ema ei lea temaga, aga ta vähemalt kohtub emaga ja mäletab, kes ja missugune ta ema on.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sa tahad öelda, et kui ta pooleteiseaastasena sind korraks ei mäleta, siis sa eluaeg temaga enam ei suhtlegi või?? Nalja teed, ema? Emata kasvamine on ju mitu korda hullem trauma, kui praegu korraks võõrastamine, mida ta hiljem nagunii ei mäleta. Ja palun kohtu siis temaga regiulaarselt, et ta vahepeal sind ära ei unustaks, nt kord kuus, seda peaks ju ikka suutma. Muidu ei teki ega tekigi lapsega sul mingit sidet, kui sa ise seda ei hoia.

Mulle küll ei tundu, nagu teemaalgatajal mingit valikut oleks, kas ja kui tihti ta oma last näeb.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laps oli siis 1.5 kui sind viimati nägu? Ja praegu on aasta 9 kuud ja saaksid temaga uuesti kohtuda? Kas ja kauaks edasi kaoksid? Kui sul on edaspidi võimalik ikka temaga koos olla, siis kindlasti kohtuksin ja oleksin oma lapsega. Kui järgmine võimalik kohtumine on nt 3 aasta pärast, siis ma ei teagi, äkki sel juhul pole tõesti lapse rutiini mõtet rikkuda?

Küsi lasteopsühholoogilt nõu, mis ta arvab?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina lähtuksin sellest, kas saad muidu lapse elus edaspidi regulaarselt (ükskõik, kui harva, aga kindlatel teatud aegadel) olemas olla või ei.
Kui on ette näha, et järgmist kohtumist ei pruugi tulla või tuleks see mingil suvalisel ajal mitme aasta pärast, siis ei läheks praegu kokku saama. Ajab lapse segadusse, ei too mingit kasu. Kui tead, et ehkki ei saa lapse igapäevaelus osaleda, aga oled valmis näiteks kohtuma iga nädal, iga kuu või kas või 3 korda aastas tulevikus alati, siis loomulikult taasta/taasloo side lapsega, lihtsalt laps peabki siis kõigilt ümbritsevatelt täiskasvanutelt saama sama signaali, et ehkki emmet pole lähedal, on ta olemas ja aeg-ajalt kohtute, tõenäoliselt ei saa te väga lähedasteks, aga see, et sa kasvõi vähesel määral olemas oled, annab lapsele tulevikus siiski palju juurde. Aga, veelkord: ainult siis, kui sa saad 100% lubada, et oled tulevikus olemas, olgu siis nii tihti/harva, kui võimalik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Väikelaps 1a 9k lapse mälu

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.