Esileht Pereelu ja suhted 50/50 kärgpere kui lapsevanem pole kodus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: 50/50 kärgpere kui lapsevanem pole kodus

Postitas:
Kägu

Kuidas te kärgperes toimite, kui lapsevanem, kelle juures laps peaks graafiku järgi olema, on ise pikemalt (terve päeva või isegi mitu päeva) mingil põhjusel kodust ära? Kas sel juhul lapsevanema uus partner hoiab last tema asemel need paar päeva või tehakse graafikusse muudatus ja laps läheb oma teise vanema juurde?

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teeme vastavalt läbirääkimise tulemustele ja erinevatele asjaoludele.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lahendame ad hoc baasil.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see normaalne pole, kui kohustused lihtsalt uue kaaslase kaela lükatakse. Laps tuli sinna ju oma vanemaga koos olema, mitte lihtsalt hoiule.

+14
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arutame läbi ja küsime lapselt. Minul ei ole midagi selles vastu, et mehe laps on minu hoida, aga kui laps tahab emaga olla ning emale sobib, siis ongi ema juures. Lihtne!

+12
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Selle peaksid lapsevanemad eelnevalt kokku leppima. Meil on nii, et arutame läbi alati ja kui 1 vanemat öösel kodus pole, on laps reeglina teise vanemaga. Eks sõltub lapse vanusest ka.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See sõltub nüüd asjaoludest. Kui teisel vanemal just sellel päeval tuleb ette mingi kiire, ettenägematu asi, nt peab olema tööl vms, siis on väga normaalne, et last hoiab ta uus kaaslane või siis teete graafiku ringi.

Ent kui tundub, et teine vanem püüabki alt ära hüpata ega taha oma lapsega tegeleda, siis peab selle probleemiga miskit ette võtma. Endal lähisugulased lahutasid ja kui laps kokkulepitult isa juurde läks, jättis see isa peaaegu alati lapse kellegi naissoost tuttava hoida ning ise läks ta juurest minema. Laps oli jumal teab kus. Nii ikka ei tohi.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul on paar korda ette tulnud, kus pean mitte küll ööseks ära jääma, aga oleksin koju jõudnud hilisõhtul, kui lapsed juba magavad. Ühel korral tuli minu ema meile lapsi vaatama ja teisel korral olid lapsed vanavanemate juures ööseks. Ei pidanud vajalikuks meest sellest informeerida. Nii kaua, kui sellised asjad juhtuvad harva, pole ju graafikut vaja muuta, kui on inimesi, kes lastega saavad tegeleda sel ajal, kui vastutav vanem parasjagu ära on. Kui selline asi muutub igapäevaseks, et lapsevanem lastega ise ei tegele ja tegelevad teised, siis peaks graafiku ümber vaatama.

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohtus pannakse vahest kokkuleppesse sisse, et kui ühel vanem ei ole võimalik lapse olla, pakub võimalust teisele vanemale st eelistatakse teist vanemat, mitte ema, õde jne.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohtus pannakse vahest kokkuleppesse sisse, et kui ühel vanem ei ole võimalik lapse olla, pakub võimalust teisele vanemale st eelistatakse teist vanemat, mitte ema, õde jne.

Tavaperes, kus 1 vanem töötab välismaal ning teine peab vahest eemal olema, ongi normaalne, et tädi, vanaema või teine sugulane tuleb laste juurde. Kah rikastav teisi sugulasi tundma õppida.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohtus pannakse vahest kokkuleppesse sisse, et kui ühel vanem ei ole võimalik lapse olla, pakub võimalust teisele vanemale st eelistatakse teist vanemat, mitte ema, õde jne.

Nii ongi normaalne. Mul küll pole kärgpere aga laps(10a) on 50/50 hooldusega ja kui mul või isal on oma nädalates mingi muu asi ees, siis on alati laps sel ajal teise vanema juures pikemalt. Näiteks lapse isa käis reisil, oli laps pukemalt minuga. Mul endal oli isa marus teises riigis, siis viisin ka lapse varem isa juurde. Oleks toiminud samamoodi ka siis, kui mul oleks uus elukaaslane. Üks öö/päev vanevanematega on ka minu arust ok.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohtus pannakse vahest kokkuleppesse sisse, et kui ühel vanem ei ole võimalik lapse olla, pakub võimalust teisele vanemale st eelistatakse teist vanemat, mitte ema, õde jne.

Tavaperes, kus 1 vanem töötab välismaal ning teine peab vahest eemal olema, ongi normaalne, et tädi, vanaema või teine sugulane tuleb laste juurde. Kah rikastav teisi sugulasi tundma õppida.

Vanemate ja teiste sugulastega saab suhelda siis, kui on selle vanema juures. Hooldusõigus on vanematel ja seda ei saa anda üle kolmandale isikule. Seega ikkagi tuleb teine vanem kaasta, temale laps üle anda ja kui tema ei saa last võtta, siis lepitakse kokku.

+3
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ega see normaalne pole, kui kohustused lihtsalt uue kaaslase kaela lükatakse. Laps tuli sinna ju oma vanemaga koos olema, mitte lihtsalt hoiule.

Just oli siin ühes kärgpere teemas, et uus kaaslane peab ka 50% ajast lapsega tegelema, kuna ise võttis omale lapsega mehe/naise, muidu on kuri võõrasema/isa.

+1
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just oli siin ühes kärgpere teemas, et uus kaaslane peab ka 50% ajast lapsega tegelema, kuna ise võttis omale lapsega mehe/naise, muidu on kuri võõrasema/isa.

Seda pole mitte keegi väitnud. Seal teemas oli, et uus kaaslane ei saa nö vanu lapsi sajaprotsendiliselt ignoreerida ja teha nägu, nagu neid polekski olemas.

+13
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellised asjad peab ju kohe algul kokku leppima. Mis saab siis kui ühel vanemal on komandeering, firma jõulupidu, jääb haigeks. Või kui laps jääb haigeks ja peaks teise vanema juurde minema. Kuidas toimitakse pühadega ja sünnipäevadega, puhkustega. Päris kindlasti ei ole võimalik 100% näpuga järge ajada, et kus on ühe vanema aeg ja kus teise oma. Ja otse loomulikult võib kaasata vanavanemaid, aga muidugi mitte nii, et laps ongi ühe vanema ajal ainult oma vanavanematega. Ja vähegi suuremate laste puhul on neil ka omal sõnaõigus.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli eksabikaasaga kärgpere. Minu poeg elas pidevalt meiega, oma isal käis aeg-ajalt külas. Mehe tütrel oli 50/50 süsteem. Tema ema oli väga selle vastu, et laps on minuga kui tema isal midagi ette tuleb. Mees jällegi eeldas, et mina tegelen lapsega kui ta omale mingeid muid tegevusi planeerib. Alguses panustasingi hea meelega, aga kuna sellest tuli pea alati ühel või teisel viisil skandaal, siis lõpuks tõmbusin täiesti tagasi. Suhtlesin viisakalt ja kui kodus süüa tegin, kutsusin ta alati lauda, aga ei teinud enam tema pärast ühtegi lisaliigutust ega nõustunud oma plaane ümber tegema, et teda hoida kui mees oma trennidesse või kohtumistele läks.

Ilmselgelt pole selline asi jätkusuutlik. Oli ka muid probleeme, mis viisid lõpuks eraldikolimise ja hiljem lahutuseni. Kärgperendus toimub siis ja vaid siis kui kõik selles osalevad täiskasvanud on sõbralikud ja koostööaltid. Vastasel korral lõhub see nii lapsi kui täiskasvanute suhteid.

+11
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sõltub, kui vana on  laps, mis ta ise asjast arvab ja kus eelistaks olla, mis põhjusel vanem on ära ja kas seda muuta ei saa (tööreis vs lihtalt küllaminek vms), kui head on suhted kõikide osapoolte, sh uue kaaslase ja lapse vahel jnejnejne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on reiside, töökohustuste või muude selliste erijuhtude ajaks enamasti kujunenud nii, et siis on laps 1 nädala rohkem teise vanemaga. Samuti on tavapärases graafikus erisusi siis kui on mõni üritus või sünnipäev. Aga kui selline lahendus võimalik poleks, siis ei oleks mu kaaslasel ka mitte midagi selle vastu kui laps meie kodus oleks temaga hoopis, läbisaamine lapsega on väga hea. On ka seda ette tulnud.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll see seadusandlus on ikka lahus elavate vanemate puhul keeruline! Kui ikka kohus on määranud, siis nii peab olema, muidu võib teiene pool kaebama ja oma õigusi nõudma minna…

Mu tütrel on tavaline pere, aga lapsed näevad isa tunduvalt vähem kui mingis kohtulikult määratud korras. Hommikul kell 6 tööle ja õhtul 11 paiku koju. Nädalavahetusel on lapsed meil (vanavanemate juures), sest neile meeldib siin, on ka sõbrad siin. Ja ema-isa saavad omaette olla ja koos väljas käia, oma suhte eest hoolitseda. Vahel hoiab neid ka teine vanaema. Juhtub, et ka ema on mitmeid päevi ära.  Ja nii juba pikki aastaid. Keegi ei pea arvet, mitu tundi lapsed isaga või emaga veetsid.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli eksabikaasaga kärgpere. Minu poeg elas pidevalt meiega, oma isal käis aeg-ajalt külas. Mehe tütrel oli 50/50 süsteem. Tema ema oli väga selle vastu, et laps on minuga kui tema isal midagi ette tuleb. Mees jällegi eeldas, et mina tegelen lapsega kui ta omale mingeid muid tegevusi planeerib. Alguses panustasingi hea meelega, aga kuna sellest tuli pea alati ühel või teisel viisil skandaal, siis lõpuks tõmbusin täiesti tagasi. Suhtlesin viisakalt ja kui kodus süüa tegin, kutsusin ta alati lauda, aga ei teinud enam tema pärast ühtegi lisaliigutust ega nõustunud oma plaane ümber tegema, et teda hoida kui mees oma trennidesse või kohtumistele läks.

Ilmselgelt pole selline asi jätkusuutlik. Oli ka muid probleeme, mis viisid lõpuks eraldikolimise ja hiljem lahutuseni. Kärgperendus toimub siis ja vaid siis kui kõik selles osalevad täiskasvanud on sõbralikud ja koostööaltid. Vastasel korral lõhub see nii lapsi kui täiskasvanute suhteid.

Tüüpiline kägu. Südametu, julma ja omaksaupüüdlik. Tema tatikat tuli kuni täiseaaliseni üll pidada mehel. Aga vot mehe laps ei sobinud. Nii nagu oma kutsikas sai kaela kandma nii visat last kasvatada aidanud mees minama. Põrgus on õli sinutaoliste jaoks juba keema aetud

+1
-12
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüüpiline kägu. Südametu, julma ja omaksaupüüdlik. Tema tatikat tuli kuni täiseaaliseni üll pidada mehel. Aga vot mehe laps ei sobinud. Nii nagu oma kutsikas sai kaela kandma nii visat last kasvatada aidanud mees minama. Põrgus on õli sinutaoliste jaoks juba keema aetud

Troll jälle tagasi.

+10
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüüpiline kägu. Südametu, julma ja omaksaupüüdlik. Tema tatikat tuli kuni täiseaaliseni üll pidada mehel. Aga vot mehe laps ei sobinud. Nii nagu oma kutsikas sai kaela kandma nii visat last kasvatada aidanud mees minama. Põrgus on õli sinutaoliste jaoks juba keema aetud

Troll jälle tagasi.

Tõtt räägib see troll. Tõtt.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või kui laps jääb haigeks ja peaks teise vanema juurde minema.

Mis sellega on siis, miks peab haige laps teise vanema juurde minema?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on reiside, töökohustuste või muude selliste erijuhtude ajaks enamasti kujunenud nii, et siis on laps 1 nädala rohkem teise vanemaga. Samuti on tavapärases graafikus erisusi siis kui on mõni üritus või sünnipäev. Aga kui selline lahendus võimalik poleks, siis ei oleks mu kaaslasel ka mitte midagi selle vastu kui laps meie kodus oleks temaga hoopis, läbisaamine lapsega on väga hea. On ka seda ette tulnud.

Unustasin mainida, et siis kui laps on haige, siis saab ka enne terveks kui teise vanema juurde läheb. Ehk meil on 50/50, aga joonlauaga järge ei aja. Suviti veedab laps enamus ajast maakodudes, kus on vanavanemad ja vaheldust linnaelule.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tüüpiline kägu. Südametu, julma ja omaksaupüüdlik. Tema tatikat tuli kuni täiseaaliseni üll pidada mehel. Aga vot mehe laps ei sobinud. Nii nagu oma kutsikas sai kaela kandma nii visat last kasvatada aidanud mees minama. Põrgus on õli sinutaoliste jaoks juba keema aetud

Troll jälle tagasi.

Tõtt räägib see troll. Tõtt.

Vaata peeglisse, troll.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll see seadusandlus on ikka lahus elavate vanemate puhul keeruline! Kui ikka kohus on määranud, siis nii peab olema, muidu võib teiene pool kaebama ja oma õigusi nõudma minna…

Mu tütrel on tavaline pere, aga lapsed näevad isa tunduvalt vähem kui mingis kohtulikult määratud korras. Hommikul kell 6 tööle ja õhtul 11 paiku koju. Nädalavahetusel on lapsed meil (vanavanemate juures), sest neile meeldib siin, on ka sõbrad siin. Ja ema-isa saavad omaette olla ja koos väljas käia, oma suhte eest hoolitseda. Vahel hoiab neid ka teine vanaema. Juhtub, et ka ema on mitmeid päevi ära. Ja nii juba pikki aastaid. Keegi ei pea arvet, mitu tundi lapsed isaga või emaga veetsid.

Vaatasin, et see kommentaar on palju miinuseid saanud. Miks küll? Nii ju ongi – kullipilgul jälgitakse lahutanud ja eraldielavate vanemate suhtlemist lapsega ja iga hetk võib mõni vanem süüdi jääda, kui läheb pisut kohtuotsusega vastuollu. Kui vanemad pole abielus olnudki, siis keegi ei jälgi, kuidas ja kellega lapsed elavad ja seaduslikus abielus olevad inimesed võivad samuti elada, kuidas tahes, nende laste vanematega suhtlemist ju ei pea keegi võõras reguleerima.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul oli eksabikaasaga kärgpere. Minu poeg elas pidevalt meiega, oma isal käis aeg-ajalt külas. Mehe tütrel oli 50/50 süsteem. Tema ema oli väga selle vastu, et laps on minuga kui tema isal midagi ette tuleb. Mees jällegi eeldas, et mina tegelen lapsega kui ta omale mingeid muid tegevusi planeerib. Alguses panustasingi hea meelega, aga kuna sellest tuli pea alati ühel või teisel viisil skandaal, siis lõpuks tõmbusin täiesti tagasi. Suhtlesin viisakalt ja kui kodus süüa tegin, kutsusin ta alati lauda, aga ei teinud enam tema pärast ühtegi lisaliigutust ega nõustunud oma plaane ümber tegema, et teda hoida kui mees oma trennidesse või kohtumistele läks.

Ilmselgelt pole selline asi jätkusuutlik. Oli ka muid probleeme, mis viisid lõpuks eraldikolimise ja hiljem lahutuseni. Kärgperendus toimub siis ja vaid siis kui kõik selles osalevad täiskasvanud on sõbralikud ja koostööaltid. Vastasel korral lõhub see nii lapsi kui täiskasvanute suhteid.

Kärgperendus toimib siis ja ainult siis, kui kõik lapsed on võrdselt mõlema lapsed.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küll see seadusandlus on ikka lahus elavate vanemate puhul keeruline! Kui ikka kohus on määranud, siis nii peab olema, muidu võib teiene pool kaebama ja oma õigusi nõudma minna…

Mu tütrel on tavaline pere, aga lapsed näevad isa tunduvalt vähem kui mingis kohtulikult määratud korras. Hommikul kell 6 tööle ja õhtul 11 paiku koju. Nädalavahetusel on lapsed meil (vanavanemate juures), sest neile meeldib siin, on ka sõbrad siin. Ja ema-isa saavad omaette olla ja koos väljas käia, oma suhte eest hoolitseda. Vahel hoiab neid ka teine vanaema. Juhtub, et ka ema on mitmeid päevi ära. Ja nii juba pikki aastaid. Keegi ei pea arvet, mitu tundi lapsed isaga või emaga veetsid.

Vaatasin, et see kommentaar on palju miinuseid saanud. Miks küll? Nii ju ongi – kullipilgul jälgitakse lahutanud ja eraldielavate vanemate suhtlemist lapsega ja iga hetk võib mõni vanem süüdi jääda, kui läheb pisut kohtuotsusega vastuollu. Kui vanemad pole abielus olnudki, siis keegi ei jälgi, kuidas ja kellega lapsed elavad ja seaduslikus abielus olevad inimesed võivad samuti elada, kuidas tahes, nende laste vanematega suhtlemist ju ei pea keegi võõras reguleerima.

Kohtusse pöördutakse siis, kui laste suhtlemises ise kokku lepitud ei saada. Ikkagi suurem osa saavad lahku minnes kokkuleppele.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohtus pannakse vahest kokkuleppesse sisse, et kui ühel vanem ei ole võimalik lapse olla, pakub võimalust teisele vanemale st eelistatakse teist vanemat, mitte ema, õde jne.

Tavaperes, kus 1 vanem töötab välismaal ning teine peab vahest eemal olema, ongi normaalne, et tädi, vanaema või teine sugulane tuleb laste juurde. Kah rikastav teisi sugulasi tundma õppida.

Normaalne? Et kogu suguvõsa pannakse orjusesse, kuna on laps saadud ja seejärel kiirustatud järgmisse suhtesse ja lapse jaoks polegi aega?

Minu meelest ei saa sellises olukorras lapsevanem lihtsalt välismaal töötada. Miks peab laps külakarja tilbendama?

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kohtus pannakse vahest kokkuleppesse sisse, et kui ühel vanem ei ole võimalik lapse olla, pakub võimalust teisele vanemale st eelistatakse teist vanemat, mitte ema, õde jne.

Nii ongi normaalne. Mul küll pole kärgpere aga laps(10a) on 50/50 hooldusega ja kui mul või isal on oma nädalates mingi muu asi ees, siis on alati laps sel ajal teise vanema juures pikemalt. Näiteks lapse isa käis reisil, oli laps pukemalt minuga. Mul endal oli isa marus teises riigis, siis viisin ka lapse varem isa juurde. Oleks toiminud samamoodi ka siis, kui mul oleks uus elukaaslane. Üks öö/päev vanevanematega on ka minu arust ok.

Mitte midagi ei saa aru. Sinu isa oli marus teises riigis, miks, mille peale?!

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )


Esileht Pereelu ja suhted 50/50 kärgpere kui lapsevanem pole kodus