Esileht Pereelu ja suhted Abielu ja nimemuutmine

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Abielu ja nimemuutmine

Postitas:
Kägu

Ehk siis mis on kõik need leheküljed, kus tuleb nüüd enda perekonnanimi ära muuta, et pärast mingeid erroreid ei tekiks?

0
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Leheküljed? Leheküljed??

Teatama peaksid panka. Pangateatest ei piisa, tatsa kohale. Lisaks tuleb nimi vahetada autjuhiloal, saada uus ID-kaart ja kui soovid, ka uus pass. Teatama peaksid töökohal personaliosakonda ja kui nemad paluvad, ka raamatupidamisele. Kui käes on juba uue nimega dokumendid, siis on lihtsam, kui teatanud oled ka perearstile. Kui teed endale uue nimega e-posti aadressi ja vana sinna ei suuna, siis teata ka laste koolidesse, lasteaedadessse jms.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt tegib uue id-kaardi ja passi.

Swedis vahetus nimi ise, seb-s piisas helistamisest, coop pangas piisas ka helistamisest, aga tahtsid, et ka mingi hetk läbi läheksin (pole siiani läinud).

Autojuhiload neti teel, kui id-kaart oli käes.

Tööandjale teatasin kohe.

Ja muud asjad- arved näiteks, teatasin jooksvalt. Mõni koht vajas allkirjastatud avaldust (Elisa näiteks) ja seda ei saanud enne teha, kui uus id-kaart käes.

Smart id-s tuleb vana konto kustutada ja uus teha, muidu nimi ei muutu.

Gmailis saab muuta oma nime, aga mitte gmaili aadressi (kui on nimeline).

Kaks kuud nimevahetusest, aga siiani avastan kohti, kus veel vana nimi ja siis jooksvalt muudan/annan teada. Mõne arve peal näiteks.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja nime muuta?

+6
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja nime muuta?

Et kui lapsed tulevad, siis oleksidmõlemad vanemad lastega sama nimega. Nt kui ma poleks abiellunud enne laste sündi, oleksin oma nime pannud. Kuna aga mul keeruline võõramaine nimi, vahetasin hea meelega lihtsama vastu.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autojuhiload pole kohustuslik dokument, võid muutmata jätta, kuni aeguvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autojuhiload pole kohustuslik dokument, võid muutmata jätta, kuni aeguvad.

Kuidas kellelgi. Minul on juhilubadel ka kutselise autojuhi pädevustunnistuse märge, seega pidin ka need ära vahetama.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt tegib uue id-kaardi ja passi.

Swedis vahetus nimi ise, seb-s piisas helistamisest, coop pangas piisas ka helistamisest, aga tahtsid, et ka mingi hetk läbi läheksin (pole siiani läinud).

Autojuhiload neti teel, kui id-kaart oli käes.

Tööandjale teatasin kohe.

Ja muud asjad- arved näiteks, teatasin jooksvalt. Mõni koht vajas allkirjastatud avaldust (Elisa näiteks) ja seda ei saanud enne teha, kui uus id-kaart käes.

Smart id-s tuleb vana konto kustutada ja uus teha, muidu nimi ei muutu.

Gmailis saab muuta oma nime, aga mitte gmaili aadressi (kui on nimeline).

Kaks kuud nimevahetusest, aga siiani avastan kohti, kus veel vana nimi ja siis jooksvalt muudan/annan teada. Mõne arve peal näiteks.

Kaks kuud? ????

Mul on nimevahetusest 7 aastat (!) möödas ja üks telekommunikatsiooniettevõte ei saa sellest siiani aru – hoolimata sellest, et olen kolmel korral nende teenuslepingut vahepeal muutnud ja neile ise, isiklikult, telefonis, vähemalt kolm korda ka öelnud, palunud nime ära vahetada… ikka vana nimi! ????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja nime muuta?

Perekooli oli kunagi selline põhjendatus, et kui kogu pere hukkub näiteks Estonia katastroofis siis mälestussambal üksteise järgi.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma tegin ainult dokumendi uue, teistega ootan kuni aeguvad. Pangas ka vahetus ise. Ahjaa, tööl andsin ma teada.
Ma eriti ei viitsi sellega vaeva näha, küll lõpuks kõik muutub.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja nime muuta?

Mulle meeldib, kui ühes peres on üks perekonnanimi. Seda see sõna ju tegelikult tähendabki…

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Autojuhiload pole kohustuslik dokument, võid muutmata jätta, kuni aeguvad.

Eestis tõesti piisab vaid isikukoodi ütlemisest, aga välismaal (isegi Lätis!) on vaja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teatasin ainult panka ja Sotsiaalkindlustusametisse. Mujal muutsin iseteeninduses ära ( Telia jms).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ehk siis mis on kõik need leheküljed, kus tuleb nüüd enda perekonnanimi ära muuta, et pärast mingeid erroreid ei tekiks?

Eksa sa ise ju tead kõige paremini, missugustes asutustes/saitidel jne sul vana nimi on, ja kust oleks vaja seega muuta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja nime muuta?

Mulle meeldib, kui ühes peres on üks perekonnanimi. Seda see sõna ju tegelikult tähendabki…

Sa vist ei tule selle peale, et mees võib ka oma nime muuta.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja nime muuta?

Mulle meeldib, kui ühes peres on üks perekonnanimi. Seda see sõna ju tegelikult tähendabki…

Sa vist ei tule selle peale, et mees võib ka oma nime muuta.

Mis sa sellega nüüd tahtsidki? Kas teemaalgataja küsis sinu käest, et kumb oma nime muutma peaks, ja kas seda üldse muuta. Ei küsinud nagu.

Vaid teemaalgataja on enda jaoks juba teinud otsused: 1) toimub nime muutmine; 2) tema võtab endale mehe nime.

Küsimus oli ainult see, missugustes kohtades tuleks nimemuutus ära vormistada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja nime muuta?

Mulle meeldib, kui ühes peres on üks perekonnanimi. Seda see sõna ju tegelikult tähendabki…

Sa vist ei tule selle peale, et mees võib ka oma nime muuta.

Ma küll ei näe oma kirjutises sõna “naine”…

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja nime muuta?

Et kui lapsed tulevad, siis oleksidmõlemad vanemad lastega sama nimega. Nt kui ma poleks abiellunud enne laste sündi, oleksin oma nime pannud. Kuna aga mul keeruline võõramaine nimi, vahetasin hea meelega lihtsama vastu.

Kõik kannate sama nime? Huvitav kuidas teie poole peaks pöörduma kui kõigil on sama nimi?

Mina muutsin abielludes vaid osaliselt oma perekonnanime. Eesnimi jäi küll samaks. Liitsin oma perekonnanimele mehe oma juurde.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja nime muuta?

Mulle meeldib, kui ühes peres on üks perekonnanimi. Seda see sõna ju tegelikult tähendabki…

Sa vist ei tule selle peale, et mees võib ka oma nime muuta.

Mis sa sellega nüüd tahtsidki? Kas teemaalgataja küsis sinu käest, et kumb oma nime muutma peaks, ja kas seda üldse muuta. Ei küsinud nagu.

Vaid teemaalgataja on enda jaoks juba teinud otsused: 1) toimub nime muutmine; 2) tema võtab endale mehe nime.

Küsimus oli ainult see, missugustes kohtades tuleks nimemuutus ära vormistada.

Oh ei, lihtsalt keegi teine küsis, miks on vaja nime muuta ja vastus oli nii rumal ja küsimusse mittepuutuv lihtsalt, et tekkis kahtlus, kas too on sellest võimalusest ikka teadlik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks on vaja nime muuta?

Mulle meeldib, kui ühes peres on üks perekonnanimi. Seda see sõna ju tegelikult tähendabki…

Sa vist ei tule selle peale, et mees võib ka oma nime muuta.

Mis sa sellega nüüd tahtsidki? Kas teemaalgataja küsis sinu käest, et kumb oma nime muutma peaks, ja kas seda üldse muuta. Ei küsinud nagu.

Vaid teemaalgataja on enda jaoks juba teinud otsused: 1) toimub nime muutmine; 2) tema võtab endale mehe nime.

Küsimus oli ainult see, missugustes kohtades tuleks nimemuutus ära vormistada.

Oh ei, lihtsalt keegi teine küsis, miks on vaja nime muuta ja vastus oli nii rumal ja küsimusse mittepuutuv lihtsalt, et tekkis kahtlus, kas too on sellest võimalusest ikka teadlik.

Ja natuke hale hakkas sellest teemaalgatajast.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt tegib uue id-kaardi ja passi.

Swedis vahetus nimi ise, seb-s piisas helistamisest, coop pangas piisas ka helistamisest, aga tahtsid, et ka mingi hetk läbi läheksin (pole siiani läinud).

Autojuhiload neti teel, kui id-kaart oli käes.

Tööandjale teatasin kohe.

Ja muud asjad- arved näiteks, teatasin jooksvalt. Mõni koht vajas allkirjastatud avaldust (Elisa näiteks) ja seda ei saanud enne teha, kui uus id-kaart käes.

Smart id-s tuleb vana konto kustutada ja uus teha, muidu nimi ei muutu.

Gmailis saab muuta oma nime, aga mitte gmaili aadressi (kui on nimeline).

Kaks kuud nimevahetusest, aga siiani avastan kohti, kus veel vana nimi ja siis jooksvalt muudan/annan teada. Mõne arve peal näiteks.

Kaks kuud? ????

Mul on nimevahetusest 7 aastat (!) möödas ja üks telekommunikatsiooniettevõte ei saa sellest siiani aru – hoolimata sellest, et olen kolmel korral nende teenuslepingut vahepeal muutnud ja neile ise, isiklikult, telefonis, vähemalt kolm korda ka öelnud, palunud nime ära vahetada… ikka vana nimi! ????

Las ma pakun, Elisa

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“digiriik” Eesti ja selle registrid 🙂

Eelmisel aastal vaktsineerimiskeskuses sisestas töötaja mu ID koodi ja märkis, et sellele vastav nimi sealses baasis ei ole see, mis ID kaardil on. Kuid ma polevat olnud teps mitte esimene selline juhtum.

RIKi haldusalasse kuuluv e-kinnistusraamat. Login sisse ID kaardiga ja kuna iseendale kuuluvate  kinnistute kohta päringu tegemine on tasuta, sisestan edasi oma nime. Tulemuseks nimekiri kinnistutest, millega mul mitte mingit seost pole. Tiba mõtlemist ja sisestasin nime, mis mul oli neid kinnistuid soetades, enne abiellumist. See toimis.

Ja mul on nimevahetusest möödas ca 10 aastat.

 

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Pereelu ja suhted Abielu ja nimemuutmine