Esileht Väikelaps 1a2k kui mitu sõna räägib?

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: 1a2k kui mitu sõna räägib?

Postitas:

Minu 1a2k laps ütleb ainult mäm-mäm ja päh. Ühtegi päris sõna pole, teeb natuke murelikuks. Esimene laps oskas selles vanuses aitäh, emme, issi, auto, kiisu jms.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 19:41; 23.01 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis sõnad?!
Mul laps ei osanud kõndidagi siis veel.
Hakkas 1a 3kuuselt kõndima.
Esimesed sõnade moodi asjad tulid veidi enne 2aastat.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 1a2k laps hakkas ennem rääkima kui kõndima. Sel vanuselt oskas umbes 10et sõna,käima hakkas 1a3k.
Kui oled lapse sõnavara pärast mures,pöördu spetsialisti poole. See jutt,et aega on ja küll hakkab on lollus. Näen siiani kuidas 2+ titemammad õigustavad,et aega on rääkimisega kuigi ise ei viitsi lapsega rääkida ega midagi.

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 20:20; 23.01 06:01; 23.01 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamus vanemaid ikka räägivad oma lapsega. Laps juba ise nõuab suhtlust.

Minu esimesel lapsel tulid ka esimesed sõnad 9-10-kuuselt, 1a2k oli 20-30 sõna, 2a 4-5sõnalised laused.

Seevastu teisel lapsel 1a2k tuli alles esimene sõna ja siis pool aastat ei midagi. Muidugi olin mures, ikka võrdlesin ju esimesega. 1a7k hakkas vaikselt sõnu juurde tulema, suurem areng u 1a10k. Nüüd on 2a2k ja 3sõnalised laused, kuigi paljuski ainult meie mehega saame aru ????

1a2k on kindlasti vara muretseda. Kui 1s6k sõnu pole, siis aruta perearstiga.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 21:03; 23.01 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kõnest aru saab ja midagi üritab öelda, siis on kõik veel hästi. Lapsed hakkavad rääkima mitte ainult eri ajal, vaid ka erinevaid teid pidi.
Noorem poiss, hetkel 1a4k ütleb ka üksikuid sõnu. Vanem poiss hakkas rääkima salakavalalt, ma ütleks. Tal olid mingid omad sõnad või ütles näiteks ainult esimest silpi (või mingit muud moonutust), “emme” tuli näiteks 1a8k. Aga esimesed mitme sõnalised laused tulid 1a9k („ga-ga ei nä” – tõlge: rongi ei näe). 2-aastasena rääkis pikad jutud maha, ainult võõrastele täiesti arusaamatult, pooled häälikud olid puudu või vahetuses.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 22:50; 23.01 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 1a2k laps hakkas ennem rääkima kui kõndima. Sel vanuselt oskas umbes 10et sõna,käima hakkas 1a3k.

Kui oled lapse sõnavara pärast mures,pöördu spetsialisti poole. See jutt,et aega on ja küll hakkab on lollus. Näen siiani kuidas 2+ titemammad õigustavad,et aega on rääkimisega kuigi ise ei viitsi lapsega rääkida ega midagi.

Päris piinlik jutt ühe täiskasvanud inimese suust. Ise veel ema. Jube.

1a on veel väike ja mitte ükski spetsialist ei võta teid jutulegi nii varakult. Ka ühe perekonna lapsed võivad olla sootuks erinevad, tihti see nii ongi. Enne 2a saamist kõne pärast ennast hulluks muretsema ei pea. Põhiline on oma lapsega rääkida, rääkida ja veekord rääkida. Raamatud, pusled, lastelaulud, tantsimine, joonistamine. Käeline tegevus väga oluline, motoorika areng on kõne seisukohast väga oluline.

+8
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 1a2k laps hakkas ennem rääkima kui kõndima. Sel vanuselt oskas umbes 10et sõna,käima hakkas 1a3k.

Kui oled lapse sõnavara pärast mures,pöördu spetsialisti poole. See jutt,et aega on ja küll hakkab on lollus. Näen siiani kuidas 2+ titemammad õigustavad,et aega on rääkimisega kuigi ise ei viitsi lapsega rääkida ega midagi.

No see võtab küll muigama. Ärpled, et su laps hakkas nii vara rääkima nagu see oleks ainult sinu teene, aga endal on kasutuses sõna “ennem” ja kirjavead nii koledad, et pisar tuleb silma. Kui su laps kooli läheb, siis hakka kohe koos temaga eesti keele õpikuid ja töövihikuid läbi töötama, saad ka selgeks. Pöördu spetsialisti, st emakeeleõpetaja, poole.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 1a2k laps hakkas ennem rääkima kui kõndima. Sel vanuselt oskas umbes 10et sõna,käima hakkas 1a3k.

Kui oled lapse sõnavara pärast mures,pöördu spetsialisti poole. See jutt,et aega on ja küll hakkab on lollus. Näen siiani kuidas 2+ titemammad õigustavad,et aega on rääkimisega kuigi ise ei viitsi lapsega rääkida ega midagi.

No see võtab küll muigama. Ärpled, et su laps hakkas nii vara rääkima nagu see oleks ainult sinu teene, aga endal on kasutuses sõna “ennem” ja kirjavead nii koledad, et pisar tuleb silma. Kui su laps kooli läheb, siis hakka kohe koos temaga eesti keele õpikuid ja töövihikuid läbi töötama, saad ka selgeks. Pöördu spetsialisti, st emakeeleõpetaja, poole.

Kadedus,mis muud ????

0
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 20:20; 23.01 06:01; 23.01 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 1a2k laps hakkas ennem rääkima kui kõndima. Sel vanuselt oskas umbes 10et sõna,käima hakkas 1a3k.

Kui oled lapse sõnavara pärast mures,pöördu spetsialisti poole. See jutt,et aega on ja küll hakkab on lollus. Näen siiani kuidas 2+ titemammad õigustavad,et aega on rääkimisega kuigi ise ei viitsi lapsega rääkida ega midagi.

No see võtab küll muigama. Ärpled, et su laps hakkas nii vara rääkima nagu see oleks ainult sinu teene, aga endal on kasutuses sõna “ennem” ja kirjavead nii koledad, et pisar tuleb silma. Kui su laps kooli läheb, siis hakka kohe koos temaga eesti keele õpikuid ja töövihikuid läbi töötama, saad ka selgeks. Pöördu spetsialisti, st emakeeleõpetaja, poole.

Kadedus,mis muud ????

Kadedus või mitte, aga tõde on see, et lapsed õpivad keelt oma vanematelt. Kui vanema kõnes on värdsõnad, tekivad need ka lapse kõnesse. Kui üks vale sõna on juba kõnesse juurdunud, on sellest lahti saada väga keeruline.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vist üsna sageli teise lapse kõne arenebki aeglasemalt kui esimese oma, justnagu ta vaataks, et vanem õde/vend räägib kõik jutud ära, temal pole vaja enam pingutada. Aga loomulikult on ka teisena sündinud lapsi, kes on igavesed jutupaunikud.
Jah, enamik vanemaid räägib oma lapsega, aga on neidki, kes tõesti ei räägi eriti. Aga kui teemaalgatajal esimene laps juba varakult kõnelema hakkas, siis tema ilmselgelt selline ei ole.
Mina täitsin oma lapse kohta seda MacArthuri testi (http://www.eformular.com/macarthur/mac.html), vist umbes pooleteiseselt ja umbes kahepooleselt. Täitsa huvitav oli.
Ja mis puutub (väär)keelendite õppimisse oma vanematelt, siis minu laps ütles järjekindlalt mh “hüllatus”, “härkama”, “tolmuhimeja” – ma ise oma murdetaustaga pigem üldse ei häälda sõnaalguse h-d. Loomulikult rääkisin talle järjekindlalt (ja rahulikult), et see sõna on “üllatus” jne. Nooremana ta selle peale jäi kangekaelselt endale kindlaks, et mis mõttes, loomulikult on ju “hüllatus”. Mingis vanuses siiski tunnistas minu autoriteeti keeleoskajana.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, minu tüdruk ütles aastaselt ainult aitäh ja emme, muu oli niisama häälitsemine. Isegi see emme oli suht emmä, ämmä vms. 1a6k hakkas aga järsku ütlema sõnade esisilpe, kuu hiljem hakkas kahte sõna siduma, veel kuu hiljem tulid 3-4-sõnalised laused ja nii ta kuu kaupa tegi edusamme. Kaheaastaselt rääkis liitlausetega ja hääldas selgelt.

Seega, kui 1a2k ei ütle 10 sõna, pole minu arust küll mingi näitaja. Lapsed arenevad erinevalt ja nii noorelt tõepoolest ei kujuta üldse ettegi, mida saaks mingi spetsialist ette võtta (v.a ehk kontrollida keelekida, suulae kuju, adenoide jms).

Minu ema rääkis ka kogu aeg, et sügaval nõukaajal, kui mu vend sündis, oli öeldud, et aastane laps peab rääkima 10 sõna, ja minu vend olevat seda teinud. No tore on, aga elu näitab, et mitte kõik ei räägi aastaselt 10 sõna, ei rääkinud ka minu oma. Olin juba peaaegu muretsema hakkamas, kui pooleteiseaastaselt meil kõne areng lahti läks.

Mina arvan (puhtalt isiklik arvamus, mitte mingi spetsialisti oma), et kui laps ikkagi eakohaselt häälitseb, siis muretsema võibki hakata ütleme lapse 2.-3. eluaasta paiku, kui on näha, et tõesti midagi ei tule.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh julgustavate ja toetavate sõnade eest! Eks me katsume veel rohkem lapsega rääkida, raamatuid vaadata, puslesid pusida, torne ehitada jne.
Kui 1a7k pole seis eriliselt muutunud, siis kurdan perearstile. Aga usun ise sisimas ikka, et küll ta mul jutustama hakkab ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 19:41; 23.01 11:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul lapse esimene sõna (aitäh) tuli 8-kuuselt. Samas 1a3k vanuses ei mäleta, et ta oleks sedagi öelnud, oli nagu ära unustanud. Siis vaikselt midagi hakkas tulema aga kui lasteaeda läks (1a8k), siis oskas vast 20-30 sõna, neistki paljusid sõnu võõrad ei mõistnud. Ta ei korranud järgi ka sõnu kui palusin. Sai aru küll, kuid keeldus järgi ütlemast.
Õnneks ma pabistama ei hakanud, esimene laps ka ja ei osanudki kellegagi võrrelda. Õnneks ma siin lugemas ei käinud sel ajal, muidu oleksin vist küll muretsema hakanud :)))
Nüüd on ta 4 aastane, räägib ilusasti ja täislausetega. Ainult et võõrastega ei taha rääkida, võõristab. Näiteks arsti juurde minnes ütleb mulle ukse taga juba ära, et tema rääkima seal ei hakka, rääkigu mina ise 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 1a2k laps hakkas ennem rääkima kui kõndima. Sel vanuselt oskas umbes 10et sõna,käima hakkas 1a3k.

Kui oled lapse sõnavara pärast mures,pöördu spetsialisti poole. See jutt,et aega on ja küll hakkab on lollus. Näen siiani kuidas 2+ titemammad õigustavad,et aega on rääkimisega kuigi ise ei viitsi lapsega rääkida ega midagi.

No see võtab küll muigama. Ärpled, et su laps hakkas nii vara rääkima nagu see oleks ainult sinu teene, aga endal on kasutuses sõna “ennem” ja kirjavead nii koledad, et pisar tuleb silma. Kui su laps kooli läheb, siis hakka kohe koos temaga eesti keele õpikuid ja töövihikuid läbi töötama, saad ka selgeks. Pöördu spetsialisti, st emakeeleõpetaja, poole.

Kadedus,mis muud ????

Ärplemise asemel parem selgita, miks su laps NII HILJA kõndima hakkas, ah? kas sa ei käinudki temaga võimlemas, ei teinud kodus harjutusi selja tugevdamiseks? issand küll, ilmselgelt tegid midagi valesti, kui sul laps 1a2k veel ei kõndinud! Mu laps hakkas 10kuuselt kõndima, piinlik peaks sul olema nüüd!

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 21:03; 23.01 13:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu esimene laps hakkas ka 1a2k kõndima praegu tubli koolilaps. ???? Ja noorem, see 1 aastane sarviline võttis 10k jalad alla. ???? Sellel 1 aastasel sarvikul on ämmä (või emmä, ämme.. ????), aitäh ja oioioi.. Muidu on lihtsalt pudikeelne sõimlemine.. ????

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ennegi täheldanud seda, et need vanemad, kellel on juhtumisi kiire arenguga lapsed, kipuvad ikka ennast selle eest õlale patsutama, et küll ma ikka olen hea vanem, et mu laps nii vara räägib, kõnnib, potil käib, terve öö magab jne.
Enamasti saadakse aru, et enda teenega on seal vähe pistmist, kui saadakse teine laps, kes areneb hoopis teistmoodi.
Kõige targemad ja tublimad on enda arvates ikka kiirelt arenevate ainsate laste emad. Teistel on juba pärale jõudnud, et lapse arengut saab küll toetada, aga lõppeks hakkavad nad ikkagi tegema asju omas tempos.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 1a2k laps hakkas ennem rääkima kui kõndima. Sel vanuselt oskas umbes 10et sõna,käima hakkas 1a3k.

Kui oled lapse sõnavara pärast mures,pöördu spetsialisti poole. See jutt,et aega on ja küll hakkab on lollus. Näen siiani kuidas 2+ titemammad õigustavad,et aega on rääkimisega kuigi ise ei viitsi lapsega rääkida ega midagi.

No see võtab küll muigama. Ärpled, et su laps hakkas nii vara rääkima nagu see oleks ainult sinu teene, aga endal on kasutuses sõna “ennem” ja kirjavead nii koledad, et pisar tuleb silma. Kui su laps kooli läheb, siis hakka kohe koos temaga eesti keele õpikuid ja töövihikuid läbi töötama, saad ka selgeks. Pöördu spetsialisti, st emakeeleõpetaja, poole.

Kadedus,mis muud ????

Ärplemise asemel parem selgita, miks su laps NII HILJA kõndima hakkas, ah? kas sa ei käinudki temaga võimlemas, ei teinud kodus harjutusi selja tugevdamiseks? issand küll, ilmselgelt tegid midagi valesti, kui sul laps 1a2k veel ei kõndinud! Mu laps hakkas 10kuuselt kõndima, piinlik peaks sul olema nüüd!

Absoluutselt ei ole. Loodan,et said oma tänase sapi normi täis ????

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 20:20; 23.01 06:01; 23.01 15:14;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu laps ei öelnud selles vanuses midagi. oma keeles ei rääkinud kunagi. 1a4k hakkas järsku sõnu tulema, aga ikka iga päev 10+ sõna. siis hakkas järsku rääkima mitmesõnaliste lausetega. nii et kui 1,5 aasta arsti kontrolli läksime, siis laps rääkis lausetega (“kiisu ajab käpaga palli taga” jms) ja arst vaatas nagu ilmaimet.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ennegi täheldanud seda, et need vanemad, kellel on juhtumisi kiire arenguga lapsed, kipuvad ikka ennast selle eest õlale patsutama, et küll ma ikka olen hea vanem, et mu laps nii vara räägib, kõnnib, potil käib, terve öö magab jne.

Enamasti saadakse aru, et enda teenega on seal vähe pistmist, kui saadakse teine laps, kes areneb hoopis teistmoodi.

Kõige targemad ja tublimad on enda arvates ikka kiirelt arenevate ainsate laste emad. Teistel on juba pärale jõudnud, et lapse arengut saab küll toetada, aga lõppeks hakkavad nad ikkagi tegema asju omas tempos.

Aamen! Mul oli esimene mõnes mõttes väga kiire, teises mõttes jälle aeglase (või õigemini lihtsalt omamoodi) arenguga. Teine laps on põhimõtteliselt igas mõttes vastand ja märksa “lihtsam” – rohkem raamatu järgi. Oleks mul esimene ka nii lihtne olnud, oleks ma ka ilmselt teistele emmedele viltu vaadanud: mis mõttes laps ei maga? Mis mõttes ei söö? jms.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.01 22:50; 23.01 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kadedus,mis muud ????

Ärplemise asemel parem selgita, miks su laps NII HILJA kõndima hakkas, ah? kas sa ei käinudki temaga võimlemas, ei teinud kodus harjutusi selja tugevdamiseks? issand küll, ilmselgelt tegid midagi valesti, kui sul laps 1a2k veel ei kõndinud! Mu laps hakkas 10kuuselt kõndima, piinlik peaks sul olema nüüd!

Siin küll millegagi uhkustada pole… Loodetavasti olid lapse seljalihased piisavalt tugevad. Minu laps hakkas ka kõndima 1a3k. Võimlesime, ujusime, käisime füsioterapeudi juures, kelle sõnul ongi parem, kui laps hiljem kõndima hakkab. Piinlik mul küll pole. Ahjaa, 1a oskas ka vähemalt 10 sõna. Raamatuid oleme koos lugenud juba 6. elukuust alates.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kolm last. Kaks esimest hakkasid väga vara ja ilusti rääkima. Pidasin seda enda teeneks, et loen ja laulan ja räägin pidevalt. Noh ja kolmandaga võin ma naba ka paigast laulda ja rääkida, tema kõne areneb hoopis aeglasemalt. 1a2k võib-olla ütles ühe sõna ja seda ka omamoodi. Hetkel ta 2a4k ja sõnu on õnneks tulema hakanud ning mõned kahesõnalised laused ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Väikelaps 1a2k kui mitu sõna räägib?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.