Esileht Hobinurk 50ndates eesti lauljad

Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )

Teema: 50ndates eesti lauljad

Postitas:
Kägu

Huvitav, miks on nii vähe (pop)lauljad vanuses 50+? On 60+ ja siis 40+ ja nooremad, aga selles vahepealses vanuserühmas on vaid näputäis. Esimese hooga meenuvad vaid Pearu Paulus ja Siiri Sisask. Jaagup Kreem on ka üsna seal piirmail, aga rohkem ei meenugi kedagi. Kas sel perioodil ei olnud praktiline või in laulmisega tegeleda? Ei meenu isegi eriti neid selleealisi, kes varem küll laulsid, aga praegu sellega enam ei tegele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nojah, Villu Tamme ja Tõnu Trubetsky, kui neid lauljaks pidada, on veel alla 60.

Hm, googeldasin Eesti lauljaid ja pisteliselt vaatsin, Toomas Anni on 66 sündinud. Peeter Kaljumäe, Toomas Lunge. Aga jah, kõik nad on ka sinna ligi 60 juba. Selliseid 70-72 sündinuid, ei leia tõesti ühtegi. Ju minuvanustel oli siis niipalju muud teha sel ajal,

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siis oli bändide ajajärk.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mihkel Raud, Hendrik Sal-Saller, Hedvig Hanson, Sarah (Sirli Hiius), Nancy, Kärt Johanson, Kärt Tomingas, Sofia Joons, Ani Kammiste, Kersti Kuusk, Genka, Lea Liitmaa(lahkunud), Sven Lõhmus. Kate (Katrin Mandel), Arlet Palmiste, Jaan Pehk, Astra, Ivar Põllu, Indrek Raadik, Lauri Saatpalu, Evelin Samuel, Mart Sander, Janika Sillamaa, Jaan Sööt, Anneli Tõevere, Toomas Uibo, Kaire Vilgats… Mõni küll on tänapäeval tuntud hoopis muul alal, mõni tegev rohkem lauluõpetajana, mõni on just peale pikka pausi uuesti lauljaks saanud, aga seda küll ei saa öelda, et aastatel 1966-1975  lauljaid ei sündinud.

+16
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kate (Katrin Mandel)

Huvitav, kas tema veel esineb? Oli päris huvitav artist.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mihkel Raud, Hendrik Sal-Saller, Hedvig Hanson, Sarah (Sirli Hiius), Nancy, Kärt Johanson, Kärt Tomingas, Sofia Joons, Ani Kammiste, Kersti Kuusk, Genka, Lea Liitmaa(lahkunud), Sven Lõhmus. Kate (Katrin Mandel), Arlet Palmiste, Jaan Pehk, Astra, Ivar Põllu, Indrek Raadik, Lauri Saatpalu, Evelin Samuel, Mart Sander, Janika Sillamaa, Jaan Sööt, Anneli Tõevere, Toomas Uibo, Kaire Vilgats… Mõni küll on tänapäeval tuntud hoopis muul alal, mõni tegev rohkem lauluõpetajana, mõni on just peale pikka pausi uuesti lauljaks saanud, aga seda küll ei saa öelda, et aastatel 1966-1975 lauljaid ei sündinud.

Pooled su nimekirjas ei ole ju 50+!  Hedvig Hanson, Sirli Hiius, Sofia Joons, Genka, Astra, Ivar Põllu, Evelin Samuel, Janika Sillamaa, Kaire Vilgats, Jaan Pehk on kõik 40ndates.  (Osa neist tõesti polegi enam lauljad. Ja mis laulja see Arlet Palmiste on?)

Lauri Saatpalu, Sal-Salleri ja Jaan Söödi unustasin jah teenimatult ära, nemad on tõesti selle vanusekümnendi lauljad, kes on ikka päriselt lauljad.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, miks on nii vähe (pop)lauljad vanuses 50+? On 60+ ja siis 40+ ja nooremad, aga selles vahepealses vanuserühmas on vaid näputäis. Esimese hooga meenuvad vaid Pearu Paulus ja Siiri Sisask. Jaagup Kreem on ka üsna seal piirmail, aga rohkem ei meenugi kedagi. Kas sel perioodil ei olnud praktiline või in laulmisega tegeleda? Ei meenu isegi eriti neid selleealisi, kes varem küll laulsid, aga praegu sellega enam ei tegele.

Eks erinevad majanduse langused on oma töö teinud. Või ka Vabariigiks taas saamine. Muusiku palgast ju ära ei ela.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, tõesti ma lugesin 47+ inimesed selle põlvkonna omadeks. PS. kui inimene on 40 ja rohkem aastat vana, siis ta ongi juba viiendas kümnendis. 50+ vanuses inimne käib juba kuuekümnendaid. Arleti lauljatee olune märk on see, et Lauljana sai ta 1996. aastal üleriigilisel lauluvõistlusel „Kaks takti ette“ III koha.

+1
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen 53-aastane ja juba ammu mõelnud selle peale, et minu vanuseid, pluss-miinus kolm aastat, lauljaid eriti pole. Meenusid ka Siiri Sisask, Mihkel Raud ja Sal-Saller. Kümnend hiljem tulid Maarja-Liis, Koit …

Ma arvan, et põhjus on üleminekuajas. 1980ndate lõpus, kui selle vanuse lauljad oleks pidanud hakkama lavale ilmuma, oli Eestis muudki teha, kui uutele artistidele kaasa elada. Televisioonis toodeti ühiskonnaelusaateid, “Mõtleme veel”, mitte “Kaks takti ette”. Eestis oli päris raske aeg majanduslikult tollal. Öeldakse küll, mitte ainult leivast, aga kui leibki tuleb väga raskelt kätte, siis tsirkuse jaoks enam ressursse ei jagu. Kusagil 1994-95 läks lihtsamaks ja siis ilmusidki välja koidud ja maarjad.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Küsiti ju (pop)lauljaid. Nende inimesate nooruses ruulis punk, rock ja heavy metal. Pop-muusik oli sõimusõna: https://www.youtube.com/watch?v=AnjLz13IijQ
Vaevalt Jaagup Kreem end pop-muusikuks peab, kuigi ta vist sinnapoole kaldub. Villu Tamme ja Tõnu Trubetsky kindlasti pop-i ei viljele. Paljud nimetatutest liigituvad ka muudesse kategoorjatesse: Hanson on jazz muusik jne.
Kui muidugi lihtsalt lauljatest rääkida, siis 1971 on sündinud nii Anneli Peebo kuoi Ain Anger.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nende inimesate nooruses ruulis punk, rock ja heavy metal.

Lisaksin, et see oli selline aeg, kui vana popp/estraad enam ei töötanud ja uus oli ilge kräpp või teadlik paroodia.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50+ vanuses inimne käib juba kuuekümnendaid.

Kuuendat kümmet küll, aga mitte kuuekümnendaid. Kuuekümnendad on ikka kuuskümmend üks, kuuskümmend kaks… jne
Kuldsed kuuekümnendad – 1960.aasta ja sealt edasi

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üleminekuajal olid Eestis muusikud üsna näljas ja paljas. Kel oli õnne, sai laeva peale tööle. Kel oli tutvusi, sebis end mõnda raadiojaama (neid tuli kui seeni pärast vihma) saatejuhiks vmt. Nt Gunnar Graps, kes oli olnud üleliiduline staar, pidi kõrtsides DJ-na tantsumuusikat mängima, et nahk seljas toores püsiks. Selge see, et sellistes oludes väga ei tüki muusikuks. Ja üleüldse tähendasid 90ndate algus paljude jaoks väga suurt vaesust. Kolhoosid-sovhoosid likvideeriti, juhid ärastasid, töökohad kadusid nii linnas kui maal. Oli noorusekultus, 40aastane oli sageli liiga vana, et tööd saada. Toimus eluasemete tagastamine, paljud sattusid sundüürnikeks või jäid kuuse alla. Kui pole kodu või vanemad on töötud, ega siis noor ka ei hakka mingi trilla-trullaga tegelema, püüab ikka mingi töökoha sebida.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50+ vanuses inimne käib juba kuuekümnendaid.

Kuuendat kümmet küll, aga mitte kuuekümnendaid. Kuuekümnendad on ikka kuuskümmend üks, kuuskümmend kaks… jne

Kuldsed kuuekümnendad – 1960.aasta ja sealt edasi

See teema on alati vaidlusi põhjustanud. Ma pole sellest kunagi aru saanud, st tegelikult pole soovinud sellega nõustuda. Olen vaidlema hakanud ja vaidlus alati jooksnud ummikusse, kuna ei osata mulle ära põhjendada seda loogikat. Et inimene saab 50, aga käib nüüd kuuekümnendaid. Ma siis küsin alati, et kui inimene saab viie aastaseks,mida ta käib? Või 10.aastaseks, mida ta siis käib? Vastaja saab tavaliselt pahaseks….Ja ütleb, et ei ei, sa ei saa aru, see hakkab vanusest 20 peale, see arvestus. Nojah, see pole loogiline, siis tekibki ummik.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma siis küsin alati, et kui inimene saab viie aastaseks,mida ta käib? Või 10.aastaseks, mida ta siis käib? Vastaja saab tavaliselt pahaseks….Ja ütleb, et ei ei, sa ei saa aru, see hakkab vanusest 20 peale, see arvestus. Nojah, see pole loogiline, siis tekibki ummik.

Mis ummik? 5-aastane käib oma esimest kümmet. Edasi saab temast teismeline, kes käib oma teist kümmet. Kui ta jõuab kahekümnendatesse, algab tema vanus numbriga 2, kuigi ta käib kolmandat kümmet. Eesti keeles ei kasutata enne kahekümnendatesse jõudmist tõesti  väljendeid kümnete kohta. Pole esikümneseid. Teistkümneseid ka pole,  teismelised on. 50ndates inimeste vanus algab numbriga 5, kuigi käivad 6. kümmet.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

50+ vanuses inimne käib juba kuuekümnendaid.

Kuuendat kümmet küll, aga mitte kuuekümnendaid. Kuuekümnendad on ikka kuuskümmend üks, kuuskümmend kaks… jne

Kuldsed kuuekümnendad – 1960.aasta ja sealt edasi

See teema on alati vaidlusi põhjustanud. Ma pole sellest kunagi aru saanud, st tegelikult pole soovinud sellega nõustuda. Olen vaidlema hakanud ja vaidlus alati jooksnud ummikusse, kuna ei osata mulle ära põhjendada seda loogikat. Et inimene saab 50, aga käib nüüd kuuekümnendaid. Ma siis küsin alati, et kui inimene saab viie aastaseks,mida ta käib? Või 10.aastaseks, mida ta siis käib? Vastaja saab tavaliselt pahaseks….Ja ütleb, et ei ei, sa ei saa aru, see hakkab vanusest 20 peale, see arvestus. Nojah, see pole loogiline, siis tekibki ummik.

Segast pole siin miskit. See inimene, keda tsiteerid, on juba kõik ju loogiliselt lahti seletanud: 50+ inimene käib kuuendat kümmet küll, aga on viiekümnendates.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 51a ja mäletan, et nooruses me üldse eesti muusikat ei kuulanud. See oli ikka täiesti out. Välismaa popp läks ainult peale. Umbes 93.aastast hakkasid eesti lood jälle moodi tulema.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen 51a ja mäletan, et nooruses me üldse eesti muusikat ei kuulanud. See oli ikka täiesti out. Välismaa popp läks ainult peale.

Ma olen 49 ja Jää-äär ning Matvere-Tätte olid ainsad, keda me kuulasime. 😀

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nu Karl Madis oli 80ndate popp-poiss.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja Kare Kauks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erich Krieger

0
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jää-äär ja Vennaskond olid ägedad, suured lemmikud. Aga olen kontsertidel ka pettunud.  Kare Kauksi lood hakkasid meeldima hiljem, siis kui neid raadiost iga kell enam ei tulnud. Matvere ja VLÜ nende algusaegadel ei meeldinud üldse, nüüd on nostalgiahõngulised ja olen käinud ka mõnel suvisel kontserdil. Sama Tättega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Henry Laks

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

olen 52, ja noorena meeldisid väga nt Riho Sibul, Kolumbus Kris, Vanem Õde, Mahavok – vähemalt nende kontserdid meenuvad. Lauljad muidugi veidi vanemad minust, võivad ka 60+ olla nüüd.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas nimetatud Henry Laks, Karl Madis ja Erich Krieger on kõik juba vanuses 60+.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Siin teemas nimetatud Henry Laks, Karl Madis ja Erich Krieger on kõik juba vanuses 60+.

Tundub, et inimesed hakkasid lihtsalt oma noorpõlve lemmikutest jahuma. Et siis läks nii, nagu Perekooli teemadega ikka läheb: igaüks räägib suvalistest asjadest, mis teemaalagatusega seoses pähe tulevad 😀

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 26 postitust - vahemik 1 kuni 26 (kokku 26 )


Esileht Hobinurk 50ndates eesti lauljad