Esileht Väikelaps 4aastane ja R täht

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: 4aastane ja R täht

Postitas:

Peagi saav 4aastane laps ei ütle R tähte. Millal peaks logopeedi juurde minema? Oskate soovitada head spetsialisti Tallinnas?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Logopeedi juurde tuleb pöörduda, kui R puudub 5-aastasel (mitte 3-aastasel).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meile öeldi, logopeedil, et kui veidi enne 7a R tähte pole, tuleks tagasi pöörduda. Täht tuli veidi enne 6a saamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pöördusime 5 aastase lapsega samal põhjusel perearstile, et saada teraapiafondi rahade eest logopeedi visiit, et hinnata olukorda. Perearst keeldus, öeldes, et see ei ole piisav põhjus. Oma raha eest võib muidugi minna. Uurisin, visiit 30 minutit ja 50 eurot.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise saab ka erinevaid harjutusi kodus teha, et R-häälikut harjutada. Selleks oleks muidugi ühekordne konsultatsioon hea, et saaks küsida soovitusi nendeks harjutusteks. Igasugused auto sõidu helida matkimised nagu põristamine jms on kasulikud suulihaste arengule. Minu viiene ka ei ütle veel R-i, aga õnneks ta saab lasteaias kord nädalas käia logopeedil. Ma pole veel muretsenud, sest hakkasin ka ise päris hilja R-i kasutama.
Muidu lihtsalt teadmiseks, et me hääldame häälikuid ja kirjutame tähti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tiina Kilksoni “Rebasepere Reis Rootsi” on hea raamat, mis meie 3-aastast on minu arust juba veidi aidanud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps hakkas R-tähte ütlema umbes 4,5 aastaselt. Veidi enne 4.sünnipäeva käis lasteaias logopeed ja selgus, et lapse õpetaja oli mures olnud ning minu lapse ka suunanud logopeedi juurde (kusjuures minule midagi mainimata eelnevalt). Kui lapsele õhtul järgi läksin, siis õpetaja ütles, et logopeed tegeles lapsega ja võtab minuga ühendust, tema meelest mu lapse kõnest on raske aru saada. Logopeed helistaski paar päeva hiljem ja ütles, et ta ei näe mingit probleemi. Muidu on lapse kõne täiesti korras, vaid R tähte ei oska veel. Andis ka näpunäiteid, kuidas keele otsa treenida soovi korral aga samas ütles, et pole üldse põhjust veel muretsemiseks. Kui 5-aastaselt ka ei oska, siis võib uurima hakata. Mingeid harjutusi me ei teinud ja selle pärast edasi ei stressanud, poole aasta pärast tuli R-täht lihtsalt ühel heal päeval iseenesest 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Rajaleidja keskusesse. Täiesti tasuta spetsialistid, kes hindavad, kas lapse probleemiga peab edasi tegelema või mitte. Mina käisin lapsega, kui ta 3.5a oli. Samuti ei öelnud R häälikut (tähte ei saagi öelda!). Logopeed hindas kõne eakohaseks, aga saatis meili peale raamatu “Pannkoogipidu”, milles olevad keeleharjutused aitasid keelelihaseid tugevamaks muuta ja R tuli peale seda väga kiiresti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida laps R-i asemel ütleb? Minu laps ütles J, N või jättis üldse ära, olenevalt sõnast. Näiteks “rong” võrdus “nong”, “ära” võrdus “äja”. jne. Ma ei mäleta, kas oli 3a või 4a, kui käisime noore logopeedi juures s-i õppimas (s-i asemel kasutas t) ja siis ühtlasi õpetati need R-i asendushäälikud L-iks, mis aga arvatavasti oli viga, sest L-ist R-ile ta ise ei läinudki. Igatahes kui 6-aastaselt hakkasime R-iga teise kogenud logopeedi juures käima, siis tema arvas, et N ja J on palju lähemad R-i tekkele kui L, et kui poleks ümber õpetatud, oleks arvatavasti juba ise R-i ütlema hakanud. Meil läks siis terve lasteaia viimane aasta logopeedi juures käimisele ja kevadeks oli R käes. Aga moraal, ärge liiga vara selle asjaga tegelege, võib hoopis vastupidine tulemus tulla.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapse võttis lasteaia logopeed ette 5-aastaselt. Saime koju portsu harjutusi ja u. poole aastaga oli r olemas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsed hakkasid R ähte ütlema u 5-6 aastaselt. Logopeedi juures käinud ei ole, lasteaias ja koolis algklassides  vaadati lapsed üle ja hinnati logopeedi vajadust igal aastal. Tegime ise harjutusi R tähele.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida laps R-i asemel ütleb? Minu laps ütles J, N või jättis üldse ära, olenevalt sõnast. Näiteks “rong” võrdus “nong”, “ära” võrdus “äja”. jne. Ma ei mäleta, kas oli 3a või 4a, kui käisime noore logopeedi juures s-i õppimas (s-i asemel kasutas t) ja siis ühtlasi õpetati need R-i asendushäälikud L-iks, mis aga arvatavasti oli viga, sest L-ist R-ile ta ise ei läinudki. Igatahes kui 6-aastaselt hakkasime R-iga teise kogenud logopeedi juures käima, siis tema arvas, et N ja J on palju lähemad R-i tekkele kui L, et kui poleks ümber õpetatud, oleks arvatavasti juba ise R-i ütlema hakanud. Meil läks siis terve lasteaia viimane aasta logopeedi juures käimisele ja kevadeks oli R käes. Aga moraal, ärge liiga vara selle asjaga tegelege, võib hoopis vastupidine tulemus tulla.

 

Logopeedina ei saa kommenteerimata jätta, et tõenäoliselt oli esimesel logopeedil õigus. Kui lapsel oli R-i asemel ka J kasutusel, siis see ei ole R-i tekkele küll kuidagimoodi lähedal. Mõelda selle peale, et J hääldame keeleots all, R-i aga keeleots üleval. Ilmselt ei olnud laps veel vanuse poolest valmis õiget R-i õppima hakkama, mistõttu alustati L-i õppimisest. Järgmisel logopeedil oli L-i pealt tunduvalt lihtsam R-i paika saada, kuna eeltöö oli juba tehtud.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina õpetasin ise 5 aastasele  r-tähe selgeks Valli Vilu raamatu “Pannkoogipidu” õpetuste järgi.

Tasub proovida, logopeedide juurde niikuinii raske aega saada.

 

 

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 4-aastane laps käib juba logopeedi juures Itk-s. Võtsime perearsti juurest saatekirja, ootasime 3 kuud esmast vastuvõttu ja nüüd käime regulaarselt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps 4aastane ja R täht