Esileht Kodunurk Aknad lahti

Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )

Teema: Aknad lahti

Postitas:

Olen märganud huvitava tõdemusena, et eramajade aknad on harvemini soojal ajal lahti, kui kortermajades. Kas teil samad kogemused? Miks see nii võib olla? Olen elanud nii korteris, kui ka nüüd oma majas ja esimese asjana esimesel võimalusel avan aknad ja need on pidevaltavatud. Teisel korrusel paneme alles piltlikult öeldes need lume tulekuga kinni. Samas on meie tänaval teiste majade aknad kogu aeg suletud. Kas siis majades on nii hea ventilatsioon? Kui vaatan kortermaju, siis seal jälle enamus avatud.Olen mõelnud, et mis aknafetiš mind küll piinab, kuid meeldib, kui kodus on hea õhk. Küll on kole, kui külla minnes välisuksel lööb ebameeldiv shmell vastu.

+3
-6
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 10:25; 22.08 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need, kellel aknad kinni on, ilmselt on õhksoojuspump. Sellisel juhul ei ole vaja 24/7 aknaid lahti hoida.
Sama vaatepilti näeb kuuma ilmaga autoliikluses. Need, kellel on kliima, nii naljalt aknad lahti ei sõida soojaga.

+8
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 10:44; 23.08 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Teisel korrusel paneme alles piltlikult öeldes need lume tulekuga kinni. Samas on meie tänaval teiste majade aknad kogu aeg suletud. Kas siis majades on nii hea ventilatsioon? Kui vaatan kortermaju, siis seal jälle enamus avatud.

Kui maja on normaalselt soojustatud ja mingigi väljatõmme + värskeõhuklapid töötavad, siis pole praeguse jahedaga vaja ei majal ega korteril aknaid avada.
Sest soojustus mitte ainult ei kaitse külma, vaid ka kuuma eest. Ja õhk vahetub tubades piisava kiirusega ja mingit shmelli ei ole.
Sama süsteem toimib ka vanades ahiküttega majades, eriti hästi talvel.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

eramajadel on aknad ju kõigis 4 küljes. turvalisuse kaalutlustel hoiad lahti ju neid aknaid, kust võõrastel raskem sisse ronida, nt ise aias või koer aias lahtiselt, siis aiapoolne lahti.
aga teha kõik aknad lahti ja ise mitte juures olla, võib hiljem kaasa tuaa suure maj.kahju + paberimäärimised kindlustuse ja politseiga.
isegi meedias on tihti räägitud spets.vargapuntidest, kelle “eriala” ongi avatud akende kaudu majadesse sissemurdmine… nt samal ajal kui majaomanikd ise aias rohivad või grillipidu peavad.

meil on eramaja tallinnas, tänava ääres. tänavapoolseid aknaid avan väga harva (aknapesuks), aiapoolsed või 2.korruse omad on rohkem lahti. vahel, kui pliit väga palju suitsu siosse ajab, teen muidugi suurema osa lahti, aga siis passin ise juures ja koer on ka lahti.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei hoia tänavapoolseid aknaid eriti lahti (v.a kiireks tuulutamiseks). Lahti on hoovipoolsed aknad (üks neist 24/7 kuni lume tulekuni), aga neid tänavalt ei näe 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Noh, kui üks naaber põletab sodi ja teine grillib, siis ongi kõik aknad tihedalt kinni.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult ongi asi kliimaseadmetes, lihtsalt puudub igasugune vajadus aknaid lahti hoida( kui just kärbseid ja sääski ei igatse).

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 14:35; 22.08 16:25;
To report this post you need to login first.

Meil on (uusarenduse) korteris korralik ventilatsioon, aga minul on ikka vaja suvel rõduust pärani hoida (ka siis, kui tunniks-paariks ära käin, ei viitsi kinni panna). Magame alati lahtise aknaga, igl aastaajal. Mees muudkui üritab rääkida ventilatsiooni hüvedest, aga ei mõju mulle:)

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on (uusarenduse) korteris korralik ventilatsioon, aga minul on ikka vaja suvel rõduust pärani hoida (ka siis, kui tunniks-paariks ära käin, ei viitsi kinni panna)

See on tõesti uskumatult ebameeldiv tegevus, et kohe mitte ei viitsi.

+1
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 14:35; 22.08 16:25;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei hoia aknaid lahti, sealt tulevad kärbsed, tolm ja müra. On kliimaseade, mis hoiab temperatuuri kogu aeg ühtlasena.

+4
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tänaval ja ümbruskonnas kliimaseadmeid majadel ei ole, olen väikelinnas, kus paljud on vanemad majad koos vanemate inimestega. Mõnel neist olen ka külas käinud. No ei ole hea õhk (viisakalt väljendudes) ja aknaid lahti ei tehta.Nagu oleks värskest õhust kahju. Miks? Nagu kardaks suvel külma.

+3
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 10:25; 22.08 22:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks? Sest tahetakse nii. Miks peaks nii tegema, nagu sina arvad, et õige on? Nagu oleks maailma naba..

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ka pigem aiapoole aknad lahti, mida tänavalt ei näe. On küll teisel korrusel ka meie magamistoa aken lahti, mis on tänavalt hästi näha. Nii et meie maja oleks sinu statistikas erand siis.
Meil on küll ka õhksoojuspump, aga minu jaoks on ebaloomulik hoida jahutamiseks kunstlik masin sees, kui võib ometi aknast head värsket õhku sisse lasta. Elame rohelises piirkonnas, palju puid-põõsaid ümberringi, tänav on oma 30 m eemal ja ka vähese liiklusega. Seega on hea puhas värske õhk, mis aknast sisse tuleb.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Me elame metsas. Ülemisel korrusel on aknad mai algusest saadik kogu aeg lahti. Kui ilm jahedam, siis teeme õhtuti veidike tuld kaminasse või pliidi alla, et saaks ka alumisel korrusel aknaid irvakil hoida ja ikka oleks hea soe. All on muidu alati külmem.
Võrgud akendel ees, ühtki putukat pole.

“Olen mõelnud, et mis aknafetiš mind küll piinab, kuid meeldib, kui kodus on hea õhk.”
Meil on hea õhk ka siis, kui aknad kinni. Maja lihtsalt ventileerib end normaalselt. Aknad on lahti seepärast, et tunneksime end võimalikult palju looduse keskel. Kõik need ritsikad, linnud ja loomad, kes uskumatuid hääli teevad. Kastemärja heinamaa ja vihmase metsa lõhn on võimas.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänavapoolseid aknaid olen avanud 20 aasta jooksul vaid akende pesemise ajaks. Seega võivadki naabrid arvata, et ma aknaid lahti ei tee, hoovipoolsed on pidevalt suvel lahti, talvel tuulutuse peal. Kui koer oli, siis olid ka öösel allkorruse aknad lahti, nüüd enam mitte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu tänaval ja ümbruskonnas kliimaseadmeid majadel ei ole, olen väikelinnas, kus paljud on vanemad majad koos vanemate inimestega. Mõnel neist olen ka külas käinud. No ei ole hea õhk (viisakalt väljendudes) ja aknaid lahti ei tehta.Nagu oleks värskest õhust kahju. Miks? Nagu kardaks suvel külma.

Eks see vanade inimeste kiiks ole. Ei taheta “saastatud” õhku, kärbseid ja ei tea mida veel.
Vanad inimesed kipuvad suure palavaga näiteks ka jopedega ringi liikuma. Ma vähemalt oma kodukandis olen näinud. Nagu kardaks päikest.

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.08 10:44; 23.08 07:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elame pool aega linnakorteris, pool maal.
Linnas, teise korruse korteris on aknad sageli lahti, päiksepoolne suur aken kütab elutuba pidevalt ja teistes tubades ka üsna soe (suvel akna lahtiolek mudiugi temperatuuri sel juhul suurt ei mõjuta, aga värsket õhku saab ikka)
Maal vanemas kivimajas on suvel mõnusalt jahe. Kui palaval päeval aknad lahti hoida, tuleb sealt pigem liigset sooja sisse. Seega pigem aknad tuulutuse peal. Õhk on sellegipoolest ikka päris hea ja kindlasti mitte umbne.
Teemaalgatajal on jah mingi väike kiiks akendega ja värske õhuga 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 17 postitust - vahemik 1 kuni 17 (kokku 17 )


Esileht Kodunurk Aknad lahti