Esileht Tööelu, raha ja seadused. Alimendid ja tsekkide nõudmine

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Alimendid ja tsekkide nõudmine

Postitas:

Tere! Selline küsimus. Olen lapse isaga lahus ammu. Alimente maksab Eesti miinimumi 200 EUR. Muul moel ei aita, lapsest ei ole huvitatud, ei helista ja ei kohtu. Viimasel aastal maksab alimente nii nagu saab, ka selle pärast ei ole suurt skandaali teinud, kuigi jah, palk on väike ja lapsel tervisega probleeme. Saan hakkama ja püüan olla uhke. Lapse isa vaene ei ole – maja, korter, uhke auto. Ma ei kadesta, see on infoks, et ma ei võta lapse isalt viimast. Kuna lapse isa oli lapsele võlgu ühe kuu eest – palusin seda võlgnevust, ei, õigemini küsisin kas ta saab äkki maksta auguistis – kuna siis vaja kooliks osta asju ja laps tahtis sõpradega minna matkama, selleks vaja oles mul talle ostma magamiskotti ja kaasa anda raha. Selle palve peale, lapse isa läks vihaseks ja hakkas nõudma tsekke – toidu, riided ja nii edasi ja koheselt. Ma olen shokkis. Samas, ma loobun kõigest – peaasi et minu laps sööks hästi ja oleks hea tervise jjurest ja lapse isa nii käitub alatult meiega. Piinlik isegi sellest kirjutada kui aus olla. Kui oleksin naine kellel on parem palk – ei küsiks ka seda miinimumi. Küsimus – kas tal on õigus mind nii alanadada ja küsida neid tsekke? Hetkel vormisan hagiavaldust, sest enam ei ole psüühiliselt ennast alalandada iga kuu ja küsida raha, otsin teist tööd juurde endale. Loomulikult mul on kõik need tsekkid, kuid see on nii alandav. Kui siiski läheb vaja – esitan neid kohtule. Palun teie arvamust.

+5
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 15:24; 27.07 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei ole õigust nõuda.
Kohtus ei pea tõestama ka kuni miinimumsumma eest kulusid (ehk 250 eurot kuus)
Kui lapsel on erivajadus/tervisehädad ja selle jaoks oleks lisaraha vaja, siis seda pead tõendama.Hoia tšekid alles.
Edu

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eks küsida ikka võib, mis aga ei tähenda, et sa oleksid kohustatud talle need andma. Kui asi kohtusse jõuab, siis miniimumi tõendama ei pea. Ma saan aru, et kogu teema võib olla alandav, aga võta seda asja nii, et see raha on lapse huvides ning lapsevanemana pead sa oma lapse huvide eest seisma.

+9
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Saam ma õigesti aru, et kui olen nõus miinimuga, see tähendab 250 eur miinus maksud kätte? Siis see on isegi rohkem kui ma praegu saan 200 EUR

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 27.07 15:24; 27.07 17:43;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Saam ma õigesti aru, et kui olen nõus miinimuga, see tähendab 250 eur miinus maksud kätte? Siis see on isegi rohkem kui ma praegu saan 200 EUR

Mingeid makse ei lähe maha. 250 ongi ametlik miinimum ja mingeid tsekke vaja ei ole.

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma saan kolme lapse peale 200 ja laste isa arvab veel selle kohta ka, et on norm nt 3 kuud vahepeal maksmata jätta või iriseda, et “kuhu sa selle paned, milleks kõigeks sellest jätkuma peab”. Ma olen ka tšekke esitanud, mitte et ta nõuaks, aga näitamaks, et see vastik ving ükskord lõppeks. On ikka inimesi ilmas, koos elades oli nagu enamvähem normaalne inimene veel. Aga no toidutsekke alles hoida, see on tõesti alandav ja piinlik, selleni ära küll lasku.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei saa üldse aru, mis siin alandavat on? TEMAL peaks olema imelik niisugust asja küsida, mitte sinul alandust tunda. Mille pärast küll? Ainuke p~hjus mille välja suudan mõelda, on see, et nii lolli mehe leidsid. Muul juhul oleksin sellest VÄGA üle ja lausa irvitaksin näkku, et nii loll mees tahab alla miinimumi makstava elatise puhul mingit taustakontrolli teha 😀

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei suuda ütlemata jätta. Lapsed ei vali omale vanemaid, küll aga valivad ewmad oma lapsele isa.

+3
-8
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täna meest rahaasjade pärast muret tundmast. Samas lisa, et vaatasid nüüd ise ka kulutused täpsemalt üle ja seega peaks mees siiski lapse toetuseks edaspidi vähemalt miinimumiga panustama.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mõte ka toidu tšekke koguda ja reaalseid kulusid kirja panna ei ole tegelikult paha. Kui 2020 elatisi oluliselt vähendama hakatakse on teil suuremat elatist küsides “söögile kulub ilmatu palju, kolm sotti vähemalt” asemel konkreetsed numbrid ette näidata.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei suuda ütlemata jätta. Lapsed ei vali omale vanemaid, küll aga valivad ewmad oma lapsele isa.

Kuidas oskad ette arvata, milline isa mehest saab?

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Alimendid ja tsekkide nõudmine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.