Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 kuud töötu ja depessioon murrab..

Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 111 )

Teema: 3 kuud töötu ja depessioon murrab..

Postitas:

mul küll igav ei hakanud – lugesin raamatuid, tegin sporti, tegelesin lastega, koristasin maja, vaatasin telekat, suhtlesin sõpradega, tegin valmistoidu tellimise asemel ise süüa

Kas sa koduperenaise ameti peale ei ole mõelnud?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

isegi tippjuhid soovitavad võtta aega logelemiseks, see täidab akusid ja uuesti tööle minnes on energiat ja tahet märksa rohkem

See on õige, aga kas selleks peab kohe aasta aega logelema? See oli minu küsimus, piisaks ju 2-3 kuust.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa koduperenaise ameti peale ei ole mõelnud?

Kas kõik töötud võiks ümber nimetada koduperenaisteks või -meesteks? Kõik nad vist koristavad ja teevad süüa. Või see on ainult naiste amet?

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kõik töötud võiks ümber nimetada koduperenaisteks või -meesteks? Kõik nad vist koristavad ja teevad süüa. Või see on ainult naiste amet?

Kui lugeda tyyna viimast postitust sellest, mida tema siis tegi kui ei pidanud tööl käima, siis tegelikult teevad ka tööl käivad inimesed täpselt samu asju. Ei midagi erilist. Kõik me teeme peale tööd süüa, teeme sporti, tegeleme lastega, loeme raamatuid jne

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik me teeme peale tööd süüa, teeme sporti, tegeleme lastega, loeme raamatuid jne

Seda ma mõtlesingi, et kõik ju teevad neid asju, lihtsalt töötavad ka lisaks. Imelik on seda eraldi ametiks pidada.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tyyna on eriline. Tema on tubli! Tema otsib tööd alles siis kui tuju tuleb ja kohe leiab ka. Tyyna ei satu iial sellisesse olukorda, et on kolm kuud tööta ja depressioon murrab. Miks küll teemaalgataja kurdab, Tyyna ei suuda seda mõista. Töökohti on jalaga segada! Madalapalgalist tööd on superhea teha! Mis siis, et Tyyna pole seda ise kunagi teinud, aga teistele kõlbab kindlasti! Hoiab vormis!

Seda, et Tyynat vahepeal põhiliselt mees ülal pidas, ta targu ei maini. Tubli.

+7
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

loe ikka kõik sõnad kokku – kui OTSIMA olen hakanud, mitte kui töötuks olen jäänud. mind on mitu korda koondatud (ettevõtted tegevuse lõpetanud) ja alati olen ära kasutanud maksimaalse TKH aja ehk alati on mu puhkepaus olnud vähemalt pool aastat, korra ka üle aasta

Inimesed on erinevad, aga ma ise ei kujuta ette, et mis raske töö see oli, millest peab peale koondamist lausa aasta otsa puhkama? Ma saan aru, et mingi 2-3 kuud on ok, eriti veel kui suvine aeg, aga mida sa meie sombusel sügisajal siin (linnas) teed? Kolad lihtsalt ajaviiteks töötuna mööda linna? Minu jaoks oleks see sihitult elatud elu. Aja raiskamine. Aeg on see ressurss, mida me kunagi tagasi ei saa. Huvi pärast küsin, ma ei ole ise kunagi veel töötu olnud.

Ja see, et veedad kogu oma elu kontoris tööl, on paremini elatud elu?

Ma ei ole töötu, pole vajadust tööl käia. Naudin vabadust, reisin.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tyyna on eriline. Tema on tubli! Tema otsib tööd alles siis kui tuju tuleb ja kohe leiab ka. Tyyna ei satu iial sellisesse olukorda, et on kolm kuud tööta ja depressioon murrab. Miks küll teemaalgataja kurdab, Tyyna ei suuda seda mõista. Töökohti on jalaga segada! Madalapalgalist tööd on superhea teha! Mis siis, et Tyyna pole seda ise kunagi teinud, aga teistele kõlbab kindlasti! Hoiab vormis!

Seda, et Tyynat vahepeal põhiliselt mees ülal pidas, ta targu ei maini. Tubli.

tore iroonia, aga mees ei pidanud mind sel ajal üleval, mehega panustame suhteliselt võrdselt igapäevaellu. elasin TKH-st ja säästudest. teemaalgataja on keskastmejuht, seega ka tema TKH on eeldatavasti kõrgem kui selveri kassapidaja palk. sama oli ka mul. kui sellega ära ei elaks, siis oleks kassapidajad ammu nälga surnud.  säästusid kogungi ka selleks, et aeg-ajalt pikalt puhata saaks. reisimas tõesti sel ajal ei käinud, kuid ka eestis on toredaid kohti, kus saab tasuta või odavalt käia. esimesse kohta, kuhu kandideerisin, ka tööle ei võetud, aga see on ju loomulik, kõik ei sobigi kõigile. mõned ei vastanud üldse, mõned kutsusid vestlusele, keegi aga umbes kuuga kutsus ikka tööle. samas valisin ka ise, et see, kuhu minna, pakuks ka mulle endale midagi.

enamus tööandjaid ei taha meeleheitel töötajaid, vaid sellist, kes tuleb rõõmsa ja rahulikuna tööle ja tahab seda teha. meeleheide peletab, olgu selle põhjuseks siis mis iganes. kes tahaks meeleheitlikku juhti? juht peab olema enesekindel ja stabiilne

samamoodi on raske normaalset meest leida naisel, kes meeleheitlikult endale meest otsib, või siis rasestuda jms  😉 naerata, ja maailm naeratab sulle vastu. kui depressioon murrab, siis küsi perearstilt AD

taivopalm – miks ma peaks püsivalt koduperenaiseks hakkama? ma naudin oma tööd, samamoodi naudin võimalust vahepeal sellest pikemalt puhata ja kodule pühenduda – aknad pesta, kõik kapid järjest ära koristada ja sorteerida jne. töö kõrvalt saaks ka, aga kuna kodu on üsna suur, siis põhjalikult selle tegemine töö kõrvalt jääb pigem järgmist töötu aega ootama. kuue ajal tööd lõpetades ja seitsmeks koju jõudes ei jaksa enam süüa tegema hakata, ostan/tellin kusagilt toidu. koondatuna on aega ise kokata, uusi asju katsetada. imetlen naisi, kes peale tööpäeva veel ise nullist süüa hakkavad tegema, kellel kodu läigib puhtusest jne. mina oma uneaja või nädalavahetuste arvelt seda teha ei taha, veedan nädalavahetuse pigem lastega kusagil huvitavas kohas käies kui kodu läikima lüües. koduabilist ka võtta ei taha, et keegi võõras mu asjades sobraks

+5
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

samamoodi naudin võimalust vahepeal sellest pikemalt puhata ja kodule pühenduda – aknad pesta, kõik kapid järjest ära koristada ja sorteerida jne. töö kõrvalt saaks ka, aga kuna kodu on üsna suur, siis põhjalikult selle tegemine töö kõrvalt jääb pigem järgmist töötu aega ootama.

Päriselt või? Selleks ootad aega, millal jälle töötu oled, selle asemel et palgata keegi, kes su aknad ära peseks, kui tõesti ei jõua. Väga huvitav lähenemine, et naine peab vahepeal pidevalt töötu olema, et maja korrastada. Äkki võtad siis pereliikmed ka appi või palkad kellegi, kui see üle jõu käib. Kas su mees on ka pidevalt töötu, et kodu korrastada? Pakun, et ükski mees sellise asja peale ei tuleks.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see, et veedad kogu oma elu kontoris tööl, on paremini elatud elu? Ma ei ole töötu, pole vajadust tööl käia. Naudin vabadust, reisin.

Me oleme juba kõik aru saanud, et sa oled üks siinsetest miljonäriprouadest:) Tore et sa oma eluga rahul oled ja ei pea tööl käima, aga ei ole paha, kui sa seda meile kõigile siin aeg ajalt meelde tuletad.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

taivopalm – miks ma peaks püsivalt koduperenaiseks hakkama? ma naudin oma tööd, samamoodi naudin võimalust vahepeal sellest pikemalt puhata ja kodule pühenduda – aknad pesta, kõik kapid järjest ära koristada ja sorteerida jne. töö kõrvalt saaks ka, aga kuna kodu on üsna suur, siis põhjalikult selle tegemine töö kõrvalt jääb pigem järgmist töötu aega ootama. kuue ajal tööd lõpetades ja seitsmeks koju jõudes ei jaksa enam süüa tegema hakata

Miks sa peaksid koduperenaiseks hakkama? Sa ise vastasid oma küsimusele. 99% inimestest ei pea selleks jälle end töötuna arvele võtma, et kodus sahtlid ära koristada ja aknad ära pesta.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

samamoodi naudin võimalust vahepeal sellest pikemalt puhata ja kodule pühenduda – aknad pesta, kõik kapid järjest ära koristada ja sorteerida jne. töö kõrvalt saaks ka, aga kuna kodu on üsna suur, siis põhjalikult selle tegemine töö kõrvalt jääb pigem järgmist töötu aega ootama.

Päriselt või? Selleks ootad aega, millal jälle töötu oled, selle asemel et palgata keegi, kes su aknad ära peseks, kui tõesti ei jõua. Väga huvitav lähenemine, et naine peab vahepeal pidevalt töötu olema, et maja korrastada. Äkki võtad siis pereliikmed ka appi või palkad kellegi, kui see üle jõu käib. Kas su mees on ka pidevalt töötu, et kodu korrastada? Pakun, et ükski mees sellise asja peale ei tuleks.

miks ma peaks võtma võõra inimese oma sahtleid ja kappe sorteerima??? ja ise siis kõrval seisma, et selle võib ära visata, seda ei või? akendega on nüüdseks lihtne, ostsin roboti ja see peseb. mehel on omad kodused kohustused, millega tegeleb ja mida mina ei taha teha. tema tööpäevad on veel pikemad kui mul.

miks ma ei võiks olla vahepeal töötu? maksan ju iga kuu töötuskindlustusmaksu ja kui ettevõte oma tegevuse lõpetab ja mu koondab, siis mul on täielik õigus selle hüvitise saamiseks. ma ei ela selleks, et töötada, vaid töötan selleks, et elada. ja kui vahepeal tekib soodne võimalus pikemalt puhata, siis seda ma ka teen. isegi töötukassa ei eelda, et koondatu peaks võtma vastu esimese sobiva töö, vaid võib otsida ja valida endale sobilikku

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks iga naine jõuab varem või hiljem selle koristamise juurde? Mul on juba koristatavate naiste vastu allergia tekkimas, kas muud elus ei ole kui koristamine? Koristamine on mida tuleb rõhutada kui suurt ja olulist osa elutegevuses?

Pikalt naine räägib kui haritud ta on, reisib metsikult, loomulikult juhiamet, aktsiad, ärid ja siis jõuame ikka selle koristamise juurde? Koristamine… aga kus on avatud silmaring või üldse näha elu mingis kõrgemas prismas? Ei olegi.

+6
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma naudin oma tööd, samamoodi naudin võimalust vahepeal sellest pikemalt puhata ja kodule pühenduda – aknad pesta, kõik kapid järjest ära koristada ja sorteerida jne. töö kõrvalt saaks ka, aga kuna kodu on üsna suur, siis põhjalikult selle tegemine töö kõrvalt jääb pigem järgmist töötu aega ootama. kuue ajal tööd lõpetades ja seitsmeks koju jõudes ei jaksa enam süüa tegema hakata, ostan/tellin kusagilt toidu. koondatuna on aega ise kokata, uusi asju katsetada. imetlen naisi, kes peale tööpäeva veel ise nullist süüa hakkavad tegema, kellel kodu läigib puhtusest jne. mina oma uneaja või nädalavahetuste arvelt seda teha ei taha, veedan nädalavahetuse pigem lastega kusagil huvitavas kohas käies kui kodu läikima lüües. koduabilist ka võtta ei taha, et keegi võõras mu asjades sobraks

Ma ei kujuta ette, millist head tasu sa saad, et oled nõus igapäevaselt 6-ni töötama ja 7-ks koju jõudma, valmistoitu sööma ja oma elu argipäeval kõrvale jätma. See peab algama tõesti kusagilt 4000-5000 neto, et keegi sellist elu nõus on taluma. Kohutav!

Ja mis imelik eriala see, kust pidevalt koondatakse?

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma naudin oma tööd, samamoodi naudin võimalust vahepeal sellest pikemalt puhata ja kodule pühenduda – aknad pesta, kõik kapid järjest ära koristada ja sorteerida jne. töö kõrvalt saaks ka, aga kuna kodu on üsna suur, siis põhjalikult selle tegemine töö kõrvalt jääb pigem järgmist töötu aega ootama. kuue ajal tööd lõpetades ja seitsmeks koju jõudes ei jaksa enam süüa tegema hakata, ostan/tellin kusagilt toidu. koondatuna on aega ise kokata, uusi asju katsetada. imetlen naisi, kes peale tööpäeva veel ise nullist süüa hakkavad tegema, kellel kodu läigib puhtusest jne. mina oma uneaja või nädalavahetuste arvelt seda teha ei taha, veedan nädalavahetuse pigem lastega kusagil huvitavas kohas käies kui kodu läikima lüües. koduabilist ka võtta ei taha, et keegi võõras mu asjades sobraks

Ma ei kujuta ette, millist head tasu sa saad, et oled nõus igapäevaselt 6-ni töötama ja 7-ks koju jõudma, valmistoitu sööma ja oma elu argipäeval kõrvale jätma. See peab algama tõesti kusagilt 4000-5000 neto, et keegi sellist elu nõus on taluma. Kohutav!

Ja mis imelik eriala see, kust pidevalt koondatakse?

enamus kontoritöid on 9-18 tööajaga. tunniga poest läbi käia ja koju jõuda – tallinnas tavaline, isegi lühike aeg ja enamus inimestest “talub” sellist elu kordi väiksema palga eest kui sinu välja toodud. valmistoit ei tähenda selveri kuuma toidu letti, vaid ikka normaalset toitu. koondamised pole olnud seotud mitte minu erialaga, vaid firmade tegevuse lõpetamisega, mida 20+ aasta jooksul aeg-ajalt ikka juhtub, siis koondatakse kõik töötajad, ole sa koristaja või direktor

+4
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui ilma töötamata elatud saab, siis ometi on ju niipalju muid asju veel peale töö teha.

Selge see. Ainuke asi, et eeldab kellegi leidmist, kelle kulul siis elada saaks.

Ei eelda. Jutt käis siin olukorrast, kui TKH on piisavalt suur, et saab endale pikemat puhkamist lubada. No ja mõnesugune varu ehk on ka varasema usina töötamisega kogunenud.

 

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma naudin oma tööd, samamoodi naudin võimalust vahepeal sellest pikemalt puhata ja kodule pühenduda – aknad pesta, kõik kapid järjest ära koristada ja sorteerida jne. töö kõrvalt saaks ka, aga kuna kodu on üsna suur, siis põhjalikult selle tegemine töö kõrvalt jääb pigem järgmist töötu aega ootama. kuue ajal tööd lõpetades ja seitsmeks koju jõudes ei jaksa enam süüa tegema hakata, ostan/tellin kusagilt toidu. koondatuna on aega ise kokata, uusi asju katsetada. imetlen naisi, kes peale tööpäeva veel ise nullist süüa hakkavad tegema, kellel kodu läigib puhtusest jne. mina oma uneaja või nädalavahetuste arvelt seda teha ei taha, veedan nädalavahetuse pigem lastega kusagil huvitavas kohas käies kui kodu läikima lüües. koduabilist ka võtta ei taha, et keegi võõras mu asjades sobraks

Ma ei kujuta ette, millist head tasu sa saad, et oled nõus igapäevaselt 6-ni töötama ja 7-ks koju jõudma, valmistoitu sööma ja oma elu argipäeval kõrvale jätma. See peab algama tõesti kusagilt 4000-5000 neto, et keegi sellist elu nõus on taluma. Kohutav!

Ja mis imelik eriala see, kust pidevalt koondatakse?

Pole see, keda tsiteerid, aga inimeste päevakava on erinev. Mina näiteks alles 11-ks jõuan töökohale kohale. Kl 18 lahkuda on vägagi sobiv.

 

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pole see, keda tsiteerid, aga inimeste päevakava on erinev. Mina näiteks alles 11-ks jõuan töökohale kohale. Kl 18 lahkuda on vägagi sobiv.

Ja mina 10-ks ja lahkun veidi enne 16.00. Kui kell 18.00 peaks lahkuma, siis ei viitsiks ise ka enam nullist süüa teha, pärast tööd trenni minna ega kodus peale telekavaatamise midagi teha. Mis elu see kokkuvõttes oleks?

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jutt käis siin olukorrast, kui TKH on piisavalt suur, et saab endale pikemat puhkamist lubada.

Kui TKH on piisavalt suur, siis oli ka palk varem veel suurem. Mõistlik oleks siis endale koju koristamisteenus palgata, kui ise kogu aeg tööl ja pärast tööd ei jaksa ja vabadel päevadel ei taha (arusaadav). Selleks ei pea ajama niisugust soga, et töötuna on hea maja koristada, sest tööl käivana kohe üldse ei suuda. Imelik on seda lugeda ka seetõttu, et sel inimesel näikse olevat ka mees ja lapsed, kes omakorda võiksid kodus koristamisesse panustada, et sahtlid poleks nii sassis, et ema peaks järjekordset koondamist kui hingeõnnistust ootama.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ega seda koristamist ka eriti kauaks ei jätku, kui see ongi päeva põhitegevus. Korterile teeb vast nädalaga tiiru peale, majas läheb kauem. Ja kui selle käigus peab põhjalikult juurdlema, kas osta uus puhastusvahend või oleks mõistlikum see 5 eurot kõrvale panna, sest pole teada, mis edasi saab… , siis polegi siin rohkem tõestada midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 aastat töötu, sain tööle lõpuks min. palgaga. Vot see on tase, siin päästab ainult pael ja saalist kostub naer.  Suurem jagu kohti ongi min, palgaga, aga elama peab. Kuidas, vot see on küsimus ja mina ei jõua kahe kohaga tööl olla. Kandideerisin ikka hulgi.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

iks sa esimestel kuudel pead sada protsenti ära kulutama? Olen ise koondamise üle elanud ja sellest anti teada 3 kuud ette. Läksin koheselt säästurežiimile, et võimalikult palju kõrvale panna. Kuna antud juhul on tegemist keskastme juhiga, siis sai ta piisavat palka, et isegi see 40%  ei ole kommiraha ja midagi nagu pidi tagavaraks ka olema. Jah olenebki palju palgast, mida enne töötuks jäämist said. Mõne 40% palgast on suurem kui mõne täispalk. Kui olid väga väikese palgaga, jah on raske veel väiksema sissetulekuga. Toimetulekutoetus on muideks olemas. Nii lihtsalt kodutuks ei jää.

Mis see piisav palk oli?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 aastat töötu, sain tööle lõpuks min. palgaga.

Otsi lihtsalt edasi, korra nädalas vaata töökuulutused üle, sest paljuski on töö leidmine ka puhas loterii – kas sa satud nägema just sellist teadet, mis sulle sobib ja kuhu sina sobid.

Täiskohaga iga päev 8 tundi tööd tehes on miinimumpalk väga halb variant. On ka osaajaga selliseid töökohti, kus kätte saad miinimumpalga, aga sa ei pea selle eest hommikust õhtuni rabama. Nii jääb ka aega vaadata mingeid muid lisaotsi, millega veidi juurde teenida.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil vaikselt hakatakse otsima juhile lisaks teist, kuna koormus on suurenenud ja olemasolev ei jõua enam kõike. Kuulutust üleval veel ei ole ja kuna  värbamisteenusega ei olnud rahul, siis seda enam ei kasuta. Tundus väga pealiskaudne teenus, aga vb meile sattus ka lihtsalt selline kliendihaldur. TA kui tahad täpsemat infot, jäta mingi meil.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja kui ilma töötamata elatud saab, siis ometi on ju niipalju muid asju veel peale töö teha.

Selge see. Ainuke asi, et eeldab kellegi leidmist, kelle kulul siis elada saaks.

Miks? Oma investeeringutest elan ju.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm kuud pole veel põhjust nukrutseda. Esimesel aastal ei peaks veel kandideerima sinna, kuhu tegelikult ei taha, et küll ma siis edasi otsin. Tööandja ju tahab, et koht oleks pikemalt täidetud. Tõenäosus, et kolme esimese kuu jooksul vabaneb kusagil sulle sobiv rusikas silmaauku ametikoht, on ju pigem väike. Arvesta pikema perioodiga aasta kuni kaks. Kui materiaalselt vähegi kannatab, siis ära võta vastu esimest suvalist sinu oskustega mitte sobivat kohta.

Ja millest need inimesed vahepeal elama ja arveid maksma peaks, oskad siin nõu anda?

Igast palgast iga kuu igal töökohal oma kogu töise elu ajal peab teatud summa kõrvale panema.

Kui 10 aastat töötada, ütleme, no nt ca 2000 eur kätte palgakahvlis, siis kui sellest iga kuu panna kõrvale 50 eur, siis 10 aasta pärast see kogunenud 6000 eur on vägagi teretulnud majandusliku olukorra leevenduseks.

Kui palk on väiksem, siis nt 1500 juures 25 eur tundub suurena “ära andmiseks”, aga 25 eur on jällegi samas selline summa, mille nimel saab koomale tõmmata kodu/pere eelarves olevast väljaminekust loobudes.

Töötuks jäädes on siis siiski lisaks toetustele jmt olemas veel lisapuhver, mille abil saab üür, elekter ja telefon makstud päris mitmeks korraks.

Ning veel üks asi: kui otsid ja otsid uut tööd, aga rahavaru on otsakorral ja 1-2 kuu pärast tead, et ei suuda arveid tasuda, siis…

No siis jah lähedki sinna tööle, kus vabu töökohti on ja palk on samuti nirupoolne, aga nii suur siiski,  et üür saab makstud, valgus jääb tuppa, telefon töösse ja midagi jagub kõhtu kah.

Teed siis vahepeal jah tööd, mis ei vasta su kvalifikatsioonile, aga saad arved makstud ja nö “oma makaronid” ostetud ning saad sel halvemal ajal ju sama moodi endale edasi sobivamat ametikohta otsida.

Niimoodi ei tule see depressioon kah nii kergelt kallale.

 

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm kuud pole veel põhjust nukrutseda. Esimesel aastal ei peaks veel kandideerima sinna, kuhu tegelikult ei taha, et küll ma siis edasi otsin. Tööandja ju tahab, et koht oleks pikemalt täidetud. Tõenäosus, et kolme esimese kuu jooksul vabaneb kusagil sulle sobiv rusikas silmaauku ametikoht, on ju pigem väike. Arvesta pikema perioodiga aasta kuni kaks. Kui materiaalselt vähegi kannatab, siis ära võta vastu esimest suvalist sinu oskustega mitte sobivat kohta.

Ja millest need inimesed vahepeal elama ja arveid maksma peaks, oskad siin nõu anda?

Igast palgast iga kuu igal töökohal oma kogu töise elu ajal peab teatud summa kõrvale panema.

Kui 10 aastat töötada, ütleme, no nt ca 2000 eur kätte palgakahvlis, siis kui sellest iga kuu panna kõrvale 50 eur, siis 10 aasta pärast see kogunenud 6000 eur on vägagi teretulnud majandusliku olukorra leevenduseks.

Kui palk on väiksem, siis nt 1500 juures 25 eur tundub suurena “ära andmiseks”, aga 25 eur on jällegi samas selline summa, mille nimel saab koomale tõmmata kodu/pere eelarves olevast väljaminekust loobudes.

Töötuks jäädes on siis siiski lisaks toetustele jmt olemas veel lisapuhver, mille abil saab üür, elekter ja telefon makstud päris mitmeks korraks.

Ning veel üks asi: kui otsid ja otsid uut tööd, aga rahavaru on otsakorral ja 1-2 kuu pärast tead, et ei suuda arveid tasuda, siis…

No siis jah lähedki sinna tööle, kus vabu töökohti on ja palk on samuti nirupoolne, aga nii suur siiski, et üür saab makstud, valgus jääb tuppa, telefon töösse ja midagi jagub kõhtu kah.

Teed siis vahepeal jah tööd, mis ei vasta su kvalifikatsioonile, aga saad arved makstud ja nö “oma makaronid” ostetud ning saad sel halvemal ajal ju sama moodi endale edasi sobivamat ametikohta otsida.

Niimoodi ei tule see depressioon kah nii kergelt kallale.

6000 eurot on mingi puhver? Mind ajaks nii väikesed säästud paanikasse.

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kolm kuud pole veel põhjust nukrutseda. Esimesel aastal ei peaks veel kandideerima sinna, kuhu tegelikult ei taha, et küll ma siis edasi otsin. Tööandja ju tahab, et koht oleks pikemalt täidetud. Tõenäosus, et kolme esimese kuu jooksul vabaneb kusagil sulle sobiv rusikas silmaauku ametikoht, on ju pigem väike. Arvesta pikema perioodiga aasta kuni kaks. Kui materiaalselt vähegi kannatab, siis ära võta vastu esimest suvalist sinu oskustega mitte sobivat kohta.

Ja millest need inimesed vahepeal elama ja arveid maksma peaks, oskad siin nõu anda?

Igast palgast iga kuu igal töökohal oma kogu töise elu ajal peab teatud summa kõrvale panema.

Kui 10 aastat töötada, ütleme, no nt ca 2000 eur kätte palgakahvlis, siis kui sellest iga kuu panna kõrvale 50 eur, siis 10 aasta pärast see kogunenud 6000 eur on vägagi teretulnud majandusliku olukorra leevenduseks.

Kui palk on väiksem, siis nt 1500 juures 25 eur tundub suurena “ära andmiseks”, aga 25 eur on jällegi samas selline summa, mille nimel saab koomale tõmmata kodu/pere eelarves olevast väljaminekust loobudes.

Töötuks jäädes on siis siiski lisaks toetustele jmt olemas veel lisapuhver, mille abil saab üür, elekter ja telefon makstud päris mitmeks korraks.

Ning veel üks asi: kui otsid ja otsid uut tööd, aga rahavaru on otsakorral ja 1-2 kuu pärast tead, et ei suuda arveid tasuda, siis…

No siis jah lähedki sinna tööle, kus vabu töökohti on ja palk on samuti nirupoolne, aga nii suur siiski, et üür saab makstud, valgus jääb tuppa, telefon töösse ja midagi jagub kõhtu kah.

Teed siis vahepeal jah tööd, mis ei vasta su kvalifikatsioonile, aga saad arved makstud ja nö “oma makaronid” ostetud ning saad sel halvemal ajal ju sama moodi endale edasi sobivamat ametikohta otsida.

Niimoodi ei tule see depressioon kah nii kergelt kallale.

6000 eurot on mingi puhver? Mind ajaks nii väikesed säästud paanikasse.

Ja kui mina saaks 2000 eurot palka, siis ma ei oskaks ettegi kujutada, mida sellise rahahunnikuga peale hakata….

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

6000 eurot on mingi puhver? Mind ajaks nii väikesed säästud paanikasse.

Lugesin ka seda ja kümme aastat peab seda veel koguma. Mis sellest rahast siis üldse enam alles on.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja see, et veedad kogu oma elu kontoris tööl, on paremini elatud elu? Ma ei ole töötu, pole vajadust tööl käia. Naudin vabadust, reisin.

Me oleme juba kõik aru saanud, et sa oled üks siinsetest miljonäriprouadest:) Tore et sa oma eluga rahul oled ja ei pea tööl käima, aga ei ole paha, kui sa seda meile kõigile siin aeg ajalt meelde tuletad.

Aga kui minu elu on selline, kas ma ei tohi postitada?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 61 kuni 90 (kokku 111 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. 3 kuud töötu ja depessioon murrab..