Esileht Koolilaps Äge kõhulahtisus 12-aastasel

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Äge kõhulahtisus 12-aastasel

Postitas:

Päris vett ei tule aga lahti on. Juba kolmas päev kestab, annan boulardiid ja probiootikume aga need ei paista aitavad midagi. Muid vaevuseid pole.
Ei tea ka, et ta oleks söönud või joonud midagi mis oleks võinud kõhu lahti teha.
Võiks äkki Smectat proovida?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mul oleks smecta esimene, mida lapsele anda, seda antakse isegi imikutele ja toimib hästi.
väga hea ja looduslik on ka https://www.apotheka.ee/silicea-seedetrakti-geel-15x15ml-fooliumpakendid-pmm0106314ee
minu lapsel oli paar aastat tagasi samamoodi mitu päeva kõht lahti, hiljem selgus, et salmonelloos 🙁

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 09:46; 05.07 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna mustikaid süüa. Largo mustikakissell on ka hea, eriti riisipudruga. Kõik muu värk juurde.
Kui ikka 3-5 päeva kestab, siis peab tõesti analüüsid andma – võib vajada antibiootikumi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 14:12; 04.07 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Anna mustikaid süüa. Largo mustikakissell on ka hea, eriti riisipudruga. Kõik muu värk juurde.

Kui ikka 3-5 päeva kestab, siis peab tõesti analüüsid andma – võib vajada antibiootikumi.

Largo mustikakisselliga on hetkel poodides kehvasti, vähemalt Tln kesklinnas pole kuskil 🙁

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ostnud just Selveritest, enamasti piimatoodete juures külmaletis.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 14:12; 04.07 14:21;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Proovi jah smectat. Võib olla vabalt teistsugune kõhuviiruse vorm, mul endal see läbitud, muud viga polnud kui kõhulahtisus (kuid oli vesine).

Samas võib mõjutada mingi muutus – et kas palav, rohkem vett joonud, õrn stress, vesisemad toidud, suures hunnikus marju (nt maasikaid) söönud vmt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Smecta, enterol, võtta vaheldumisi 4-tunnise vahega, loperamid on päris kõhulahtisuse vastane, laps seda pikalt ei tohiks võtta: Keeda riisitummi veega, osta päris mustikaid ja keeda väga vähese suhkruga kisselli, paku lapsele koos pudruga.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasutan esmalt alati enteroli. See teeb soolestiku mikrofloora korda.
Kui üle ei lähe, siis võtan käiku smecta või silicea.

Smecta aitab küll hästi,kuid väidetakse, et katab sooleseinad kile taolise kestaga, aga soolestiku seinale jäävad ikka halvad bakterid. Enterol taastab normaalset mikroflorat.

Koos pole mina andnud, seda ei oska kommenteerida.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sama jama ees,kaks alla viie aastast last kõhuviirusega ? nädal aega,midagi ei aita ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 07:38; 10.07 12:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Päris vett ei tule aga lahti on. Juba kolmas päev kestab, annan boulardiid ja probiootikume aga need ei paista aitavad midagi. Muid vaevuseid pole.

Ei tea ka, et ta oleks söönud või joonud midagi mis oleks võinud kõhu lahti teha.

Võiks äkki Smectat proovida?

Kummelitee, söetabletid, loperamiid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen sama jama ees,kaks alla viie aastast last kõhuviirusega ? nädal aega,midagi ei aita ????

lase arstil salmonelloosianalüüs teha

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 04.07 09:46; 05.07 09:34;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te lastele kõhuviiruse ajal süüa annate? Ma oletan, et (näiteks) allaviiesed pole nädal aega näljas olnud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei soovitata piimatooteid, kuumtöötlemata juurvilju, liha nii vähe kui võimalik.
Hea on veega kaerahelbepuder, vesised supid, banaan, kuivikud, riisigaletid.
Kui kõht väga lahti on hea kui 24h jooksul praktiliselt midagi ei söö, organism puhkab. Väikeste lastega nii muidugi ei saa.
Juua tuleks mineraalvett või kraanivett, kus näpiotsatäis soola.
Imestan, et keegi pole kirjutanud, et sütt võtta. See toimib kiiresti. Nt 5-aastasele võib osta kapslites sütt. Kapsli ise viskad minema, annad vaid sisu 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tuttava lapsel oli ka salmonelloos nii, et ainult kõht lahti. Muid kaebusi ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida te lastele kõhuviiruse ajal süüa annate? Ma oletan, et (näiteks) allaviiesed pole nädal aega näljas olnud?

Galette ja seda mida nad soovisid,enamasti kuivikud ja mahl

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.07 07:38; 10.07 12:24;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Koolilaps Äge kõhulahtisus 12-aastasel