Esileht Väikelaps 2 aastase kaootiline unerûtm

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: 2 aastase kaootiline unerûtm

Postitas:

Laps on kohe kohe kaheseks saamas.
Terve tema lühikese elu oleme une probleemidega tegelenud.
Probleem siis selline et laps ärkab keset ööd üles ja enam edasi ei maga. Nt ärkab kell 1 üles ja magama tagasi saame umbes 5 ajal. Kusjuures selle aja jooksul ta on väsinud ja unine. Kui korralikult on maganud siis ärkab üles ja läheb otse mängima ja on igati tegus. Perearstile sai muret kurdetud. Ta sai väga pikalt rinda, ka öösiti. Perearst soovitas võõrutada. 1a 6k sai see tehtud ja tulemus 0. Muutus vaid see et kui varem käis 1-2korda söömas(ja magas kohe edasi) siis nüüd peab alati vesi käeulatuses. Nüüd käisime teise põhjusega perearstil ja muuseas tuli juttu ka magamisest. Soovitati kindlat päevakava järgida ja iga päev samad uneajad jne. Teoorias tean seda isegi aga kuidas ometi saan harjutada kindlat päevakava kui nt kasvõi tänagi ärkas laps 3.30 üles. Magama jäi uuesti kell 8 hommikul. Lõunauneni üleval hoidmine oleks ju lapse piinamine. Ehk on keegi samas olukorras olnud ja oskab nõu anda.
Tahtsime last jaanuarist sõime panna et saaksin tööle minna kuid pole ju võimalik teda kell 8ks lasteaeda viia kui laps on ei tea mis kellast üleval olnud.
See ei juhtu küll igal ööl. On ka neid öid kus laps magab kenasti kogu öö… ja siis lööb asja paigast see et lõunauni lükkub edasi kuna selleks ajaks pole ta veel väsinud. Ühesõnaga surnud ring ja minul mõistus otsas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 12:53; 18.11 17:19; 18.11 23:51; 06.12 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas laps magab eraldi toas või teie juures? kas laps magab omas voodis või kaisus? kas on tehtud nt b12 analüüsi?

Kuidas saavutada kindlat päevarütmi – kui laps jääb kell 8 magama, siis las magab max 1-1,5 h, lühike uinak. Ära lase tal magada nii kaua kui ta soovib. Niimoodi hakkadki ise tema päevarütmi kujundama. ET siis ongi hommikupool 1 lühike uinak ja õhtupool veel 1 lühike uinak.

Mis kell õhtul magama? kas ehk liiga vara? (18, 19?). Kas laps sööb korralikult? Enne magamaminemist juua anda, kui öösiti nagunii küsib

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas öise pissimisega lood on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 13:11; 19.11 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida ta siis üksi pimedas kodus teeb, kui öösel üles ärkab? Ega te ometi tuld lase tal põlema panna ja multikaid luba vaadata?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 14:37; 18.11 19:53; 19.11 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie juures magab. Oma voodis uinub aga tuleb öösel meie juurde. B12 analüüsi tehtud pole. Vist. Mingi aeg tagasi kontrolliti rauda ja veel mingeid asju ja öeldi et kõik korras. Õhtul magama minek samamoodi kaootiline. Kui ikka õhtuuinak oli 16.00-18.00 siis enne 23.00 naljalt magama ei saa. Ja no vastupidi ka et uinak vara siis magama ka varakult. Sööja on ta üsna tubli. Armastab värsket kraami ja liha. Öösiti on veel mähkmega.
Oleme igat moodi proovinud. Lasknud mängida, hoidnud kottpimedas toas, multikat näidanud, vaikselt voodis raamatuid vaadanud, suvel isegi olen ta kärusse pistnud ja jalutama läinud! Vahet suurt pole, ülevaloleku aeg on üsna sama ja uinus ka samamoodi. Hetkel toimetame nii kuidas iganes sellel hetkel mugavam tundub.

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 12:53; 18.11 17:19; 18.11 23:51; 06.12 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ootoot, aga miks kaheaastane teeb “õhtuuinakut” kl 16-18? Muidugi ta siis ei jää enne 23 magama. Kas ta siis magab päeval mitu korda? Kaheaastane võiks magada kella 12-13 paiku ühe une, paar tundi. Kui magab liiga kaua ja see segab ööund siis peaks lihtsalt sobival ajal äratama. Kui päeval mitu korda magab siis selge see et ööseks und ei jätku.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, vahepeal tulebki nö piinata. Kui ongi öösel mitu tundi üleval, siis lasedki hommikul magada max 9ni ja siis venitad vähemalt kella 12-13ni ära ja konkreetselt hoiadki üleval. Lased magada max 3-4ni ja ööunne 9st. Meil sarnane periood oma lapsega olnud ja jube raske oli küll. Me öösel tuld põlema ei pannud ega mingit meelelahutust ei pakkunud. Tuli voodisse meie juurde ja meie tegime näo, et magame. Seal ta siia rullis vahel mitu tundi. Ka lasteaeda oleme vahel pärast sellist ööd pidanud viima ja seal järgib tavapärast päevakava. Pidas lõunani kenasti vastu ja siis magas väga hästi.
Aga ikkagi päevakava on võti ja vahel tulebki selleks vägisi üleval hoida ja tegevust pakkuda.
Kui laps muidugi üleväsimusest täiesti ära keerab, siis selline lähenemine ei sobi ja tuleb miskit muud välja mõelda.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie juures magab. Oma voodis uinub aga tuleb öösel meie juurde. B12 analüüsi tehtud pole. Vist. Mingi aeg tagasi kontrolliti rauda ja veel mingeid asju ja öeldi et kõik korras. Õhtul magama minek samamoodi kaootiline. Kui ikka õhtuuinak oli 16.00-18.00 siis enne 23.00 naljalt magama ei saa. Ja no vastupidi ka et uinak vara siis magama ka varakult. Sööja on ta üsna tubli. Armastab värsket kraami ja liha. Öösiti on veel mähkmega.

Oleme igat moodi proovinud. Lasknud mängida, hoidnud kottpimedas toas, multikat näidanud, vaikselt voodis raamatuid vaadanud, suvel isegi olen ta kärusse pistnud ja jalutama läinud! Vahet suurt pole, ülevaloleku aeg on üsna sama ja uinus ka samamoodi. Hetkel toimetame nii kuidas iganes sellel hetkel mugavam tundub.

Kindlasti ära paku mingit meelelahutust öösel, kui üles ärkab! Kust tema aru saab, et on öö kui ta mängida saab ja multikaid vaadata. Õhtuuinak lõpeta ära, pane laps varem ööunne. Öösel. kui ärkab ära reageeri. Selle teemaalgatuse puhul on selgelt näha, et laps ei maga seetõttu õigel ajal, et tal ei lasta seda teha.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 14:37; 18.11 19:53; 19.11 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selliste pealkirjade puhul tead juba lugemata, et tegelikult on kaootiline ja rumal lapsevanem.
Hakkate ümber harjutama. Üks lõunauinak max 2 tundi nt 13-15. Ööuni kell 8. Ei mingit öist söömist ega joomist.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 20:21; 19.11 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah minu viga et segaselt kirjutasin. Ikka üks uinak päeva jooksul.
See üleval hoidmine ei toimi meil, või noh suudaksin teda üleval hoida tunnike või kaks aga öö otsa magamata last veel mitu tundi üleval hoida on ka absurd.
Siit tuleb jälle see, et ma kirjutasin ka algselt et MA TEAN et kõige alus on rutiin, aga… kuidas ma tekitan rutiini lapsele kes on üks päev läheb õhtul magama kell 20.00 ja teine päev algab arvestatav ööuni kella 4 ajal hommikul?? Meil lähevad need ajad nii nihkesse et mul pole võimalik teda hoida üleval kuni järgmise uneajani. Kui uni tuleb laps magama panna, vastasel juhul on mul üleväsinud deemon kes ei jäägi enam magama.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 12:53; 18.11 17:19; 18.11 23:51; 06.12 20:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa ei soovi rutiini tekitada egs vaeva näha, pole vaja ka nõu küsida. Võluväel see üldiselt ei juhtu.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 20:21; 19.11 06:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen võimelnud lapse une pärast (mitte küll öösiti) ja saan 100% aru, et tahaks elus midagi muud ka teha, aga päriselt ka, vaevanägemine tasub ära.
Pissimise kohta küsisin sellepärast, et äkki ta ärkab pissihäda/pissimise peale ja siis pole mõnus uuesti magama jääda. Või on näiteks palav (sellest ka janu?). Või stimuleerib füüsiline lähedus üle, tasuks hoopis oma voodisse tõsta. Äkki on siiski mingi reaalne füüsiline põhjus, miks ta ärkab ja uuesti ei uinu, mitte lihtsalt puuduv unerütm. Sest kui kõik magavad ja midagi huvitavat ei toimu, siis ta peaks ju pikapeale aru saama, et on uneaeg.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.11 13:11; 19.11 09:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jäta öised stimuleerivad tegevused ära ja üsna pea hakkab laps öösel magama. Kas ta tõesi mängib ihuüksi pimedas toas tundide kaupa?

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 18.11 14:37; 18.11 19:53; 19.11 09:44;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil oli 1,5a vanuses selline periood paar kuud (isegi kahel lapsel, kolmas on eluaeg maganud nagu karuott, pikalt ja sügavalt), kus laps tõusis öösel üles ja lihtsalt 2-3 tundi ei maganud, lõpuks 5-6 paiku vajus ära. Läks iseenesest paari kuuga üle. Päris iga öö ei olnud, selle unetu öö järel magas rahulikult, aga iga nädal 1 või 2 x oli küll. Midagi teha ei olnud, laps ärkas üles rõõmus ja roosa ja läks mängima! Kui magama surusin, siis sai ülikurjaks ja kisas, sest näha oli, et und tal kohe nagunii ei tule. Eks ma siis kügelesin elutoas tema kõrval, tema mängis väikese tulega ja paari tunni pärast ütles, et lähme magama 😀 nüüdseks on see ammune minevik.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tahan pisut jagada oma kogemust teema algatajaga. Mul on 2 poega (2- ja 4-aastased). Mõlemaga on olnud uneprobleeme, mille lahendamisega tegelesin mõlemiga palju umbes 2-aastaseks saamiseni (kui mitte rohkem). Beebieas oli minu abiliseks raamat ‘Päästke meie uni’. Selle raamatuga viisin lapsed rütmi, kus nad läksid magama kl 20.00 (algul ikka väikese protestiga), magades terve öö, kuid ärgates halvimal päeval 4.30, heal päeval 5.30. Kuna nad läksid 1,5-aastaselt hoidu, jäid nad muidugi hommikuse lastehoidu autosõidu ajal magama ning sage polnud olukord, kus riietasin lahti magava lapse. Esimesed kuud oli väga keeruline, ta võis hoius juba õues mängimise ajal (10-11 ajal) silma kinni panna, kuid tänu toredatele ja toetavatele kasvatajetele venis see aeg üha pikemaks kuni uinusid hoius kenasti teistega koos 13-ajal. Arvasin sel ajal, et see pole võimalik, et laps nii kaua vastu peaks. Nüüdseks oleme säilitanud 20.00 magamaminekuaja, ärkamine u 6.30 (mis on muidugi vara, kuid talutav lasteaia jaoks).

Võiksite kaaluda hakata tooma õhtust magamaminekuaega väikeste sammudega 5-10 minuti võrra varasemaks (või hilisemaks, kui tahab tõesti liiga vara minna) iga 2-3 päeva järel kuni jõuate endale soovitud magamamineku ajani (kui seda kuidagi on võimalik teil oma päeva rütmiga teha). Siis kindlasti püüdke sellest kinni pidada. Üks samm korraga. Siis kui enam-vähem saate selle paika, siis püüdke samamoodi teha lõunauinakuga (isegi kui ta peab hästi väikese uinaku tegema hommikul). Kõige lõpuks tegeleksin mina alles varajaste ärkamistega, kuna need (minu kogemuste põhjal) võivad tal olla harjumuseks saanud: püüdke temaga vaikselt tegelda hämaras vaikselt (nagu olete püüdnud), katsuge teda võimalikult palju voodis hoida. Tean kui raske on seda teha, laps on ju täitsa ärkvel! Minul aitas kaasa pisut see, et kolisin eraldi tuppa lapsega, kuhu ta hiljem jäi üksi.

See võtab aega ja kannatust, kuid saate sellega kindlasti hakkama – omal moel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõigepealt – kas sul laps on loomult õhtune või hommikune? Oled sa katsunud teda jälgida ja aimata, et milline tema loomulik rütm oleks? Ma saan aru, et sellisel pimedal ajal ongi kõik sassis, sest kogu aeg on pime…

Igal juhul.

Mina vastupidi hetkel alustaks sellest, et õhtuuni hilisemaks. Uneaeg saabub nt kell 21:00. Siis ehk magab hommikul pikemalt. Okei, kui on hommikuse iseloomuga laps, siis ei hakka ta sul mitte kunagi magama kella üheksani hommikul, aga äkki magab kasvõi poole kuueni. Ja see on juba edasiminek. Ja päevauneni pead üleval hoidma, teete midaiganes. Kasvõi paned lapse vanni, seal ta ikka magama ei jää 😀 Lihtsalt ei saa enne lõunaunne kui nt kell 12. Ja kui kell 14 üleval ei ole, siis ajad. Ja õhtul jällegi enne magama ei lase, kui kell üheksa. Selles mõttes oli ühel eelmisel vastajal õigus, et rutiini saavutamiseks on lihtsalt aeg-ajalt vaja lapsel nö “käsi väänata”.

Ja laps oma tuppa. Kohe kiiresti. Nad magavad omaette palju paremini, sest keegi ei nihele/norska/keera kõrvalvoodis. Eriti kui rinda enam ei saa. Meie ööd läksid lihtsalt imeliseks peale seda, kui laps 1a6k (peale rinnast loobumist) vanuselt oma tuppa kolis lõplikult. Kõik magasime rahulikumalt.

Aga see on õige, et kui öösel ärkab, siis voodist välja ei saa, mingit tegevust ei paku, tuld põlema ei pane. Kohe paned pikali tagasi, kui tõuseb istuli. Ise teeskled kõrval magamist. Ehk kui ta on nt kell neli öösel ärganud, siis venitadki nii umbes 5.30ni välja ja siis nö ärkate ametlikult. Aga siis sealt edasi tulebki punnitada kella 12 välja kuni saab lõunaunne.

Minul endal on iseloomult õhtune laps ja meil oli sünnist saadik teistpidi trall selle unega – no ei saanud see titt ööunne kell kaheksa. Ja lõpuks ma lõin käega ja jälgisin lapse loomulikku rütmi natuke aega ja sealt hakkasin siis tasakesi paika loksutama. Sest meil oli nii, et kui panin kaheksast enda meelest ta ööunne, siis tulemus oli see, et ta ärkas vahemikus 22:30 – 23:30 uuesti üles. Ühesõnaga tema jaoks ei olnud veel öö – tema jaoks oli see lihtsalt üks päevauni, mida ma talle kaheksast alates peale surusin. Ja no arvatagi, kui laps on maganud 2-3 tundi “päevaund” kella kaheksast õhtul, siis tal kindlasti enne kella kolme öösel uni peale ei tule. Siis tegin graafikus lihtsalt muudatuse, unustasin ära selle teooria, et lapsed peavad kaheksast magama. Kuigi oli näha, et laps oli tegelikult kell pool kaheksa juba väsinud, siis ma ei lasknud teda veel nii vara magama. Hakkasin õhtust uneaega nihutama hilisemaks. Ja siis meil kujuneski välja nii, et tema jaoks normaalne magamamineku (õiguspoolest jäämise) aeg on kell 22:00. Pool kümme oli voodis ja kella kümnest magas. Ja sealt edasi ta enam ei ärganud ka 2h pärast üles ega tegelikult üldse mitte enne hommikut.

Üks mõte veel – kõht peab minu lapsel korralikult täis olema enne magamajäämist. Et kindlasti saab ta veel süüa nii palju kui tahab umbes 40min enne voodisse minekut (sealt edasi pessu) ja mitte ühelgi juhul mitte ühtegi magusat asja, samuti mitte piimasegu. Ikka päris söök peab olema, toitev. Äkki ajab teil ka nälg üles? Eriti kui oli rinnast võõrutamine? Korralik kõhutäis puudu lihtsalt.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka probleemiks öösel ärkamine, aga erinevalt sinu lapsest on minu oma öösel ärgates rõõmus ja tegutsemisvalmis. Praegu on laps seitsmeaastane ja ärkamisi on jäänud ehk veidi vähemaks, kuid need ei ole kadunud kuhugi Tänagi öösel oli enne kolme üleval ja uinus uuesti alles pool kaheksa.
Mis ta siis teeb? Enamasti tuleb kaissu ja üritab magada, mis tegelikult tähendab, et sipleb minu üles. Seda võib ta teha rahulikult kaks-kolm tundi järjest. Mingi hetk ilmselt tüdineb sellest niisama lamamisest ära ja siis muutub aktiivsemaks, hakkab ringi liikuma, endale tegevusi otsima. Jah, mu lapsel ei olnud juba kaheaastaselt probleem tunnike omaette “pimedas” mängida – no igal pool ikka kottpime ei ole ju. Vahepeal, kui igavam hakkas, puges jälle kaissu siplema. Seda senikaua, kuni keegi pereliikmetest ärkas, st harilikult kella kuueni.
Kui hommikul pärast sellist ööd tuli laps lasteaeda viia, siis ta meil küll sealses režiimis ei püsinud – on sõna otseses mõttes nägu pudrukausis magama jäänud lasteaias. Üldse on teda imikust peale olnud väga keeruline nii üleval hoida kui ka unest üles äratada. Lasteaeda pidin mitmed kordi tööajast järele minema, sest laps lõunaunest tuli üles ajada ja siis muutus täiesti hüsteeriliseks, ei suudetud teda maha rahustada.
Kolmeaastaselt kahtlustati autismi, viieselt sai ka diagnoosi. Praegu olen läinud küll seda teed, et kui ärkab, siis tegutsegu tasakesi omaette ja ärgu segagu teisi pereliikmeid (tal on kolm kooliealist õde-venda, kes soovivad öösiti magada), aga mulle kaissu kipub ikka (või kutsub mind enda juurde kaissu). Lõpuks enamasti mina magan tema voodis ja tema tegutseb vaikselt oma toas.

Saage aru, et Ükski laps ei ärka öösel selleks, et multikad vaadata. Kui igapäev ärkab ja multikaid hakkab vaatama, siis muidugi muutub see režiimiks, sellist harjumust ei maksa tõesti tekitada, aga kui enamasti on normaalne režiim, ja laps ikkagi ärkab ning uuesti ei uinu, siis ei ole probleem režiimi puudumises! Minu kogemuse põhjal ei ole vahet, mida laps teeb – kas sipleb voodis või vaatab multikaid – see öö ta igal juhul ei maga ja järgnevad ööd on enamasti nagunii normaalses rütmis kuni järgmise varase ärkamiseni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

D-vitamiini madal tase võib uneprobleeme tekitada. Meil olid mõlemad lapsed suvel hommikust õhtuni väljas ja said rutiinsed 5 tilka ka lisaks. Sügise hakul selgus, et vitamiinipuudus. Doos tõsteti kuuks ajaks kahekordseks. Ja lapsed hakkasid paremini magama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja. Sain päris palju ideesid ja näpunäiteid, tänan!
Olen nüüd hoopis päevikut pidanud et kuna täpselt ta ärkab jne. Ja üheks põhjuseks on tõesti, nagu siingi mainis keegi, nälg! Ta on küll söönud aga sellised olukorrad et nt õhtusöök oli ‘kerge’ või tavapärasest varem. Keegi siin ka kirjutas et jälgida kas laps on hommikune või õhtune. No tuleb välja et 100% õhtune. Kui läheb peale kella 23 magama võib enam vähem kindel olla et magab ilma ärkamata 9-10ni! Nii kui varem magama panime oli keset ööd üleval, ju siis võttis seda kui uinakut mitte ööund.
Praeguseks ongi meil reziim et 23 voodisse ja 9-10 üles. Päevauni 15.00 ja 18.00 vahemikus. Ja sellise rütmiga on laps pidevalt rõõmus ja palju rahulikum. Pole küll ideaalne aga hetkel toimib ja parem kui pidevalt väsinud ja tusane olla. Ainuke probleem on nüüd magama saamine. See käib meil endiselt suure vastu punnimisega.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 18.11 12:53; 18.11 17:19; 18.11 23:51; 06.12 20:55;
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Väikelaps 2 aastase kaootiline unerûtm

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.