Esileht Ilu ja tervis Abi kehva tuju vastu?

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Abi kehva tuju vastu?

Postitas:

Millest oleks abi halva tuju vastu? Mõnel päeval on hommikust õhtuni selline ärritunud ja kergesti ärrituv olemine.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 16:12; 22.11 23:44; 22.11 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joo viina.

+6
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sageli aitab see, kui endas niikaua kaevad, kui leiad üles selle põhjuse, mis tuju halvaks tegi. Tihtipeale selgub siis, et see põhjus on mingi pisikene lause, mille kolleeg eile sinu suunas pillas või terav märkus, mille ämm viimasel külaskäigul sinu pere suunas tegi. Jõuan praktiliselt alati algpõhjuseni ja nähes, millised pisiasjad mind sageli närvi ajanud on, rahunen suht kiiresti maha. Natuke keerulisem on mul olnud sellega, kui ärkan halva hommikuse unenäo peale, mis nii-öelda päeva sisse sõidab. Sellel unenäol ei pruugi minu eluga midagi pistmist olla, lihtsalt tunne on äärmiselt rusuv. Sel puhul katsun ma võimalusel mingi füüsilise tegevusega tegelda ennelõunal – lähen jooksma, võtan ette mõne koristustöö, mis higiseks ajab. Kui on tööpäev ja pean tegema etteantud asju, siis lepin sellega, et elu ei saagi täiuslik ja ülipositiivne olla kogu aeg. Samuti mõtlen mingi asja peale, mis mu elus on hästi ja olen korraks selle eest tänulik. Läheb automaatselt kergemaks.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Joo viina.

See on küll halb soovitus. Ma loodan,et sa ise nii ei tee.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 16:12; 22.11 23:44; 22.11 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

<p style=”text-align: center;”>

Sageli aitab see, kui endas niikaua kaevad, kui leiad üles selle põhjuse, mis tuju halvaks tegi.

</p>
Sageli ei olegi põhjust halvaks tujuks aga ikkagi on halb tuju. Tõusen hommikul üles ja ongi halb tuju ja kestab terve päeva. Selline rõhuv, ärritunud ja pinges tunne on ja kogu aeg tahaks kellegi peal ennast välja elada aga ei tee seda siiski. Kas AD-d kergendaksid?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 16:12; 22.11 23:44; 22.11 23:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

proovi kunstvalgust pimedal ajal.

ma kasutan Medisana teraapialampi.

Mulle see vist annab veidi toonust juurde.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sahmakas seksi ja nägu on naerul!

+2
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otseselt halba tuju ei ole kunagi, aga mõnikord on selline tunne, et täna juhtub mingi jama. Pooltel puhkudel midagi juhtubki, ei pruugi üldse midagi olulist olla ja saab kergesti lahendatud, aga selline eelaimus nagu on. Kas olen mina mingi asja valesti teinud, midagi olulist ära unustanud, kodustel tööl või koolis mingeid probleeme olnud ja need on torssis jne.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sageli aitab see, kui endas niikaua kaevad, kui leiad üles selle põhjuse, mis tuju halvaks tegi. Tihtipeale selgub siis, et see põhjus on mingi pisikene lause, mille kolleeg eile sinu suunas pillas või terav märkus, mille ämm viimasel külaskäigul sinu pere suunas tegi. Jõuan praktiliselt alati algpõhjuseni ja nähes, millised pisiasjad mind sageli närvi ajanud on, rahunen suht kiiresti maha.

Mul jälle ei aita see praktiliselt üldse, halvemal juhul vihastan veel rohkem.
Või näiteks tean, et pingeline olek on põhjustatud tablettidest, mida võtan, kuid neid ära ka ei saa jätta ega välja vahetada (tehtud mitmeid kordi).

Ma enamasti tean, miks ma närvis olen, kuid see teadmine ei aita mind kuidagi edasi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas sa oled tähele pannud, et see on su tsükliga seotud? Kui sa ei ole sellele nii mõelnud, siis soovitan veidi aega oma tujusid ja emotsioone mõõta. Ma kasutan selleks Ovia äppi ja ma tean enam-vähem alati, mis perioodil mis emotsioonid mind valdavad. Kuna ma päevade eel võin nädal aega olla pahur, tujutu ja kergelt ärrituv, siis ma olen leidnud endale selleks ajaks mõned vahendid. Isegi kui sul ei ole tegemist tsükliga seotud tujutusega, siis tujud/emotsioonid on endiselt paljuski meie hormoonidest mõjutatud ning võib-olla need aitavad sind ka:

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 12:26; 25.11 12:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hingamismeditatsioon. Jooga.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitaksin ka valgusravi ja sobilikke vitamiine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ja mis siis teha kui ei saa seda leitud algpõhjust kõrvaldada? Ma nt olen täna jälle pahas tujus, sest mees lubab iga jumala päev minna varem tööle, tulla seega ka varem koju ja tegelda õhtul lapsega. Ise omal algatusel lubab, mina enam ammu ei küsi. Tegelikult hommikul mõmiseb ainult, magab edasi ja läheb toast välja alles veidi enne üheksat. Täna jälle. On räägitud, et ära luba siis, kui nagunii ei tee, see pahandab mind. Midagi ei muutu. Mina ka ei muutu ja hakka mulle keskealisena järsku meeldima kombed ja isikuomadused, mida eluaeg põlastanud olen. Ja ongi paha tuju edasi.

Valgusravi ja vitamiinid aitavad või?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vitamiinid võivad aidata küll, sest muudavad sinu “ajukeemiat” ning su reageerimine ning sisemised tunded mingi olukorra vastu võivad muutuda. Toon tsükli näite – kui mul on nädalake päevadeni aega või kui mul on päevad just läbi saanud. Üks ja sama tegevus, näiteks mingi lubaduse täitmata jätmine, võib minus täiesti erineva reaktsiooni esile kutsuda. Enne päevi võin ma sellest tohutu draama teha, pärast päevi võin aga täiesti pohhui tunnet tunda.

See ei tähenda, et kaaslane peaks sinust üle laskma, aga sinu enda hingerahu mõttes on sul kergem neid asju lõdvalt võtta ja nende peale sisemiselt mitte ärrituda. Pahandada võid ju ikka kaaslasega ja paluda tal neid asju teha, aga vähemalt sa ise sisemiselt ei põle sel ajal. Minu kogemus näitab, et kui mul on hea tuju, siis need minu jaoks olulised asjad saavad sageli ka kiiremini tehtud.

Eesmärk on ju tegelikult, et sa ise end hästi tunneksid? Kui kaaslane seda su soovi täidaks, siis kas sa oleksid kohe heatujuline ja rahul? Või leiaksid uue asja, mille peale ärrituda?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.11 12:26; 25.11 12:54;
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Ilu ja tervis Abi kehva tuju vastu?