Esileht Beebi ja mitmikud Ainult vajalikud asjad beebile

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Ainult vajalikud asjad beebile

Postitas:

Esimesele lapsele kuhjasin kokku meeletult asju, mida tegelikult vaja ei läinud. Nt ei meeldinud rõngaslina ja kõhukott, laps liiga raske, ei jõudnud kanda. Reisivoodi ja Quinny Zapp ei leidnud kasutust. Isegi beebivanni ei kasutanud, Tommy Tub oli lemmik, hiljem koduje suur vann. Mähkimisalus oli ka väga vähe kasutusel, kleidikesed ja papud – raha raiskamine:) Lutti ja pudelit ei läinud vaja, spets lusikas ja joogitops hoopis hiljem.
Selge see, et kvaliteetne vanker, voodi ja kummut, turvahäll koos alusega, soojakott / lambanahk vankrisse talvebeebile, hiljem tegelustekk ja söögitool, beebiväravad ( meil palju treppe). Marlilapid, imetamisrinnakad/riided, kreem mulle küll vajalikud.
Jagage kogemusi, mis tegelikult vaja läinud:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna ma ette väga asju ei ostnud, siis oli vähe neid asju,m dia tegelikult vaja ei läinud.

Esimese lapsega leidis ainult 2 kord akasutust turvahälli adapter käru ratastele, teisega samas just sai rohkem kasutatud.

Mida ei kasutanud – putukavõrk, oli vankriga kaasas. Ei lennanud need putukad midagi sinna sisse, kuigi mõlemad lapsed õues maganud ka suvel.

Kõhukott leidis esimese lapsega palju kasutust, teine laps polnud nõus seal olema. Nii et mingil määral võib ka sama pere kogemus lastega erinev olla 🙂

Paracetamoli küünlaid ei läinud õnneks vaja 😀 aga samas hea kui olemas on.

Inhalaator sai hiljem ostetud, aga ega lapsed eriti ei taha seda ja pole ka märgata, et nohu puhul midagi aitab.

Hmm, mis veel? ei tulegi rohkem midagi. Enamus nö mugavusasju ostsin ikka alles siis, kui vajadus tekkis. Nt mähkimisaluseta poleks ma kuidagi saanud, pepu pesu kranai all ja sealsamas kõrval hea mähkida. Maal olles oli alati nii raske voodi peal toimetada, aga võibolla noorematel inimestel pole seda probleemi 😀 Mitte et ma amuldvana oleks või midagi

Riietest – esimese lapsega ei kasutanud neid pikendatud kerega õlgadel kinnitusega sipupükse. Sest kui oleks body alla pannud, oleks ju palav hakanud (esimesel kuul oli nagunii tudukombedes ainult). Ja just neid olin varunud 😀 Teise lapsega vastupidi,e i kasutanud nii palju tudukombesid, sest laps oli tohutu külmavares ja just läksid need klassikalised sipupüksid käiku 😀 Õnneks olin ma piisavalt tark, et jätsin alles 😀

Teise laspega juba ette vältisin hõlmikbodysid, sest esimesegagi oli alates 4-5k neid juba päris raske õigesti kinni saada no ja õige otsus -t eine oli vaat sünnist saadik siuke väänik, et ma oleksin end hulluks vihastanud nende trukkidega 😀

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 13:18; 22.01 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me asju eriti ette ei varunud, ostsimegi siis kui vajadus tekkis. Lapse sündides olid olemas voodi, vanker, turvahäll ja riided paariks esimeseks elukuuks. Klassikalsi sipupükse kiidan kuna sokid algul ei tahtnud hästi jalas püsida. Hõlmikbodyd meeldisid kuna vastsündinule oli üle pea käivaid riideid panna üsna ebamugav. Riideid kulus märksa vähem kui olime varunud. Olin palju lugenud ja kuulnud, et beebidel on toidu tagasiheide ja nad ilastavad meeletult kuid midagi sellist meil polnud. Seega igasugu marlilapid ja ilapõlled jäid meil sisuliselt kasutamata ning riideid kulus ka vähem kuna need eriti ei määrdunud. Mähkimisalus ja jalgadel beebivann olid tihedas kasutuses, ise sirgelt seistes oli mugavam mähkmeid vahetada ja last vannitada. Vankri vihmakile jäi täiesti kasutamata, vankri enda materjal on ju samuti veekindel ning laussajuga niikuinii välja ei läinud. Luttidest sobis vaid MAM, muud jäid niisama seisma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma asju eriti ette ei ostnud, sest sõbrannade pealt olin näinud, et asjade vajalikkust ette ennustada ei saa isegi ühe pere erinevate laste puhul.
Lapse sünniks südasuvel olid valmis ostetud vanker-käru (odavam), baikatekk, turvahäll (kallim) koos adapteritega, 6 komplekti bodisid ja sipupükse, 2 tudukombet, 1 müts, 1 paar sokke ja üks nunnu seelikuga komplekt, 1 väike pakk mähkmeid ja 1 pakk niiskust imavaid linasid, beebivann. Kõik. Peale koju jõudmist tõi mees pulkadega voodi, madratsi, ja voodilina. Igasugused kreemid jms tulid haigla- ja apteegipakkidest. Esimesed mänguasjad sai kingitustena. Esialgu millestki puudust ei tundnud. Edasi tõi mees jooksvalt suuremaid riideid jm vajalikku või käisin ise poes. Hea meel oli, et asju ette ei ostnud, sest kiiresti kujunesid välja lemmikasjad, nt mulle meeldisid ainult hõlmikbodid, alt lahtised sipukad, sokid ja igas suuruses oli meil vajalik ka 1 ilus kleit. Mähkimislaua ja imetamispadja mõte jäi mulle arusaamatuks, lutte-pudeleid ja kandmislinasid vaja ei olnud. Vankris laps magas küll, aga ei tahtnud magades sõidutamist. Turvahäll oli täislamavasse asendisse pandav ja leidis palju kasutust ka vankriratastel, sest sealt nägi paremini välja kui vankrist. Väga pikalt leidis kasutust 3in1 voodikarusell ja beebimonitori leiutajale olen ülimalt tänulik siiani. Kõige ebavajalikumaks osutus BabyBjörn lamamistool, mille saime tuttavatelt kasutada, no ei meeldinud see lapsele mitte mingis vanuses ja tegeles aasta otsa tolmukogumisega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on kahe lapsega tõesti vaja läinud: vanker, turvahäll, voodi, Humeri ninapump, tsinksalv ja Bepanthen (seda läks mul endal rindadele vaja). Riietest olid mu meelest väga head esimesel paaril kuul need varbast kinni poolsipukad (ilma õlapaelteta, laia soonikuga vöökohas).

Esimese lapsega sai ka kuhjatud: rõngaslina, kõhukott (kumbki lapsele ei sobinud, max 10 min kannatas neis olla), mängutekk kaarega (hakkasid sealt varakult minema vingerdada), rinnapump, lutipudelid, lutid (ei tunnistanud kumbki ka rõngalutti), igasugu lõualapid (kummalgi polnud meeletut ilavoolu, kuigi esimene hammas lõikus mõlemal juba 5,5-kuuselt), vibratsiooniga lamamistool (sai ostetud, kuna kiideti, et aitab gaasivalude puhul, tegelikult ei olnud ka sellest kasu, tuli see gaasivalude periood lihtsalt üle elada).

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on kõik kohe saada, ei pea isegi poodi minema, vaid saab tellida. Nii et paljud asjad võivad jääda ootele, et vbl läheb vaja.
Mul on 3 suure vanusevahega last ning mu enda ja laste vajadused on olnud väga erinevad. 2 esimesega oli rinnapumpa vaja, praeguse beebiga üldse mitte. Keskmine laps oli palju lamamistoolis, viimane peaaegu üldse ei taha. Ette varutud lutipudel toimib tänasel päeval vaid mõõdikuna 🙂 Eelmise kahe puhul ei tulnud mul pähegi kandelina v kõhukotti proovida, kuid viimasega tekkis vajadus ja saigi soetatud. Ja isegi riiete osas on maitse muutunud. Nii et universaalset vastust pole! Aga kui tekib vajadus, siis saab kohe osta. Selles mõttes on kolmandaga tekkinud teatav rahu ja teadmine, et kõik ei pea olema uus ja parim, kuna kasutusaeg võib olla imelühike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ka imestan, kui loen neid üüratuid nimekirju, mis kindlasti enne lapse sündi olemas peab olema 😀 Poed on avatud 7 päeva nädalas ning kui ei viitsi poodi minna, siis paari päevaga saadavad paljud netipoed kah juba asjad ära.

Endal olid nüüd kolmandaga must be listis:

vanker (kõik kolm last on kõik oma päevauned õues maganud)

korralik turvahäll koos isofix alusega (mul hästi palju sellist ringi sebimist, et ala sõidan paar km, jälle laps välja, 10 min pärast tagasi nii et mugavuse eest olin nõus maksma)

50 ja 56 number riided (mõlemas suuruses 2-3 tudukat ja 4-5 komplekti tavalisi riideid; kõik lapsed on sündinud pisikestena seepärast kindlasti ka 50 nr)

Mähkimislaud (minu jaoks on mega ebamugav vahetada mähkmeid nt suure voodi peal, vanemate lastega oli kõva põhjaga mähkimisalus tavalise kummuti peal aga kuna nüüd magamistoas kummutit ei ole ostsime mähkimislaua. Kõik lapse riided mähkmed jne on seal riiulitel koos ja laps parajal kõrgusel, et oleks mugav temaga tegeleda)

Beebitarvete kott (selleks sai küll võetud kodust üks tavaline kott aga mulle meeldib, et lapse asjad on kogu aeg pakitud ja lihtsalt haaran koti näppu kui kuhugi minek)

Monitorid (kuna lapsed magavad alati mul õues)

Paar tekki turvahällis ja vankris kasutamiseks

Marlilapid (enamikel lastel on ikka kas või vähesel määral toidu tagasiheidet ja hea panna talle pea alla või suud pühkida)

Hügieenikraam (mähkmed, niisked salvakad, kilelinad, bepanthen, küünekäärid, d-vitamiin)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ju nii individuaalne. Meil nt oli kõhukott asendamatu. Ja vanker põhimõtteliselt seisis, sest laps ei olnud nõus seal pikali olema, ei ärkvel ega magades.
Kleidid ja kingad beebile jäid tõesti kasutamata, õnneks need kingiti, ise ei ostnud. Lutte proovisi 10 erinevat, ükski ei sobinud.
Weleda tsinkkreem osutus väga vajalikuks ja mulle rinnapadjad.

Aga kuidas Teil laps magab siis? Kui vankrit ei talu. Vankri taluvus on tõenäoliselt kõikidel lastel, pigem oli üle “pakitud” beebi!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 12:28; 22.01 15:03; 23.01 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ju nii individuaalne. Meil nt oli kõhukott asendamatu. Ja vanker põhimõtteliselt seisis, sest laps ei olnud nõus seal pikali olema, ei ärkvel ega magades.
Kleidid ja kingad beebile jäid tõesti kasutamata, õnneks need kingiti, ise ei ostnud. Lutte proovisi 10 erinevat, ükski ei sobinud.
Weleda tsinkkreem osutus väga vajalikuks ja mulle rinnapadjad.

Aga kuidas Teil laps magab siis? Kui vankrit ei talu. Vankri taluvus on tõenäoliselt kõikidel lastel, pigem oli üle “pakitud” beebi!

Kujuta ette, maailmas on veel lapsi, kes oskavad ja suudavad toas voodis magada ka päeval ???? mitte küll minul, aga olen kuulnud et on selliseid ????

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.01 13:18; 22.01 13:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga kuidas Teil laps magab siis? Kui vankrit ei talu. Vankri taluvus on tõenäoliselt kõikidel lastel, pigem oli üle “pakitud” beebi!

Eee… voodis magab? 😀

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

See ju nii individuaalne. Meil nt oli kõhukott asendamatu. Ja vanker põhimõtteliselt seisis, sest laps ei olnud nõus seal pikali olema, ei ärkvel ega magades.
Kleidid ja kingad beebile jäid tõesti kasutamata, õnneks need kingiti, ise ei ostnud. Lutte proovisi 10 erinevat, ükski ei sobinud.
Weleda tsinkkreem osutus väga vajalikuks ja mulle rinnapadjad.

Aga kuidas Teil laps magab siis? Kui vankrit ei talu. Vankri taluvus on tõenäoliselt kõikidel lastel, pigem oli üle “pakitud” beebi!

Kujuta ette, maailmas on veel lapsi, kes oskavad ja suudavad toas voodis magada ka päeval ???? mitte küll minul, aga olen kuulnud et on selliseid ????

Minu jaoks on ikka meeletu vabadus ja enese puhkus, kui laps vankris magab. See on ikka nauding värskes õhus sportimiseks või jalutamiseks. Kuna endal lapsed maganud voodile lisaks vankris tundide kaupa, ka talvel.
Jah oli ka esimesel kuul ühe lapsega olnud olukorras, kus vankrist kogu aeg välja tõstsin ja mõtlesin, et talle ei sobi, aga kui riietuse kihti kookonisse pistes vähendasin oli mure murtud.Ise hakkad ju ka autos nihelema ja virisema või temperatuuri muutma kui ei sobi. Nii samuti ka toas magades, teed kas akna lahti või valid õhema teki. Ja ka telgis tahad õhku kui palav hakkab, eks lapael ole samad soovid. Sest tegelikult ta ju lepib siiski sellega, mida me ise talle võimaldame. Kui õpetan mahla jooma joob mahla. Õpetan vett jooma eelistab vett. Õpetan porgandit sööma sööb porgandit, õpetan kohukesi sööma, sööbki neid jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 12:28; 22.01 15:03; 23.01 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ikka meeletu vabadus ja enese puhkus, kui laps vankris magab. See on ikka nauding värskes õhus sportimiseks või jalutamiseks. Kuna endal lapsed maganud voodile lisaks vankris tundide kaupa, ka talvel.
Jah oli ka esimesel kuul ühe lapsega olnud olukorras, kus vankrist kogu aeg välja tõstsin ja mõtlesin, et talle ei sobi, aga kui riietuse kihti kookonisse pistes vähendasin oli mure murtud.Ise hakkad ju ka autos nihelema ja virisema või temperatuuri muutma kui ei sobi. Nii samuti ka toas magades, teed kas akna lahti või valid õhema teki. Ja ka telgis tahad õhku kui palav hakkab, eks lapael ole samad soovid. Sest tegelikult ta ju lepib siiski sellega, mida me ise talle võimaldame. Kui õpetan mahla jooma joob mahla. Õpetan vett jooma eelistab vett. Õpetan porgandit sööma sööb porgandit, õpetan kohukesi sööma, sööbki neid jne.

Milline rumal ja ennasttäis kommentaar! Minul oli nii ja seega peab kõigil teistel samamoodi olema. Sina riietasid oma tite valesti, kindlasti kõik teised ka! Sina tahad värskes õhus sportida, kõik teised peavad ka sama asja nautima. Kahju su lastest, rumal emmeke arvab, et laps ei olegi isiksus ega indiviid vaid koerakutsikas temale treenida. Mõned lapsevanemad, kujutad ette, keskenduvad omaenese naudingute asemel hoopis lapse jälgimisele ja nende vajaduste mõistmisele ning arvestavad nendega, mitte ei topi last vägisi vankrisse, sest neile endale meeldib nii.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult on nii, et pood ei kao kuhugi ja vastavalt vajadusele saab asju tuua. Mina alustasin miinimumvaruga. Esmatarbe hügieenivahendid, häll, vanker ja 3x igat rõivaeset (kombe, body, sokiotstega püksid), õuevarustus.
Täisvillane vankritekk
Ja siis hakkasin juurde ostma vastavalt vajadusele:
Ravikikott (paracetamol, ninapuhasti, inhalaator (seda olen 1 kord kasutanud, aga siis oli ka väga vaja))
Mähkimisalus (kujunes harjumus vannitoas alati mähkida ja toimetada)
Kandekott + säärikud (2-4 kuud laps vankris ei maganud)
Mähkimistekid (laps ei maganud hästi)
lamamistool BB – oo see oli ju lausa päästja 🙂
Jne

Seisma on jäänud kingitus asjadest:
kõik tilulili riided. Kui su laps ikka ei maga, siis pole lihtsalt energiat iga päev nunnutada mingite lipsude, ja muu sellisega. Sokke ma absoluutselt vihkasin titeajal.
Väike puuvillane müts ja need nö haigla kindad
Marlid (ei oksendanud, hiljem olid ilalapikesed tal kaelas)
Beebi hommikumantel
See kuulus kalelkirjaku mänguasi
Medela lutipudel
kiikuv häll
imetamispadi
Beebi magamispesa – neid seostatakse üldse hällisurmadega, et vb üldse kohe ei peakski ostma
Mu laps on varsti 2 a ja ignoreerib siiani kõiki pehmeid kaisukaid ja kõik need kingitud istuvad puutumatult riiulil.

Ise ostsin vannitermomeetri, aga ei kasuta.
Bepanthen ja sudocrem jäid kasutamata, sest sain kingiks Weleda kassinaeri kreemi, mis on nii palju parem

Endale ostsin ja jäid seisma:
3 bondaaži – kõik olid nii ebamugavad ja ahistavad, et lihtsalt ei suutnud neid kanda
nibukreemid- rinnapiim on parim nibukreem
need mingid nibusid leevendavad kompressi lapid, mis on kallid, aga mind ei aidanud 🙁
Suured hügieenisidemed – haiglas veritsesin suure hulga ära ja seal anti neid sidemeid. Hiljem kasutasin tavalisi.
Haiglapüksid – kasutasin puuvillasied suuri pükse.

Endale oli vaja
Rinnapatju ja rinnapumpa. Ülimõnusad on HM imetamissärgikud, Neid kandsin koguaeg kodus. Välja minnes panin nö pärisrinnahoidja (mul on väiksed rinnad,s eega polnud seda tohutut toetamisvajadust)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 12:40; 26.01 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ikka meeletu vabadus ja enese puhkus, kui laps vankris magab. See on ikka nauding värskes õhus sportimiseks või jalutamiseks. Kuna endal lapsed maganud voodile lisaks vankris tundide kaupa, ka talvel.
Jah oli ka esimesel kuul ühe lapsega olnud olukorras, kus vankrist kogu aeg välja tõstsin ja mõtlesin, et talle ei sobi, aga kui riietuse kihti kookonisse pistes vähendasin oli mure murtud.Ise hakkad ju ka autos nihelema ja virisema või temperatuuri muutma kui ei sobi. Nii samuti ka toas magades, teed kas akna lahti või valid õhema teki. Ja ka telgis tahad õhku kui palav hakkab, eks lapael ole samad soovid. Sest tegelikult ta ju lepib siiski sellega, mida me ise talle võimaldame. Kui õpetan mahla jooma joob mahla. Õpetan vett jooma eelistab vett. Õpetan porgandit sööma sööb porgandit, õpetan kohukesi sööma, sööbki neid jne.

Milline rumal ja ennasttäis kommentaar! Minul oli nii ja seega peab kõigil teistel samamoodi olema. Sina riietasid oma tite valesti, kindlasti kõik teised ka! Sina tahad värskes õhus sportida, kõik teised peavad ka sama asja nautima. Kahju su lastest, rumal emmeke arvab, et laps ei olegi isiksus ega indiviid vaid koerakutsikas temale treenida. Mõned lapsevanemad, kujutad ette, keskenduvad omaenese naudingute asemel hoopis lapse jälgimisele ja nende vajaduste mõistmisele ning arvestavad nendega, mitte ei topi last vägisi vankrisse, sest neile endale meeldib nii.

Sa oled ikka peast soe kommentaator. Loomulikult, ka edaspidises kasvatuses, me arvestame lastega, kuid oma puhkus on oluline selleks ka reziimid ja omad voodid. Lausa kohutav on vaadata, kuidas emad lasevad lastel endale pähe astuda,tissitavad 2 aastat, lutitavad 3 aastat, veavad süles viie aastast, laps magab ema isa voodis koolini jne. See siiski tuleb kõik esimestest kuudest ja eluaastast. Ja just nimelt, et kasvada mõlemad õnnelikult, vajavad puhkust ja reziimi mõlemad+reeglid hilisemas vanuses.
Kui oled ise õnnelik on ka beebi õnnelik, see algab juba emaüsast ja esimesest kontaktist, et kõik toimiks. Ja sa võid ju end jätta kõigest ilma, elada beebi nimel, aga kui sa talle juba valesti rinda pakud ja stressad, oled oma vabaduse nässu keeranud. Kõik mis toimub sinuga, kannad sa lapsele.Laps tunnetab seda kôike, just nimelt tulebki enda rahulolu seada!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.01 12:28; 22.01 15:03; 23.01 19:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ikka meeletu vabadus ja enese puhkus, kui laps vankris magab. See on ikka nauding värskes õhus sportimiseks või jalutamiseks. Kuna endal lapsed maganud voodile lisaks vankris tundide kaupa, ka talvel.
Jah oli ka esimesel kuul ühe lapsega olnud olukorras, kus vankrist kogu aeg välja tõstsin ja mõtlesin, et talle ei sobi, aga kui riietuse kihti kookonisse pistes vähendasin oli mure murtud.Ise hakkad ju ka autos nihelema ja virisema või temperatuuri muutma kui ei sobi. Nii samuti ka toas magades, teed kas akna lahti või valid õhema teki. Ja ka telgis tahad õhku kui palav hakkab, eks lapael ole samad soovid. Sest tegelikult ta ju lepib siiski sellega, mida me ise talle võimaldame. Kui õpetan mahla jooma joob mahla. Õpetan vett jooma eelistab vett. Õpetan porgandit sööma sööb porgandit, õpetan kohukesi sööma, sööbki neid jne.

Milline rumal ja ennasttäis kommentaar! Minul oli nii ja seega peab kõigil teistel samamoodi olema. Sina riietasid oma tite valesti, kindlasti kõik teised ka! Sina tahad värskes õhus sportida, kõik teised peavad ka sama asja nautima. Kahju su lastest, rumal emmeke arvab, et laps ei olegi isiksus ega indiviid vaid koerakutsikas temale treenida. Mõned lapsevanemad, kujutad ette, keskenduvad omaenese naudingute asemel hoopis lapse jälgimisele ja nende vajaduste mõistmisele ning arvestavad nendega, mitte ei topi last vägisi vankrisse, sest neile endale meeldib nii.

Minu arust räägivad sellist juttu emad, kes lihtsalt pole kogenud problemaatilist beebit. Ja see seos, et kui beebist peale tuled beebile vastu ega lase tal tundide kaupa röökida, siis hiljem istub laps sulle pähe, on lihtsalt madalalaubaline. Minu esimene beebi magas 20-30 min kaupa. Alati ärkas röökides. Ta elas esimesed 4 kuud minu peal. Võid mulle siin hakata rääkima enesekehtestamisest ja unekoolidest, aga tead, ma võiksin praegusel hetkel ise loenguid anda beebi une teemal. Kõik proovisin läbi (vä röögitamise).
Mulle oligi kõige mugavam lahendus lõpuks lapse süles ja kõhul magatamisega, aga see ei tähenda absoluutselt, et ta oleks mulle pähe istunud. See oli meil ajutine ellujäämise viis. Beebide puhul on kõik ajutine ja ma kohe ei talu neid kaagutajaid, kes muudkui raiuvad rauda, et PEAB nii või naa. Igaüks vaatab, kuidas tal oma beebiga hetkel kõige mugavam on. Minu kehv magaja hakkas päeva und toas oma voodis tegema ca 7 kuuselt ja ca 1,3 aastaselt lõplikult oma voodisse (hamba ajal magas hommikud ikka kaisus)
Ja üldse, kui räägitakse, et laps EI TOHI kaisus magada, PEAB oma voodis ja vankris magama… ma ei tea, aga kas teile siis ei meeldi oma lapsi kaisutada? Nad on nii üürikest aega nii pisikesed ja nunnud. Minu esimene oli nii aktiivne ja elav laps, et ainult magades saingi teda tõeliselt kaisutada. Minu arust ei saa ühtki päevakava või last armastusega ära rikkuda..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 12:40; 26.01 15:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu jaoks on ikka meeletu vabadus ja enese puhkus, kui laps vankris magab. See on ikka nauding värskes õhus sportimiseks või jalutamiseks. Kuna endal lapsed maganud voodile lisaks vankris tundide kaupa, ka talvel.
Jah oli ka esimesel kuul ühe lapsega olnud olukorras, kus vankrist kogu aeg välja tõstsin ja mõtlesin, et talle ei sobi, aga kui riietuse kihti kookonisse pistes vähendasin oli mure murtud.Ise hakkad ju ka autos nihelema ja virisema või temperatuuri muutma kui ei sobi. Nii samuti ka toas magades, teed kas akna lahti või valid õhema teki. Ja ka telgis tahad õhku kui palav hakkab, eks lapael ole samad soovid. Sest tegelikult ta ju lepib siiski sellega, mida me ise talle võimaldame. Kui õpetan mahla jooma joob mahla. Õpetan vett jooma eelistab vett. Õpetan porgandit sööma sööb porgandit, õpetan kohukesi sööma, sööbki neid jne.

Milline rumal ja ennasttäis kommentaar! Minul oli nii ja seega peab kõigil teistel samamoodi olema. Sina riietasid oma tite valesti, kindlasti kõik teised ka! Sina tahad värskes õhus sportida, kõik teised peavad ka sama asja nautima. Kahju su lastest, rumal emmeke arvab, et laps ei olegi isiksus ega indiviid vaid koerakutsikas temale treenida. Mõned lapsevanemad, kujutad ette, keskenduvad omaenese naudingute asemel hoopis lapse jälgimisele ja nende vajaduste mõistmisele ning arvestavad nendega, mitte ei topi last vägisi vankrisse, sest neile endale meeldib nii.

Sa oled ikka peast soe kommentaator. Loomulikult, ka edaspidises kasvatuses, me arvestame lastega, kuid oma puhkus on oluline selleks ka reziimid ja omad voodid. Lausa kohutav on vaadata, kuidas emad lasevad lastel endale pähe astuda,tissitavad 2 aastat, lutitavad 3 aastat, veavad süles viie aastast, laps magab ema isa voodis koolini jne. See siiski tuleb kõik esimestest kuudest ja eluaastast. Ja just nimelt, et kasvada mõlemad õnnelikult, vajavad puhkust ja reziimi mõlemad+reeglid hilisemas vanuses.
Kui oled ise õnnelik on ka beebi õnnelik, see algab juba emaüsast ja esimesest kontaktist, et kõik toimiks. Ja sa võid ju end jätta kõigest ilma, elada beebi nimel, aga kui sa talle juba valesti rinda pakud ja stressad, oled oma vabaduse nässu keeranud. Kõik mis toimub sinuga, kannad sa lapsele.Laps tunnetab seda kôike, just nimelt tulebki enda rahulolu seada!

Aga ma olengi õnnelik, et mu laps sai 2 aastat rinda, magas kaisus 3-aastaseni ja tassin süles ilmselt 4-aastaseni. Ja usu mind, laps ise on selle kõige üle veel eriti õnnelik 😀 Üks laps on juba 12-aastane, teine 7, mõlemaid kasvatatud samadel põhimõtetel ja nüüdseks normaalsed iseseisvad lapsed. Pole olnud ühtegi magamata ööd 12 aasta jooksul, mil olen ema olnud, sest kõige parem uni on lapsel ikka ema kaisus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mööblist mina valisin kummuti asemel kapi, sest nii tundus praktilisem. Ikka varsti tekivad riputamist vajavad riided ka ja siis kummutile lisaks kappi/garderoobi ehitada tundus mõttetu. Voodi valisime ka sellise, mida saaks pikemalt kasutada. Muidugi ka beebitekk ja voodilinade komplekte paar tk.
BabyBjörni beebide tool on ka asendamatu ja kandelina, aga need on majapidamisse tulnud sujuvalt hiljem juurde. Üldiselt vist maitse asi, kellele mida kasutada meeldib. Meil nt beebivann ja mähkimise alus olid küll õigustatud.
Teemaalgataja loetletule veel lisaks mõned siidi-meriinovilla bodyd ja beebisalli, sest kõik kaelused olid alguses kuidagi liiga laiali. Üldiselt riietest alguses meeldis kasutada neid, mida ei pidanud üle pea selga panema. Eest pika lukuga (ots kurgu all kaitstud) või trukireaga olid mugavamad ja kiiremad. Head ka sellised paksemad kombed, mida saab jalgade vahelt eraldi avada, et pesemiseks ei pea kogu aeg üleni paljaks koorima. Beebilusikat siiski meil läks vaja, sest gaasirohtu vaja anda segatuna rinnapiimaga ja siis lusikaga suhu panna. Peagi lapsele juba meeldis lusika kummist otsa nätsutada. Mänguasjadest hakkas midagi vaatama-näppima ca 1- kuuselt, siis paar väikest pehmet vidinat võiks olla. Paar beebitekki kulub ka ära ja mugav kui kärus ja toas on erinevad. Lisaks kärule ka turvahällis on mugav kui on soojakott, paksu kombekaga ei tohi last turvahälli panna.
Marlilappidest meeldis rohkem kasutada väikseid imavaid ja pehmeid mikrofiiberlappe, mis ei vettinud nii läbimärjaks ja peale pesu olid kohe pehmemad.
Imetamise alguses Multi-Mam kompressid tundusid tõhusamad leevendajad kui nibukreem, mida kasutasin ka.
Aga üldiselt jah, kuskil raamatutes ja poodides toodud nimekirjad olid küll parasjagu ülepaisutatud ja ilmselgelt rohkele tarbimisele suunavad. Võibolla põhjendatud neile, kes elavad linnast kaugel eemal ja kõik pole vabalt kättesaadav.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Beebi ja mitmikud Ainult vajalikud asjad beebile

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.