Esileht Pereelu ja suhted Abort ! Mida üldiselt sellest inimesed arvavad?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )

Teema: Abort ! Mida üldiselt sellest inimesed arvavad?

Postitas:

Küsimus siis lihtsalt uudishimust. Olen 2 lapse ema ja tekkis lihtsalt uudishimust selline küsimus, et mida inimesed tegelikult abordist arvavad.
On see väga vale samm ( kuna teoreetiliselt ju saab sellega laps surma ) või on see varajases staadiumis suhteliselt okei käitumine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui seda lihtsalt pereplaneerimise vahendina kasutatakse, arvan halvasti.
Õigustatud on see harva, näiteks vägistamise või loote väärarengu korral. Mõnel on ka rasestumisvastane vahend alt vedanud, ka sel puhul ei saa aborditajat hukka mõista.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ainsad rasedusVASTASED vahendid on kondoom, geelid/kreemid ja pessaar, siis minu silmis tavaline rasedusest loobumise vahend nagu pillid ja spiraalgi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kakelungi igatsus või?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seda teemat on palju arutatud ja vaieldud. Mina leian, et abort on õigustatud juhul, kui on vägistamine, loote väärareng (nagu esimene vastajagi ütles), kui ema tervis on ohus. Juhul, kui naine jääb tõesti rasedaks ka läbi \”võimsa tulemüüri\”, siis on vast ka abordi õigustatus kaalutav. Samas, kui ma ise jääks rasedaks nii, et olen omaarust mitut kaitset väga hoolikalt kasutanud, siis ma ei julgeks aborti iiial teha. Nimelt tunduks mulle, et see laps ilmselt PEAB mu/me juurde tulema mingil müstilisel põhjusel ja küll ma hakkama saan.

Eriline teema on abortide puhul veel alaealise rasedus, mis vajaks vist eraldi käsitlemist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 17:43; 06.09 07:35; 07.09 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma arvan, et kõigi muude juba mainitud põhjuste kõrval on sama oluline põhjus see, kui naine lihtsalt EI TAHA last.
Jah, abort pole loomulikult pereplaneerimisvahend ja loomulikult tuleb kasutada rasestumisvastaseid vahendeid aga kui on juba rasedaks jäädud, siis peab olema võimalus kiiresti ja ohutult rasedus katkestada.
Kõik sündivad lapsed peavad olema soovitud, oodatud ja armastatud, samuti peab olema piisavalt raha nende kasvatamiseks ja koolitamiseks. Vajalikud on korraliku kodu olemasolu, armastavad vanemad, piisavalt tagavaraks kogutud raha. Kui midagi on puudu ja aeg pole õige, on abort igati õigustatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 19:37; 07.09 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Seda teemat on palju arutatud ja vaieldud. Mina leian, et abort on õigustatud juhul, kui on vägistamine, loote väärareng (nagu esimene vastajagi ütles), kui ema tervis on ohus. Juhul, kui naine jääb tõesti rasedaks ka läbi \”võimsa tulemüüri\”, siis on vast ka abordi õigustatus kaalutav. Samas, kui ma ise jääks rasedaks nii, et olen omaarust mitut kaitset väga hoolikalt kasutanud, siis ma ei julgeks aborti iiial teha. Nimelt tunduks mulle, et see laps ilmselt PEAB mu/me juurde tulema mingil müstilisel põhjusel ja küll ma hakkama saan.

Eriline teema on abortide puhul veel alaealise rasedus, mis vajaks vist eraldi käsitlemist.[/tsitaat]

Mis selle alaealisega siis nii väga on? Ma sain 17a emaks, sain/saan emadusega väga hästi hakkama, laps on tark ja tubli. Praegu olen 22, näiteks praegu oleks rasedus täiesti ebasobiv mu ellu, tol ajal oli aga vägagi soovitud. Ega siis raseduse/lapse sünni sobivus ema ellu ei sõltu vanusest. Võib olla sobiv 15 ja ebasobiv 35 ja võib ka vastupidi.

Teemasse ka: pooldan, et abordivõimalus peab olema, kui lapsel on väärareng, ema on vägistatud, on tõsine oht ema tervisele, või on naine tõesti reeglipäraselt ja korralikult kasutanud ras. vast. vahendeid, kuid on siiski rasestunud. Seda viimast siiski kontrollida ei saa, aga see oleks südametunnistuse küsimus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.09 20:47; 05.09 21:48; 05.09 21:49; 05.09 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ma arvan, et kõigi muude juba mainitud põhjuste kõrval on sama oluline põhjus see, kui naine lihtsalt EI TAHA last.
Jah, abort pole loomulikult pereplaneerimisvahend ja loomulikult tuleb kasutada rasestumisvastaseid vahendeid aga kui on juba rasedaks jäädud, siis peab olema võimalus kiiresti ja ohutult rasedus katkestada.
Kõik sündivad lapsed peavad olema soovitud, oodatud ja armastatud, samuti peab olema piisavalt raha nende kasvatamiseks ja koolitamiseks. Vajalikud on korraliku kodu olemasolu, armastavad vanemad, piisavalt tagavaraks kogutud raha. Kui midagi on puudu ja aeg pole õige, on abort igati õigustatud.[/tsitaat]

Selleks on rasestumisvastased vahendid. Nende õigel kasutamisel ei juhtu olukorda, et naine on juba rasedaks jäänud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 20:52; 06.09 14:22; 07.09 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on ka abort pigem inimeste päästmine kui mõrv. Miks ma peaks selle lapse sünnitama kui ma tunnen et mul pole tema jaoks aega või ma ei taha temaga tegeleda või mul on teised huvid jne jne. Miks ma pean sünnitama lapse keskkonda kus teda ei taheta? Kus ta tunneks end terve elu eemaletõugatuna jne jne.

See on lihtsalt näide. Mina mõistan aborte. Enne lapsi olin abordivastane, nüüd alles lastega mõistan mida see kõik tegelikult tähendab. Armastan oma lapsi väga ja olid planeeritud, aga kui hetkel peaks rasedaks jääma (spiraal), siis tunnen et aborti tehes päästaksin oma 2 lapse elu, sünnitades rikuks 3 lapse elu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selleks on rasestumisvastased vahendid. Nende õigel kasutamisel ei juhtu olukorda, et naine on juba rasedaks jäänud.[/tsitaat]

No mis jutt see on? Isegi absoluutselt korrektsel kasutamisel jääb pille kasutades aastas rasedaks 2 naist 1000st. See tähendab, et kui kõik eesti naised võtaksid pille ja absoluutselt korrektselt, oleks siiski aastas kümneid rasedusi. Kas sa nt. spiraalilastest ei ole kuulnud? Ja spiraal ei ole enamasti paigalt liikunud, vaid kenasti oma kohal emakaõõnes, kõrval loode.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.09 20:47; 05.09 21:48; 05.09 21:49; 05.09 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mis jutt see on? Isegi absoluutselt korrektsel kasutamisel jääb pille kasutades aastas rasedaks 2 naist 1000st. See tähendab, et kui kõik eesti naised võtaksid pille ja absoluutselt korrektselt, oleks siiski aastas kümneid rasedusi. Kas sa nt. spiraalilastest ei ole kuulnud? Ja spiraal ei ole enamasti paigalt liikunud, vaid kenasti oma kohal emakaõõnes, kõrval loode.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.09 20:47; 05.09 21:48; 05.09 21:49; 05.09 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Selleks on rasestumisvastased vahendid. Nende õigel kasutamisel ei juhtu olukorda, et naine on juba rasedaks jäänud.[/tsitaat]

No mis jutt see on? Isegi absoluutselt korrektsel kasutamisel jääb pille kasutades aastas rasedaks 2 naist 1000st. See tähendab, et kui kõik eesti naised võtaksid pille ja absoluutselt korrektselt, oleks siiski aastas kümneid rasedusi. Kas sa nt. spiraalilastest ei ole kuulnud? Ja spiraal ei ole enamasti paigalt liikunud, vaid kenasti oma kohal emakaõõnes, kõrval loode.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 05.09 20:47; 05.09 21:48; 05.09 21:49; 05.09 21:51;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui naine ei taha last, siis ei pea ta saama.

Just lugesind uudist, kus ema näljutas oma 4kuuse lapse surnuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne lapsi olin liberaalsem abortide suhtes. Nüüd, kui mul endal kaks väikest last, siis olen aga ikka täiesti abordivastaseks muutunud. Mul on sahtlis alles mõlema puhul tehtud positiivsed rasedustestid. Päevad olid just ära jäänud. Ja see kaks triipu tähendab inimest 😮 !!!
Ma ei suudaks oma praegusi lapsi nö \”ära koristada\”, kui nad mu ellu järsku ei sobi, miks peaks ma suutma teha seda veel sündimata lapsega ? Vahe on selles, et sündimata laps peab lihtsalt minu kõhus kosuma nabanööri otsas. Need, kes sündinud, nad on samasugused lapsed, lihtsalt ei ole minuga nabanööri pidi ühenduses.

Aga nagu öeldud, enne lapsi ma päris nii ei mõelnud, sest kogemus, tunded puudusid.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 17:43; 06.09 07:35; 07.09 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ise ei kujuta ette, et laseksin oma raseduse katkestada, v.a loote raskete väärarengute puhul, aga teiste inimeste puhul suhtun ratsionaalselt ja tolerantselt. Isegi nii tolerantselt, et praegu arstiks õppides ma ei välista enda jaoks günekoloogiat tulevase erialana seetõttu, et seda eriala õppides ja naistearstina töötades tuleb paratamatult ka oma käega rasedusi katkestada.

Filosoofilisel tasandil on tegu niikuinii lahendamatu küsimusega, aga praktiline elu on aastatuhandete jooksul näidanud, et igas olukorras ja igas ühiskonnas on hulgaliselt naisi, kes leiavad rasestumise korral raseduse endale nii vastuvõetamatu olevat, et üritavad seda iga hinna eest hävitada, isegi kui nad väga hästi teavad, et abort on keelatud ja teostatakse tingimustes, mis on naisele eluohtlikud. Kriminaalsed abordid ebaadekvaatsetes tingimustes ning nende tagajärjel sandistatud ja ka surevad naised (peale selle tänapäeva oludes muidugi veel aborditurism) on abordikeeldude paratamatu tagajärg – minu arvates on sellise valiku korral legaalse abordi võimalus mõistlikum, inimlikum ja kokkuvõttes elu väärtustavamgi. Pealegi on rohked uurimused näidanud, et kõige vähem aborte tehakse kokkuvõttes ikkagi ühiskondades, kus on kättesaadavad nii korralik seksuaalharidus, adekvaatne kontratseptsioon kui ka legaalne abort naise soovil. Nii et abortide juriidiline keelustamine pole mingi imevahend nende ärahoidmiseks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

pooldan naiste õigust abordile. olen ise kolme lapse ema ja iseenda puhul ei kujuta ette, et aborti läheksin tegema, aga ma pooldan abordiõigust põhimõtteliselt. naine ei pea sünnitama ainult sellepärast, et ta on rasedaks jäänud. võib, aga ei pea. vägistamine, oht ema elule jm äärmused ei ole ainsad vastuvõetavad põhjused abordi tegemiseks, ka tahtmatus last saada saab lapsele pikemas perspektiivis saatuslikuks.

pooldan ka heal tasemel tervise- ja seksuaalkasvatuse tunde koolides, pooldan rasestumisvastaste vahendite kättesaadavust, pooldan hädaabipillide head kättesaadavust. lapsed peavad sündima perre, kuhu nad on oodatud ja soovitud.

palju olulisem kui aborte keelata ja naisi nende eest needa oleks meestele pealuu sisse taguda nende bioloogilised otsustuspiirid, mis puudutavad rasedust ja sellest hoidumist. liiga paljud mehepojad lasevad koos seemnega ka oma ajud lendu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

olen Mutsamammaga nõus.
aborte peaks olema palju vähem, vaadates neid võimalusi, mis raseduse ära hoidmiseks täna saada on.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on keeruline teema. Ise olen umbes nagu Mutsamamma, ehkki ilmselt mõnevõrra radikaalsem vastane: ise ei tee kunagi aborti, aga abortide keelustamist ka ei poolda. Abort kui tegu on minu meelest jäle, aga kedagi selle eest risti lüüa pole õige, sest me pole kunagi olnud teise inimese olukorras.
Liiga kergekäeliselt tehakse seda küll, seda näitab kahetsejate rohkus. Mu enda sõbranna tegi aborti ja kahetses hiljem väga. Tal oleks olnud hea keskkond lapsele, oleks olnud talle armastust, aga raseduse algul tekkinud hormoonimöllus tundus talle, et pole lapseks valmis ja mitte keegi ei suutnud talle aru pähe panna. Ma armastan oma sõbrannat ja see ei muutnud seda, aga ma vihkan seda, kui kerge oli tal oma lapsest ilma jääda.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

aborte jääbki aina vähemaks, aga võimalusena peab see jääma, ka soovimatu raseduse korral. me ei saa eeldada, et muutused toimuvad kiiresti, aga nad toimuvad, muutused rahvastiku käitumises võtavad aastakümneid ja need on läinud aina paremuse poole. vägivalla ja hukkamõistu ja keelamisega ei saavuta aga midagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen naise valikuvabaduse poolt. Samas peaks iga mees ja naine tegema kõik endast võimaliku, et soovimatut rasedust vältida.

Ise olen olnud elus ühe korra olukorras kus kaitsevahend alt vedas (enda viga, mida kohe märkasime). Veetsin järgmise ööpäeva SOS-pilli võtmist kaaludes. Õnnetus juhtus just ovulatsiooni ajal, nii et suuresti otsustasin kas tahaks last või tahaks võimaliku pesastumise ära hoida. Tean, et mees keerutas mõtteid samal teemal. Lõpuks ütlesin mehele, et ma ei suudaks seda tabletti võtta. Mees võttis selle uudise üllatavalt hästi vastu. ja meie viisaastaku plaan oligi algselt kaks last) Nüüd on mul siin kaisus üks üliarmas laps. Aga ise olen nüüd mitmeid kordi hoolsam, sest kolmandale lapsele ei suuda me pakkuda hetkel sellist elu nagu võiks. Ja kui ma juba seda tabletti ei suutnud võtta, siis aborti ei saadaks ma kuidagi teha nii, et ise pärast seda rahulikult elada saaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 3 last olemas ja kasutan tavalist spiraali. Kõik lapsed olid planeeritud, st alati kui mehega kokku leppisime, et nüüd võiks laps tulla, eemaldasin spiraali ja pärast sünnitust panin uuesti. Kui peaksin rasedaks jääma spiraaliga, siis kindlasti teeksin aborti. Laps, keda ma pole soovinud ja kelle tulekuks vaimselt valmis, ei tohi sündida. Ma ei armastaks teda ega hooliks temast nii, nagu soovitud lapsest, vaid ta oleks nagu lisakoorem kaelas ja sellist saatust ma oma lastele ei taha. Lapsed peavad olema soovitud ja väga oodatud! Kui mul veel lapsi polnud, siis abort võrdus minu jaoks mõrvaga ja ma kuulutasin seda ka siin perekoolis (15 aastat tagasi). Ise pole ma mitte kunagi aborti teinud, kuid nüüd teeksin seda kindlasti ilma süümepiinadeta, kui laps peaks tulema vaatamata rasedusvastaste vahendite kasutamisele.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

No mis jutt see on? Isegi absoluutselt korrektsel kasutamisel jääb pille kasutades aastas rasedaks 2 naist 1000st. See tähendab, et kui kõik eesti naised võtaksid pille ja absoluutselt korrektselt, oleks siiski aastas kümneid rasedusi. Kas sa nt. spiraalilastest ei ole kuulnud? Ja spiraal ei ole enamasti paigalt liikunud, vaid kenasti oma kohal emakaõõnes, kõrval loode. [/tsitaat]

Jah, kümneid, aga mitte tuhandeid, nagu praegu. Suurem osa aborditajatest kasutab seda ainsa rasestumisvastase vahendina.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 20:52; 06.09 14:22; 07.09 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Enne lapsi olin liberaalsem abortide suhtes. Nüüd, kui mul endal kaks väikest last, siis olen aga ikka täiesti abordivastaseks muutunud. Mul on sahtlis alles mõlema puhul tehtud positiivsed rasedustestid. Päevad olid just ära jäänud. Ja see kaks triipu tähendab inimest 😮 !!!
Ma ei suudaks oma praegusi lapsi nö \”ära koristada\”, kui nad mu ellu järsku ei sobi, miks peaks ma suutma teha seda veel sündimata lapsega ? Vahe on selles, et sündimata laps peab lihtsalt minu kõhus kosuma nabanööri otsas. Need, kes sündinud, nad on samasugused lapsed, lihtsalt ei ole minuga nabanööri pidi ühenduses.

Aga nagu öeldud, enne lapsi ma päris nii ei mõelnud, sest kogemus, tunded puudusid.[/tsitaat]

Aga suudad sa näha, kuidas väikestest lastest keegi ei hooli ja neid pole kellelegi vaja, nad on üksi ja õnnetud? Olen 10 korda ennem abordi poolt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olin suur abordivastane. Endal kodus juba 1 laps ja pidin just elama üle katkestamise meditsiinilistel põhjustel Väga valus ja traagiline kogemus. Aga õige sest laps ei olnud terve.
See ongi nii keeruline teema, mis sõltub paljudest erinevatest teguritest.
Ja vanasti (me vanaemade ajal) oligi see üks pereplaneerimise võimalusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olin ka selline kahevahel kõhkleja abordiküsimuses pikka aega. Endal ühtegi aborti ei ole olnud. Sel suvel lugesin Mari Saati suurepärast raamatut Surija üksildus ja seal puudutab üks essee aborte. Autor kirjutab, kuidas meie imestame, miks loodusrahvad niimoodi vaesuses palju lapsi saavad, ja siis kirjutab, et nende uskumust mööda on inimeseks sündimine suurim õnn ja mis õigus on meil, juba olemasolevatel inimestel, seda teistele (tullatahtjatele) keelata.

Niiet lapse sünnitamine on võimaluse andmine. Budistlikus maailmas siis uuestisünni mõttes, aga mumeelest pädeb see mõte ka mittebudistina – võimalus on sellel sündival inimesel nii uuestisünni mõttes kui ka praeguse elu mõttes. Ükskõik kui jube ta lapsepõlv ka ei ole. Olematus on ilmselt absurdsem. Mind igatahes see konkreetne Mari Saadi essee pani elule täiesti teise pilguga vaatama. Seda juttu, et lapsele ei ole oma tuba pakkuda ning ilmselt ei saa ta ka uusimat käru ning seetõttu pigem ärgu sündigu, on täiesti ebapädev.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ah, et laps peab kindlasti tulema, kui ta tulla tahab? Palju on veel vaja avalikuks tulnud lugusid puulehti söövates lastest, külmetavatest, hulkuvatest ja nälgivatest lastest? Vanemad lubasid neil tulla aga tingimusi ei suuda luua. Kas abordivastased aitaksid ja toetaksid neid lapsi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.09 19:37; 07.09 00:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, arvan küll. 17 aastat hiljem tunneb üks noor õnne keskkooli lõpetamise puhul. 35 aastat hiljem kasvatab üks isa, kellel jäi küll keskkool raske nooruse tõttu lõpetamata, kuid kutsekas sai ameti, oma kolme last. 70 aastat hiljem on üks vanaema koos oma lastelastega. Millise inimese neist sa välja kustutaksid?

Puulehed ja nälg. Loomulikult peavad vanemad tagama lapsele lapsepõlve. Kui nad ei suuda seda, siis riik teeb seda kasvõi miinimumtasemel. Sotsiaalsete ekstreemsuste peale on kogu ühiskond tagajalgadel (nälgivad lapsed), ja peabki olema. Kas lapsed 17. sajandil, kui nad olid väärtuslik masstööjõud, oleksid pidanud olemata olema? Aga kas meie vanaemad ja -isad, ka emad ja isad 1940ndatel ja Siberis puulehti söönuna ja näljas olevana oleksid pidanud üldse välja surema? Kas nad on vähem väärtuslikud inimesed praegu?

Mu point on, et kõnealusel inimesel võib olla 10, 15 aasta pärast täiesti suurepärane elu. Elu, mida ta naudib kuni surmani. 70 aastat suurepärast elu versus aasta(d) viletsust enne lastekodusse sattumist.
Miks sinusugune otsustaja peab selle surma tooma juba enne sündi?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, trille, ma ka mõtlen nii. Teistpidi võttes, on ju palju inimesi, kes sündinud majanduslikult hästi kindlustatud vanemate juurde, kuid miskipärast lapsest kasvab õnnetu inimene.
Siin perekooliski on aga sõna võtnud inimesed, kelle lapsepõlv oli sõna otses mõttes jube, aga nad on hakkama saanud, endale pere loonud ning endaga rahul nüüd täiskasvanuna ega ei soovi, et oleks sündimata jäänud.

Elan riigis, mis ei ole mitte turismimagnet. Elatustase on madalam kui Eestis. Meie naabriteks tulid kuuks ajaks elama ühed rootslased, kes siit adopteerisid lastekodust kaks last (1 a ja 3 aastane õde ja vend). Oi kui õnnelikud need lapsed olid ! Ja väga toredad vanemad. Ma isegi kadestasin neid vanemaid ja õppisin neilt selle lühikese ajaga palju.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 17:43; 06.09 07:35; 07.09 07:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Ah, et laps peab kindlasti tulema, kui ta tulla tahab? Palju on veel vaja avalikuks tulnud lugusid puulehti söövates lastest, külmetavatest, hulkuvatest ja nälgivatest lastest? Vanemad lubasid neil tulla aga tingimusi ei suuda luua. Kas abordivastased aitaksid ja toetaksid neid lapsi?[/tsitaat]

Ei, laps ei pea tulema. Selle vastu on rasestumisvastased vahendid. Ja need ei vea massiliselt alt, nagu üritatakse väita.
Abordivastased üritavadki selgeks teha, et raseduse vältmiseks on paremaid vahendeid kui abort.
Sellel mõnel üksikul juhul, kui vahendid tõesti alt veavad, saab lapse anda lapsendada. See laps on eriti oodatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.09 20:52; 06.09 14:22; 07.09 20:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on abort inimese tahtlik/teadlik tapmine … inimese tapmisele ei saa olla aga mingit õigustust.

Abordi olemust iseloomustab väga ilmekalt järgmine liitpilt (toodud lapse vanus 12- nädalat viljastumisest, ehk 14- nädalat viimastest päevadest):
http://www.hot.ee/xyzw//choice-blues-trailer.jpg

Enamus aborditajatest ei tea abordi sisulisest olemusest mitte midagi … näiteks emakatangidega (esimese rea pildid) hoitakse dilateerimise ajal (teise rea pildid) emaka kaelast kinni ca 5 kg jõuga mittesünnitanud aborditaja korral (10-12 mm dilataatoritega rakendatakse emakale jõudu 50 newtonit mittesünnitanu korral) … mõelge nüüd ise, kui valus see võiks olla, kui häbeme piirkonda naha külge panna kahe terava nõela abil rippuma pool ämbrit vett (ca 5 kg) … sama valus on ka emakakaela laiendamine aborditamise ajal … tuleb üllatusena või … aga aborditamise paberitele said aborditajad küll allkirja anda \”olen kõigest teadlik\”.

Teine \”avastus\” võiks abordiajatel seineda järgmises pildis, kus on suurendatud vaakumaspiraatori otsikute \”sisemust\”:
http://www.hot.ee/xyzw/aspiraator.jpg

Nagu näha, siis on vaakumaspiraatori otsikute sisemus \”eelmistelt aborditajatelt\” eraldunud ollusega (hüübinud veri ja luu tükid) koos … aga jällegi saate te seda kõike teada minu piltide vahendusel, mitte aga aborditamise nõustamise ajal …

Inimese tapmisele ei saa õigustust olla .. inimese elu füüsilise keha mõistes algab viljastumise hetkest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 32 )


Esileht Pereelu ja suhted Abort ! Mida üldiselt sellest inimesed arvavad?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.