Esileht Kodunurk 3liikmelise pere toidueelarve kuus

Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )

Teema: 3liikmelise pere toidueelarve kuus

Postitas:

Mul pole õrna aimugi, milline on meie toidueelarve kuus, aga nüüd oleks edasisteks plaanideks seda koheselt vaja teada. Kirjutage palun mis on teie reaalne ja pigem minimaalne toidukulu ühes kuus, et teaksin umbes (keskmise) arvestada, mis summa selleks kõrvale vajab panemist.

0
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 14:20; 19.03 20:15; 19.03 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

250

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.

2-liikmelisele läks 2018.aastal meil 300 eurot kuus (seal sees ka WC-paber jms majapidamiskraam mis supermarketist tuleb). Töölõuna kodust kaasas ja see ka summa sees.
Lisaks on omast käest marjad-seened-hoidised-mesi-mingil määral juurikad ka.
Lisanduvad restoraniarved ca 2-3x kuus.

Nii et 450-ga peaksid vast arvestama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja meil pole õrna aimugi, millised on teie toitumisharjumused. Seega ei saa vastata.

+13
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 15:17; 19.03 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

300-500, oleneb kui palju teil endal kuskilt sahvrist võtta on ja oleneb, mida sööte, aga alla 300 on juba sendiveeretamine ja kalkuleerimine. Ja ega see 500-gi veel mingi jube priiskamine ole.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul pole õrna aimugi, milline on meie toidueelarve kuus, aga nüüd oleks edasisteks plaanideks seda koheselt vaja teada. Kirjutage palun mis on teie reaalne ja pigem minimaalne toidukulu ühes kuus, et teaksin umbes (keskmise) arvestada, mis summa selleks kõrvale vajab panemist.

Ja sa päriselt ei suuda seda tagantjärele ka umbes välja arvutada? Wow, on mõnel ikka vaimne võimek(t)us 😀

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 19:19; 19.03 19:29; 19.03 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aasta tagasi oli sama teema, vahepeal lapsed suuremaks kasvanud ja lapsed söövad rohkem ja ei oska arvutada? Huvitav küll, kuidas need lapsed küll tehti!

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 19:22; 19.03 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aasta tagasi oli sama teema, vahepeal lapsed suuremaks kasvanud ja lapsed söövad rohkem ja ei oska arvutada? Huvitav küll, kuidas need lapsed küll tehti!

No selleks ei ole küll mõistust vaja.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 19:19; 19.03 19:29; 19.03 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aasta tagasi oli sama teema, vahepeal lapsed suuremaks kasvanud ja lapsed söövad rohkem ja ei oska arvutada? Huvitav küll, kuidas need lapsed küll tehti!

No selleks ei ole küll mõistust vaja.

Võibolla küll, aga süüa küsivad ikkagi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 19:22; 19.03 19:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ussitage ja norige kui tahate, aga ma tõesti ei tea toidukulusi. Kasutan sularaha ja ostan lisaks toidule ju veel riideid/kosmeetikat jm. Aasta tagusest teemast ei tea ka midagi, meil ei olnud siis veel last. Praegu tahan lihtsalt lapse kõrvalt mõndadele kursustele minna ja sügisest alustada üliõpilasena, aga ma ei tea, kas saaksime rahaliselt hakkama. Ema muidugi julgustab, et aitab vajadusel, aga abi küsiks ikka viimases hädas.

+2
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 14:20; 19.03 20:15; 19.03 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

400-500€ kuus, senti ei sae ja paaniliselt odavamaid hindu ei otsi. Selle summa sees ka pesuvahendid/kodukeemia ja kassitoit supermarketist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ussitage ja norige kui tahate, aga ma tõesti ei tea toidukulusi. Kasutan sularaha ja ostan lisaks toidule ju veel riideid/kosmeetikat jm. Aasta tagusest teemast ei tea ka midagi, meil ei olnud siis veel last. Praegu tahan lihtsalt lapse kõrvalt mõndadele kursustele minna ja sügisest alustada üliõpilasena, aga ma ei tea, kas saaksime rahaliselt hakkama. Ema muidugi julgustab, et aitab vajadusel, aga abi küsiks ikka viimases hädas.

See oli sul praegu päris oluline informatsioon näiteks, et aasta tagasi last veel ei olnud. Oma rinnapiimal+kodutoidul oleva aastase lapse pealt vaadates ütleksin, et toidukulud on sama hästi kui null (aga piimasegusid ja purgitoite ostes tuleks arvatavasti kenake summa). Kui su laps oleks teismeline noormees, oleks lugu hoopis teine.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 20:53; 20.03 06:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

400-500€ kuus, senti ei sae ja paaniliselt odavamaid hindu ei otsi. Selle summa sees ka pesuvahendid/kodukeemia ja kassitoit supermarketist.

Meie 3-liikmelisel perel on kuu toidupoe kulud umbes samasse kanti. Seal sees siis toit, esmased hügieenitarbed ja pesuvahendid ehk igapäevakaup tavalisest supermarketist.
Otseselt kokku ei hoia, samas ei larista ka ja pigem käin poes harvem ja teen korraga nädala ostud. Toitu teeme üldiselt kodus ise, valmistoitu igapäevaselt perele söömiseks ei osta.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 20:53; 20.03 08:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse toit just on minu arvates ülikallis, ta saab lasteputru, rp asendajat ja tuubipüreesi, anname ka enda kõrvalt ühtteist maitsta, aga meie toit on pigem näksimine. Ma olen proovinud küll, aga ei oska süüa eriti teha, kui siis pelmeene või makarone, aga neid lapsele ei anna.
Aitäh, kes on asjalikke vastuseid andnud ja ei arvusta seda, et veel noor, loll ja kogemusteta olen. Last me küll nii varakult ei plaaninud, aga vähemalt anname endast kõik ja saame hakkama, laps ei ole meilt midagi ära võtnud ja ei viska unistusi nurka, et ülikooli ei lähekski.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 14:20; 19.03 20:15; 19.03 21:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga ma tõesti ei tea toidukulusi.

ja tuubipüreesi

ei viska unistusi nurka, et ülikooli ei lähekski.

Enne ülikoolile mõtlemist õpi põhikooli tasemel õigekiri ära.
Raha saad ema käest sulas ja jaopärast, et ei tea, palju tuli, palju läks? Nipp sulle – kirjuta üles iga kord, kui kusagilt sulli saad. Veel parem nipp – mine tööle, siis on suht teada, palju pappi peale tuleb iga kuu.

+9
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 19.03 19:19; 19.03 19:29; 19.03 21:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No alusta täna ja hakka kirja panema kõike, mida poest ostad. Tee üks Exceli tabel ja toksi tšekid sisse, mitte ainult toidule ja majapidamisele kulutatud summad, aga kõik. Juba kuu-paari pärast kindlasti näed, kui palju millele kulutad ja kust saaks koomale tõmmata, kui vaja.
Jah, on tüütu, aga mis teha. Kellegi teise kogemused sind ei aita üldse, kõigil on erinev elustiil, toitumisharjumused, maitsed.
Keegi sinu kulutusi ja harjumusi siin ju ei tea, ise pead enda majapidamise üle arvestust pidama.

PS: olen beebitoitude hindadega väga hästi kursis ja veendunud, et nii lihtlabaseid asju, mille 100 grammi eest poes suurt raha maksma pead, on ülilihtne ise kokku keeta. Saad oma 10 korda odavamalt.
Ei ole vaja mingit kokakunsti ega maitsestamisoskust, lihtsalt keeda või auruta. Neil poe omadel on ikka nii jube maitse, et kui titt on võimeline neid suhu võtma, siis ise tehtuid seda enam. Leia lihtsalt õiged komponendid ja tasakaal toiduainete vahel.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 22:20; 21.03 01:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ussitage ja norige kui tahate, aga ma tõesti ei tea toidukulusi. Kasutan sularaha ja ostan lisaks toidule ju veel riideid/kosmeetikat jm. Aasta tagusest teemast ei tea ka midagi, meil ei olnud siis veel last. Praegu tahan lihtsalt lapse kõrvalt mõndadele kursustele minna ja sügisest alustada üliõpilasena, aga ma ei tea, kas saaksime rahaliselt hakkama. Ema muidugi julgustab, et aitab vajadusel, aga abi küsiks ikka viimases hädas.

Siis oleks aeg kõik oma pere tulud ja kulud sendi täpsusega vähemalt kuu aja jooksul kirja panna.
Hoia alles kõik kviitungid. Ka “tühisena” tunduvad 1-2 eurosed kulutused.

Koosta lihtne exceli tabel(seal jääb käsitsi kokku löömine ära, kui oled valemitega sina peal) või kirjuta kasvõi vihikusse eraldi välja iga tseki pealt välja söök/jook, majapidamine(wc ja puhastustarbed, riided, võid ka eraldi lapse lahtri välja tuua, transport(buss, auto, takso, kütus), meelelahtus jne.

Isegi ühe kuu lõikes annab see üsna hea ülevaate, mille peale kulub ja kui palju.

Üks suur kulu on kindlasti mähkmed, rpa(aastane seda väga enam tegelikult ei vajagi, kui pole allergiat, ka keefiir on hea asendus) ja muidugi needsamad tuubis püreed ja poe purgitoit. Samuti igasugu jogurtid ja kohupiimakreemid. Tean, kuna need on mugavad ja laps isuga sööb aga kui tahad kokku hoida, näed ka vaeva.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 15:17; 19.03 22:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aasta tagasi oli sama teema, vahepeal lapsed suuremaks kasvanud ja lapsed söövad rohkem ja ei oska arvutada? Huvitav küll, kuidas need lapsed küll tehti!

No selleks ei ole küll mõistust vaja.

On ikka, täitsa reaalselt on olemas paarid, kes ilmuvad arstile ja kurdavad, et naine ei ole kolme aasta jooksul veel rasedaks jäänud, siis tuleb välja, et üritati suusekis või päraku kaudu ja ei suudeta uskuda, et nii ei saa. Eks neid on üks paar 100 000 kohta aga neid on.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse toit just on minu arvates ülikallis, ta saab lasteputru, rp asendajat ja tuubipüreesi, anname ka enda kõrvalt ühtteist maitsta, aga meie toit on pigem näksimine. Ma olen proovinud küll, aga ei oska süüa eriti teha, kui siis pelmeene või makarone, aga neid lapsele ei anna.

Vajad minimaalset toidukulu? – õpi kartulit keetma.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 20:53; 20.03 06:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Üldiselt on toidukulude mõistlikuma hoidmise alus toiduvalmistamise oskus. Ise tehes tuleb sageli toidu kilohind tegelikult olematu. Nt ühepajatoidu erinevad versioonid, supid jne, ise algainetest valmistatud potitäie hind on ikka üsna väike tegelikult. Näksides toitumine võib vabalt minu meelest ka 800-1000 eurot kuus võtta.
Ise tehtavatest kodutoitudest saab väga lihtsa vaevaga ka beebile tema osa eraldada ja sageli polegi vaja midagi eraldi talle teha või siis saab mingi osa kodutoidust ja juurde paar köögivilja keeta või arutada pole mingi küsimus. Nt paned ahju kanakoivad. Ühe maitsestad lapsele sobilikult, keerad fooliumisse ja paned samale pannile teiste juurde. Kui juurde tehtav lisand pole väikelapsele sobilik, paned samal ajal mõned köögiviljad pliidile talle. Ühepajatoidu või supi teed valmis lapsele sobilike maitseainetega, tõstad tema koguse kõrvale, lisad ülejäänud maitseained ja keedad veel mõned minutid. Kotlette tehes teed kotletitaigna algul lapsesõbraliku, eraldad tema paari kotleti osa, seejärel lisad muud maitseained ja teed ülejäänud kotletid.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 20:53; 20.03 08:01;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tee kaks kuud kirjapanemist, tsekkide pealt ja ongi käes. Samas laps kasvab, hakkab rohkem sööma, hakkad ise süüa tegema, asjad muutuvad. Kui teie perel on kindel kuusissetulek, siis sa üldvaate saad ka praegu kokku panna. Iga kuu ju riideid ja kosmeetikat ei osta. Kommunaalukulud eraldi, noorel hea mälu, saad ka eelmise kuu ostud ja sõidud ja käimised vee eraldi panna, nii et võta eelmine kuu ja see kuu ja saadki teada. Aprillist hakkad täpsemalt.
Kuigi ma tean inimesi, kes ei võtagi toidupoe tšekke peaaegu kunagi koju kaasa.
Väike laps sööb veel vähe. Ise olen elanud nii, et aastane laps sööb seda, mida ülejäänud perekond, omatehtud sööki. Kui on vaja kokku hoidma hakata,(millks muidu neid kulutusi kiiresti vaja?), siis selleks puhuks sobib omatehtud kodutoit kõige paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa ka aru, mida annab sulle võõra inimese toidukorvi maksumus. Aga ega ma kade pole. Kui olin 1. lapsega kodus, pidin majandama 250 euroga kuus (sh kõik majapidamistarbed) ehk u 7-8 eurot päev. Nüüd 4-liikmeline pere+ suur koer kulub u 600. Tegelikult saaks vähemaga, aga pole viitsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil kulub toidupoes enamasti kuus umb 300 euri (sh jooksvalt maj. tarbed ja kirjatarbed lapsele, kassitoit, kassiliiv, sh üks kolmest on kasvuspurdiga teismeline).
Aga meil on keldrist üldjuhul kuni kevadeni võtta kartul/porgand, sel aastal siiamaani ka õunad, igasugused hoidised, külmosas toormoos/marjad, külmutatud maitseroheline. Lisaks on aastast vähemalt 4 kuud maalt pärit hea värsket kraami “tasuta” olemas. Ei harrasta väga võileibade söömist ja vahenäksimisi, vaid sööme söögikorra ajal korralikult (söögikorra maksumus tuleb kindlasti tunduvalt odavam, kui kõhu täis saamiseks näkside ja võileiva kattete maksumus), sööme tööpäeviti igaüks tööl/koolis lõunat.
Aga rahalisate võimaluste kaalumist tuleks minu arust ikka alustada enda tulude ja kulude kaalumisest. Juba ühe nädalaga saab ju mingigi ülevaate, kui palju toidupoes kulutate, kas saate söönuks, jääb palju järgi/viskate palju minema. Edasi juba saab kokku hoida ilmselt natuke planeerides, mida sööte, mida kust ostate ja tõesti käiagi poes nimekirja alusel, et vältida igasuguseid emotsioonoste.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi ma tean inimesi, kes ei võtagi toidupoe tšekke peaaegu kunagi koju kaasa.

Mina ka ei võta, milleks seda sodi vaja on? Tavaliselt ütlengi, et tšekki ei soovi.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuigi ma tean inimesi, kes ei võtagi toidupoe tšekke peaaegu kunagi koju kaasa.

Mina ka ei võta, milleks seda sodi vaja on? Tavaliselt ütlengi, et tšekki ei soovi.

Siin teemas peaksid sa ju aru saama küll, milleks tšekki vaja on.
Seda on vaja neil, kes üritavad oma kuludest täpsemat sotti saada veidi pikema perioodi jooksul.
Mina ka tunnen oma kulutusi juba piisavalt hästi, enam ei pea arvet pidama, jälgin veidi lihtsalt igapäevakuludeks mõeldud üldsummat ning tulen selle raames hästi toime, aga oli minulgi aeg, kui samuti kirjutasin kõik üles, liitsin ja lahutasin ja planeerisin põhjalikult. Pidasingi tabelit ja kogusin kogu pere tšekid kokku. Ja pagan, kui keegi polnud seda kassast võtnud!
Kvartali tulemus oli tegelikult väga ilmekas.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 22:20; 21.03 01:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lapse toit just on minu arvates ülikallis, ta saab lasteputru, rp asendajat ja tuubipüreesi, anname ka enda kõrvalt ühtteist maitsta, aga meie toit on pigem näksimine. Ma olen proovinud küll, aga ei oska süüa eriti teha, kui siis pelmeene või makarone, aga neid lapsele ei anna.

Aitäh, kes on asjalikke vastuseid andnud ja ei arvusta seda, et veel noor, loll ja kogemusteta olen. Last me küll nii varakult ei plaaninud, aga vähemalt anname endast kõik ja saame hakkama, laps ei ole meilt midagi ära võtnud ja ei viska unistusi nurka, et ülikooli ei lähekski.

Sa ei pea ju ostma valmistoitu lapsele. Minul just väikese lapse toidu peale peaaegu ei kulunudki raha. Kui rinnapiimaga lõpetasime, siis edasi jõi vett või isepressitud mahlasid. Tuubipüreede aseemel sai puuviljatükke või tegin puuviljad püreeks. Beebiputrusid samuti laps ei saanud. Panin idandatud toortatart mõne puuviljaga kannmikserisse ja valmis. Kasulikum ja maitsvam kui beebipudrumöks. Ja vähehaaval hakkas meiega sama toitu sööma.

Sinule soovitan söögitegemine ära õppida, saad odavamalt ja tervislikumalt läbi.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingi aasta tagasi oli sama teema, vahepeal lapsed suuremaks kasvanud ja lapsed söövad rohkem ja ei oska arvutada? Huvitav küll, kuidas need lapsed küll tehti!

No selleks ei ole küll mõistust vaja.

On ikka, täitsa reaalselt on olemas paarid, kes ilmuvad arstile ja kurdavad, et naine ei ole kolme aasta jooksul veel rasedaks jäänud, siis tuleb välja, et üritati suusekis või päraku kaudu ja ei suudeta uskuda, et nii ei saa. Eks neid on üks paar 100 000 kohta aga neid on.

Vaevalt tänapäeval selliseid paare on. Aga hiljuti mingis dokumentaalfilmis nägin küll, et mingi keskaegne Inglismaa vmt kuningapaar ei saanud lapsi ning lähemalt uurides selgus lähikondsetele, et kuningas toimetas kuninganna nabaaugu kallal. Kui kuningas vastava õpetuse abil õige augu üles leidis, selgus, et kuninganna ei olnudki aher.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

meil kolmeliikmelisel perel kulub toidule keskmiselt 550 kuus. loomatoidud, puhastusvahendid jms tuleb lisaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aga ma tõesti ei tea toidukulusi.

ja tuubipüreesi

ei viska unistusi nurka, et ülikooli ei lähekski.

Enne ülikoolile mõtlemist õpi põhikooli tasemel õigekiri ära.

Raha saad ema käest sulas ja jaopärast, et ei tea, palju tuli, palju läks? Nipp sulle – kirjuta üles iga kord, kui kusagilt sulli saad. Veel parem nipp – mine tööle, siis on suht teada, palju pappi peale tuleb iga kuu.

See kulusi ja püreesi lõikab lausa silmnägemisse.
Meie kolmeliikmeline pere, kus kõik on täiskasvanud, kulutab kus umbes 450 eur toidupoes. Siin sees ka puhastusvahendid, deodorant, šampoonid, seep, pesuvahendid, kassiliiv, paberikaubad jne. Kassi ja koera toit lisandub lemmikloomapoest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 29 postitust - vahemik 1 kuni 29 (kokku 29 )


Esileht Kodunurk 3liikmelise pere toidueelarve kuus

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.