Esileht Tööelu, raha ja seadused. Aidake ajaviiteks inimest..

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Aidake ajaviiteks inimest..

Postitas:

Mu teema tõsteti teise kohta, aga aidake ajaviiteks palun inimesi:

Minu firma ei ole käibemaksukohuslane. Teine ettevõte on ja soovib arvet summa + km, kas siis lisangi lihtsalt selle käibemaksu suuruses summa juurde või kuidas?

Kui keegi tunneb vajadust mulle halvasti öelda selle küsimuse peale, siis vabandan, ei ole sellistes asjades tugev ja tahan üle küsida. Raamatupidajat ei ole veel võtnud, sest tegelen väga pisikese ettevõtmisega.

+2
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 08:27; 21.07 08:45; 21.07 09:00;
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:

Kuna sa pole käibemaksukohustlane, siis sa ei tohi käibemaksu lisada. Nii lihtne see ongi. Esitad arve ilma KM-ta.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Keegi ei saa soovida arvet summa + km, sina mittekäibemaksukohuslasena ei saa esitada arvet summa + km. Kui arvel on km rida siis sinna märgidki km 0 %.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 08:38; 21.07 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga ma mõtlen, et kui summa teenuse eest peaks olema 100, sest see ongi konkreetne kulu, aga firma tahab käibemaksu, siis esitan arve 120? Et saaks ikkagi selle summa kätte?

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 08:27; 21.07 08:45; 21.07 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga ma mõtlen, et kui summa teenuse eest peaks olema 100, sest see ongi konkreetne kulu, aga firma tahab käibemaksu, siis esitan arve 120? Et saaks ikkagi selle summa kätte?

Appi, appi, appi! Kui sa esitad arve 100 euro peale, mis summa sulle sinu meelest siis kantakse?!

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga ma mõtlen, et kui summa teenuse eest peaks olema 100, sest see ongi konkreetne kulu, aga firma tahab käibemaksu, siis esitan arve 120? Et saaks ikkagi selle summa kätte?

Mis mõttekäik see nüüd on?

+7
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 08:47; 21.07 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõstan topeltteema alt vastuse siia:

Arve kirjutadki lihtsalt summa peale, käibemaksu ei saa Sinu ettevõte lisada.

Ma arvan, et see stsenaarium oli teil selline, et leppisite kokku, et summa on näiteks 1000 eurot. Ning nüüd loodab teine ettevõte, et saab arve summas 833 EUR + km ning saab riigilt 167 EURi tagasi küsida – ehk siis temal kasud sees. Selles osas, kui kirjutaksid arve lihtsalt 1000 peale või 1000 + km, siis teisel ettevõttel sellest mingit vahet ei oleks.

Selle näite esimese poole korral laekuks Sulle 1000 eurot, millest 833 saaksid endale jätte ja 167 maksaksid käibemaksuks, mille teine firma tiiruga tagasi saaks.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 08:47; 21.07 08:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõstan topeltteema alt vastuse siia:

Arve kirjutadki lihtsalt summa peale, käibemaksu ei saa Sinu ettevõte lisada.

Ma arvan, et see stsenaarium oli teil selline, et leppisite kokku, et summa on näiteks 1000 eurot. Ning nüüd loodab teine ettevõte, et saab arve summas 833 EUR + km ning saab riigilt 167 EURi tagasi küsida – ehk siis temal kasud sees. Selles osas, kui kirjutaksid arve lihtsalt 1000 peale või 1000 + km, siis teisel ettevõttel sellest mingit vahet ei oleks.

Selle näite esimese poole korral laekuks Sulle 1000 eurot, millest 833 saaksid endale jätte ja 167 maksaksid käibemaksuks, mille teine firma tiiruga tagasi saaks.

Aitäh! Seda mõtlesingi!

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.07 08:27; 21.07 08:45; 21.07 09:00;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No aga ma mõtlen, et kui summa teenuse eest peaks olema 100, sest see ongi konkreetne kulu, aga firma tahab käibemaksu, siis esitan arve 120? Et saaks ikkagi selle summa kätte?

Kuule, ära rohkem raamatupidamist tee! Kui sa sellist jama ajad siis võid endlae päris korraliku supi kokku keeta.

Selle “100€ ongi konkreetne kulu” sõnastasid sa ilmselt valesti aga igaks juhuks esitan sulle siiski küsimuse – kui see 100€ on kulu siis tuluosa sa ei lisagi?

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 08:38; 21.07 09:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sa lolli peaga mittekohustuslasena lisad oma arvele käibemaksu, siis pead ise selle riigile ka deklareerima ja ära maksma, aga ostjal ei teki nagunii õigust seda riigilt omakorda tagasi küsida! Nii et saate mõlemad 20% kahju.
Igaühel, kes lisab arvele KMi, peab olema arvel kirjas ka KMkohustuslase number, seda sul ju pole.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jah, sina ei saa käibemaksu kuskile lisada, kui arve teed teisele. Kui arve saaja soovib suuremat summat saada, kui see 100, siis lepitakse kokku, mis see suurem summa on, aga ikka ilma köibemaksuta.
Kui tema esitaks sulle arve, siis oleks seal km juures.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei taha pahasti öelda ja ei ütle ka. Lihtsalt normaalne inimene teeb foorumis oma teema õigesse kohta ja ei ole süüdistava alatooniga (“tõsteti teise kohta”), ega püüa siis asja kavalusega taas siia vedada (“aidake ajaviiteks”). Nõme ja enesekeskne on nii käituda, sest tänu sinu “koheeeee on vaja teada – siin käib kõige rohkem inimesi!” vajutab teiste kohale sobilikud teemad allapoole ja huvilised peavad siis lappima hakkama. Töö- ja rahateemas käib piisavalt inimesi, et saaksid adekvaatse vastuse. Kui täiskasvanud inimene ei suuda mõnda aega kannatada, on küll imelik (eriti ettevõtjana).
Vastus teemasse on sulle juba antud – nüüd palu oma teema õigesse kohta tõsta.

+5
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et nagu päriselt keegi soovitabki firmal, mis EI OLE käibemaksukohuslane, arvele lisada käibemaks?? Nii ei saa.
Käibemaksukohuseta firma ostab koos käibemaksuga ja müüb ilma. Kaotabki selle 20%. Nii on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 11:40; 21.07 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tõstan topeltteema alt vastuse siia:

Arve kirjutadki lihtsalt summa peale, käibemaksu ei saa Sinu ettevõte lisada.

Ma arvan, et see stsenaarium oli teil selline, et leppisite kokku, et summa on näiteks 1000 eurot. Ning nüüd loodab teine ettevõte, et saab arve summas 833 EUR + km ning saab riigilt 167 EURi tagasi küsida – ehk siis temal kasud sees. Selles osas, kui kirjutaksid arve lihtsalt 1000 peale või 1000 + km, siis teisel ettevõttel sellest mingit vahet ei oleks.

Selle näite esimese poole korral laekuks Sulle 1000 eurot, millest 833 saaksid endale jätte ja 167 maksaksid käibemaksuks, mille teine firma tiiruga tagasi saaks.
</blockquote

Nii rumalat vastust poleks oodanudki.
Käibemaksukohuseta firma ei lisa kuskile mingit käibemaksu ning riigilt käibemaksu tagastust ei saa.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.07 11:40; 21.07 11:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on tavaline, et lepitakse kokku hinnas nt 100+km, sest enamus firmasid on käibamaksukohustusladed. Kui arve tegija ei ole käibekakohustuslane, siis jääb arve pealt see +km lihtsalt ära, on ainult 100. Kindlasti ei oota teine pool arvet käibemaksuga, mida sinna lisada polnud õigust.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Aidake ajaviiteks inimest..