Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Aasta täis ja edasi ?

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Aasta täis ja edasi ?

Postitas:
Kägu

Meil sai nüüd täis aasta  kui oleme proovinud rasestuda. Olen käinud korduvalt naistearsti juures ja ka kaks visiiti viljatusraviarstil. Vereanalüüsid on korras ja arstid probleemi ei näe. Vanust on 33 ja proovime esimest. Mehe analüüsid on samuti korras. Tsüklid on täiesti ebaregulaarsed 24-35 päeva. Viljatusraviarst ütles, et tegeleme raviga siis kui korduvalt jäävad tsüklid 30+ kanti. Aga eelviimane oli 35 ja nüüd 26 päevane tsükkel. Seega ei saa väita et oleks vaja ravida? Midagi muud kontrollitud ei ole, mõtlen just munasjuhade läbitavust vms. Kas ma peaksin pöörduma selleks erakliinikusse või pean lihtsalt veel ootama? Või mis analüüse ja kus veel võiks teha? See ootamine ja pettumine tekitab pinget ja aastad lihtsalt mööduvad ja vanust tuleb juurde jne..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pöördu erakliinikusse.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas oskate head erakliinikut soovitada?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui Tallinnas elad siis soovitan günekoloogi Külli Erlangit. Ta saatis suht kohe mind erinevatele uuringutele ja ka mehele andis saatekirja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina arvan, et ravimeetodid on ikka era-ja riiklikus kliinikus sarnased, kui just ise kõige eest maksma ei hakka. Minul olid ka riiklikus viljatusravikliinikus tehtud analüüsid korras, tsükkel regulaarne, ära mind küll ei saadetud. Anti ka mehele saatekiri uuringuteks. Alustasime ovulatsiooni induktsiooniga ja tänaseks oleme IVF teekonnal. Suurel osal paaridest jääbki viljatuse põhjus selgusetuks. Ma olen väga üllatunud, et viljatusraviga tegelev arst üldse sellise ettepanekuga välja tuleb. Millal esimest korda viljatusraviarsti vastuvõtul käisid? Kas selleks ajaks olite juba aasta jagu ise üritanud?

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viljatusraviarstil käisin septembris (naistearst soovitas sinna pöörduda), siis oli 10  kuud proovimist täis. Tehti vereanalüüse 2x, mis olid normis ja edasisi uuringuid ei pakutud välja, ilmselt ei peetud vajalikuks.

Digiloost lugesin täna, et arst on 7.11 kuupäevaga minu epikriisi lõpetanud.

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lugesin, et ureaplasma analüüs võib ka olla oluline, panin endale naistearsti juurde esimese aja mis saada oli, et seda analüüsi siis ise küsida. Samas on paljud kirjutanud, et paljudel naistel ongi see positiivne ja ei ravita ja kohati mõni arst seda analüüsi ei tahagi teha.
Mõtlen, et peaksin ehk minema kellegi teise juurde viljatusravist, kuigi see arst kelle juures käisin, on palju kiidetud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Erinevaid analüüse on palju ja ilmselt väga spetsiifised nö standardpaketti, mida alguses tehakse, ei kuulugi. Loodan, et leiad omale arsti, kes süveneb ja on valmis edasi uurima. Omast kogemusest võin kinnitada, et sellist abi saab ka riiklikust kliinikust ja kui asi peaks lõpuks IVFini jõudma, tundub mulle selle foorumi põhjal, et riiklikes on rahastust rohkem ja sel põhjusel protseduure edasi ei lükata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui tundus, et arst on muidu pädev, siis ma paneks uue aja tema juurde. Ütlekski, et nüüd on 1a täis ja äkki saab veel midagi uurida või on ravimeid/toidulisandeid, mida proovida. Äkki arst vaatas, et aasta proovimist pole veel täis ja äkki ikka jääd rasedaks. Vahel on jah vaja natuke end peale pressida, et arst näeks, et sul asjaga tõsi taga.

  • Kas sa ovulatsioonitestidega oled ov toimumist kontrollinud? Seda ka vahel arst küsib või soovitab teha.

Kui arst jätkuvalt vedu ei võta, siis ma läheks teist arvamust küsima teise arsti juurde. Aga mitte tingimata teise kliinikusse.

Tallinnas ITK-s asus Erlang tõesti kohe tegutsema ja oli olekult ka väga meeldiv. Haldret ka kiidetakse palju.

Julgustan tegutsema, et mitte liigse ootamisega aega raisata.

Edu! ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teinud ov teste, aga arst seda pigem ei soovitanud. Mitte liigselt testida ja kuupäevi arvutada.

Ov testid jätsin ära, aga eks ma võimalikke ov kuupäevi paratamatult arvutan. Olen proovinud ka vähem mõelda ja vabamalt võtta, aga teada on et see on suht võimatu kui see teema koguaeg kuklas tiksub ja aeg läheb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvi pärast küsin, et kas sa käisid viljatusravikliinikus või lihtsalt mõne naistearsti juures, kes viljatusravi teemadega tegeleb. Viljatusravikliinikud ju ise kommunikeerivad, et pöörduge, kui aasta jooksul ei ole ōnnestunud.

Tõesti, mida varem tegutsed, seda parem ????

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ikka viljatusravikeskuses käisid? Tavaliselt nad teevad siis veel munajuhade uuringu, tahavad hüsteroskoopiat tihti teha jne.

Võta teine kliinik ja teine arst. Sellega on see asi ka veel, et kui nad kõik uuritud-puuritud saavad ja otsustavad kunstviljastamise kasuks, siis on veel ka haigekassa järjekord ca 6-8 kuud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hetkel küll sellist järjekorda ei ole. Pigem millega arvestama peab, et kui konkreetset näidustust IVFks ei leita, katsetatakse algul vähem invasiivsete meetoditega ja see kõik võtab aega. Minu puhul see kahjuks tulemuseni ei viinud, kuid arvestades, mis koormus IVF kehale on, on see igati mõistlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Käisin itk’s viljatusravi naistearsti juures. Kirjutasin arstile uuesti ja ootan vastust. Kui ta endiselt arvab et ei ole vaja midagi uurida, siis vahetan arsti.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arstil hea öelda, et võta vabalt. Aga kui 35aastaselt lähed ja ütled, et 3a jooksul pole õnnestunud, siis küsib, et miks varem ei tulnud.

Ov testide kohta küsisin, sest siis on kindel, et ov ikka toimub ja selles pole probleem. Saab järgmisi asju kontrollima hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervist. Olen proovinud rasestuda juba 3. aastat. Esimene aasta kui ei õnnestunud läksin Pelgulinna viljatusarstile, kus mitmete uuringute järgi oli kõik korras ja arst arvas, et prooviksin edasi. Selle arsti juurde ma enam tagasi ei läinud, sest pidin ukse taga ootama vähemalt tund aega ja kui lauale sain, siis hakkas õiendama miks mul põis täis on jne, pidin püksid jalga tõmbama tualetis käima uuesti lauale tagasi minema, mul oli nii rõve ja paha tunne. Peale selle kui küsisin mis mul amh on, nähvas et eelmine aasta ju mõõtsime normaalne oli, et miks sa ei mäleta?? Appi, muidugi ei mäleta nii täpselt ega ma arst pole ja digiloos mul seda kirjas polnud. Ühesõnaga vahetasin selle õudsa kogemuse peale kliinikut ja nüüd tegutsen Next Fertility erakliinikus, kus ma tunnen ennast nagu inimesena. Kõik on ilus ja puhas. Kunagi ei ole pidanud ootama üle 5 minuti, kohe tehti munajuha uuringud, mida pelgulinnas ei peetud vajalikuks. Tehti hüsteroskoopia ja sealt edasi tulid mu esimesed 3 IUI protseduuri. Sellel kuul tehakse viimane ja kui ebaõnnestub, siis järgmisel aastal ootab IVF. Ma ütlen ausalt, kui tavaliselt pelgan arsti juures käiku, siis sinna ma lähen alati hea enesetunde ja usuga, et varsti saab ka minu unistus teoks 🙂

Muri

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tervist. Olen proovinud rasestuda juba 3. aastat. Esimene aasta kui ei õnnestunud läksin Pelgulinna viljatusarstile, kus mitmete uuringute järgi oli kõik korras ja arst arvas, et prooviksin edasi. Selle arsti juurde ma enam tagasi ei läinud, sest pidin ukse taga ootama vähemalt tund aega ja kui lauale sain, siis hakkas õiendama miks mul põis täis on jne, pidin püksid jalga tõmbama tualetis käima uuesti lauale tagasi minema, mul oli nii rõve ja paha tunne. Peale selle kui küsisin mis mul amh on, nähvas et eelmine aasta ju mõõtsime normaalne oli, et miks sa ei mäleta?? Appi, muidugi ei mäleta nii täpselt ega ma arst pole ja digiloos mul seda kirjas polnud. Ühesõnaga vahetasin selle õudsa kogemuse peale kliinikut ja nüüd tegutsen Next Fertility erakliinikus, kus ma tunnen ennast nagu inimesena. Kõik on ilus ja puhas. Kunagi ei ole pidanud ootama üle 5 minuti, kohe tehti munajuha uuringud, mida pelgulinnas ei peetud vajalikuks. Tehti hüsteroskoopia ja sealt edasi tulid mu esimesed 3 IUI protseduuri. Sellel kuul tehakse viimane ja kui ebaõnnestub, siis järgmisel aastal ootab IVF. Ma ütlen ausalt, kui tavaliselt pelgan arsti juures käiku, siis sinna ma lähen alati hea enesetunde ja usuga, et varsti saab ka minu unistus teoks ????

Muri

Sa vist oled liiga tundlik inimene.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kliiniku ja arsti valid ikka tulemuse järgi, mitte et jumala eest keegi lumehelbekesel tualetti ei käsi minna või pole piisavalt shikk interjöör.

TA, juba ainuüksi see, et sul tsüklid kõiguvad 24-36 päeva, pole terve ega normaalne. Terve, lambist rasestuva naise tsükkel on nagu kellavärk täpne.

0
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Palun pane aeg Erlangu juurde, ta mõistev ja tellib koheselt kõik analüüsid, selgitab kõik üksipulgi ära ja vajadusel saadab ka mehe uuringutele.

 

Absoluutselt kõik naistearstid on kohustatud suunama patsiendi viljatusraviarstile, kui aasta jooksul rasestumine ei õnnestu.

Paljudel on tänapäeval ka liigselt kinnisideeks rasestumine võetud, no et teatud ajavahemik jne, see võib ka takistada viljastumist. Nagu laps peab ka ise tahtma tulla, asi võiks tulla kergelt. Mu õde nt jäi rasedaks just siis, kui selle lapse saamise pingest lahti lasi. Nüüd tal 2 toredat last, ja minu arust esimese saigi vanuses 33-34.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah olen tõesti tundlik. Kui eelmine kliinik ja arst tekitas mulle ebamugavust oma tõredale ja kurjale suhtumisele, siis valisin teise kliiniku kus mul on vähem pinget ning ma usun, et tulemuseni on parem jõuda kui keha ja meel ei ole stressis.

Muri

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kliiniku ja arsti valid ikka tulemuse järgi, mitte et jumala eest keegi lumehelbekesel tualetti ei käsi minna või pole piisavalt shikk interjöör.

TA, juba ainuüksi see, et sul tsüklid kõiguvad 24-36 päeva, pole terve ega normaalne. Terve, lambist rasestuva naise tsükkel on nagu kellavärk täpne.

Olen kolm korda esimesel katsel rasestunud ja mul ei ole täpne tsükkel iialgi olnud. Pole mõtet siin oma “talupojatarkust” nii suure suuga jagamas käia.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul oli ka Pelgulinna viljatusravikeskuses ebameeldiv kogemus. Võimalik, et meil oli (Muriga) sama arst. Mul oli ka iga kord nii ebameeldiv seal olla. Arst nähvas küsimuste peale, ise analüüse ei tellinud, kui olin Synlabis ise 3. tsüklipäeva analüüsid (mis minu meelest võiks viljatusravis esmajärjekorras määratud olla) teinud ja nende referentspiiridest väljas tulemusi talle näitasin, siis ka mingit kommentaari sellele ei järgnenud. Eelkõige tundsingi puudust kaasavast arutamisest, koos planeerimist, võimaluste tutvustamist ei olnud, empaatilist suhtlust samuti ei tajunud. Igalt visiidilt lahkusin pisarates.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen vähemal või rohkemal määral kokku puutunud kõigi täna Pelgulinnas töötavate arstidega ja minul on küll ainult kiidusõnad – on tehtud analüüse, uuringuid, olen saanud oma küsimustele vastused (ja ma olen käinud vastuvõtul nii, et hulk küsimusi oli kirja pandud).

Küll aga on mul olnud seal üks visiit, mis minusse asjatut paanikat külvas ja koju sõites ma hüsteeriliselt nutsin autos. See arst seal enam vastuvõtte ei tee. Eks palju on suhtlemisoskuses kinni. Viljatusravi on niigi emotsionaalselt raske ja selliseid lisapingeid ei ole sellel teekonnal vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jah, ma olen nõus, et inimest täis põie eest süüdistada on väga kohatu ja liigse tundlikkusega seda argumenteerida küll põhjendatud pole.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Rasestumine ja lapse ootamine Aasta täis ja edasi ?