Head Perekooli külastajad!

Perekool on Eesti esimene pereportaal. Ehkki viimastel aastatel on loodud uusi kaasaegseid suhtlus- ja infokanaleid, on Perekoolil jätkunud pikaajalisi ja aktiivseid külastajaid - oleme selle üle rõõmsad ja tänulikud.
1. juunil 2024. aastal lõpetab Perekooli foorum oma tegevuse. Hoolimata me püüdlustest hoida Perekooli heatahtliku ja toetava keskkonnana, võivad ka üksikud sobimatud postitused teha palju kurja, kahjustades asjaosaliste enesetunnet ja suhteid.
Jätkame Perekooli lehel igakuiselt uute artiklite ja taskuhäälingu osade avaldamist. Olete südamest oodatud ammutama kaasaegseid tõenduspõhiseid teadmisi naise ja lapse tervise, pere ja suhete teemadel.

Foorumihuvilistel on üks võimalus edaspidiseks suhtluseks näiteks äsja loodud Elufoorumis: elufoorum.com

Sisukate kohtumisteni Perekooli lehel.
Eesti Ämmaemandate Ühing

Esileht Kodunurk 20-35 cm kõrgune suvelill, mis õitseb juuni algusest

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: 20-35 cm kõrgune suvelill, mis õitseb juuni algusest

Postitas:

Soovitage suvelilli, mis oleksid 20-35 cm kõrgused ja mis õitseksid juuni algusest. Või vähemalt juba keskpaigast. Ja veel üks väga tähtis tingimus on, et seda lille ei peaks ette kasvatama: panen kusagil  aprillis seemne lillepeenrasse ja juuni alguses saan õied kätte. On üldse selliseid?

Suurem enamus tahab ettekasvatamist või hakkab õitsema alles juulis. Juuni on kuidagi värvidevaene – kevadised sibullilled on lõpetanud, suvikud saavad hoo sisse alles juulis. Pahatihti on nii, et seemnepakil lubatud juunikuised õied ilmuvad ikkagi päris kuu lõpus. See tähendab aga ühte kuud, mil õisi lillepeenras on väga vähe (mõned püsikud ainult; aga praegu huvitavad mind ikkagi just suvelilled).

See lill ei pea tingimata kaua ilus olema. Võin tagaaias tilli ja salati vahel hilisemaid suvikuid kasvatada (ikka kohe peenrale külvatavaid) ja hiljem lillepeenrasse ümber istutada, kuid tuppa aknalauale ma potsikuid-notsikuid ettekasvatamiseks ei soovi ja muud kohta mul pole. Aianditest ettekasvatatud taimi osta ka ei tahaks. Olen seda varem teinud, kuid eelistaks osta seemnepaki 🙂

+5
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.02 18:23; 26.02 11:43; 26.02 12:57; 26.02 13:12; 26.02 13:42; 26.02 15:51; 27.02 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Raske soovitada kui midagi ei taha. Googelda “varasuvisesed õitsejad aias”. Ka FB aiagrupist võid abi saada, seal toredada ja kogemustega inimesed.

Mul on tohutu hunnik pojenge, aga jah, need on kõrgemad ja esimesel-teisel (kolmandal) aastal peale istutamist ei pruugi üldse õitseda.
Mõned varajased tageetesed hakkavad looma, aga neid peab jälle ette istutama.
Kurekelli on – sulle jälle liiga kõrged. Jasmiin alustab, veigela ka, aga need pole jälle lilled.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 18:57; 26.02 11:09; 27.02 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

selliseid suvelilli (seemnest kasvama minejad) ei olegi. selleks ju kasvatataksegi ette, et üldse meie lühikese suve jooksul õisi saada.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saialill. Mul on ta nn isekülvamisega ja õitseb terve suve. Isekülvamisega muidugi ta seda 20-35 cm kõrgust ei saavuta, üldiselt jäävad isekülvatud taimed mul madalamad.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ettekasvatatud lilli on ju ka puukoolid (ehituspoed) täis ehk saab õigel ajal õitsva lille, ilma ettekasvatuse vaevata. Jah, üks lill on ehk sama kallis kui üks seemnepakk.

Aga eks mingil määral (kui vara-hilja õitsema hakkab) oleneb ka ilmast. Vaatasin seemnepakkidelt, et lõhnav lillhernes (liiga kõrge) ja peiulill (võiks sobida, kasv ca 20cm) on juunis-juuni keskpaigas õitsejad otse peenrast. Et kõige lihtsam ongi ilmselt seemnepakke uurida. Kui lubab juuni alguses õitsemist pakil siis keskpaigas ikka õitseb. Pakkidel juhised ka, et kas otse mulda ja kui mulda panna siis millal õitsemist oodata.

Kui aga ikka pikalt miinust ja külma peaks olema siis ei ole väga vahet, ei taha ükski seemnest vara õitsema hakata.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 09:20; 26.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Isekülvav saialill kindlasti ei hakka juuni alguses õitsema.

Kui sa tahad tingimata ise külvata, aga ka mitte tuppa aknalauale pütsikuid-notsikuid, siis üks variant on uurida nn talikülvi kohta. Ma ise ei ole lilletaimi niimoodi proovinud kasvatada, aga kapsa-kaalikaitaimi küll. Plastpudelil (mulle meeldivad kõige rohkem liitrised Nopri vm piimapudelid) lõikan ülemise kolmandiku ära, põhja augud, muld u 2/3 ulatuses sisse, ülemisele torbikule lõikan serva mõne prao ja torkan selle ilma korgita kaaneks peale. Kuskil märtsi keskel või lõpupoole külvan seemned ja laon sellised kasvupudelid õues poolvarjulisse kohta. Kasvavad tugevad ja külmaga harjunud taimed. Kui nad sinna pudelisse hästi enam ei mahu, aga kasvukoha jaoks veel liiga väikesed on, siis võid vahepeal sinna tilli ja salati vahele panna. Ma kujutan ette, et katset võiks teha lõvilõua, levkoi, tsinnia vmt-ga (aga nagu öeldud, mul omal kogemust ei ole).

Teine variant on järgmiseks aastaks kasvatada kaheaastasi lilli: meelespead, võõrasemad, nelgilised jm.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 10:08; 01.03 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

minu aias õitsevad mai lõpul-juuni algul kõrged priimulad ja ja iirised. juuni keskpaigast lisandub murtud süda ja valged põõsasroosid. jaanipäevast pojengid.

ma arvan, et iirised sobiksid teemaalgataja soovidega.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on palju sorte tulpe. Osa õitseb juba aprillis, mais paljud ja juuni lõpuski veel mõned.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan, et iirised sobiksid teemaalgataja soovidega.

Iirisd on ju sibullilled.
Mul hilised võhumõõgad, aga võrkiiris on küll varajane. Samas see pole jälle seemnest ja on liiga madal 😀

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 18:57; 26.02 11:09; 27.02 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juuni alguses õitsevad alles tulbid. Sellist lille nagu TA soovib, et paned aprillis seemne mulda ja juunis õitseb ei ole peale võilille ja margareeta. Kui ei viitsi lilledega tegeleda – kasvata püsikuid , näiteks pojeng – lollikindel lill, hoolitsemist eriti ei vaja, õitseb mai lõpust juuni lõpuni, on erinevaid värve ja sorte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmisel aastal külvatud sarvkannikesed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 11:27; 26.02 12:35; 01.03 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen seemnepakke uurinud ja tuhlasin neti läbi juba enne siia küsimust postitades. Olen siin soovitatud saialilli kasvatanud, mul hakkasid nad õitsema alles juulis. Seemnemaailma lehel väidetakse, et peiulill Valencia on kõige varajasem õitseja, kuid, tsiteerin: “avamaale võib peiulilled külvata mai lõpus- juuni alguses.” Ma tahaks juuni alguses juba õisi 🙁

https://seemnemaailm.ee/et/marigold-valencia.html

Seemnepakkide uurimisest veel… Pakil võib ju kirjas olla, et õitseb juunist ja et võib külvata otse peenrale, kuid… Toon siin näite:  “aprillis külvikasti, pikeeritud taimed istutada kasvukohale peale öökülmi. Võib külvata ka otse peenrale. Õitseb juunist oktoobrini.” Aga see “õitseb juunist…” kehtib ikkagi ainult nonde aprillis ettekülvatud taimede kohta. Ja väga harva on kirjas täpsustus, kas hakkab õitsema kuu alguses, keskel või lõpus, enamasti lihtsalt kuu. Ja minu kogemuse järgi on see juuni puhul kuu lõpp.

Kaheaastased tekitavad lillepeenrasse pikaks ajaks rohelist lehemassi, sedasama teevad ka püsikud (kuigi mitte nii pikaks ajaks), n-ö hõivavad koha, kus võiks olla värvi. Just seepärast ma uuringi suvikute kohta. Neid ma vahetaks suve jooksul kas või mitu korda – ühes ja samas kohas kõigepealt üks õitsev lill, siis tagaaiast teine, kuni külmadeni välja. Püsikuid (nt murtudsüda jt) on mul selles mõttes piisavalt , et rohkem ei taha . Ainult nendega jääb õieilu väheks.

Talikülv on huvitav asi, aitäh soovitamast, uurin edasi.

Aprilli alguses mulda, juuni alguses (või hiljemalt keskpaigas) õitsema, st 2-2,5 kuud külvamisest õitsemiseni. Kas tõesti midagi pole?

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.02 18:23; 26.02 11:43; 26.02 12:57; 26.02 13:12; 26.02 13:42; 26.02 15:51; 27.02 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aprilli alguses mulda, juuni alguses (või hiljemalt keskpaigas) õitsema, st 2-2,5 kuud külvamisest õitsemiseni. Kas tõesti midagi pole?

Mõtle nüüd ise. Sa ei saa muuta taime arenguks vajalikku aega ega tingimusi. Seeme vajab idanemiseks sooja ja niiskust. Muld võib ju teatud tingimustel aprilli alguseks olla sulanud, kuid külmas lähevad seemned piimale. Enamasti on meil kevadised öökülmad mai keskpaigani, alles pärast seda võib suvelilled välja istutada.

Kui tahad juuni keskpaigaks kindlaks päevaks õitsvat lillepeenart, lähed turule ja istutad koos potiga maha  õitsvad taimed. Valik peaks päris suur olema. Kastad hoolega ja katad potiservad kergelt mullaga, et näha poleks. Võid ka juuni alguses ilma potita istutada. Siis jõuavad taimed juurduda ja kohaneda.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 11:27; 26.02 12:35; 01.03 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõtle nüüd ise. Sa ei saa muuta taime arenguks vajalikku aega ega tingimusi. Seeme vajab idanemiseks sooja ja niiskust. Muld võib ju teatud tingimustel aprilli alguseks olla sulanud, kuid külmas lähevad seemned piimale. Enamasti on meil kevadised öökülmad mai keskpaigani, alles pärast seda võib suvelilled välja istutada.

Kõik suvelilled ei karda külma. On päris palju suvelilli, mida külvatakse avamaale aprillis. Näiteks “Kalifornia läänemagun”, kannatab 4-5 külmakraadi. Kuid õitseb alles juuni lõpust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.02 18:23; 26.02 11:43; 26.02 12:57; 26.02 13:12; 26.02 13:42; 26.02 15:51; 27.02 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei viitsi lilledega tegeleda – kasvata püsikuid

Ma väga viitsin lilledega tegeleda, ümber istutada ja mässata, kuid ma ei taha tuppa aknalauale seda ettekasvatusmajandust. See ei näe ilus välja.

Ainult juunikuu ongi lillepeenras kuidagi kurb, enne ja pärast seda on värve küllaga.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.02 18:23; 26.02 11:43; 26.02 12:57; 26.02 13:12; 26.02 13:42; 26.02 15:51; 27.02 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei viitsi lilledega tegeleda – kasvata püsikuid

Ma väga viitsin lilledega tegeleda, ümber istutada ja mässata, kuid ma ei taha tuppa aknalauale seda ettekasvatusmajandust. See ei näe ilus välja.

Ainult juunikuu ongi lillepeenras kuidagi kurb, enne ja pärast seda on värve küllaga.

Sulle on mitu korda ju pakutud lahendust, et puukoolid/ehituspoed/turud müüvad ju valmis ettekasvatatuid istikuid. Ainult osta ja istuta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 09:20; 26.02 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei viitsi lilledega tegeleda – kasvata püsikuid

Ma väga viitsin lilledega tegeleda, ümber istutada ja mässata, kuid ma ei taha tuppa aknalauale seda ettekasvatusmajandust. See ei näe ilus välja.

Ainult juunikuu ongi lillepeenras kuidagi kurb, enne ja pärast seda on värve küllaga.

Sulle on mitu korda ju pakutud lahendust, et puukoolid/ehituspoed/turud müüvad ju valmis ettekasvatatuid istikuid. Ainult osta ja istuta.

Tänan, jah, see on ka variant, olen seda varemgi teinud (kirjutasin sellest juba oma esimeses postituses), kui eelistaksin siiski seemet peenrale puistata. Lootsin, et siin keegi äkki teab kas või ainsatki taime, mis niimoodi õitsema läheb, kuid paraku vist mitte…

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.02 18:23; 26.02 11:43; 26.02 12:57; 26.02 13:12; 26.02 13:42; 26.02 15:51; 27.02 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei jõua meie kevadega peaaegu ükski suvelill mai algusest (aprillis enamasti pole veel nii soe) ühe kuuga täisõide kasvada. Selleks on aiandites istikud ja pisitaimed. Ka saialill ei hakka nii vara õitsema, põhiõitseaeg on ikka peale jaanipäeva. Mai lõpp- juuni ongi just selline kurvem aeg aias, et kevadised õitsejad on läbi, on veel õunapuud, sirelid ja jasmiinid ja siis on natuke tühjust, kuni hakkavad õitsema suvelilled.

Kõige suurema õieilu saab vast kevadisest padjandfloksist, leeklillest, aga see pole ka kindlöasti selline “viskan seemne maha ja õisi tuleb kohe” lill, esimene aasta seemnest ei õitsegi.  Kõik sellised avamaale külvatavad lilled- rukkililled, saialilled, kosmosed jms ei hakka nii vara rikkalikult õitsema.

Kui on vaja mingiks ürituseks aed ilusaks saada, siis panustaks ostetud amplitele, aiandiistikutele (võõrasemad, laiskliisud, amplipetuuniad jne on sel ajal juba saada).

Juuni alguses õitsevad sibullilled veel, viimased tulbid ja poeedinartsissid ehk, aga nendega praegu ju midagi istutada ega külvata nagunii ei saa, sama kevadiste püsikutega (esimesed päevaliiliad, murtudsüdamed jms).

Üheaastaste suvelillede külviaeg sõltub sellest, kui kaua kulub taimel külvist õitsemiseni. Näiteks harilik saialill, harilik kosmos, suureõieline lina, kaunis kipslill, suureõieline mungalill jmt on kiire kasvuga (külvist õitsemiseni kulub umbes 4–6 nädalat) ja nende seemne saab mais otse peenrale külvata. Kasvukohale külvake ka nende lillede (nt kuldlill ja läänemagun) seeme, mis ei talu pikeerimist ja ümberistutamist. Avamaale külvates kulub seemet 2–3 korda rohkem kui taimi ette kasvatades. Kui tahate istutada juba õitsvaid taimi või kujundada nendega peenrale kindlaid mustreid, tuleks ka kiirekasvulised liigid ette kasvatada.

https://maaelu.postimees.ee/4425463/aeg-kulvata-suvelillede-seemet

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõige suurema õieilu saab vast kevadisest padjandfloksist

Kui on vaja mingiks ürituseks aed ilusaks saada, siis panustaks ostetud amplitele, aiandiistikutele (võõrasemad, laiskliisud, amplipetuuniad jne on sel ajal juba saada).

Padjandflokse mul on, erinevates toonides, fantastiliselt ilusad, kuid nad õitsevad mul mais. Võibolla mõni päev juunis ka.

Ei taha mingiks ürituseks aeda ilusaks, tahan, et igal aastal oleks ka juunikuus lillepeenar rõõmsalt värviline. Soovitavalt taskukohaste vahenditega.

Ei jõua meie kevadega peaaegu ükski suvelill mai algusest (aprillis enamasti pole veel nii soe) ühe kuuga täisõide kasvada.

Ja siin ongi küsimus: millised vähesed suvelilled (või milline ainuke suvelill) seda siiski teeb? Äkki kellelgi on kogemust?

0
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.02 18:23; 26.02 11:43; 26.02 12:57; 26.02 13:12; 26.02 13:42; 26.02 15:51; 27.02 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juunis ei õitsegi eriti lilli. Kevadlilled, tulbid-nartsissid, on lõpetanud, südasuvised õitsejad pole veel alustanud. Ma olen kohe vaadanud lillepoodidest ja tuttavate aedadest. Minu probleem on selles, et surnuaiapühad on enamasti jaanipäeva paiku ehk juunis. Selleks ajaks tuleks lähedaste hauad “lille lüüa”, et külatädikestel poleks põhjust nuriseda. Aga valik on sel ajal väga väike. Põhimõtteliselt on aed-karikakra erinevad sordid, pojengid,  ja kogu lugu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Juunis ei õitsegi eriti lilli. Kevadlilled, tulbid-nartsissid, on lõpetanud, südasuvised õitsejad pole veel alustanud. Ma olen kohe vaadanud lillepoodidest ja tuttavate aedadest. Minu probleem on selles, et surnuaiapühad on enamasti jaanipäeva paiku ehk juunis. Selleks ajaks tuleks lähedaste hauad “lille lüüa”, et külatädikestel poleks põhjust nuriseda. Aga valik on sel ajal väga väike. Põhimõtteliselt on aed-karikakra erinevad sordid, pojengid, ja kogu lugu.

Juunis on ju väga palju õitsejaid! Pojengid, iirised, päevaliiliad.  Siis tuleb minu aeda ikaldus, sest mul tavalised liiliad väga ei õitse. Millalgi augustis alustavad floksid ja hortensiad, mul on  väheste õite periood just suve keskel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas see värviline ilu peab just õitest olema? Äkki uurid hoopis huvitavate lehtedega taimi? Siis on sul kogu suve värviline laik aias.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja siin ongi küsimus: millised vähesed suvelilled (või milline ainuke suvelill) seda siiski teeb? Äkki kellelgi on kogemust?

Sulle on ju soovitatud, aga su kriteeriumid on väga jäigad.

Minul ei ole oma aiaga probleem, sest mul on püsikuid ja paljud sordid kindlasti üle 35cm. Ka ei põlga ma ära aiandililli ega tujutse enda ettekasvatuspottide üle. Veel: minu jaoks ei käi väga kokku aiandus ja soodne. Fakt, et aiaga tegelemine maksab ja kui aiandus on hobi, siis isiklikult kulutan hobile meelsasti. Seemnepakk on tõesti odav (veel odavam ise korjata seemneid), aga nagu näha, siis sinule sobivat lillevarianti ei ole (uurisid FB-st?).

Võid jätta osa murulappi niitmata, kasvab sulle popp ja looduslik peenar – liigirikkus, nagu on moekas väljend. Noh, puukidega võiks sellisel juhul rohkem arvestada…

* läheb tšillisid ja habaneerosid mulda panema. Aiahoolikute aknalauad, kapiääred, põrandad jm on kevadeti nii ägedad virr-varrilised ????????

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 25.02 18:57; 26.02 11:09; 27.02 09:42;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on juba püsikuid ka, rohkem ei taha, põhjuse tõin eespool välja.

Kõrgemad lilled mul sinna kohta ei sobi, mujal on olemas.

FB kontot pole ja ei kavatse teha ka 😉

On aias ka mõni värviliste lehtedega taim, kuid need nii eredat värvilaiku ikkagi ei tekita.

Päris õiteta mu aed juunis ei ole, soovitatud püsikud on enamuses olemas.

Ma ei palunud suurt valikut, kõigest kas või ühtainsat lille, kuid see pidi tõepoolest vastama kõikidele nõutud kriteeriumitele. Aga kui pole, siis pole. Aitäh kaasa mõtlemast ja kõike head!

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 7 korda. Täpsemalt 25.02 18:23; 26.02 11:43; 26.02 12:57; 26.02 13:12; 26.02 13:42; 26.02 15:51; 27.02 12:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mine lihtsalt Hansaplanti juunis ja osta, mis meeldib.

Mul on maakodus neid suuri lillepotte, ostan igal aastal uued lilled. Tihti suve jooksul vahetan ka paar raksu, mõned lõpetavad õitsemise, mõned surevad lihtsalt ära.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja, soovitan veel juunis minna jalutada botaanikaaed läbi, äkki jääb midagi silma, mis enda peenrasse sobiks. Võibolla ikkagi mingi hiljem õitsev sibullill või suve esimeses pooles pikalt õitsev püsilill. Aga katseta siis ise ka kiirekasvuliste suvelillede talikülviga ja anna juunis teada, kuidas õnnestus! Leidsin näiteks sellise kiirekasvulisemate loetelu: “harilik saialill, harilik kosmos, suureõieline lina, kaunis kipslill, suureõieline mungalill”. Kosmosed on küll kõrgemad, kui sul vaja. Äkki veel godeetia, hispaania käokannus, klarkia, kivikilbik, tukalill (kerisin Seemnemaailma suvelillevaliku läbi).

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.02 10:08; 01.03 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on sellised võõrasemad ja sarvkannikesed (lilla, kollane, valge, sinine… värvigamma) aga need tuleb kas sügisepoole külvata, et talvituksid noored taimed või taimena osta. Ostsin Bauhofist n 10-paki , maksis 2.70, ei arva, et kallis. Õitses maist kuni külmadeni kui viitsisin ära õitsenud õisi ära korjata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ah mis sa jamad, tuleb kevad ja kõik aianduspoed hakkavad müüma petuuniaid ja peiulilli kampaaniahindadega. Nt eelmise aasta kampaania, hind ei tapa http://www.kriisis.ee/allahindlus?id=821887

Või külvad hästi varakult saialill, on lollikindel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Näiteks “Kalifornia läänemagun”, kannatab 4-5 külmakraadi.

Ilmselt on seda, et mõni sügisene öökülm ei tee midagi. Kevadine külm paneb taime arengu seisma.

 

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 26.02 11:27; 26.02 12:35; 01.03 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma pole mingi suur iluaednik ja lillepeenardel on erinevaid lilli. Ei ole olnud oluline, kas taim on olnud kindla kriteeriumiga, lihtsalt olen pannud neid, mis meeldivad. Kui ma mõtlen õitsemisele, siis kevadel tulbid ja nartsissid. Iirised. Siis juunis pojengid. Ja jaanipäevaks umbes hakkavad minu lemmikumad – talinelgid. Neid ka soovitan.           Siis järjekorda ei tea täpselt, aga kurekatlad, valged ja lillad, ka lemmikud. Päevaliiliad, mis lõhnavad nagu pärnaõied mul. Siis püsikrikakar ja kuningakroonid ja lilla päeakübar. Ja unustasin suured lemmikud floksid. Nii et selles suures peenras õitsevad mu valitud lemmikud pidevalt. Ise istutan üheaastastest maha ikka astreid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Kodunurk 20-35 cm kõrgune suvelill, mis õitseb juuni algusest