Esileht Beebi ja mitmikud Ahastuses

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Ahastuses

Postitas:

Mu beebi ei maga.
Ta on 3-nädalane ja viimased kolm päeva on ta maganud ainult päeval tund aega vankriga jalutades ning kogu ülejäänud päeva 5-10 minuti kaupa. Öösel magab 1-2 h järjest vähemalt. Kuidas see üldse nii väikse inimese puhul füüsiliselt võimalik on? Loen, et teiste beebid muudkui magavad ja söövad ja  nii terve ööpäeva.
Ta suikub rinnal unne, siis tõstan ta voodisse, kus ta 5 min pärast hakkab vaikselt jutustama kuni see muutub nutuks. Aitab ainult süles tassimine ja rinna andmine, ei sobi niisama süles olla, ei sobi kõhuli enda kõhule panna, ei aita laulmine, rääkimine, kussutamine, jutustamine, ei meeldi kiigutamine, ei aita kookonisse panemine, mingite YouTube`i videotes õpetatud trikkide kasutamine. Nii ma siis katsetan kõiksugu asju uuesti ja uuesti, aga lõpuks on ainus rahustus imetamine. Lugesin siit ühest teemast, et kellegi perearst ei soovita toita beebit tihedamini kui 2-3 h järel, meil käib vahepeal lausa nii, et vahe on ainult 30-40 minutit.
Ma olen täitsa ahastuses ja üliväsinud. Ma ei oska ka aru saada, kas tal võib olla gaasivalu. Haiglas ämmakas ütles, et sellest saad kohe aru, et siis ta röögib kogu aeg hüsteeriliselt. No ta ei röögi, ta lihtsalt nutab kui teda ei imetata.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 12:35; 16.11 13:38; 16.11 16:11; 16.11 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvuspurt? Äkki tellib piima juurde, kui nii sagedasti rinnal on või on lihtsalt läheduse vajadus. Kas sa lutti kasutad? Kui ei, võib-olla mõtled selle peale, et saaksite mõlemad rahu.

Mäletan, et mul esimene laps ka mingi aeg aina tahtis rinda, ikka paar päeva istus aina rinnal kuigi väga ei imenud. Ostsin luti, sest enam ei jõudnud aina pikali olla ja aitas. Kasutas lutti ainult magamiseks loobus ise mõne kuu pärast lutist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kasvuspurt? Äkki tellib piima juurde, kui nii sagedasti rinnal on või on lihtsalt läheduse vajadus. Kas sa lutti kasutad? Kui ei, võib-olla mõtled selle peale, et saaksite mõlemad rahu.

Mäletan, et mul esimene laps ka mingi aeg aina tahtis rinda, ikka paar päeva istus aina rinnal kuigi väga ei imenud. Ostsin luti, sest enam ei jõudnud aina pikali olla ja aitas. Kasutas lutti ainult magamiseks loobus ise mõne kuu pärast lutist.

Olen proovinud viit erinevat lutti, aga tal kohe üldse pole luti vastu huvi kahjuks. Oskab keegi soovitada mingit imelutti äkki, mis ka pretensioonikatele sobiks? Siis veel ei ole katsetanud ka lutipudelist toitmist, haiglast jäi mulje, et see on ka üks kuri tegevus, mida tuleks võimalikult pikalt edasi lükata.

Lugesin jah kasvuspurdi kohta ka ja pean üheks variandiks ka seda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 12:35; 16.11 13:38; 16.11 16:11; 16.11 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

B12 tase on korras? See on hästi tüüpiline uneprobleemide põhjus, kuna B12 on seotud närvisüsteemiga.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

B12 tase on korras? See on hästi tüüpiline uneprobleemide põhjus, kuna B12 on seotud närvisüsteemiga.

Haiglas tehti proovid ja kõik oli hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 12:35; 16.11 13:38; 16.11 16:11; 16.11 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas oled kindel, et ka B12 tehtud proovide seas oli? Igaks juhuks vaata üle. Meil tegi perearst, sest ka beebi ei maganud ja peale B12 kuuri oli uni ikka palju parem.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil ka poisile ei sobinud ükski lutt. Aga siis ma proovisin Bibs lutti ja imekombel see talle sobis. Võiksid proovida, äkki talle ka sobib.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kahtlustan, et t lihtsalt ei ole selle maailmaga harjunud ja tahab su lähedal olla. Googelda 4th trimester. Rinnapiim on beebile absoluutselt igaks elujuhtumiks, lollikindel. On raske, mäletan enda beebi pealt. 2 esimest nädalat ainult magas ja sõi, aga kolmandast elunädalast röökis nagu ratta peal, kui käest ära panin. Kõige hullem, kui panin võrevoodisse. U 2 kuu vanuselt läks paremaks. Kõik on mööduv 🙂 vahest saad lamades imetada ja siis minema hiilida? Pea vastu, teed tublit tööd, et annad rinda. Lutipudelit ka kindlasti ei soovita anda, beebi harjub väga ruttu ära, et söök lihtsalt kätte tuleb.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teate, kui lohutav on teie vastuseid lugeda, iseend teeb tugevamaks teadmine, et teistel on või on olnud samad teemad.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 16.11 12:35; 16.11 13:38; 16.11 16:11; 16.11 21:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu laps magas esimesed viis päeva nii nagu räägitakse, et beebid magavad, tõesti ärkas ainult söömiseks, aga sealt edasi oli umbes sama lugu nagu sul. Miski ei aidanudki, ise olin nagu zombie. Öösel ärkas ta esimesed pool aastat 4-8 korda, päevasest magamisest lugu ei pidanud, ainult rinnal jäi magama (ja siis olin ise tema all lõksus, sest kui ta ära tõsta, ärkas kohe üles) ja autosõitude ajal magas nagu nott. Lohutuseks võin öelda, et see minu mittemagav beebi hakkas umbes üheksakuuselt üsna hästi magama ja alates 1.5 aastasest magab iga öö 12 h ilma ärkamata pluss päeval 2-3h lõunaund. Nagu teeks tasa seda magamist, mis alguses vahele jäi. Praegu on juba üle kolme aasta vana.

See, et kõik räägivad, et nende beebid magavad hästi võib tulla ka sellest, et inimesed  ei mäleta enam hiljem nii hästi kui keeruline beebiga võis olla. Minu sõbrannadel on kõigil unevaegus ja üsna kehvalt magavad lapsed olnud esimesel aastal.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pudeli peale küll ära mõtle, kui laps kenasti rinnast sööb. Paku talle lähedust ja rinda, ta on ju nii väike.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen 4 lapse ema ja oma kogemuse põhjal kaldun arvama, et äkki ta ei saa piima hästi kätte, (keelekida, huulekida, vale imemisvõte, vähe jõudu imemiseks, lapse jaoks liiga suur nibu vms)  või piim lahja, või piima tema jaoks vähe.
soovitan pöörduda imetamisnõustaja poole, saad teada, kas midagi eelpoolnimetatud variantidest. Kõigele on olemas lahendus.

Mul oli 3 lapse puhul sellest visiidist palju abi. 1 lastest sõi hästi ja ei vajanud mingit sekkumist ( loe: peale tissimist magas 2-3 h rahulikult, siis jälke tissis ja magas. Ja nii kuudeviisi.
1 lastest sain ilusti tänu imetamisnõustaja soovituste  sööma ja piimakogused korda, teiste 2 lapsega pidin  paraku lisatoitu ( piima) hakkama juurde andma puudujääva  osa jagu.
Ostsin ( saab ka laenutada) beebikaalu, saad enne igat tissitamist kaaluda riietega ja pärast tissitamist uuesti samade riietega kaaluda. Saadki teada, kas laps saab tema jaoks piisavalt piima kätte. Milline kogus on sinu beebile vajalik js sobiv (kaal ja täpne vanus), võid nõu pidada imetamisnoustajaga telefoni teel.

 

PS Ainult imetamosaeg pole poosav indikaator hindanaks piima kogust. Mul sai laps 30 minutiga 27 g kätte, ehk oli nälgas. Ja seepäradt virises ja püüdis uuesti tissi otsas imedes piima juurde saada, aga tegelikult oli nii väsinud et jäi magama.  Ja kaalu juurde ei tulnud. Lisatoitu sai peale tissimist, seega sellest päevadt alates sain mina ja väljapuhata ????!

Edu teile!

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 12:04; 17.11 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Unustasin maininast, et lisatoitu sai niikaua süstlast või tassist, mitte pudelist, et imemisvõtet mitte ära rikkuda, alles siis, kui rinnapiim ära jäi hakkas pudelist lisatoitu saama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.11 12:04; 17.11 12:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samuti 3-nädalane laps, aga kolmas. Ja vot tema käitub nagu õpikus. Esimesega oli umbes sama nagu sul, kusjuures ega tagantjärele ei oskagi öelda, mis ma teisiti oleks saanud teha. Esimesed lapsed kipuvadki olema rahutumad. Nagu eelpool soovitati, räägi perearstiga et välistada med. põhjused. Muus osas, kasuta ise abiväge nii palju kui võimalik. Vanaemad, tädid, lapse issi. Äsjasünnitanuna mina ei jaksagi last nii palju kussutada et see tulemust annaks. Minu ainus relv on tiss 🙂 Aga teised saavad võib-olla teisiti teda rahustada. Pea vastu! Meil läks rahutu esiklapsega paremaks 3-kuuselt ja kaisus magades.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on samuti 3-nädalane laps, aga kolmas. Ja vot tema käitub nagu õpikus. Esimesega oli umbes sama nagu sul, kusjuures ega tagantjärele ei oskagi öelda, mis ma teisiti oleks saanud teha. Esimesed lapsed kipuvadki olema rahutumad. Nagu eelpool soovitati, räägi perearstiga et välistada med. põhjused. Muus osas, kasuta ise abiväge nii palju kui võimalik. Vanaemad, tädid, lapse issi. Äsjasünnitanuna mina ei jaksagi last nii palju kussutada et see tulemust annaks. Minu ainus relv on tiss ???? Aga teised saavad võib-olla teisiti teda rahustada. Pea vastu! Meil läks rahutu esiklapsega paremaks 3-kuuselt ja kaisus magades.

Mul on küsimus abiväe kohta, minul näiteks on ema ja õde on pakkunud, et tulevad paariks tunniks, et saaksin puhata, kas või üksinda jalutada, aga nagu siin kirjutatu, on ainus abirelv tiss ja see on lihtsalt kõige mõjusam, siis ei saa ju mitte keegi aidata. Mees loomulikult ka aitab palju, kui töölt tuleb, aga pooltel kordadel pole muust abi kui tissist ja seda kellelgi teisel pakkuda pole. Siis olen ikka “lõksus”. Ka mina ei ole veel pudelit kasutama hakanud, aga nüüd otsustasin tellida selle mingi koolikuvähendamise pudeli, rinnapump on ka olemas. Äkki on paar korda nädalas abi, et saaksin mõned korrad kodust eemale lihtsalt jalutamagi. PS. Plaanin omaenda piima pudeliga anda, mitte RPA-d.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

viimased kolm päeva on ta maganud ainult päeval tund aega vankriga jalutades

Kas on proovitud mitu korda päevas sobivate vahedega tunnike õues jalutamas käia? Seda saaks tugivõrgustik ka teha, natukenegi leevendust. Mõnekuusega käis mu mees minu äraolekul autoga sõitmas, sest autos jäi ka paremini magama.

Minu lapsed magasid enam-vähem maha esimese elupäeva, edasi hakkasid unega võitlema. Rutiin tuli väga kiiresti luua, sest üleväsinud beebist on nii kahju ja tsüklist välja saamine läheb päeva edenedes aina raskemaks. Üks endale vähem kurnav, aga lapsele siiski lohutav asend oli näiteks ise poollamaskil, jalad kõverdatud, laps poollamaskil põlvedel ja siis selline tasane kõigutamine, näpud lapsel pihus. Või kui gaasid, siis “colic hold” kõhu peal. Kõhukotis jäid ka hästi magama (aga ainult kui aktiivselt ringi liikuda). Ära tõstmiseks imetasin flanelllinal ja tõstsin koos sellega võrekasse, siis ei ärganud nii kergesti. Millegagi (ära tõstmisega, vankri seismajätmisega vms) kiirustada ei tohtinud, muidu hakka jälle otsast peale, aga laps veel väsinum ja tõrksam magama jääma.

Tundlikuma närvisüsteemiga on nad endiselt, aga sel on oma positiivsed küljed.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina imetasin beebiga koos suures voodis pikali olles. Siis kui beebi magama jäi, siis pidin ootama, kuni ta veidi sügavamalt magama jääb ja siis sain ise voodist minema hiilida ning beebit enam ei tohtinud puutuda ega tõsta, muidu ärkaski üles. Nii väikeste unetsükkel pidi olema 30 min kerget und, 30 min sügavat und ja nii vaheldumisi. Niiet pidin peale ta uinumist üle 30 min ootama, et sügavasse unne jääks, siis ta ei ärganud iga krõpsu ja liigutuse peale üles. Kui tahad teda oma voosisse tõsta, võib-olla proovida peale 35 min, sügava une faasis?

Nii väikesed söövadki tihedalt, kui ta tahab süüa, siis annaksin.

Võid proovida ergonoomilises lapsekandmise kõhukotis või spets kandelinas kanda – beebid jäävad ema kõhul vastu olles ja temaga toas ringi õõtsudes magama ja sul on käed vabad. Facebookis on grupp Lapsekandmine (kandelinad, -märsid, -kotid jne), kus antakse pro nõu millisele vanusel, pikkusele, kaalule millise suurusega kott vm sobib 🙂 . Nt Tula FTG, on üks varem sobivatest kottidest, aga palju muid variante ka 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 09:30; 21.11 09:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõnikord kõigutasin vankriga toas, koridoris beebi magama ja kui magama jäi, siis panin vankrikõigutaja (nt Rockit) vankrisanga külge, mis kõigutas vankrit edasi, nagu jalutaks sellega. Ja panin Youtube-st mobiiliga “white noise” või “rain sound” lähedale taustaks vaikselt mängima. Siis oli selline tunne, nagu oleks õues ja beebidele pidid rahustavalt mõjuma sellised ühtlased hääled, nt ventilaatori või fööni hääl ka.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.11 09:30; 21.11 09:38;
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Beebi ja mitmikud Ahastuses