Esileht Ilu ja tervis Alaseljavalu

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: Alaseljavalu

Postitas:
Kägu

Olen juba 13 aastat hädas alaseljavaludega. Alguse sai siis, kui teist last turvahälliga vedasin ja siis kolm päeva mööda põrandaid roomasin. Pärast seda hakkas asi korduma, aga õnneks mitte nii hullusti. Nüüd siis iga kevad olen invaliid. Aiatööd ja jälle väga valus selg. Ja jälle olen beebiga üksi. Teda maast tõstes on hambad ristis. Kõnnin nagu 100-aastane. Kõige hullem on siis, kui olen veidi istunud või öösel magan ja siis on vaja laps voodist välja võtta ja rinda anda. Esiteks võtab aega, et üldse püsti saada ja siis kuidagi ühe käega venitan lapse voodist välja. Valu on meeletu. Käin koeraga väljas ja täna lihtsalt nutsin keset muruplatsi. Kükitades saan junnid kotti korjatud ja siis koer tõmbas veel järsult. Oleks tahtnud röögatada. Nii kõrini on sellest. 2 paracetamoli on sees ja see ainult õrnalt leevendab, aga valu ära ei võta. Omal ajal sai perearstile muret kurta ja tema saatis füsioterapeudi juurde. Just viimasel ajal olen iga nädal mitu korda võimelnud. Mul on siiani need harjutused meeles. Kahjuks see võimlemine ei aita absoluutselt. Eelmine aasta rasedusega korraks kummardasin, et peenralt umbrohi ära võtta ja juba valusööst seljas. Siis olin ikka püstihädas oma suure kõhuga. Talvel võtsin beebi lamamistoolist välja ja jälle kuidagi valesti. Vajusin valust põlvili põrandale. Õnneks mees oli kõrval ja haaras lapse sülle.
Nõme ongi see, et ma olen enamus ajast üksi ja keegi ei saa mind ka aidata.
Kuidas üldse vahet teha, kas tegu võib olla diskiprobleemiga või ikkagi lihastes valu. Mees mudis mu selga ja see mudimine oli nii valus, et olin hammastega padjas kinni ja siplesin jalgadega. Valu on terves alaseljas, kuid rohkem paremal pool ja kiirgab ka jalga. Tundub, et ikka mingi närvivalu. Samas see jama kestab tavaliselt nädala ja siis on jälle kõik korras kuni järgmise korrani.
Kuidas olete valule leevendust saanud? Ma ei saa ka kangeid valuvaigisteid võtta, sest toidan last rinnaga.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui närvivalu, oled sa voltaren kreemi jms (olfen ja neid on hulgim käsimüügis)  kasutada proovinud? Ja no paratsetamool valuvaigistina sellise valuga, nalja teed või, kui on olemas Nurofen ja Dolmen nt. Lisaks on need põletikuvastased, paratsetamool on mõttetu.

On see siis külmetamisest närvivalu, valest liigutusest diskivalu vms, oled mingit selgust saanud? Ja võimelmine aitab ikka küll, selgroo liikuvus on ülitähtis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mind päästis osteopaat.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja paistab, et sa tõstad asju valesti, “tõstad seljaga”, keegi peaks õpetama õigeid võtteid, kuidas sirge seljaga asju tõsta tuleb, et selga säästa.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõrgad seljalihased

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kui see nüüd ei ole juba krooniline nö disk juba pikalt valesti…..

mind aitab kiropraktik. aga ma olen alati KOHE reageerinud. peale tema visiiti on veel u nädal hell ja ei saa vabalt hoogsalt toimetada, aga siis saab korda. Juhtub seda ikka u paariaastase intervalliga.

Pead treenima oma selja- ja kõhulihaseid. Pilates aitab, õpid ennast liigutama nii, et hoiad oma kerekeskme paigal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Harjutusi tehakse paar korda päevas, mitte nädalas.

Paracetamol on palavikualandaja, mitte valuvsigusti.

+6
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

On veel olemas valuplaastrid, mis on lokaalsed ja töötavad 24+tundi, Nurofen ja Olfen plaastrid jms. Plaastritel ei ole vastunäidustust rinnaga toitmisel, Voltaren ehk kreem/diklofenak imedub natuke rinnapiima, küsi arstilt üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja paistab, et sa tõstad asju valesti, “tõstad seljaga”, keegi peaks õpetama õigeid võtteid, kuidas sirge seljaga asju tõsta tuleb, et selga säästa.

Ma ei tõsta asju “seljaga”. Seda ma tean juba ammu, kuidas tõsta. Ja enamus kordadest pole asi alguse saanud tõstmisest. Ükskord kummardasin, teine kord riisusin, viimane kord kaevasin ja tassisin raskeid ämbreid käe otsas. Pärast seda tunnen, kuidas selg läheb alt kangeks. Ja edasi siis juba valu. Valu teeb justkui ülakeha toetumine jalgadele. Ühesõnaga kõnnin mööda seinu, kui väga valus on või siis tõusen püsti ja toetun kätega lauale. Siis on valu vähem ja natukese aja pärast saan juba liikuma. Praegu ei võimle üldse. Proovisin põrandale matile minna, aga jubedad valusööstud käivad läbi. Täna lihtsalt ulgusin nutta põrandal. Õnneks kedagi polnud kodus.
Dolmen on kodus olemas. Ei võta seda, sest ei tohi ju.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oleks aeg teha KT, mis välistaks mitmed põhjused. Pöördu tugeva valu ajal emosse.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Harjutusi tehakse paar korda päevas, mitte nädalas.

Paracetamol on palavikualandaja, mitte valuvsigusti.

Kle, sa oled täitsa napakas. Harjutusi ei tehta 2 korda päevas ja paratsetamool on täitsa valuvaigisti, kui võtta 1000 mg korraga 2-3 korda päevas. Palaviku alandamiseks on jh soovitav 500 mg korraga.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Alaseljavaludega soovitan osteopaadi poole pöörduda, paljud mu sôbrad on sealt abi saanud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Harjutusi tehakse paar korda päevas, mitte nädalas.

Paracetamol on palavikualandaja, mitte valuvsigusti.

Kle, sa oled täitsa napakas. Harjutusi ei tehta 2 korda päevas ja paratsetamool on täitsa valuvaigisti, kui võtta 1000 mg korraga 2-3 korda päevas. Palaviku alandamiseks on jh soovitav 500 mg korraga.

Ja nagu näha, mõjub sinu skeem talle suurepäraselt. Ilma valuta teeb diskotantsu.

 

 

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, kõik nii tuttav, mida TA kirjeldab! Oma 5 aastat elasin pidevates valudes, mõnikord ei saanud üldse liigutada, ainult lamasin. Kord jäin pikali lasteaeda, kiirabi süstis morfiini (mis oli päris lõbus), et mind üldse liigutada saaks. Olen läbinud kõikvõimaliku füsioteraapia ja venitused ja mida iganes arstid määrasid. Kasu suht vähene.                Kuni üks kiropraktik selja paika pani. Protseduur ise oli ka väga valus, kestis ca 45 minutit, aga pärast seda olen nagu teine inimene! Paar korda käisin veel, nüüd juba 15+ aastat pole ühtki valu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, kõik nii tuttav, mida TA kirjeldab! Oma 5 aastat elasin pidevates valudes, mõnikord ei saanud üldse liigutada, ainult lamasin. Kord jäin pikali lasteaeda, kiirabi süstis morfiini (mis oli päris lõbus), et mind üldse liigutada saaks. Olen läbinud kõikvõimaliku füsioteraapia ja venitused ja mida iganes arstid määrasid. Kasu suht vähene. Kuni üks kiropraktik selja paika pani. Protseduur ise oli ka väga valus, kestis ca 45 minutit, aga pärast seda olen nagu teine inimene! Paar korda käisin veel, nüüd juba 15+ aastat pole ühtki valu.

Mul ka seljavalud aastaid, kiropraktiku peale mõelnud, aga vot ei tea, kes Eestis oleks selline keda usaldaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Oi, kõik nii tuttav, mida TA kirjeldab! Oma 5 aastat elasin pidevates valudes, mõnikord ei saanud üldse liigutada, ainult lamasin. Kord jäin pikali lasteaeda, kiirabi süstis morfiini (mis oli päris lõbus), et mind üldse liigutada saaks. Olen läbinud kõikvõimaliku füsioteraapia ja venitused ja mida iganes arstid määrasid. Kasu suht vähene. Kuni üks kiropraktik selja paika pani. Protseduur ise oli ka väga valus, kestis ca 45 minutit, aga pärast seda olen nagu teine inimene! Paar korda käisin veel, nüüd juba 15+ aastat pole ühtki valu.

Mul ka seljavalud aastaid, kiropraktiku peale mõelnud, aga vot ei tea, kes Eestis oleks selline keda usaldaks.

Mu seljavalud olid nii tugevad ja kohutavad, rääkimata neis äkksööstudest, kui enam üldse liigutada ei saanud ja ainult hooldatav olin (kas kodus või haiglas), et mingit usaldust ei kaalunud ka. Kuulasin esimest sõpra ja kohe läksin. Hullemaks enam minna ei saanud. Ja tänu taevale, ei läinudki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kiropraktiku juures käis abikaasa. Üks Eesti tuntumaid kiropraktikuid. Abikaasal ülaseljavalud. Ainult rahast sai lahti, valudest mitte. Mees naeris, et see, mis toimus, oli nagu mingi suur nali. Täielik soolapuhuja. Seepärast on minu jaoks need ostopeedid, kiropraktikud, homoöpaadid ja muud soolapuhujad ühel pulgal. Mina usaldan tavameditsiini. Aga kui lugeda alaseljavalude kohta, siis on tavameditsiin ka inimestele selja keeranud. Meditsiin ei võta midagi ette, sest nende muredega on palju inimesi ja see valu ei ole tappev. Ei tehta mingeid röntgeneid ega kompuutertomograafiat. Kui hästi läheb, siis saadetakse füsioteraapiasse, mis samuti on mõttetu. Need samad harjutused on kõik internetis olemas. Mitte keegi ei räägi, kui tihti neid tegema peaks, kas peaks harjutuse raskust tõstma, mida suure valu korral teha, kuidas istuda, kuidas astuda. Perearstist võib olla vaid nii palju abi, et kirjutabki välja tugevad valuvaigistid. Ja ongi kõik. Ainult ise saad ennast aidata ja kui on jälle valus, oled ise süüdi järelikult. Tõstsid valesti, kummardasid valesti, astusid valesti. Igal pool on kirjas, et ärge olge ülekaaluline, ärge suitsetage, olge kehaliselt aktiivne jne. Ma kõike seda olengi. Koguaeg toimetan ringi, päevas teen 6000-10000 sammu, võimlen, mässan aias. Tänu sellele aktiivsusele ma valudes olengi. Probleemi pole talvel, kui aktiivsus väiksem.
Ma ei ole väga huvitatud sellest, et ma annan suuri rahasid ära ja vastu ei saa midagi. Ma ei tegele sellise heategevusega.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ortopeedia-veteranina ütleb minu kogemus seda, et kellegi teise kogemus ei maksa midagi. Eriti siis, kui piirkond on erinev.

Lisaks võivad füsioterapeudid väga erinevad olla. Mina oma seljavalu ravin väga tulemuslikult just harjutustega. Mingitel aegadel teen kuni 5x päevas.

Ja nagu meditsiinis üldse – tegelikult on väga oluline ka see, kas sul on inimesega klapp või ei. Võimalusi on tegelikult päris palju, aga tavainimene ei kipu neid kõiki üles leidma-teadma.

Ühel lähedasel oli seljaga diskipõhine jama – lahenduseks sai Irja Maripuu. Ma kahjuks ei tea öelda, mis haiglas ta tegutseb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lapsega osteopaadi juures sain ainult rahast lahti. Aitas yumeiho teraapia. Nüüd endal alaseljavalud ja olen kahe ahel- kas kiropraktik või yumeiho. Mõlemad roppkallid, teen seni harjutusi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst vastab. Rasedus on seljale suur koormus, tasakaalukese on tavapärasest erinev ja seljahädade teke/ võimendumine on ootuspärane. Kui valu kiirgub jalga, on siiski tegu lülivaheketta survega närvijuurele. Erakorralise abi saamiseks tuleb pöörduda, kui jalg muutub tuimaks/ nõrgaks, eelistatult siis suuremasse keskusesse, kus on neurokirurg olemas.

Ägeda valu korral on tekkinud turse ning selg vajab rahu. Tuleks võimalikult palju selga säästa ning beebi ja koeraga peaks tegelema sel ajal keegi teine. Proovige leida kedagi appi, vajadusel saab ka mees võtta hoolduslehe haige pereliikme hooldamiseks. Sama võimalus peaks olema ka mistahes teisel pereliikmel nt vanemad.

Tuleks ühendust võtta perearstiga. Valuraviks ja põletiku alandamiseks sobib hästi NSAID tüüpi valuvaigisti, käsimüügist ibuprofeen, mida tuleks võtta maksimaalses lubatud annuses kuurina pidevalt (kaebuste taandumiseni), vajadusel lisaks maokaitset. Perearst saab kirjutada Vimovot või Diklofenaki vms, samuti maokaitset 50% soodustusega, käsimüügist ostes on see täishinnaga.  Harilikult NSAID tarvitamisega ja seljale puhkuse andmisega möödub valu heal juhul nädalaga. Lisaks võib ka tugikorsetti kanda, siis ei ole liikumine nii piinarikas). Kui äge valu on möödas ja selg rahulik, tuleks ette võtta korsetilihaste tugevdamine. Näiteks vesiaeroobika on väga hea.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arst vastab. Rasedus on seljale suur koormus, tasakaalukese on tavapärasest erinev ja seljahädade teke/ võimendumine on ootuspärane. Kui valu kiirgub jalga, on siiski tegu lülivaheketta survega närvijuurele. Erakorralise abi saamiseks tuleb pöörduda, kui jalg muutub tuimaks/ nõrgaks, eelistatult siis suuremasse keskusesse, kus on neurokirurg olemas.

Ägeda valu korral on tekkinud turse ning selg vajab rahu. Tuleks võimalikult palju selga säästa ning beebi ja koeraga peaks tegelema sel ajal keegi teine. Proovige leida kedagi appi, vajadusel saab ka mees võtta hoolduslehe haige pereliikme hooldamiseks. Sama võimalus peaks olema ka mistahes teisel pereliikmel nt vanemad.

Tuleks ühendust võtta perearstiga. Valuraviks ja põletiku alandamiseks sobib hästi NSAID tüüpi valuvaigisti, käsimüügist ibuprofeen, mida tuleks võtta maksimaalses lubatud annuses kuurina pidevalt (kaebuste taandumiseni), vajadusel lisaks maokaitset. Perearst saab kirjutada Vimovot või Diklofenaki vms, samuti maokaitset 50% soodustusega, käsimüügist ostes on see täishinnaga. Harilikult NSAID tarvitamisega ja seljale puhkuse andmisega möödub valu heal juhul nädalaga. Lisaks võib ka tugikorsetti kanda, siis ei ole liikumine nii piinarikas). Kui äge valu on möödas ja selg rahulik, tuleks ette võtta korsetilihaste tugevdamine. Näiteks vesiaeroobika on väga hea.

Aitäh soovituste eest. Kahjuks mees aidata ei saa. Tema välismaal tööl ja minu haiguste pärast koju ei jää. Mul võiks kasvõi 40 palavik olla. Ma pean ikkagi üksi hakkama saama. Minu ema on 82 ja vajab ise pidevalt abi. Hädapärased toimetused saab vanem poeg teha, aga enamus ikka minu teha ja ka täna mul kokkusaamised ja asjaajamised. Ikka beebi kaasa ja tassin teda teosammul treppidest üles-alla.
Seljale puhkuse andmine on tore küll ja pikali olla on ka hea, aga siis enam liikuma ei saa üldse.
Mul jalg tuimaks ei lähe. Vahepeal lihtsalt nagu sureks ära ehk siis nõelad torgivad jalas. Aga nagu aru saan, siis ega seda asja parandada ei saa. See, et ma võimlen ja teen igast imetrikke aitab ehk vaid selle vastu, et ma pidevalt ei vaevle selja häda käes, vaid kord paar aastas. Aga nendest kordadest piisab. See on lihtsalt kohutav valu. Mind ajab tigedaks see, kuidas mees seletab, et tal ka koguaeg siit ja sealt valutab. See ongi normaalne. Ta nagu pisendab minu valu. Ma ei näe, et ta invaliidikombel komberdaks mööda tuba või ei suudaks voodistki tõusta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõrgad seljalihased

Olen lugenud, et kõhulihaseid peaks treenima, kui selg nõrk.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei ole väga huvitatud sellest, et ma annan suuri rahasid ära ja vastu ei saa midagi. Ma ei tegele sellise heategevusega.

Sa ei ole midagi teinudki ju, et niisugust juttu ajada, kuidas miski ei aita. Mitu korda päevas 1000gr paratsetamoolisöömisega saad oma maksast ka veel lahti ja seal sinu tavamenditsiiniusaldus ongi. Kiropraktik ei aitagi ühe korraga (osteopaadi juures pole käinud). A mul ükskõik, ega mina ei kannata, ise tead, näri paramaxi edasi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õde, meheema, sõbrannat- kas tõesti eiole kedagi, kes saaks mõneks päevaks appi tulla beebit tõstma? Igasugused asjaajamised saab edasi lükata. Perearstilt saatekiri neurokirurgi konsultatsioonile. Tagantjärele tarkus, aga kui tervis kehvapoolne ja tugivõrgustik puudub, siis ei ole rasedus ja lapsesaamine kõige mõistlikum valik.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kiropraktiku juures käis abikaasa. Üks Eesti tuntumaid kiropraktikuid. Abikaasal ülaseljavalud. Ainult rahast sai lahti, valudest mitte. Mees naeris, et see, mis toimus, oli nagu mingi suur nali. Täielik soolapuhuja. Seepärast on minu jaoks need ostopeedid, kiropraktikud, homoöpaadid ja muud soolapuhujad ühel pulgal. Mina usaldan tavameditsiini. Aga kui lugeda alaseljavalude kohta, siis on tavameditsiin ka inimestele selja keeranud. Meditsiin ei võta midagi ette, sest nende muredega on palju inimesi ja see valu ei ole tappev. Ei tehta mingeid röntgeneid ega kompuutertomograafiat. Kui hästi läheb, siis saadetakse füsioteraapiasse, mis samuti on mõttetu. Need samad harjutused on kõik internetis olemas. Mitte keegi ei räägi, kui tihti neid tegema peaks, kas peaks harjutuse raskust tõstma, mida suure valu korral teha, kuidas istuda, kuidas astuda. Perearstist võib olla vaid nii palju abi, et kirjutabki välja tugevad valuvaigistid. Ja ongi kõik. Ainult ise saad ennast aidata ja kui on jälle valus, oled ise süüdi järelikult. Tõstsid valesti, kummardasid valesti, astusid valesti. Igal pool on kirjas, et ärge olge ülekaaluline, ärge suitsetage, olge kehaliselt aktiivne jne. Ma kõike seda olengi. Koguaeg toimetan ringi, päevas teen 6000-10000 sammu, võimlen, mässan aias. Tänu sellele aktiivsusele ma valudes olengi. Probleemi pole talvel, kui aktiivsus väiksem.

Ma ei ole väga huvitatud sellest, et ma annan suuri rahasid ära ja vastu ei saa midagi. Ma ei tegele sellise heategevusega.

Trenni teete? Ilmselt mitte. Lihaseid on vaja, mis luid toetaks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Õde, meheema, sõbrannat- kas tõesti eiole kedagi, kes saaks mõneks päevaks appi tulla beebit tõstma? Igasugused asjaajamised saab edasi lükata. Perearstilt saatekiri neurokirurgi konsultatsioonile. Tagantjärele tarkus, aga kui tervis kehvapoolne ja tugivõrgustik puudub, siis ei ole rasedus ja lapsesaamine kõige mõistlikum valik.

Õega ei suhtle. Ta elab teises Eesti otsas ja pole elus meil külaski käinud. Mehe ema on ammu surnud, sõbrannasid pole. Kui kunagi väga haige olin, siis viis vend mind EMOsse ja hiljem haiglasse. Siis elasime lähestikku. Nüüd enam mitte. Palavik oli nii kõrge, et magades jätsin ukse ööseks lukustamata, et kiirabi vajadusel sisse saaks. Kaks last olid alles väikesed. Mees oli Soomes tööl. Selline on elu kahjuks. Lapsed ei jää tegemata, sest tugivõrgustik puudub. Neid olukordi tuleb harva ette.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ostopeedid, kiropraktikud, homoöpaadid ja muud soolapuhujad

Ostopeedid ja homopaadid 😀

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Googelda anküloseeriv spondüliit.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma soovitaks alguses osta üks tugev korsett, see hoiab ära seljavalud ja hoiad paremini rühti. Vaata sealt naiselik.ee alt.  Tagasiside on hea

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Olen teemaalgataja. Kiropraktiku juures käis abikaasa. Üks Eesti tuntumaid kiropraktikuid. Abikaasal ülaseljavalud. Ainult rahast sai lahti, valudest mitte. Mees naeris, et see, mis toimus, oli nagu mingi suur nali. Täielik soolapuhuja. Seepärast on minu jaoks need ostopeedid, kiropraktikud, homoöpaadid ja muud soolapuhujad ühel pulgal. Mina usaldan tavameditsiini. Aga kui lugeda alaseljavalude kohta, siis on tavameditsiin ka inimestele selja keeranud. Meditsiin ei võta midagi ette, sest nende muredega on palju inimesi ja see valu ei ole tappev. Ei tehta mingeid röntgeneid ega kompuutertomograafiat. Kui hästi läheb, siis saadetakse füsioteraapiasse, mis samuti on mõttetu. Need samad harjutused on kõik internetis olemas. Mitte keegi ei räägi, kui tihti neid tegema peaks, kas peaks harjutuse raskust tõstma, mida suure valu korral teha, kuidas istuda, kuidas astuda. Perearstist võib olla vaid nii palju abi, et kirjutabki välja tugevad valuvaigistid. Ja ongi kõik. Ainult ise saad ennast aidata ja kui on jälle valus, oled ise süüdi järelikult. Tõstsid valesti, kummardasid valesti, astusid valesti. Igal pool on kirjas, et ärge olge ülekaaluline, ärge suitsetage, olge kehaliselt aktiivne jne. Ma kõike seda olengi. Koguaeg toimetan ringi, päevas teen 6000-10000 sammu, võimlen, mässan aias. Tänu sellele aktiivsusele ma valudes olengi. Probleemi pole talvel, kui aktiivsus väiksem.

Ma ei ole väga huvitatud sellest, et ma annan suuri rahasid ära ja vastu ei saa midagi. Ma ei tegele sellise heategevusega.

Mine tee yks seanss yumeiho massaazhi tipptegija juures ja saad kohe diagnoosi ja probleemist lahti.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Ilu ja tervis Alaseljavalu