Esileht Väikelaps 4-aastane tüdruk

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: 4-aastane tüdruk

Postitas:

Mul kodus kasvamas 4-aastane tütar .Mure selles et ta on liiga julge ja liiga aktiivne.Nt kui me bussiga sõidame siis ta tihti peale hakkab teiste lastega seal suhtlema . Kodus ta kisab ja karjub liiga kõvasti ja naerab liiga kõvasti ning hüpab ja jookseb justkui üldse ei taha paigal püsida . Talle meeldib väga mänguväljakutel käia .Olen seal koos temaga üsna palju Kuna see on koht kus ta Saab end välja elada.Tihti peale ta ei taha sõna kuulata. Ta on hästi energiline ja aktiivne kuid liiga kõva häälega .Nt eile käisime mu email külas ning seal ta ka naeris hästi kõvasti ning kui ta pani tähele et sellega tal õnnestus endale tähelepanu pôörata siis ta tegi niimoodi just veel rohkem .

+1
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 14:07; 26.05 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas tal kuulmine on kontrollitud?

Minu poiss on ka hulljulge(ohtustaju kohati puudub), väga aktiivne(paigal eriti ei püsi) ja osades sobimatute kohtades liiga valjuhäälne(nt poes).
See valjuhäälsus on tulnud nüüd viimastel aastatel ilmselt lasteaiast, sest seal on kära palju ja õpetajate tähelepanu saamiseks nad harrastavad üksteisest üle karjumist. Ja see jääb külge.

Nüüd ongi sinu kohus lapsele seletada ja õpetada, et teatud olukordades ja kohtades ei ole ilus kõva häälega naerda, karjuda ja rääkida. See võtab aega aga lõpuks saab ta aru sellest.
Ja mis aitab kõvasti rääkimise vastu ideaalselt, on sosistamine. Hakka ise temaga sosistades rääkima. Nii sa köidad ta tähelepanu ja ta keskendub paremini ning tõmbab ka oma häälest paar nooti alla.
Seda soovitas mulle üks lasteaiaõpetaja. Ja see tõesti toimib. Mitte alati aga enamuse ajast.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, kus on öeldud, et kõik lapsed oleksid tingimata oma emotsioone sissepoole elavad ja vaiksekesed, kes kohe kindlasti ei naudi seltskonda ega tähelepanu keskpunktis olemist? Ongi lihtsalt seltskondlikum, temperamentsem ja väljapoole elav laps sattunud, muud ei midagi.

Kas küsimus oli selles, kuidas lapse kõvahäälset rääkimist ja naermist ohjeldada seal, kus see pole sobiv?

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei tohi tüdruk olla julge, häälekas ja suhtlemisaldis? Kui ta oleks poiss, kas sa siis ütleksid sama käitumise kohta, et ta on liiga julge?

Mul on mulje, et sul on ettekujutus, et kuna tegemist on tüdrukuga, siis nii ei sobi? Muidu sa ei kirjutaks eraldi lapse sugu teema pealkirja.

Lase tüdruk olla julge ja häälekas! Iseasi on see, kui on tegemist kohaga, kus kõik inimesed peaksid vaiksemad olema, siis jah manitse ja õpeta teda, aga kui sul on peas kiiks, et TÜDRUKUD peaksid olema vaiksed hiirekesed, siis sellest kiiksust püüa küll vabaneda. Püüa sellisele asjale läheneda sooneutraalselt. Iga kord, kui tekib tahtmine öelda: tüdrukud nii ei tee, siis püüa sõnasabast kinni saada ja mitte seda rõhutada. Tüdrukud võivad olla julged, võivad olla häälekad ja võivad oma kodus naerda kõva häälega. Seda, et võõrastega ei tohi kaasa minna ja teatrisaalis ollakse tasemini, saad õpetada ka nii, et sa ei rõhuta tüdrukuks olemist.

Väga tore, kui sul on energiline ja rõõmus laps. Ilma põhjuseta ära seda alla suruma hakka. Sugu ei ole põhjuseks, miks öelda, et ära karga ja ole tasa.

+5
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 15:07; 24.05 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on 4aastane poiss ja ta on ka väga valjuhäälne, eriti lasteaiast tulles. Ilmselt on seal see müratase nii suur, et ta harjub kõvasti rääkima ja kodus kulub aega, et ümber harjuda.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei tohi tüdruk olla julge, häälekas ja suhtlemisaldis? Kui ta oleks poiss, kas sa siis ütleksid sama käitumise kohta, et ta on liiga julge?

Mul on mulje, et sul on ettekujutus, et kuna tegemist on tüdrukuga, siis nii ei sobi? Muidu sa ei kirjutaks eraldi lapse sugu teema pealkirja.

Lase tüdruk olla julge ja häälekas! Iseasi on see, kui on tegemist kohaga, kus kõik inimesed peaksid vaiksemad olema, siis jah manitse ja õpeta teda, aga kui sul on peas kiiks, et TÜDRUKUD peaksid olema vaiksed hiirekesed, siis sellest kiiksust püüa küll vabaneda. Püüa sellisele asjale läheneda sooneutraalselt. Iga kord, kui tekib tahtmine öelda: tüdrukud nii ei tee, siis püüa sõnasabast kinni saada ja mitte seda rõhutada. Tüdrukud võivad olla julged, võivad olla häälekad ja võivad oma kodus naerda kõva häälega. Seda, et võõrastega ei tohi kaasa minna ja teatrisaalis ollakse tasemini, saad õpetada ka nii, et sa ei rõhuta tüdrukuks olemist.

Väga tore, kui sul on energiline ja rõõmus laps. Ilma põhjuseta ära seda alla suruma hakka. Sugu ei ole põhjuseks, miks öelda, et ära karga ja ole tasa.

Miks peaks julgustama kellegi valjuhäälset kisa ja karjumist? Spordiplatsi ääres ehk, aga kindlasti mitte kodus ega seltskonnas.

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks peaks julgustama kellegi valjuhäälset kisa ja karjumist? Spordiplatsi ääres ehk, aga kindlasti mitte kodus ega seltskonnas.

Ma pole rääkinud julgustamisest, et karju karju ja veel kõvemini, vaid ma ütlesin, et kui tüdruk oma kodus kõvasti naerab, siis ei ole teda vaja vaigistada lihtsalt sel põhjusel, et ta on tüdruk.

Mina oma tütrele mõnikord õhtul ütlen, et võtku vaiksemaks, õhtu käes juba, aga kui ikka on nalja ja naeru ja laps lihtsalt valju häälega rõõmustab, siis ilma põhjuseta ei ole teda vaja vaiksemaks sundima hakata. SUGU ei ole põhjus, miks laps peaks olema vaiksem. Lihtsalt sellepärast, et inimene on naissoost, ei pea ta olema vaiksem, eriti veel lapsena.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 15:07; 24.05 23:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul samasugune 4a tütar. Otsest probleemi ei näe, peale selle et endal kõrvad valutavad. Kui laps julgeb teiste lastega suhelda, ja sa näed probleemi, siis oled ise imelik.

mul kodus ka 2a laps ja lambist võidu kiljumine on tavaline nähtus. Õnneks elame eramajas ???? Lihtsalt õpi last aktsepteerima ja suuna sobivat käitumist, kuid ära kujuta ette probleemi, kus seda pole.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks ei tohi tüdruk olla julge, häälekas ja suhtlemisaldis? Kui ta oleks poiss, kas sa siis ütleksid sama käitumise kohta, et ta on liiga julge?

Mul on mulje, et sul on ettekujutus, et kuna tegemist on tüdrukuga, siis nii ei sobi? Muidu sa ei kirjutaks eraldi lapse sugu teema pealkirja.

Lase tüdruk olla julge ja häälekas! Iseasi on see, kui on tegemist kohaga, kus kõik inimesed peaksid vaiksemad olema, siis jah manitse ja õpeta teda, aga kui sul on peas kiiks, et TÜDRUKUD peaksid olema vaiksed hiirekesed, siis sellest kiiksust püüa küll vabaneda.

Kas tüdruk või poiss, pole mingit tähtsust. See, et tegemist on tüdrukuga (suures hirmus, et äkki muidu peetakse halliks hiirekeseks), ei ole õigustus kasvatamatusele. Kas keegi tõesti tunnistab, et talle meeldivad näiteks ühistranspordis kiljuvad, karjuvad ja teisi terroriseerivad lapsed? See on jube väsitav kõigile. Ja siis näed, et vanem näpib kõrval telefoni ja lapsele otsagi vaatamata üritab siis öelda, et “kuss-kuss, sa segad teisi”, laps ei pane seda tähelegi.

Kui laps hakkab üle teiste kisamist kasutama tähelepanu saamiseks, siis ei ole see kindlasti “tore elav laps”, vaid lihtsalt tüütus. Kui nüüd neljaselt ei hakka vanemad talle selgitama, kus sobib karjuda, kus mitte, siis ei taha varsti keegi selle lapsega tegemist teha.

Kindlasti peaks lapsele ka õpetama, kuidas mänguväljakul teiste lastega rahulikumalt mängida, mitte oma kisa ja soovidega sisse sõitma teiste mängudele. Oma laste pealt olen tähele pannud, et sellistest taltsutamatutest ja lärmakatest lastest pigem hoitakse eemale, sest tavaliselt ei oska nad mängida ja teistega koostööd teha. See on suurim probleem, mis mina selliste laste puhul näen, et vanemad on õnnelikud, et oh, kui seltsiv laps neil on, aga nad ei pane tähele, et sellised seltsivad tihtipeale on teistele “segajad”, kellelega lõpuks enam mängida ei tahetagi.

3-4-aastaselt, isegi 5-aastaselt tuleb lastel ikka ette, et unustavad, kus nad on, nt bussis tuli midagi meelde, kohe hakkab kõva häälega sellest jutustama. Muidugi ei piisa ühes sellises situatsioonis õpetamisest, kuidas viisakas on, aga ajapikku saab asja. Tuleb järjekindlalt tegeleda. See, kui omas kodus midagi lärmakat mängitakse, on teine asi.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teemaalgataja kirjelduses ei ole küll midagi sellist, mis tunduks probleemne. Kui laps tahab bussis teiste lastega suhelda, siis see pole ju halb? Minu meelest on tore, kui lapsed on seltsiva loomuga (minu enda omad ei ole kahjuks). Teemaalgataja ei ütle, et laps karjub ja kiljub bussis.

Oma kodus kõva häälega naerda inimene kindlasti tohib. Ma ei kujuta ette, et ma ütleks lapsele, et ta ei tohi külas olles laginal naerda või et meil ei sobi bussis omavahel rääkida… Samuti jooksmine ja hüppamine – 4-aastane laps peabki olema väga liikuv. Kui ta üle teiste pereliikmete joostes haiget teeb või kortermajas haamriga radiaatoreid peksab, siis tuleb takistada, aga kindlasti ei saa last sundida oma kodus terve päeva rahulikult istuma ja rahulikke tegevusi tegema.

Kõva hääl võib olla tüütu, ma olen nõus, aga ega seda niisama vaiksemaks keerata eriti ei anna. Julgetel ja seltsivatel inimestel lihtsalt kipub hääl kõvem olema ja hilisemas elus on sellest palju kasu. Kui keskkond on parasjagu selline, et kõva häälega rääkida tõesti ei sobi, siis see sosistamise nipp ajutiselt aitab.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pigem ei tahtnud ma rõhutada lapse Soo peale vaid õelda et mu kodus kasvab ka poeg et tema niimoodi ei kilju ja kisa .

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.05 14:07; 26.05 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poeg selles eas alustas suhtlust ka täiskasvanutega, mitte ainult lastega. Suhtlemise algatamine on ju ometi hea omadus.
See pole aga sõnakuulmatuse ja halva käitumisega ju seotud. Kehtesta reeglid ja ära aktsepteeri käitumist, mida sa õigeks ei pea!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka tuttavatel samasuguse temperamendiga laps. Muidu tore laps, seltsiv ja julge. Siiski on vanemad jätnud piirid paika panemata- külas olles ei sobi karjuda ja ringi tuuseldada (ronida kappi või hüpata diivanitel).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul kodus kasvamas 4-aastane tütar .Mure selles et ta on liiga julge ja liiga aktiivne.Nt kui me bussiga sõidame siis ta tihti peale hakkab teiste lastega seal suhtlema . Kodus ta kisab ja karjub liiga kõvasti ja naerab liiga kõvasti ning hüpab ja jookseb justkui üldse ei taha paigal püsida . Talle meeldib väga mänguväljakutel käia .Olen seal koos temaga üsna palju Kuna see on koht kus ta Saab end välja elada.Tihti peale ta ei taha sõna kuulata. Ta on hästi energiline ja aktiivne kuid liiga kõva häälega .Nt eile käisime mu email külas ning seal ta ka naeris hästi kõvasti ning kui ta pani tähele et sellega tal õnnestus endale tähelepanu pôörata siis ta tegi niimoodi just veel rohkem .

usu mind, autistlike kalduvustega nurgaskonutaja pärast oleks põhjust muretseda küll. Sinu laps on täiesti ok, elav tegelane, vajab vaid veidi suunamist vaiksema suhtlemise suunas. Mu neljane kipub ka meist kõvemini üle rääkima, solvub kui ütleme, et emme-issi räägivad enne ära, siis suhtleme, et veidi ego iga tundub olevat. Mina ja maailm

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga osad täiskasvanudki on ju sellised. Minu laps on täpselt samasugune. Tal on juba sünnist saadik kohutavalt kõva hääl. Kui õues nutma hakkas, jooksis terve tänav kokku, et mis juhtus. Midagi ei juhtunud, lihtsalt pirises veidi. Tema tavaline kõne on kohutavalt valjuhäälne. Ma ütlen kogu aeg, et ole vaiksemalt, aga tema räägib lihtsalt tavaliselt. Nüüd on suurem ja tegeleb laulmisega, seal kiidetakse kogu aeg, et väga hea tugev hääl, aga räägib siiski minu jaoks liiga kõvasti. Meil käib tööl vahel üks tuntud näitleja ja tema on samasugune, kui ta ruumi astub, siis ta hääl kõlab üle terve saali ja tema kohalolek on nii intensiivne, et terve tuba on teda täis. Mu poeg on samasugune, mis siis teha. Inimesed on erinevad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 07:41; 30.05 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib juhtuda, et sa hakkad veel vett ja vilet selle lapsega nägema. Täna räägib lihtsalt kõva häälega, aga kahe aasta pärast hakkab tähelepanu saavutamiseks kasutama füüsilist jõudu, lükkab ja nügib teisi, lööb ja sikutab. Ole selleks valmis. Ilmselt on siin tegu kombinatsiooniga vanemate vabakasvatus ja liiga aktiivne laps.

0
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Võib juhtuda, et sa hakkad veel vett ja vilet selle lapsega nägema. Täna räägib lihtsalt kõva häälega, aga kahe aasta pärast hakkab tähelepanu saavutamiseks kasutama füüsilist jõudu, lükkab ja nügib teisi, lööb ja sikutab. Ole selleks valmis. Ilmselt on siin tegu kombinatsiooniga vanemate vabakasvatus ja liiga aktiivne laps.

Lõpeta oma jama ajamine. Kõva hääl ei tähenda kasvatamatust, vägivaldsust või mida veel.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 30.05 07:41; 30.05 23:47;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, aga laps kes igal pool muudkui kisab ja kõrvulukustavalt edvistab on minu silmis lihtsalt kasvatamatu. Mul kodus kaks väikest tütart, 4 ja 2. Samuti väga energilised ja rõõmsameelsed. Kodus laseme neil ikka valjemalt oma emotsioone väljendada. Aga me abikaasaga kumbki ei tolereeri avalikus kohas kisendamist. Seda oleme mõlemale juba varakult üritanud õpetada, et pole viisakas igal pool kisendada. Kõikidele see ei meeldi ja teistega tuleb arvestada. Selline laps jääbki tulevikus igal pool valjuhäälselt kisendama.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Väikelaps 4-aastane tüdruk

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.