Esileht Kodunurk Aidake mõelda nutikat ruloo paigaldust.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Aidake mõelda nutikat ruloo paigaldust.

Postitas:

Tegu üüri korteriga kuhu uusi auke seina ei puuri,kuna seal on juba nii ruloo kui kardinapuu jaoks. Ruloo augud 237 cm , aga poe rulood 230 või 240 ja tellima ei tahaks ka hakata, kuna raha niigi vähe,pimendavad on kallimad ka. Ka on mingi võimalus see ruloo sinna ikka kuidagi kinnitada ?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 16:05; 14.06 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Otsi parem internetist pruugitud ruloo. Võib väga soodsalt saada. FB- s või SOOVis …

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ruloo on lihtsalt lõigatav – kangaosa kipsinoaga ja metallist toru rauasaega, mõnelt tuttavalt saad laenata, kui endal pole. ma mitu rulood kitsamaks teinud, kuna aknad on eri mõõtu ja tahaks, et äärtele jääks ühtmodi katma

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kas see 240 cm ruloo mahuks sinna muidu ära?
jäta üks auk vana ja teine puuri 3 cm kõrvale ja saad ruloo paika. võid ju vana augu pahtlit täis lükata ja pintslitäie värvi pärast peale tõmmata. see jääb nagunii sinu ruloo varju ja ega see omanik nüüd nii täpselt ka ei tea, mis avad mis vahega tal seal seinas olid.

hakka jah jamama mingi ruloo kitsamaks lõikamisega, milleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ruloo augud 237 cm , aga poe rulood 240

Mismõttes?

Kui ruloo pikkus on 240cm, siis augud selle kinnituseks ongi 237 vahega, sest kruvi on ju 1,5cm servast seespool.
Mitte servaga tasa.

Seesama 240 lähebki sinna.
Kes oleks hakanud tellima 237 pikkusega rulood, kui 240 vedeleb iga nurga peal ja igas poes ja odavalt?

Kui teemaalgatuses on valesti sõnastatud ja sa oleksid pidanud kirjutama, et poe ruloo AUGUD on 240 vahega, siis on muidugi pisut teised lahendused.

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 14:27; 15.06 10:45; 15.06 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seesama 240 lähebki sinna.
Kes oleks hakanud tellima 237 pikkusega rulood, kui 240 vedeleb iga nurga peal ja igas poes ja odavalt?

2 poe rulool oli peal, et kanga laius on 240+4cm otsad 😉

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 07.06 16:05; 14.06 23:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seesama 240 lähebki sinna.

Kes oleks hakanud tellima 237 pikkusega rulood, kui 240 vedeleb iga nurga peal ja igas poes ja odavalt?

2 poe rulool oli peal, et kanga laius on 240+4cm otsad ????

See ei välista, et kruvi augud kanga välimisest servast seespool olla ei võiks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 poe rulool oli peal, et kanga laius on 240+4cm otsad ????

ja creya ruloodel on nt kirjas, et kanga laius on 4cm kitsam kui ruloo mõõt. st vaata mõnda teise poodi veel, mõne teise tootja ruloosid veel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

2 poe rulool oli peal, et kanga laius on 240+4cm otsad ????

Raske kommenteerida, eks neid ruloo otsi on ju sadat sorti.
Ja sa jätad mainimata, kas 4cm on üks ots või kaks otsa kokku.

Poest peaks lihtsalt küsima, et kui suur on selle 240+4 kinnitusaukude vahe on.
Ja seletama neile, et mul on augud 237 juba seinas olemas, las vastavad. See, et mul augud seinas on, on väga normaalne, isegi minusugune peast puurija ei viitsiks uusi auke teha, kui vanad juba on. Nii pikk ruloo ei seisa mingi kahepoolse teibiga kah üleval.

Kui nad ei tea või paigalduskeemi rulool kaasas pole, siis võtaks ta poes lihtsalt pakist välja, paneks otsad külge ja mõõdaks lihtviisil mõõdulindiga ära. (oma aukude vahet pead muidugi enne mm pealt teadma.)

Pealegi, pole neil ruloodel ju kinnitusAUGUD, vaid SOONED, mis annavad väikese mängimisruumi. Vaata näiteks neid kinnitusi: https://kaup24.ee/et/rulood/ruloo-tarvikud?id=574237
Neil annab silmaga vaadates lausa ca 12mm mängida, kokku siis 2,4cm.

Ehk siis emba-kumba, kas see 230 või 240, ma olen kindel, et täitsa ka sobivad.
Tuld!

P.S. Kui seda kaup24-ja kinnitust vaadata, siis seal on ju veel üks mõõt, mis on oluline. Kruvide omavaheline kaugus.
Või sul on kokku ainult 2 auku, mis asetsevad teinateisest 2370mm kaugusel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 14:27; 15.06 10:45; 15.06 11:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Osta 240 ruloo ja lõika servast 3 cm maha! Päriselt ka. meil oli just sama probleem lahtikäivate akendega – ei tahtnud eritellimusel ruloole raha raisata ja siis lihtsalt lõikasime ise kitsamaks. Lihtsalt sirge käega pead olema.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt sirge käega pead olema.

See ei ole nii, et lihtsalt sirge käega.

See peab olema VÄGA sirge käega. Lisaks on seal sees mingi toru + pead lõikama seda raskuseks pandud otsaliistu.
Odav ja lõikamiseks mitte ettenähtud ruloo võib lõikekohast hakata hiljem narmendama.
Lihtsam on õige pikkus sobitada ja selle lõikamise ma jätaks viimaseks.
Pealegi, ma endiselt ei usu, et üürikorteris oli juba ENNE spetsruloo.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 14.06 14:27; 15.06 10:45; 15.06 11:11;
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Kodunurk Aidake mõelda nutikat ruloo paigaldust.