Esileht Ilu ja tervis Alaseljavalu

Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )

Teema: Alaseljavalu

Postitas:
Kägu

Arst vastab. Rasedus on seljale suur koormus, tasakaalukese on tavapärasest erinev ja seljahädade teke/ võimendumine on ootuspärane. Kui valu kiirgub jalga, on siiski tegu lülivaheketta survega närvijuurele. Erakorralise abi saamiseks tuleb pöörduda, kui jalg muutub tuimaks/ nõrgaks, eelistatult siis suuremasse keskusesse, kus on neurokirurg olemas.

Ägeda valu korral on tekkinud turse ning selg vajab rahu. Tuleks võimalikult palju selga säästa ning beebi ja koeraga peaks tegelema sel ajal keegi teine. Proovige leida kedagi appi, vajadusel saab ka mees võtta hoolduslehe haige pereliikme hooldamiseks. Sama võimalus peaks olema ka mistahes teisel pereliikmel nt vanemad.

Tuleks ühendust võtta perearstiga. Valuraviks ja põletiku alandamiseks sobib hästi NSAID tüüpi valuvaigisti, käsimüügist ibuprofeen, mida tuleks võtta maksimaalses lubatud annuses kuurina pidevalt (kaebuste taandumiseni), vajadusel lisaks maokaitset. Perearst saab kirjutada Vimovot või Diklofenaki vms, samuti maokaitset 50% soodustusega, käsimüügist ostes on see täishinnaga. Harilikult NSAID tarvitamisega ja seljale puhkuse andmisega möödub valu heal juhul nädalaga. Lisaks võib ka tugikorsetti kanda, siis ei ole liikumine nii piinarikas). Kui äge valu on möödas ja selg rahulik, tuleks ette võtta korsetilihaste tugevdamine. Näiteks vesiaeroobika on väga hea.

Olen täiesti nõus selle vastusega. Eelmisel aastal just see kõik läbi elatud. Ja kusjuures perearstid suunavad küll neurokirurgi juurde seljavaluga ja need omakorda teevad kompuuteruuringu. Nii et tasub perearsti poole pöörduda küll. Kuna ma operatsioonile minna ei tahtnud, siis nüüd püüan oma seljalihaseid tugevdada.

Siis kui selg parajasti valutab, siis seda aitab kõige paremini lõõgastada selline asend, kus oled selili, ja jalad on näit. tumba peal, nii et selg ja reied ning omakorda reied ja põlved on 90 kraadise nurga all üleval.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma selles 100% kindel ei oleks, et suunavad. Mul sugulane sai üle aasta perearstilt soovitusi määrida Voltareni geeliga. Kuni ma häält tegin (meil ühine perearst) ja asi liikuma hakkas ning seikluste järel diski-operatsiooniga lõppes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei lugenud teisi vastuseid, aga oli sama häda, ammu ja väga hullul kujul, süstidega sain püsti. Avastasin siis pilatese, alguses tegin esimesed kuud tahtejõu najal, nüüd olen 6 aastat valuvaba. Paar korda olen proovinud trenniskäimise pooleli jätta ja kodus võimelda, valud tulevad poole aastaga tagasi. Kui aga vähemalt 2 korda nädalas käin, on kõik ok, arvan et olen täna, 56 aastaselt paremas füüsilises vormis kui 40 aastaselt olin. Võlusõna on ÕIGE võimlemine, pilates on nii peen kunst, et valesti tegemisega võid enda ära lõhkuda

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan ainult seda, et kahel tuttaval noorel naisel sama hädaga on sama olukord suhtes, et lapsed ja kodu on ainuisikuliselt naise ülesanne. See tähendab seljavaenulikke ülesandeid nagu reaalselt muruniiduki pagasnikusse upitamist hooldusesse viimiseks ja ka vaimset pinget, mis on omakorda seotud seljavaluga. Kes on päris üksikvanem, sel on reeglina elu jõukohasemaks sätitud, elab väikses korteris mitte suure koeraga suures majas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reaalselt muruniiduki pagassi upitamine on väga lihtne tegevus. See näitab vaid täielikult treenimata ja olematuid lihaseid.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina teen planku üle päeva intervallina, 6 korda a 1 min (1 min plank, 1 min puhkus – nii 6x). Kõik seljavalud on kadunud. Olen sale naine vanuses 48a.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 31 kuni 36 (kokku 36 )


Esileht Ilu ja tervis Alaseljavalu