Esileht Kodunurk AliExpress ründab

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: AliExpress ründab

Postitas:
Kägu

Olen tüdinud sellest, et vihmavarjud lähevad kogu aeg katki, guugeldan “vastupidav vihmavari”. Ja tulemused on järjest mingid https://www.karmoskad.ee, https://www.veskitammi.ee, https://www.justrent.ee, https://www.swerent.ee, kõigis avaneb AliExpressi lehekülg. Kas keegi on veel midagi sellist märganud?

(Võibolla ma valin mingi Matkaspordi vihmavarju, kui kellelgi ei ole paremat ideed.)

+7
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandust, ma ei oleks tahtnud linke lisada – ise tulid. Kui mode viitsib, siis võiks ta need sealt ära koristada, mina ju enam postitust muuta ei saa.

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Märkasin ka hiljuti ja imestasin, google otsingus tulid mingid .ee aadressiga lehed, mis viivad tegelikult aliexpressi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina olen ka märganud, aga ei ole viitsinud uurida, miks see nii on. Need ei ole ka päris aliexpressi lehed vaid mingi puder ja kapsad ali toodetest, mis on sinna kokku lingitud. Huvi pärast proovisin, ostukorvi panna tegelikult seal tooteid ei saa.
Olen ka varem märganud, et guugeldades tulevad sellised veidrad lehed, mingid automaat-tõlkega eesti keelde käkerdatud. Kusjuures ma ei ela Eestis ja guuglis on asukoht märgitud. Lihtsalt kui eesti keeles otsida, siis tuleb selliseid lehti.
Päris aliexpressist olen ka tellinud korra, see oli väga meeldiv kogemus, ei midagi kahtlast, polnud mingit spämmi ega seiklusi, kaup oli 8 päevaga kohal ja nägi välja just selline nagu lubatud.
Need imelikud lehed on midagi muud. Keegi oleks nagu ee domeeniga lihtsalt portsu aadresse genereerinud. Küllap keegi siin oskab paremini vastata, millega tegu, aga mina pakun, et vastupidavat vihmavarju sa sealt küll ei saa.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on kõik fake poed, mis pakuvad sulle otsingutulemusena just täpselt seda toodet, mida sa otsid, ja naabrimehele seda, mida tema otsis. Sama teema on muude otsingutulemustega, mingil hetkel hakkad saama vasteid, mida eelnevalt samale otsingule ei saanud ja kõik on scam. Ingliskeelsena on see tüütus juba ammu, ilmselt masintolke arenemisega on jõudnud nüüd ka väiksematesse keeltesse. Kuidas neist lahti saada, ei tea.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Aga guugelda näiteks hoopis “best umbrella” vmt. Davek’il on näiteks head vihmavarjud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Jaa, täpselt sama tähelepanek. Ma olen viimasel ajal suuremat mööblit otsinud ja siis ajab eriti närvi. Vihmavarju saaks teoreetiliselt ka Alist tellida. Aga näiteks pikendatavat söögilauda (mille kohta samuti lehekülgede kaupa spämmlinke tuleb) ilmselt mitte.

See probleem on üsna uus. Veel mõned kuud tagasi oli nii, et vasteks tulid ainult Eesti mööblipoed, kes tõepoolest õiget asja pakuvad ja siis said lingid otsa. Nüüd annab google lehekülgede kaupa mingit jama.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Need on kõik fake poed, mis pakuvad sulle otsingutulemusena just täpselt seda toodet, mida sa otsid, ja naabrimehele seda, mida tema otsis. Sama teema on muude otsingutulemustega, mingil hetkel hakkad saama vasteid, mida eelnevalt samale otsingule ei saanud ja kõik on scam. Ingliskeelsena on see tüütus juba ammu, ilmselt masintolke arenemisega on jõudnud nüüd ka väiksematesse keeltesse. Kuidas neist lahti saada, ei tea.

Ma ikkagi ei saa aru, mis selle mõte on, kui link viib aliexpressi. Või polegi see reaalselt aliexpressi leht, vaid scammerite poolt selliseks maskeeritud?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ikkagi ei saa aru, mis selle mõte on, kui link viib aliexpressi. Või polegi see reaalselt aliexpressi leht, vaid scammerite poolt selliseks maskeeritud?

Ei, need lingid ei vii alisse, ma ei tea, miks TA nii kirjutas. Või siis on need nii dünaamilised, et avavad saidi sellisena, mis konkreetse kasutaja brauseri ajalooga sobib? Et kui mina ei käi AE lehel, siis mulle näitab midagi muud? Teoreetiliselt ju võimalik.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Lisan: mul näitab tavalise Eesti e-poe haledat koopiat, isegi mitte AE sarnasust ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma arvan, et TA arvas, et need on AliExpressi tooted, sest pealkirjad on sellised nagu Alis.
Nt ma sealt karmoskade lehelt kopeerisin suva tootenimetuse praegu:

BZEL Roosa Hot Müük Naine Pajama Komplekti Cartoon Trükitud Pyjama Pehme Magus Pijama Armas Casual Sleepwear Kevad Sügis Nightwear 2PC

Aliexpressis on ka sellised pikad veidras tõlkes mammutnimed toodetel. Ma ei tea, kas see on neil meelega nii tehtud, et nt otsinguga võimalikult paljudele märksõnadele vastaks või on see mingi hiina keelest tõlkimise eripära. Igatahes isegi Ali tõlked on paremad kui see jubedus.
Küsimus on hoopis selles, kes ja kuidas on sebinud endale nii palju .ee lõpuga veebiaadresse ja mis selle mõte peaks olema. Nagu enne kirjutasin, seal ei saa päriselt tooteid korvi panna ega osta. Vähemalt mina telefonis ei saanud. Klõpsisin küll, aga ostukorvi ei tekkinud midagi.
Pealegi need aadressid on sellised, et peaksid juba ammu kasutusel olema, mitte mingid uued genereeritud. Kas need lehed on äkki kaaperdatud ja lihtsalt sisu muudetud? Ma tõesti ei usu, et siiani keegi Eestis pole kasutanud sellist tavalist veebiaadressi nagu nt veskitammi.ee ja see võiks vabalt saadaval olla mingile hiinlasele registreerimiseks.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

+1 https://aliexpress.com Väga hea odav kaup ja olen väga rahul teenustega.

0
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Märkasin ka hiljuti ja imestasin, google otsingus tulid mingid .ee aadressiga lehed, mis viivad tegelikult aliexpressi.

Puhas scammimine. Sellest tuleks veebipolitseid või muud vastavat instantsi teavitada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk AliExpress ründab