Esileht Beebi ja mitmikud 3-kuune jääb enamasti õuekombes magama?!

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: 3-kuune jääb enamasti õuekombes magama?!

Postitas:
  • Meil on unega sünnist saati nadisti olnud, nüüd olen saanud ta niikaugele, et toas magamajäämiseks kussutan teda 15-30 min, aga ta ärkab enamasti 45 min pärast üles, kui mitte varem. Kui aga panen õuekombe selga, siis uinub nutuga umbes 5 min pärast. Lähme õue ja siis on kindel laks, et laps magab vähemalt 3h järjest. On olnud kordi, kus magab päeval 5 tundi. Siis olen ta ikka üles äratanud, kartuses, et äkki ta ajab öö ja päeva sassi. Peale seda pikka uinakut on üleval kuni 23ni, siis jääb ööunne. Ma muidugi hakkan teda 19-20 ajal magama panema, vannitan, läheme vaiksesse, pimedasse tuppa, toidan teda, aga kõik kordub. Vb 10 min magab, siis ärkab jälle üles. Vahepeale jutustab, naerab. Järgneb uus toidukord. Ja nii ongi juba kell 23 või lausa kesköö. Perearst ütleb kõige peale, et see on normaalne..
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Liiga vähe infot. Mitu uinakut laps päevas teeb, kas ainult selle ühe pika? 3-kuuse kohta natuke vähe.

See, et laps ainult õues vankris magab hästi, on tavaline. Las siis nii magabki.

Õhtuse magamamineku kellaja kohta ei oska midagi arvata, kui ei tea, mis kell ta sellest päevasest ärkab. Igal juhul kui ta ka kell 16 ärkab ja ööunne 23, siis see tundub, et natuke palju. Võimalik, et laps on hoopis üleväsinud ja ei suuda uinuda, võibolla ei sobi talle magamapanemise rituaal.

Mul ühega lastest oli ka probleem – esimestel nädalatel võttis ööunne panemine 2 h aega – päeval kustus alati rinnal, aga õhtuti ei kustunud rinnal ja 2 h siis kulus igal õhtul, proovisime erinevaid taktikaid. Lõpuks tegime unekooli – neid variante on erinevaid, pead leidma endale sobiva taktika, guugelda nt “leebe unekool”, pm juba esimesel päeval kui hakkasin unekooli tegema, võttis see 1 h aega 2 h asemel, kuni sügavalt uinus; 2 nädal hiljem hakkas normaalselt uinuma. Päeval muidugi magas vankris õues ja minu mõlemad lapsed on  3-kuuselt 3-4 uinakut päevas teinud, millest üks on ka 2-3 h olnud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga ongi täiesti normaalne. Sinu jaoks lihtsalt ebameeldiv, aga normaalne. Imikud on väga erineva unerütmiga, mõni jääbki kohe magama ja magab nagu nott, teist kussutad tunde, et ta teeks oma poole tunnise uinaku. Ma soovitan lihtsalt katsetada erinevaid variante: nt varem voodi, hiljem voodi, hämar tuba, kottpime tuba jne. Äkki leiate midagi, mis lapsele paremini sobib. Ja kui ei leia, siis aitab aeg. Lõpuks nad hakkavad paremini magama, mõni kuue kuuselt, mõni paari aastaselt. Elu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui aga panen õuekombe selga, siis uinub nutuga umbes 5 min pärast. Lähme õue ja siis on kindel laks, et laps magab vähemalt 3h järjest.

Su laps magab nagu tavaline beebi.
Aga silma jäi pealkirjas ja tekstis see kombe mainimine. Kas ta jääb ka toas selle kombe see kohe magama? See on päris hea, saad nt rõdu peale panna magama või talvel lahtise aknaga tuppa, kui väga kole ilm on vm

Mis puudutab uneaegasid ja pikkust, siis see on väga individuaalne ja vanematel on akks lähenemist – lasta lapsel magada nii nagu soovib või siis kujundada mingi päevakava omalt poolt (alguses siis äratades mingil ajal, hiljem hakkab eeldatavalt ise ärkama)
Vali kumb sulle südamelähedasem ja toimi selle järgi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Beebi ja mitmikud 3-kuune jääb enamasti õuekombes magama?!